IATA (ICAO) kód letiště
ROR (PTRO)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
05:07 (+7)
Vzdálenost od Prahy
11439 km

O letišti Airai Roman Tmetuchl

Jediné mezinárodní letiště Republiky Palau se nachází na největším ostrově Babeldaob ve státě Airai. Je vzdáleno 17 km od největšího města Kororu a 23 km od hlavního města Ngerulmud. Místní letiště slouží jako jediná vstupní brána do země, své sídlo zde má charterová aerolinka Palau Pacific Airways, která sváží na Palau čínské turisty, létají sem pravidelné spoje z Guamu, Tchaj-wanu, Jižní Koreje, Filipín a Japonska. 

Terminál je malý, zastaralý a neklimatizovaný, doporučujeme se na letišti nezdržovat delší dobu, než je nezbytné. Otevírací doba haly je oficiálně 24 hodin, v praxi se však letiště po posledním příletu zavírá.

Letenky

Letenky z Evropy na Palau nepatří mezi nejlevnější, i když s otevřením nové linky China Airlines z Tchaj-peje značně klesly. Standardně pořídíme zpáteční letenku při odletu z Prahy mezi 25 a 30.000 Kč, v akcích můžou klesnout až na hodnotu okolo 17.000 Kč. 

Doba letu závisí na zvolené trase a počtu přestupů, může trvat od 20 až po 50 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Kororu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na letiště nejezdí žádná forma MHD, ostatně veřejná doprava nefunguje v celé zemi. Ani taxíků nenajdete příliš, určitě je nezbytné si zajistit odvoz z ubytování nebo objednat půjčení auta ještě před odletem.

Auto na Palau si nejlevněji objednáte telefonicky u AI Rent-a-Car na čísle +680 488 5011. Denní pronájem činí 28,50$ (11/2016). Nespoléhejte na půjčení na místě – auta nebudou k dispozici.

Průměrná cena taxi do Kororu činí 20 až 25 USD, taxametry neexistují a je nutné se domluvit předem.

Služby na letišti

wifi se na letišti budete připojovat marně.

V prvním patře veřejné části terminálu se nachází kantýna, v přízemí pak menší občerstvení. 

Po příletu narazíte v pravé části haly na informační stánky a kanceláře cestovních kanceláří.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu