IATA (ICAO) kód letiště
LVI (FLHN)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
19:36
Vzdálenost od Prahy
7639 km

O letišti Livingstone

Druhé největší zambijské letiště najdeme na severozápadním okraji města Livingstone asi 17 km od Viktroiiných vodopádů. Spolu s letištěm Victoria Falls na zimbabwské straně tak slouží jako jedna ze dvou vstupních bran k tomuto úchvatnému přírodním úkazu. Od znovuzavedení společných víz pro Zambii a Zimbabwe (KAZA-Visa), na která můžete mezi oběma státy cestovat libovolně-krát, je tak víceméně jedno, které ze dvou letišť u vodopádů využijete (dříve bylo výhodnější to zimbabwské kvůli levnějším vízům).

Letiště Livingstone se pyšní nedávno otevřeným novým terminálem, snese tak srovnání s kterýmkoliv regionálním západním letištěm. 

V noci je terminál uzavřen.

Letenky

Obecně je cenově i časově výhodnější doletět na letiště Victoria Falls v sousedním Zimbabwe, kam nabízí pohodlné spojení z Vídně společnost Ethiopian Airlines kolem 15.000 Kč během celého roku. Standardní ceny do Livingstone jsou vyšší (cca 17-20 tisíc Kč). 

Naopak při letu z Jižní Afriky většinou vyjde mírně levněji doletět z Johannesburgu do Livingstone, nejčastěji s British Airways.

Doba letu se různí dle přestupů, nejrychleji z Vídně se sem dostanete klidně za 15 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Livingstone, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Jediným způsobem dopravy na letiště je taxi. Běžná cena oficiálních modrých taxíků činí 30 USD do centra města (platba americkými dolary je zcela běžná). 

Levnější dopravu můžou nabídnout jednotlivé hotely (kolem 15 USD), případně taxikáři ve směru z centra na letiště.

Půjčení auta je bez problému možné, na letišti je několik mezinárodních autopůjčoven, počítejte však s vyššími cenami než například v Jižní Africe (kolem 50 až 60 USD na den).

Služby na letišti

Wifi zdarma je dostupná v celém terminálu.

Ostatní služby jsou značně omezené, najdete zde jen pár obchodů s turistickými suvenýry a několikanásobně předražené občerstvení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele