IATA (ICAO) kód letiště
VFA (FVFA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
03:11
Vzdálenost od Prahy
7670 km

O letišti Victoria Falls

Letiště oblíbené cestovateli mířícími k Viktoriiným vodopádům je druhé největší a zdaleka nejmodernější v Zimbabwe. Snese srovnání s běžnými západními letišti, terminál je prostorný, nový a čistý s dostatkem stravovacích zařízení. Slouží jak vnitrostátním linkám, tak mezinárodním spojům z většiny mířících do Johannesburgu.

Letiště najdete přes 20 km jižně od města Victoria Falls, zhruba o další 2 km dále se nachází pak samotné vodopády.

Terminál je v noci zavřený.

Letenky

Letenky přímo na letiště Victoria Falls jsou velmi drahé, odkudkoli z Evropy se průměrně pohybují kolem 22–24.000 Kč. V poslední době nejlevnější letenky nabízí společnost Ethiopian Airlines z Vídně s rychlým přestupem v Addis Abebě, ve výjimečných akcích můžou ceny spadnout až na 15.000 Kč.

Doba letu z Vídně činí asi 16 hodin, ze všech ostatních evropských měst kvůli delším přestupům pak mezi 20 a 22 hodinami.

Inspirujte se akcemi na letenky do Victoria Falls, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Žádná klasická veřejná doprava neexistuje. Občas lze narazit na minibusy jezdící do centra města za cenu 15 $, ale rozhodně není možné se na ně spolehnout, a tak pravděpodobně jedinou možností bude taxi s cenou 30 USD do centra města.

Hojně rozšířené je sdílení jednoho taxi více pasažéry z jednoho letadla, cena se pak rozpočítá.

Služby na letišti

Wifi není na letišti v provozu.

Restaurací a obchodů je sice dostatek, ceny jsou ale značně nadsazené. Doporučujeme na letiště dorazit maximálně 90 minut před odletem, delší čekací doba nemá smysl.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu