IATA (ICAO) kód letiště
LAD (FNLU)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
23:51 (-1)
Vzdálenost od Prahy
6558 km

O letišti Luanda Quatro de Fevereiro

Největší angolské letiště nese název „4. února“ a najdeme ho pouhých 5 km jižně od centra města. Luandské letiště hojně využívají významné aerolinky z Evropy, především díky ropnému bohatství, kterého je Luanda centrem. Přímé linky směřují i do Brazílie, Číny, na Kubu a samozřejmě do všech okolních zemí. Letiště je malé a hrubě poddimenzované, ve špičkových hodinách je pobyt na něm opravdu extrémně nepříjemný.

Otevírací doba se řídí letovým řádem.

Letenky

Vzhledem k převažující business klientele zabývající se ropným průmyslem na linkách do Luandy bývají letenky z Evropy poměrně drahé. Průměrná cena zpáteční letenky z Prahy či okolí činí asi 19.000 Kč. Akce se vyskytují výjimečně a nejčastěji z Lisabonu.

Doba letu z Prahy do Luandy dle přestupů průměrně trvá 16 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Luandy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Moderní angolská národní aerolinka TAAG se v poslední době snaží z Luandy vybudovat alternativní přestupní bod, především mezi zeměmi na jihu Afriky a Portugalskem, resp. Brazílií a Kubou.

Letištní terminál je však prostorově velice omezený a není uzpůsobený větším davům cestujících. Například zcela chybí nástupní mosty a všichni pasažéři jsou k letadlům přepravováni autobusy. Obecně je však přestup velmi přehledný, organizace občas pokulhává, ale pokud jste již v tranzitním prostoru, nestane se, že by vám navazují spoj uletěl.

Je možné přestup realizovat i během 45 minut, pasovou kontrolou se neprochází, zavazadla není nutné vyzvedávat.

Doprava z/na letiště

Rozhodně nejlepší způsob dopravy z/na letiště je dopředu dohodnutý hotelový transfer nebo vyzvednutí od známých.

Klasická veřejná doprava neexistuje a i taxíků není mnoho. Jejich průměrná cena do centra se pohybuje kolem 150 kwanza a i když je nyní bezpečnostní situace v Luandě poměrně dobrá, může se vám snadno stát, že vám taxikář po dojezdu napálí vyšší cenu, než na jaké jste se domluvili.

Služby na letišti

V terminálu najdete poměrně velké množství obchodů i restaurací, všechny přijímají běžné zahraniční platební karty.

Wifi není funkční pro zahraniční uživatele.

Problém je nedostatek toalet a nedostatek čistoty, mýdla, toaletního papíru atd.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu