Letiště Naha

Naha Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

OKA (IATA)
ROAH (ICAO)
Japonsko

Letiště Naha je jediným vzdušným přístavem japonského ostrova Okinawa sloužícím zejména pro vnitrostátní a mezinárodní lety do Číny, Hongkongu, Jižní Korey a na Taiwan.

Nachází se v jižní části ostrova, pouhé 3 kilometry od města Naha. Letiště provozuje dva terminály, z nichž jeden je určen pouze pro nízkonákladové společnosti Peach Airlines a Vanilla Air.

 


Letenky

Zpáteční letenky na Okinawu z Prahy se standardně pohybují okolo 13.000 Kč, nejlevnější letenky bývají dostupné 2–4 měsíce před odletem. Akční ceny padají i k 10.000 Kč za zpáteční let.

Vnitrostátní letenky na Okinawu zakoupíte nejlevněji na stránkách low-cost aerolinií Peach, Vanilla Air a Jetstar. Ceny za jednosměrný let se pohybují okolo 1.500 Kč jak z Osaky, tak i z Tokia.

Alternativně jsou k dispozici i tzv. turistické tarify společností JAL a ANA za 2.500 Kč nezávisle na době nákupu a termínu letu.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Mezi letištěm a hlavním městem ostrova Naha jezdí automatizovaný vláček Monorail. Jízdné se v závislosti na cílové stanici pohybuje mezi 230 a 330 yeny.

Mimo vlak můžete využít autobusové spoje jedoucí i do vzdálenějších koutů ostrova. Cena se znovu odvíjí od ujeté vzdálenosti. Podrobnější informace naleznete na webu letiště.

Alternativou k veřejné dopravě je půjčení auta na Okinawě. Cena se pohybuje okolo 3.500 yenů za den včetně pojištění a je nutné mít vystavený mezinárodní řidičský průkaz. Auto si bez problémů půjčíte přímo na letišti, není nutná online rezervace.

Po celém ostrově se jezdí maximálně 50 km/h, vyjma hlavní placené dálnice ExpressWay, kde je limit zvýšen na 80 km/h. Jezdí se samozřejmě vlevo.


Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je dostupné celé budově letiště.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Japonska? Nastav si hlídače