Průvodce letištěm

Letiště Tchaj-pej Tchao-jüan

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Tchaj-pej Tchao-jüan

Největší letiště na Tchaj-wanu se nachází ve městě Taoyuan asi 42 kilometrů od hlavního města Tchaj-pej. V žebříčku nejrušnějších letišť světa je v první čtyřicítce a jako hlavní základna slouží společnostem Eva Air a China Airlines.

Na rozdíl od letiště Songshan, které je v blízkosti centra Tchaj-Pej, slouží Taoyuan především dálkové dopravě.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
9014 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
11:43 (+7 )
aktuální čas

Letenky

Z Prahy na Tchaj-wan se letenky stabilně drží na úrovni 15.000 Kč, v málo častých akcích může cena klesnout na úroveň 12.000 Kč, a to především z Vídně. 

Přímé lety z Prahy zatím neexistují, z toho důvodu se celková doba letu na Tchaj-wan pohybuje od 18 do 26 hodin. Z Vídně létá přímo China Airlines a Eva Air a doba letu se obvykle pohybuje kolem 14 hodin. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Tchaj-peje, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Přestože patří letiště k nejrušnějším letištím na světě, rozloha dvou terminálů je poměrně malá a velmi efektivně rozvržená. Přestupy mezi terminály jsou běžné i při návazném letu stejné aerolinky a krátkou cestu zvládnete pomocí automatického vláčku „Skytrain“, který jezdí tranzitní zónou, není tedy nutné procházet pasovou kontrolou, ani vyzvedávat a znovu odbavovat zavazadla.

I při velmi krátkém přestupu a zpoždění (v rámci minut, nikoli hodin) bývá zvykem, že návazný let na pasažéry čeká, vše je dobře organizované.

Časy na přestup

  • V rámci jednoho terminálu: 35 minut
  • T1 <-> T2: 90 minut

Doprava z/na letiště

Z letiště do centra Tchaj-pej se dostanete buď přímým autobusem, nebo kombinací kyvadlového autobusu (30 taiwanských dolarů) k blízké stanici rychlovlaku a následně vlakem. Pohodlnější i levnější je ale určitě cesta autobusem. V současné době již probíhá testovací provoz nové linky metra (zatím bez cestujících), která spojí letiště s hlavním nádražím.

Tchaj-pej

Nejrychlejším, ale zárvoeň nejdražším způsobem cesty do centra je linka metra "Airport Line" zprovozněná teprve v roce 2017. Stanice metra se nachází jak u terminálu 1, tak u terminálu 2 a ve městě končí u hlavního nádraží, kde jednoduše přestoupíte na další linky metra. Jízdné stojí 160 NT$, vlaky jezdí jednou za 15 minut a cestu do centra zvládnou za 38 minut, což je minimálně o 20 minut rychleji než autobusy. První spoj vyjíždí v 6:00, poslední ve 23:00.

Levnější jsou autobusy, které rozvážejí cestující do všech koutů okolí. Autobusová stanoviště se nacházejí v suterénu obou terminálů (sledujte přehledné značení). Jízdenky se na každou linku kupují u separátní přepážky, každá trasa má také svoje odjezdové stanoviště. Informace, včetně detailně rozepsaných jízdních řádů, jsou přehledné a srozumitelné a personál hovoří alespoň základní angličtinou. 

Do centra města využijte nejrychlejší spoj číslo 1819 za 125 NT$, který jezdí 24 hodin denně a doveze vás k hlavnímu vlakovému i autobusovému nádraží. Alternativně můžete po téměř stejné trase využít levnější (90 NT$) linku 1961, jejíž jízdní doba je asi o 15 minut delší (zastavuje i ve čtvrtích okolo letiště). 

Do východní části centra a k věži "Taipei 101" se dostanete přímým autobusem číslo 1960 za 145 NT$.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Songshan

Přesun na menší regionální letiště Songshan poblíž centra města zajistí autobusové linky 1840 a 1841. Na přestup mezi lety si nechte minimálně 3,5 hodiny. 

Do ostatních míst Tchaj-wanu

Rychlé a časté (zhruba každých 10 minut) spojení s nejbližší stanicí rychlovlaku, který spojuje Tchaj-pej s nejjižnějším cípem ostrova podél západního pobřeží, zajišťuje autobusová linka číslo 705 za 30 NT$, cesta zabere asi 20 minut. Vlaky jezdí velmi často s nepravidelným intervalem 5 až 40 minut. Zkontrolovat jízdní řády a ceny můžete na webové adrese thsr.tw.

Služby na letišti

Wifi zdarma je dostupná bez časového omezení v obou terminálech.

Úschovnu zavazadel otevřenou 24 hodin denně najdete v obou terminálech. Za celodenní úschovné zaplatíte 200 NT$.

Sprchy pro veřejnost za poplatek jsou k dispozici rovněž v obou terminálech, avšak pouze v tranzitní zóně poblíž VIP salonků.

Jediný obchod s potravinami otevřený 24 hodin denně je 7-eleven umístěný v terminálu 2.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu