IATA (ICAO) kód letiště
MSY (KMSY)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
00:23 (-7)
Vzdálenost od Prahy
8437 km

O letišti New Orleans Louis Armstrong

Letiště Louise Armstronga je hlavní branou nejnavštěvovanějšího města Louissiany, historického New Orelans. Jedná se o středně velké letiště počtem cestujících o něco menší než Praha. Většinu spojení obstarávají vnitrostátní linky, do New Orleans létá například Condor z Frankfurtu nad Mohanem.

Veřejná část letiště je otevřena 24 hodin denně, tranzitní prostor se na noc zavírá.

Letenky

Standardně pořídíte letenky z Prahy a okolí za průměrnou cenu 16.000 Kč, nejlevněji lze pořídit skrz akce společnosti Condor, které často nabízí ke své přímé lince z Frankfurtu přípoj z Prahy v ceně. Zhruba jednou ročně tak lze pořídit letenku i pod 12.000 Kč.

Doba letu do New Orleans činí zhruba 16 hodin i s přestupy.

Inspirujte se akcemi na letenky do New Orleans, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Veřejnou autobusovou dopravu zajišťují na letiště dvě různé společnosti. Zastávku obou z nich najdete ve druhém poschodí (odletové patro) u části „C“.

Nejvhodnější je expresní linka číslo E2 společnosti Jefferson Transit, v centru končí v zastávce M. A. Green. Autobusy jezdí zhruba jednou za 30 minut od 5:20 do 21:20, jízda trvá 50 minut a zaplatíte 2 $.

Levnější je linka číslo 202 společnosti Regional Transit Authority, která jezdí přes hlavní nádraží Union Station na Elk Place. Jízdní řád je však velmi málo frekventovaný, spojení funguje pouze cca jednou za hodinu od 6:30 do 8:00 a od 14:00 do 19:00. Jízdenka stojí 1,50 $.

Jízda Uberem do centra vyjde asi na 30 $.

Služby na letišti

Prostřednictvím wifi sítě „LANOIA_FREE_WIFI“ se připojíte k internetu zdarma.

V terminálu není žádná restaurace ani obchod s nonstop provozem.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu