Letiště Novosibirsk Tolmachevo

Novosibirsk Tolmachevo Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

OVB (IATA)
UNNT (ICAO)
Rusko

Největší sibiřské letiště Tolmachevo najdeme 16 km západně od centra třetího největšího ruského města Novosibirsku. Letiště je jednou z hlavních základen pro společnost S7 Airlines a kromě výchozího bodu pro celou oblast slouží i jako alternativní přestupní bod pro lety na Dálný východ včetně Číny.

Otevírací doba terminálu je 24 hodin, přespání na letišti je zcela běžně tolerováno.

 


Letenky

Běžné cena letenek z Prahy nebo Vídně do Novosibirsku se pohybuje kolem 9.000 Kč za zpáteční cestu. Nejlevnější bývá spojení s Aeroflotem přes Moskvu, obvykle jen o pár stokorun dražší bývá přímé spojení z Prahy každý pátek prostřednictvím S7 Airlines.

Doba letu z Prahy do Novosibirsku čítá přes 6 hodin.

Vyhledat letenky


Přestup

Letiště je rozděleno na dva malé terminály (A a B) vzájemně propojené krátkou chodbou. Pokud máte přestup na jedné letence, téměř vždy vás čeká přestup v rámci jednoho terminálu, při kterém není za potřebí ruské tranzitní vízum. Na transfer bude stačit i 45 minut.


Doprava z/na letiště

Nejjednodušší a nejpohodlnější způsob cesty do centra představuje expresní autobusová linka číslo 111, která jede okolo autobusového i vlakového nádraží. Spoje odjíždí každých 30 minut od 4:00 do 22:30 ve směru do centra a od 5:30 do půlnoci ve směru na letiště. Jízdenka stojí 38 rublů.

Do západní části města lze využít autobus číslo 112 s intervaly 30 minut a provozní dobou 5:40–20:00 hodin. Jízdenka stojí 30 rublů a linka skončí jízdu u nákupního centra „MEGA“.

Alternativně lze pro cestu na hlavní nádraží využít o něco pomalejší maršrutku (minibus) linky 312 s intervaly 5–20 minut.

Asi 2 km od letiště se nachází zastávka příměstské železnice „Aeroflot“, nevede k ní však žádná pěší trasa a navzdory mnoha informacím se pro cestu na letiště vůbec nehodí.

Taxi do centra města vyjde na 500–700 RUB.


Služby na letišti

Wifi je v terminálu k dispozici zdarma na neomezeně dlouhou dobu.

Úschovnu zavazadel najdete formou skříněk v příletových halách obou terminálů. Cena za jeden kus činí od 120 do 300 RUB podle velikosti.

V terminálu A jsou k dispozici veřejné sprchy za poplatek 100 RUB.

Několik restaurací a obchodů je otevřeno přes celou noc.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Ruska? Nastav si hlídače