IATA (ICAO) kód letiště
OVB (UNNT)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
11:29 (+5)
Vzdálenost od Prahy
4469 km

O letišti Novosibirsk Tolmachevo

Největší sibiřské letiště Tolmachevo najdeme 16 km západně od centra třetího největšího ruského města Novosibirsku. Letiště je jednou z hlavních základen pro společnost S7 Airlines a kromě výchozího bodu pro celou oblast slouží i jako alternativní přestupní bod pro lety na Dálný východ včetně Číny. 

Otevírací doba terminálu je 24 hodin, přespání na letišti je zcela běžně tolerováno.

Letenky

Běžné cena letenek z Prahy nebo Vídně do Novosibirsku se pohybuje kolem 9.000 Kč za zpáteční cestu. Nejlevnější bývá spojení s Aeroflotem přes Moskvu, obvykle jen o pár stokorun dražší bývá přímé spojení z Prahy každý pátek prostřednictvím S7 Airlines. 

Doba letu z Prahy do Novosibirsku čítá přes 6 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Novosibirsku, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště je rozděleno na dva malé terminály (A a B) vzájemně propojené krátkou chodbou. Pokud máte přestup na jedné letence, téměř vždy vás čeká přestup v rámci jednoho terminálu, při kterém není za potřebí ruské tranzitní vízum. Na transfer bude stačit i 45 minut.

Doprava z/na letiště

Nejjednodušší a nejpohodlnější způsob cesty do centra představuje expresní autobusová linka číslo 111, která jede okolo autobusového i vlakového nádraží. Spoje odjíždí každých 30 minut od 4:00 do 22:30 ve směru do centra a od 5:30 do půlnoci ve směru na letiště. Jízdenka stojí 38 rublů a platí se u řidiče až při výstupu.

Do západní části města lze využít autobus číslo 112 s intervaly 30 minut a provozní dobou 5:40–20:00 hodin. Jízdenka stojí 33 rublů a linka skončí jízdu u nákupního centra „MEGA“. 

Alternativně lze pro cestu na hlavní nádraží využít výrazně pomalejší maršrutku (minibus) linky 312 s intervaly 5–20 minut a cenou 38 rublů.

Asi 2 km od letiště se nachází zastávka příměstské železnice „Aeroflot“, nevede k ní však žádná pěší trasa a navzdory mnoha informacím se pro cestu na letiště vůbec nehodí. 

Taxi do centra města vyjde na 500–700 RUB.

Služby na letišti

Wifi je v terminálu k dispozici zdarma na neomezeně dlouhou dobu. 

Úschovnu zavazadel najdete formou skříněk v příletových halách obou terminálů. Cena za jeden kus činí od 120 do 300 RUB podle velikosti. 

V terminálu A jsou k dispozici veřejné sprchy za poplatek 100 RUB

V příletové hale najdete mnoho bankomatů běžných bank.

Několik restaurací a obchodů je otevřeno přes celou noc.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Je (jsou) na letišti bankomaty?

před 3 lety
Avatar uživatele
cali
  • Přidal se před 10 lety
  • Napsal 1187 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-06-18T10:26:17+02:00)

Ne, vezměte si korálky a zrcátka na výměnný obchod... Jedete na divoký Východ.

https://1url.cz/CMCkM

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu