IATA (ICAO) kód letiště
PEK (ZBAA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
06:51 (+6)
Vzdálenost od Prahy
7462 km

O letišti Peking Capital

Největší čínské letiště je zároveň druhým nejrušnějším na světě. Terminál 3 je druhým největším letištím terminálem a šestou největší budovou na světě. Pekingské letiště je hlavní základnou pro společnost Air China a přímé spojení má s každým významným městem po celém světě.

Otevřeno je 24 hodin.

Letenky

Nejlevnější letenky z Prahy se pohybují od 12.000 Kč, přímé lety z Prahy pak zhruba od 13.000 Kč výše, v akcích můžete narazit i na letenku okolo 10.000 Kč. Letenky rezervujte ideálně do jednoho měsíce před odletem.

Doba přímého letu do Pekingu činí asi 10 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Pekingu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Mezi všemi třemi terminály (1, 2 a 3) jezdí každých pár minut letištní autobus zdarma. Terminály 1 a 2 se nachází v těsné blízkosti a dá se mezi nimi přestoupit pěšky do 15 minut. Cesta autobusem do vzdálenějšího terminálu 3 trvá asi 30 minut. 

V rámci terminálu 3 pak jezdí navíc automatický vláček zdarma (cca každé 3 minuty).

V případě delšího přestupu do třetí země (například Praha – Peking – Tokio) můžete využít možnosti 144hodinového tranzitního víza zdarma. Platí pouze pro uvedené město a není možné cestovat jinam po Číně.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší dopravu do města obstarává vysokorychlostní vlak. Do stanice Dongzhimen zaplatíte 25 ¥ / 90 Kč. Odtud dál do centra pokračujte metrem okružní linky číslo 2, ze které můžete na několika stanicích přestoupit na různé linky přímo do centra. Jízdné na metro se vypočítává podle ujeté vzdálenosti, nejnižší cena 3¥ je za méně než 6 km, naopak nejvyšší 10¥ za více než 100 km. Informace o pekingskému metru.

Stanice expresního vlaku je u terminálů 2 a 3. Vlaky jezdí každých 10 minut cca od 6:00 do 22:30 (z letiště cca od 6:30 do 22:50). Jízdní doby se liší dle terminálů a směru jízdy:

 • Terminál 2 -> Dongzhimen: 21 minut
 • Dongzhimen -> Terminál 2: 35 minut
 • Terminál 3 -> Dongzhimen: 30 minut
 • Dongzhimen -> Terminál 3: 16 minut

Do všech koutů města dále jezdí mnoho oficiální letištních autobusů. V průměru jede každá linka jednou za půl hodiny a cesta do centra zabere přes hodinu. Cena jízdného se vypočítává podle vzdálenosti a pohybuje se od 15 do 30 ¥. Více informací ohledně autobusových tras naleznete na webu letiště.

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici zdarma pouze pro držitele čínských SIM karet ve veřejné zóně letiště. V tranzitní části si můžete v automatu po oskenování palubní vstupenky vyzvednout údaje pro přihlášení i bez čínské SIM karty a nově na Terminálu 3 i při použití registrace skrze české telefonní číslo.

Úschovna zavazadel je umístěna mezi terminály 1 a 2 a v 2. patře příletové haly terminálu 3. Za 24 hodin zaplatíte 60 CNY.

Od terminálu 3 jezdí 24 hodin denně autobus zdarma k hotelu Hilton, kde můžete využít plavecký bazén.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

25 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele J0x
J0x

V T3-C (veřejná část) jsou za odboavovacími přepážkami v postatě dva oddělěné foodcourty, v tom vlevo jsou levnější restaurace, v pravém se mi zdály dražší. Ceny pro Čecha v tom levém IMHO docela snesitelné, i když pouliční láce to zrovna není. 😊

Na různých místech lze nalézt dobíjecí stanice na mobil. V neveřejných prostorách T3 je taky dost restaurací, obchodů se suvenýry apod., taky dost automatů s nápoji za na letiště docela neobvykle nízké ceny, taky automaty na teplou i studenou vodu zdarma.

Odpovědět
před 3 lety
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 444 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-12-21T18:06:42+01:00)

Hainan Airlines (a předpokládám, že i další) nabízí pro případy krátkého času na přestup transit asistenta. Měl jsem při letu Kunming-Peking-Praha na přestup 2 hodiny, což v Pekingu není až tak moc času, obzvlášť když vezmete v úvahu, že jsme přistáli asi o 20 minut později a musel jsem si znovu odbavit zavazadla. Naštěstí a náhodou jsem toho asistenta odchytil u pásu a jakmile jsem si vyzvedl zavazadlo, doprovodil mě do odletového terminálu k check-in a pak k bezpečnostní kontrole. Ne že bych netrefil bez něho, ale on věděl přesně kudy to vzít nejkratší cestou, která přepážka bude ta moje atd. Jít sám bych to musel hledat a nevím, jestli bych to stíhal.

Ten asistent se týká všech krátkých přestupů obecně, tj. mezi různými terminály, jak domácích tak mezinárodních letů.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Přestup v rámci T3E (např. při letu na Tchajwan) se dá stihnout i pod 60 minut; je potřeba jít na bezpečnostní kontrole o patro níž pod schody do fronty úpně vpravo, rentgen je tam blíž průchodu než u ostatních front. Kontrolují všechny powerbanky, je dobré je mít už nachystané. Když nemá údaje o kapacitě, tak vám ji zabaví.

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den,

letíme s Air China přes Peking do Hočiminova Města. Na přestup máme pouze 1,5 hodiny. Z komentářů výše jsem vyšetl, že by to snad reálné být mělo. Napadá mě však otázka, co by se stalo pokud bychom let nestihli? Oba lety jsou v rámci jedné letecké společnosti. Funguje to tak, že "o nás vědí" a případně let o něco pozdrží nebo nás automaticky vezmou do nějaké fast lane při bezpečnostní kontrole? Je zde případně možnost přednostního odbavení? Pokud bychom navazující let například z důvodu zpoždění nestihli, máme nárok na kompenzaci? Jak se případně řeší to, že se člověk zkrátka zasekne v Pekingu bez platné letenky?

Předem děkuji za odpověď.

před 3 lety
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 123 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-15T21:30:03+02:00)

Cas odletu je jasnej, takze letadlo cekat nebude... stejne tak by na vas necekal autobus ani vlak. V podstate nenastane zadna z monosti, ktere popisujete... co se tyka Ciny... soupnou vas na nejblizi let kde bude volna kapacita a poletite dal... coz samozrejme muze znamenat zdrzeny několik hodin až desítek hodin.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, tak bez platné letenky se tam nezaseknete, na platnou letenku poletíte :) Pokud přestup nestihnete z viny Air China, pak vás musí přehodit na nejbližší možný let, případně poskytnout ubytování se stravou, bude-li až další den.

Přidat odpověď
před 3 lety

zdravím, přestupujeme v pekingu a máme asi 9 hodin čas.

je reálné se podívat na čínskou zeď aspoň na otočku. děkuji

před 3 lety

čas je to podle mě celkem na hranici, spíše bych volil cestu do centra.

Přidat odpověď
před 3 lety

Ahoj vsem,

po dvou prestupech v Pekingu pisu sve postrehy, pri 15 hodinovy prestupu jsme si vyridili tranzitni viza , viza jsou k dispozici hned po priletu u prvniho turniketu ( vyplni se vizum s modrym hornim pruhem) . Vizum ma 2 casti, jednu si ponechaji a druhou se odevzdava zase pri odletu. Ve fronte ve ktere jsme stali mi, tak vsichni uspeli, tak bych se toho urcite nebal. Po dukladne pasove kontrole, kde se mimochodem skenuji otisky vsech prstu jsme se dostali z priletove haly pryc. Co se tyka smenaren, tak doporucuji se vsem vyhnout (min poplatek 60 rmb), po delsi hledani jsem na letisti nasli pobocku Banky (Bank of Beijing), kde to bylo bez poplatku a kurz byl taky v pohode. Kdo ma vetsi zavazadlo a nechce ho tahat cely den sebou, da se za poplatek 30rmb uschovat na dobu max 24h. Z letiste se do centra se nejlepe dostanete airport expresem za cenu 50rmb.

R

před 3 lety

*airport expres - 25rmb

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Podívej se do pasu, co tam máš napsáno... Máš tam něco o vízu? Ty jsi se do Pekingu dostal právě díky bezvízovému vstupu při tranzitu 24/144h (při splnění dalších podmínek) a dostal do pasu razítko s povolením dočasného vstupu na 24h. Já vím, možná kravina a slovíčkaření, ale už jsem četl na FB posty, kdy byli lidé zblblí a žili v tom, že si na letišti jednoduše vyřídí víza na delší dobu atd.

před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Tohle už tu vysvětloval někdo z adminů, proč tomu radši říkají víza než bezvízový vstup, viz např. "můžete využít možnosti 144hodinového tranzitního víza zdarma". Ne, že bych s tím sám souhlasil, ale asi mají své důvody. :)

Jinak k přestupu na PEK obecně bych ještě dodal, že pokud na něj má člověk jen něco kolem hodiny a není to zrovna v noci, tak je ta hodina celkem šibeniční termín, obzvlášť když je na mezinárodním transferu fronta až ke vstupu o patro výš. Mají tam docela stísněné prostory, stanovišť se tam moc nevejde a navíc jsou hrozně důkladní a prohlížejí si např. každou powerbanku.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Stanice Airport Expressu nejsou na terminálech 1 a 3, ale 2 a 3. Časy prvního a posledního spoje taky nesouhlasí, ani doba jízdy, která závisí na tom, ze kterého/na který terminál jedete, protože vlak jezdí vždy jedním směrem: Dongzhimen-Sanyuanqiao-T3-T2-Sanyuanqiao-Dongzhimen.

Terminál 3 je rozdělený na 3 části: C, D a E, mezi kterými jezdí zdarma vláček.

Pozor na překvapení ve směnárnách, "v rámci zlepšení služeb" vám strhnou za každou výměnu poplatek 60 Yuanů.

Odpovědět
před 4 lety

Nějaké aktuální postřehy z T3, které by se třeba mohly někomu hodit. Wifi zdarma je velmi pomalá, za celý den se mi nenačetl ani Messenger. Je tam mnoho prostoru pro sezení, sedadla nemají područky a celkem dobře se na nich i leží. K dispozici je všude možně pitná i horká voda. Pokud tam budete čekat delší dobu, tak si vemte něco teplejšího na sebe, protože tam všude fouká vzduch ze vzduchotechniky. Je tam i "hodinový" hotel, kde za pokojíček pro jednoho zaplatíte 20 $ za jednu hodinu. Na zpáteční cestě jsem měla na přestup asi 1:30, cca dvacet minut jsme pozdili + transport autobusem a zvládla jsem to v pohodě. Ale podobně jako vanver jsem si při online check-in zarezervovala místo vepředu.

před 4 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Potvrzuji. V automatech jsou i instantní nudle, lze zkombinovat s horkou vodou. 😂 U gatu E14 a okolních probíhá aktuálně i v noci výstavba, takže se tam blbě spí. Wifi je strašná, přišlo mi pár upozornění z FB, ale klient si ani neškrtl, dostal jsem se max. na Wikipedii.

Přidat odpověď
před 4 lety

Už jsem se na to ptal v jiné diskuzi, ale bez odpovědi, takže ještě jednou: není při přestupech tam: 20h zpět 15h nárok na hotel?

Děkuji za odpověď.

před 4 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 9 lety
 • Napsal 737 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-12-10T15:22:47+01:00)

To asi záleží na té které aerolince a/nebo podmínkách konkrétního tarifu. S letištěm to nemá nic do činění.

před 4 lety
Avatar uživatele
cali

My jsme ti tam odpovídali, že pokud letíš s CA, tak u toho delšího přestupu ano a že si to musíš zařídit předem, nejlépe přes nějaké zastoupení CA v Německu nebo jinde v Evropě. Ale že hrozí i teoretické riziko, že tě při layoveru do 24h nepustí z letiště a tím pádem ti hotel bude nanic...

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

No dle reakcí jsem pochopil, že u přestupů, které nejsou přes noc, nárok na hotel odpadá...

před 4 lety
Avatar uživatele
cali

Měl jsem přestup přes den, měl jsem hotel (který jsem nevyužil), psal jsem to tu... To je to vyhledávání ve fóru:-(

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ej, nevyhledával jsem, četl jsem diskuzi pod minulou akcí s CA do HAN :))

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Ondra J
Ondra J

Doplnil bych, že na letišti (terminál 3) je WiFi k dispozici i bez čínské SIM karty. Je tu nějaká AIRPORT-FREE-WIFI-NEW, kde se pak stačí registrovat pomocí tel. čísla, na které přijde během chvilky heslo. Internet je velmi pomalý, ale na základní věci, jako například napsání tohoto příspěvku, postačí :)

Odpovědět
před 4 lety

Dobry den, lze stihnout prestup v pekingu v delce 1 h 25 min? Jedna se o let z vidne do bangkoku. Nikde neni uveden terminal na ktery priletim z vidne a z ktereho se odleta do bangkoku. Dekuji za odpoved. R.

před 5 lety
Avatar uživatele vanver
vanver

Ahoj Renca. Som v podobnej situacii, na prestup mam dokonca len hodinu. Prilietam z Budapesti na T3 a odlietam do Bangkoku tiez z T3. Ak si uz letela, napis, ci si prestuo stihla a ako to prebiehalo. Peter

před 4 lety

Medzinárodný prestup som stihol. A bez stresu. Ale pre objektívnosť musím povedať, že oproti plánovanému príletu 13:05 sme prileteli o hodinu skôr. Pri check-ine v Budapešti (palubné lístky aj batožina až do Bangkoku) som požiadal o miesto čo najviac vpredu (economy). Mal som rad 35 (a330-200), čo môže ušetriť až 10 minút. Nevýhodou menších lietadiel v Pekingu je, že v špičke ich nepristavujú k nástupným mostom T3 ale ďalej od terminálu a nasleduje prevoz autobusom. Tranzitné procedúry potom spočívali už len v 1. (automatizovanej) pasovej kontrole a 2. bezpečnostnej prehliadke o poschodie nižšie. Zo skúsenosti viem, že prehliadku vykonáva mladý personál a ten postupuje dôkladne a pomaly. Všetku elektroniku je potrebné vybrať z príručnej batožiny a položiť ju do transportnej vane, čo cestujúci väčšinu nedodržujú. Preto znova vybaľujú príručnú batožinu ktorá ide opäť cez skener. Prehliadka sa vykonáva v stiesnenom priestore pod eskalátormi a tak sa vždy vytvorí rad. Tu treba rátať aj s 1/2 hodinovým zdržaním a ak by som na prestup mal skutočne len 1 hodinu, bolo by to veľmi stresujúce s pravdepodobnosťou úspechu 1:1. Nabudúce už takúto letenku pravdepodobne nekúpim. Na záver ešte doplním, že batožinu mi v Pekingu preložiť nestihli. Poslali ju až nasledujúcim spojom. V Bangkoku ju kuriér priniesol v poriadku až do hotela.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu