Letiště Peking Capital

Beijing Capital International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

PEK (IATA)
ZBAA (ICAO)
Čína

Největší čínské letiště je zároveň druhým nejrušnějším na světě. Terminál 3 je druhým největším letištím terminálem a šestou největší budovou na světě. Pekingské letiště je hlavní základnou pro společnost Air China a přímé spojení má s každým významným městem po celém světě.

Otevřeno je 24 hodin.

 


Letenky

Nejlevnější letenky z Prahy se pohybují od 12.000 Kč, přímé lety z Prahy pak zhruba od 13.000 Kč výše, v akcích můžete narazit i na letenku okolo 10.000 Kč. Letenky rezervujte ideálně do jednoho měsíce před odletem.

Doba přímého letu do Pekingu činí asi 10 hodin.

Vyhledat letenky


Přestup

Mezi všemi třemi terminály (1, 2 a 3) jezdí každých pár minut letištní autobus zdarma. Terminály 1 a 2 se nachází v těsné blízkosti a dá se mezi nimi přestoupit pěšky do 15 minut. Cesta autobusem do vzdálenějšího terminálu 3 trvá asi 30 minut.

Minimální čas na přestup v rámci jednoho terminálu činí 60 minut, pro transfer mezi terminály počítejte minimálně se 150 minutami.

V případě delšího přestupu do třetí země (například Praha – Peking – Tokio) můžete využít možnosti 72hodinového tranzitního víza zdarma. Platí pouze pro uvedené město a není možné cestovat jinam po Číně.


Doprava z/na letiště

Nejrychlejší dopravu do centra obstarává vysokorychlostní vlak. Do stanice Dongzhimen v centru města dojedete za 17 minut a zaplatíte 25 ¥ / 90 Kč. Stanice je u všech terminálů. Vlaky jezdí každých 10 minut od 6:20 do 23:10 a cesta až na konečnou zabere asi 20 minut.

Do všech koutů města dále jezdí mnoho oficiální letištních autobusů. V průměru jede každá linka jednou za půl hodiny a cesta do centra zabere přes hodinu. Cena jízdného se vypočítává podle vzdálenosti a pohybuje se od 15 do 30 ¥. Více informací ohledně autobusových tras naleznete na webu letiště.


Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici zdarma pouze pro držitele čínských SIM karet ve veřejné zóně letiště. V tranzitní části si můžete v automatu po oskenování palubní vstupenky vyzvednout údaje pro přihlášení i bez čínské SIM karty.

Úschovna zavazadel je umístěna mezi terminály 1 a 2 a v 2. patře příletové haly terminálu 3. Za 24 hodin zaplatíte ¥ 35 / 125 Kč.

Od terminálu 3 jezdí 24 hodin denně autobus zdarma k hotelu Hilton, kde můžete využít plavecký bazén.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Číny? Nastav si hlídače