Průvodce letištěm

Letiště Peking Capital

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Peking Capital

Největší čínské letiště je zároveň druhým nejrušnějším na světě. Terminál 3 je druhým největším letištím terminálem a šestou největší budovou na světě. Pekingské letiště je hlavní základnou pro společnost Air China a přímé spojení má s každým významným městem po celém světě.

Otevřeno je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
7462 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
06:05 (+7 )
aktuální čas

Letenky

Nejlevnější letenky z Prahy se pohybují od 12.000 Kč, přímé lety z Prahy pak zhruba od 13.000 Kč výše, v akcích můžete narazit i na letenku okolo 10.000 Kč. Letenky rezervujte ideálně do jednoho měsíce před odletem.

Doba přímého letu do Pekingu činí asi 10 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Pekingu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Mezi všemi třemi terminály (1, 2 a 3) jezdí každých pár minut letištní autobus zdarma. Terminály 1 a 2 se nachází v těsné blízkosti a dá se mezi nimi přestoupit pěšky do 15 minut. Cesta autobusem do vzdálenějšího terminálu 3 trvá asi 30 minut. 

Minimální čas na přestup v rámci jednoho terminálu činí 90 minut, pro transfer mezi terminály počítejte minimálně se 150 minutami. Přestup v Pekingu je cestovateli hodnocen jako mírně chaotický, je tak nutné být pozornější než obvykle a zbytečně se nezdržovat dokud nebudete u své odletové brány.

V případě delšího přestupu do třetí země (například Praha – Peking – Tokio) můžete využít možnosti 144hodinového tranzitního víza zdarma. Platí pouze pro uvedené město a není možné cestovat jinam po Číně.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší dopravu do města obstarává vysokorychlostní vlak. Do stanice Dongzhimen v dojedete za 17 minut a zaplatíte 25 ¥ / 90 Kč. Odtud dál do centra pokračujte metrem okružní linky číslo 2, ze které můžete na několika stanicích přestoupit na různé linky přímo do centra. Jízdné na metro se vypočítává podle ujeté vzdálenosti, nejnižší cena 3¥ je za méně než 6 km, naopak nejvyšší 10¥ za více než 100 km. Informace o pekingskému metru.

Stanice vlaku je u terminálů 1 a 3. Vlaky jezdí každých 10 minut od 6:20 do 23:10 a cesta až na konečnou zabere asi 20 minut. 

Do všech koutů města dále jezdí mnoho oficiální letištních autobusů. V průměru jede každá linka jednou za půl hodiny a cesta do centra zabere přes hodinu. Cena jízdného se vypočítává podle vzdálenosti a pohybuje se od 15 do 30 ¥. Více informací ohledně autobusových tras naleznete na webu letiště.

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici zdarma pouze pro držitele čínských SIM karet ve veřejné zóně letiště. V tranzitní části si můžete v automatu po oskenování palubní vstupenky vyzvednout údaje pro přihlášení i bez čínské SIM karty.

Úschovna zavazadel je umístěna mezi terminály 1 a 2 a v 2. patře příletové haly terminálu 3. Za 24 hodin zaplatíte ¥ 35 / 125 Kč.

Od terminálu 3 jezdí 24 hodin denně autobus zdarma k hotelu Hilton, kde můžete využít plavecký bazén.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobry den, lze stihnout prestup v pekingu v delce 1 h 25 min? Jedna se o let z vidne do bangkoku. Nikde neni uveden terminal na ktery priletim z vidne a z ktereho se odleta do bangkoku. Dekuji za odpoved. R.

před 9 měs
Avatar uživatele vanver
vanver

Ahoj Renca. Som v podobnej situacii, na prestup mam dokonca len hodinu. Prilietam z Budapesti na T3 a odlietam do Bangkoku tiez z T3. Ak si uz letela, napis, ci si prestuo stihla a ako to prebiehalo. Peter

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu