Průvodce letištěm

Letiště Peking Capital

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Peking Capital

Největší čínské letiště je zároveň druhým nejrušnějším na světě. Terminál 3 je druhým největším letištím terminálem a šestou největší budovou na světě. Pekingské letiště je hlavní základnou pro společnost Air China a přímé spojení má s každým významným městem po celém světě.

Otevřeno je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
7462 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
10:48 (+7 )
aktuální čas

Letenky

Nejlevnější letenky z Prahy se pohybují od 12.000 Kč, přímé lety z Prahy pak zhruba od 13.000 Kč výše, v akcích můžete narazit i na letenku okolo 10.000 Kč. Letenky rezervujte ideálně do jednoho měsíce před odletem.

Doba přímého letu do Pekingu činí asi 10 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Pekingu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Mezi všemi třemi terminály (1, 2 a 3) jezdí každých pár minut letištní autobus zdarma. Terminály 1 a 2 se nachází v těsné blízkosti a dá se mezi nimi přestoupit pěšky do 15 minut. Cesta autobusem do vzdálenějšího terminálu 3 trvá asi 30 minut. 

V rámci terminálu 3 pak jezdí navíc automatický vláček zdarma (cca každé 3 minuty).

V případě delšího přestupu do třetí země (například Praha – Peking – Tokio) můžete využít možnosti 144hodinového tranzitního víza zdarma. Platí pouze pro uvedené město a není možné cestovat jinam po Číně.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší dopravu do města obstarává vysokorychlostní vlak. Do stanice Dongzhimen zaplatíte 25 ¥ / 90 Kč. Odtud dál do centra pokračujte metrem okružní linky číslo 2, ze které můžete na několika stanicích přestoupit na různé linky přímo do centra. Jízdné na metro se vypočítává podle ujeté vzdálenosti, nejnižší cena 3¥ je za méně než 6 km, naopak nejvyšší 10¥ za více než 100 km. Informace o pekingskému metru.

Stanice expresního vlaku je u terminálů 2 a 3. Vlaky jezdí každých 10 minut cca od 6:00 do 22:30 (z letiště cca od 6:30 do 22:50). Jízdní doby se liší dle terminálů a směru jízdy:

  • Terminál 2 -> Dongzhimen: 21 minut
  • Dongzhimen -> Terminál 2: 35 minut
  • Terminál 3 -> Dongzhimen: 30 minut
  • Dongzhimen -> Terminál 3: 16 minut

Do všech koutů města dále jezdí mnoho oficiální letištních autobusů. V průměru jede každá linka jednou za půl hodiny a cesta do centra zabere přes hodinu. Cena jízdného se vypočítává podle vzdálenosti a pohybuje se od 15 do 30 ¥. Více informací ohledně autobusových tras naleznete na webu letiště.

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici zdarma pouze pro držitele čínských SIM karet ve veřejné zóně letiště. V tranzitní části si můžete v automatu po oskenování palubní vstupenky vyzvednout údaje pro přihlášení i bez čínské SIM karty a nově na Terminálu 3 i při použití registrace skrze české telefonní číslo.

Úschovna zavazadel je umístěna mezi terminály 1 a 2 a v 2. patře příletové haly terminálu 3. Za 24 hodin zaplatíte ¥ 35 / 125 Kč.

Od terminálu 3 jezdí 24 hodin denně autobus zdarma k hotelu Hilton, kde můžete využít plavecký bazén.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele J0x
J0x

Stanice Airport Expressu nejsou na terminálech 1 a 3, ale 2 a 3. Časy prvního a posledního spoje taky nesouhlasí, ani doba jízdy, která závisí na tom, ze kterého/na který terminál jedete, protože vlak jezdí vždy jedním směrem: Dongzhimen-Sanyuanqiao-T3-T2-Sanyuanqiao-Dongzhimen.

Terminál 3 je rozdělený na 3 části: C, D a E, mezi kterými jezdí zdarma vláček.

Pozor na překvapení ve směnárnách, "v rámci zlepšení služeb" vám strhnou za každou výměnu poplatek 60 Yuanů.

Odpovědět
před 14 dny

Nějaké aktuální postřehy z T3, které by se třeba mohly někomu hodit. Wifi zdarma je velmi pomalá, za celý den se mi nenačetl ani Messenger. Je tam mnoho prostoru pro sezení, sedadla nemají područky a celkem dobře se na nich i leží. K dispozici je všude možně pitná i horká voda. Pokud tam budete čekat delší dobu, tak si vemte něco teplejšího na sebe, protože tam všude fouká vzduch ze vzduchotechniky. Je tam i "hodinový" hotel, kde za pokojíček pro jednoho zaplatíte 20 $ za jednu hodinu. Na zpáteční cestě jsem měla na přestup asi 1:30, cca dvacet minut jsme pozdili + transport autobusem a zvládla jsem to v pohodě. Ale podobně jako vanver jsem si při online check-in zarezervovala místo vepředu.

před 16 dny
Avatar uživatele J0x
J0x

Potvrzuji. V automatech jsou i instantní nudle, lze zkombinovat s horkou vodou. 😂 U gatu E14 a okolních probíhá aktuálně i v noci výstavba, takže se tam blbě spí. Wifi je strašná, přišlo mi pár upozornění z FB, ale klient si ani neškrtl, dostal jsem se max. na Wikipedii.

Přidat odpověď
před 16 dny

Už jsem se na to ptal v jiné diskuzi, ale bez odpovědi, takže ještě jednou: není při přestupech tam: 20h zpět 15h nárok na hotel?

Děkuji za odpověď.

před měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 452 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-12-10T15:22:47+01:00)

To asi záleží na té které aerolince a/nebo podmínkách konkrétního tarifu. S letištěm to nemá nic do činění.

před měs
cali

My jsme ti tam odpovídali, že pokud letíš s CA, tak u toho delšího přestupu ano a že si to musíš zařídit předem, nejlépe přes nějaké zastoupení CA v Německu nebo jinde v Evropě. Ale že hrozí i teoretické riziko, že tě při layoveru do 24h nepustí z letiště a tím pádem ti hotel bude nanic...

před měs
David Eiselt

No dle reakcí jsem pochopil, že u přestupů, které nejsou přes noc, nárok na hotel odpadá...

před měs
cali

Měl jsem přestup přes den, měl jsem hotel (který jsem nevyužil), psal jsem to tu... To je to vyhledávání ve fóru:-(

před měs
David Eiselt

Ej, nevyhledával jsem, četl jsem diskuzi pod minulou akcí s CA do HAN :))

Avatar uživatele Ondra
Ondra

Doplnil bych, že na letišti (terminál 3) je WiFi k dispozici i bez čínské SIM karty. Je tu nějaká AIRPORT-FREE-WIFI-NEW, kde se pak stačí registrovat pomocí tel. čísla, na které přijde během chvilky heslo. Internet je velmi pomalý, ale na základní věci, jako například napsání tohoto příspěvku, postačí :)

Odpovědět
před měs

Dobry den, lze stihnout prestup v pekingu v delce 1 h 25 min? Jedna se o let z vidne do bangkoku. Nikde neni uveden terminal na ktery priletim z vidne a z ktereho se odleta do bangkoku. Dekuji za odpoved. R.

před 11 měs
Avatar uživatele vanver
vanver

Ahoj Renca. Som v podobnej situacii, na prestup mam dokonca len hodinu. Prilietam z Budapesti na T3 a odlietam do Bangkoku tiez z T3. Ak si uz letela, napis, ci si prestuo stihla a ako to prebiehalo. Peter

před 5 měs

Medzinárodný prestup som stihol. A bez stresu. Ale pre objektívnosť musím povedať, že oproti plánovanému príletu 13:05 sme prileteli o hodinu skôr. Pri check-ine v Budapešti (palubné lístky aj batožina až do Bangkoku) som požiadal o miesto čo najviac vpredu (economy). Mal som rad 35 (a330-200), čo môže ušetriť až 10 minút. Nevýhodou menších lietadiel v Pekingu je, že v špičke ich nepristavujú k nástupným mostom T3 ale ďalej od terminálu a nasleduje prevoz autobusom. Tranzitné procedúry potom spočívali už len v 1. (automatizovanej) pasovej kontrole a 2. bezpečnostnej prehliadke o poschodie nižšie. Zo skúsenosti viem, že prehliadku vykonáva mladý personál a ten postupuje dôkladne a pomaly. Všetku elektroniku je potrebné vybrať z príručnej batožiny a položiť ju do transportnej vane, čo cestujúci väčšinu nedodržujú. Preto znova vybaľujú príručnú batožinu ktorá ide opäť cez skener. Prehliadka sa vykonáva v stiesnenom priestore pod eskalátormi a tak sa vždy vytvorí rad. Tu treba rátať aj s 1/2 hodinovým zdržaním a ak by som na prestup mal skutočne len 1 hodinu, bolo by to veľmi stresujúce s pravdepodobnosťou úspechu 1:1. Nabudúce už takúto letenku pravdepodobne nekúpim. Na záver ešte doplním, že batožinu mi v Pekingu preložiť nestihli. Poslali ju až nasledujúcim spojom. V Bangkoku ju kuriér priniesol v poriadku až do hotela.

Přidat odpověď
před 26 dny
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 14 dny
Navrhni úpravu