IATA (ICAO) kód letiště
VLI (NVVV)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
20:15 (+9)
Vzdálenost od Prahy
15739 km

O letišti Port Vila Bauerfield

Hlavní mezinárodní letiště souostroví Vanutau najdeme pod názvem "Bauerfield" nepřekvapivě poblíž hlavního města Port Vila na ostrově Efate. Centrum je vzdálené necelé 3 kilometry. Svoji základnu zde má místní národní aerolinka Air Vanuatu, která provozuje lety na všechny největší ostrovy Vanuatu, do Austrálie i na Nový Zéland. 

Terminál se dá velikostí přirovnat k brněnskému letišti, je poměrně zastaralý, ale všechny procesy jsou zde víceméně standardní a bez výraznějších zdržení – provoz není příliš hustý. 

Letiště je přes noc zavřené, není možné přenocovat.

Letenky

Oblast Oceánie patří tradičně k místům s nejdražšími letenkami. Z Prahy se běžně nedostanete pod 40 tisíc Kč, levněji se dají na Vanuatu pořídit letenky z Vídně či Mnichova, a to kolem 38.000 Kč. Nejoblíbenějším způsobem je však nákup letenek v akci do Austrálie (i pod 20 tisíc korun), odkud lze následně doletět aerolinkou Virgin Austrlia na Vanutau za cenu okolo 9.000 Kč/zpáteční, nejlevněji z Brisbane. 

Celková doba letu ze střední Evropy na Vanuatu obvykle přesáhne 40 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Port Vily, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Z letiště do centra jezdí veřejné minibusy bez přesně dané trasy, ale přes den relativně často, obvykle podle letového řádu. Cena za jízdenku je stanovena na 150 vatu / 35 Kč. Veřejné minibusy většinou nejsou nijak označené a poznáte je pouze podle červeného písmena "B" na poznávací značce.

Další možností je taxi, které je však na Vanuatu velmi drahé. Za krátkou 2km cestu do centra Port Vily běžně zaplatíte 1.000 až 1.500 vatu, tj. kolem 250 Kč.

Služby na letišti

Malý terminál slouží téměř výhradně jen odbavení cestujících. Najdete jenom malé občerstvení, wifi je dostupná zdarma.

V příletové hale pak směnárnu s normálním kurzem a dokonce úschovnu zavazadel za cenu 200 vatu na den.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele zozo
zozo

Cena na minibus stale 150, na letisku wifi zadarmo

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele