Letiště Nadi

Nadi Fiji International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

NAN (IATA)
NFFN (ICAO)
Fidži

Letiště Nadi je největším a hlavním vstupním bodem na Fidži ze zahraničí. Najdeme ho na západním pobřeží ostrova Viti Levu ve městě Nadi zhruba 200 km od hlavního města Suva. Letiště slouží i jako významný regionální uzel pro lety do okolních ostrovních státečků. Hlavní základnu zde má místní národní aerolinka Fiji Airways.

Provoz je poměrně hustý i v pozdních hodinách, proto zůstává terminál otevřený 24 hodin denně.

 


Letenky

Nejlevnější letenky na Fidži z Prahy většinou nabídne Korean Air s přestupem v Soulu, který představuje zároveň i nejrychlejší cestu. Průměrná cena zpáteční letenky se pohybuje mezi 27.000 a 32.000 Kč, akční letenky se objevují jen výjimečně, a to především z Vídně, Mnichova a Londýna.

Doba letu na Fidži obvykle přesáhne 24 hodin po započítání přestupů.

Vyhledat letenky


Přestup

Jediný terminál je malý a přehledný. Pokud máte na přestup méně než 6 hodin, využijte přímý tranzit útrobami letiště bez nutnosti procházení pasovou a celní kontrolou, při přestupu nad 6 hodin musíte vyzvednout své zavazadlo, projít celní kontrolou, vystoupit ven a znovu se odbavit. Na Fidži není potřeba vízum.

Vzhledem k velikosti letiště stačí na přesun od letadla k jinému letadlu zhruba 40 minut času.


Doprava z/na letiště

Nejlepší veřejnou dopravu představují soukromé autobusové společnosti, které provozují moderní klimatizované autobusy a cestující rozvážejí podél ostrova přes plážové resotry až do hlavního města Suva, kam dojedem zhruba za 3 až 4 hodiny.

Nejvíce spojů mají společnosti Sunbeam transport (cena do Suvy kolem 30 FJD / 330 Kč, jízdní řád) a Pacific Express (cena do Suvy kolem 15 FJD, jízdní řád). Nákup jízdenek probíhá u řidiče nebo ve stánku v příletové hale.

Lokální autobusy pro místní jsou dostupné na hlavní silnici před terminálem, jezdí však jen jednou denně v ranních hodinách.

Platí, že nejlepším způsobem, jak efektivně strávit čas na ostrově, je půjčení auta.


Služby na letišti

Wifi připojení je na letišti dostupné pouze za poplatek 9 FJD / 100 Kč na jednu hodinu do 60MB.

V příletové hale najdete úschovnu zavazadel otevřenou od 5:00 do 22:00. Za jeden den uložení větší krosny se platí 10 FJD.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky na Fidži? Nastav si hlídače