IATA (ICAO) kód letiště
NAN (NFFN)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
06:32 (+10)
Vzdálenost od Prahy
16122 km

O letišti Nadi

Letiště Nadi je největším a hlavním vstupním bodem na Fidži ze zahraničí. Najdeme ho na západním pobřeží ostrova Viti Levu ve městě Nadi zhruba 200 km od hlavního města Suva. Letiště slouží i jako významný regionální uzel pro lety do okolních ostrovních státečků. Hlavní základnu zde má místní národní aerolinka Fiji Airways.

Provoz je poměrně hustý i v pozdních hodinách, proto zůstává terminál otevřený 24 hodin denně.

Letenky

Nejlevnější letenky na Fidži z Prahy většinou nabídne Korean Air s přestupem v Soulu, který představuje zároveň i nejrychlejší cestu. Průměrná cena zpáteční letenky se pohybuje mezi 27.000 a 32.000 Kč, akční letenky se objevují jen výjimečně, a to především z Vídně, Mnichova a Londýna. 

Doba letu na Fidži obvykle přesáhne 24 hodin po započítání přestupů.

Inspirujte se akcemi na letenky do Nadi, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Jediný terminál je malý a přehledný. Pokud máte na přestup méně než 6 hodin, využijte přímý tranzit útrobami letiště bez nutnosti procházení pasovou a celní kontrolou, při přestupu nad 6 hodin musíte vyzvednout své zavazadlo, projít celní kontrolou, vystoupit ven a znovu se odbavit. Na Fidži není potřeba vízum.

Vzhledem k velikosti letiště stačí na přesun od letadla k jinému letadlu zhruba 40 minut času.

Doprava z/na letiště

Nejlepší veřejnou dopravu představují soukromé autobusové společnosti, které provozují moderní klimatizované autobusy a cestující rozvážejí podél ostrova přes plážové resotry až do hlavního města Suva, kam dojedem zhruba za 3 až 4 hodiny.

Nejvíce spojů mají společnosti Sunbeam transport (cena do Suvy kolem 30 FJD / 330 Kč, jízdní řád) a Pacific Express (cena do Suvy kolem 15 FJD, jízdní řád). Nákup jízdenek probíhá u řidiče nebo ve stánku v příletové hale. 

Lokální autobusy pro místní jsou dostupné na hlavní silnici před terminálem, jezdí však jen jednou denně v ranních hodinách.

Platí, že nejlepším způsobem, jak efektivně strávit čas na ostrově, je půjčení auta.

Služby na letišti

Wifi připojení je na letišti dostupné zdarma na 30 minut připojení.

V příletové hale najdete úschovnu zavazadel otevřenou od 5:00 do 22:00. Za jeden den uložení větší krosny se platí 10 FJD.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu