IATA (ICAO) kód letiště
PVD (KPVD)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
22:23 (-6)
Vzdálenost od Prahy
6325 km

O letišti Providence Theodore Francis Green

Letiště T. F. Greena najdeme na jižním předměstí města Providence ve státě Rhode Island. Slouží mu menší moderní terminál po celkové rekonstrukci a především po zavedení linek nízkonákladové společnosti Norwegian z mnoha měst na Britských ostrovech a Norska funguje i jako alternativní vstupní bod pro 95 km vzdálený Boston.

Díky početné portugalské komunitě žijící v okolí města sem pravidelně létá i linka z Azorských ostrovů a Porta.

Veřejná část letiště je otevřena 24 hodin denně.

Letenky

Nejlevnější letenky aktuálně nabízí společnost Norwegian při odletu z Dublinu, Edinburghu, Belfastu a dalších míst, zpáteční letenka se pohybuje okolo 7.000 Kč, v akcích může výjimečně spadnout i pod 4.000 Kč, což už se stává zajímavým i pro cestovatele z ČR. Po započtení všech nákladů se tak lze dostat na cca 7.500 Kč z Prahy.

Letenky z Portugalska běžně stojí kolem 10.000 Kč.

Doba přímého letu z Dublinu či Skotska do Providence činí asi 6 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Providence, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Boston

Přímé spojení letiště a Bostonu, včetně tamního Loganova letiště, zajišťují autobusy společnosti Peter Pan. Cesta trvá 90 minut, autobusy jezdí každé dvě až tři hodiny od 11:00 do 20:00 ve směru do Bostonu, resp. od 9:30 do 18:00 v opačném směru. Jízdenka, kterou ideálně koupíte online na webu společnosti (ze seznamu vyberte „Tf Green Aprt“), stojí od 19 do 23 $ dle obsazenosti spoje.

Využít můžete i levnější vlak, který jezdí z přilehlého nádraží (max. 10 minut pěšky po vyznačené cestě), v Bostonu končí na South Station. Jízdní doba činí asi 100 minut, vlaky jezdí nepravidelně ráno cca do 8:00 a pak odpoledne od 13:00 (jízdní řád na mbta.com). Za jízdenku zaplatíte 12 $.

Providence

Přímo u terminálu zastavuje trojice autobusových linek číslo 1, 14 a 20, všechny jedou do centrální autobusové zastávky „Kennedy Plaza“ v centru města. Nejčastěji jezdí linky 1 a 20, a sice jednou za 30 minut od 5:40 do 22:30, cesta do centra zabere 40 minut a stojí 4 $, resp. 6 $ za celodenní jízdenku. Detaily naleznete na webu dopravního podniku ripta.com.

Služby na letišti

Wifi zdarma funguje na letišti prostřednictvím sítě „AWG-WIFI“.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu