Letiště Puerto Vallarta

Puerto Vallarta International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

PVR (IATA)
MMPR (ICAO)
Mexiko

Populární dovolenkové letiště se nachází 4 km od centra letního střediska Puerto Vallarta oblíbeného především mezi Kanaďany a Brity. Turistické resorty se nachází v těsné blízkosti letiště. Většina letů také míří do Kanady, USA a Evropy, menší část pak do vnitrostátních destinací. V Puerto Vallarta najdete dva malé terminály, vnitrostátní a mezinárodní, oba spojené chodbou. Orientace není nijak složitá, v letních špičkách však bývá letiště často přetížené.

Terminál na noc zavírá, a proto není možné zde přenocovat.

 


Letenky

Nejlevnější letenky do Puerto Vallarta nakupujte ideálně 2–3 měsíce před odletem. Z Prahy se běžná cena pohybuje od 20.000 do 22.000 Kč. Akční letenky se čas od času objevují z Londýna, kdy se můžete dostat i na 12.000 Kč, většinou se však jedná o velmi omezený počet míst v letadle na jeden až dva termíny v roce.

Doba letu z Česka a okolí závisí na přestupech, většinou trvá okolo 30 hodin.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Určitě nejlepší a nejrychlejší volbou cesty do centra je taxi. Cena by neměla být vyšší než 230 pesos.

Okolo letiště projíždí i městské autobusové linky, jezdí sice často, ale některé zastaví jen u hlavní silnice, odkud se těžko dostává k terminálu, využijte je pouze, pokud máte dostatek času a chcete si užít trochu zábavy. Ve směru z centra zastavují u letiště autobusy označené konečnou zastávkou „Ixtapa“, „Juntas“ nebo „Las Palmas“. Cena jízdenky činí 7 pesos.


Služby na letišti

Wifi je zdarma na prvních 15 minut.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Mexika? Nastav si hlídače