IATA (ICAO) kód letiště
PVR (MMPR)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
13:25 (-7)
Vzdálenost od Prahy
10167 km

O letišti Puerto Vallarta

Populární dovolenkové letiště se nachází 4 km od centra letního střediska Puerto Vallarta oblíbeného především mezi Kanaďany a Brity. Turistické resorty se nachází v těsné blízkosti letiště. Většina letů také míří do Kanady, USA a Evropy, menší část pak do vnitrostátních destinací. V Puerto Vallarta najdete dva malé terminály, vnitrostátní a mezinárodní, oba spojené chodbou. Orientace není nijak složitá, v letních špičkách však bývá letiště často přetížené.

Terminál na noc zavírá, a proto není možné zde přenocovat.

Letenky

Nejlevnější letenky do Puerto Vallarta nakupujte ideálně 2–3 měsíce před odletem. Z Prahy se běžná cena pohybuje od 20.000 do 22.000 Kč. Akční letenky se čas od času objevují z Londýna, kdy se můžete dostat i na 12.000 Kč, většinou se však jedná o velmi omezený počet míst v letadle na jeden až dva termíny v roce.

Doba letu z Česka a okolí závisí na přestupech, většinou trvá okolo 30 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Puerta Vallarta, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Určitě nejlepší a nejrychlejší volbou cesty do centra je taxi. Cena by neměla být vyšší než 230 pesos.

Okolo letiště projíždí i městské autobusové linky, jezdí sice často, ale některé zastaví jen u hlavní silnice, odkud se těžko dostává k terminálu, využijte je pouze, pokud máte dostatek času a chcete si užít trochu zábavy. Ve směru z centra zastavují u letiště autobusy označené konečnou zastávkou „Ixtapa“, „Juntas“ nebo „Las Palmas“. Cena jízdenky činí 7 pesos.

Služby na letišti

Wifi je zdarma na prvních 15 minut.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu