IATA (ICAO) kód letiště
GMP (RKSS)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
13:49 (+7)
Vzdálenost od Prahy
8249 km
Obvyklá cena letenky
14 500 Kč

O letišti Soul Gimpo

Gimpo (také jako Kimpo) je druhé a zároveň menší mezinárodní letiště v Soulu, které obsluhuje zejména vnitrostátní lety na Čedžu a do Pusanu. Nachází se na půli cesty mezi Incheonem a Soulem, přibližně 15 kilometrů od města.

Letiště nabízí 2 terminály, přičemž mezi vnitrostátním a mezinárodním terminálem jezdí bezplatný shuttle bus v 5minutovém intervalu.

Letenky

Letenky z Gimpa nejen do jihokorejských destinací nabídnou dopravci Air Busan, Jeju Air, Eastar Jet, Korean Air a Asiana Airlines. Jednosměrné přelety napříč Jižní Korejí zakoupíte do 800 Kč.

Letiště Gimpo slouží jen vnitrostátní a regionální dopravě, můžete však zakoupit spojení i z Evropy, vždy vás však bude čekat přestup na jiném asijském letišti. Výhodnější bude využít mnohem větší mezinárodní letiště ve městě Incheon, kam létá i přímá linka z Prahy. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Soulu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na letiště Gimpo zajíždí linky metra a vlakového letištního expresu Arex (Airport railroad), stanice se nachází v nejnižším patře terminálu.

Do Soulu se přepravíte do půl hodiny s tím, že jednotlivé spoje se střídají v intervalech nepřesahujících 10 minut. Linky metra 5 a 9 i Arex se během cesty kříží s několika dalšími linkami metra, a proto není problém se dostat s jedním přestupem na hotel ve čtvrtích Itaewon, Myeongdong, Gangnam atd.

Cena jízdenky se odvíjí v závislosti na konečné stanici, kterou si vyberete v platebním automatu. Jízdenky stojí od 2 do 4 tisíc wonů, tedy maximálně 80 Kč.

Přesun na Incheon

Z letiště Gimpo na letiště Incheon využijete linky Arex. Trasa má 7 stanic, kdy celková doba jízdy trvá 32 minut a cena jízdenky stojí 3.850 wonů. Na pohodlný přesun si vyhraďte minimálně 3 hodiny.

Služby na letišti

Bezplatné wifi připojení je k dispozici napříč celým letištěm bez omezení.

Úschovnu zavazadel najdete v prvním podlaží po pravé straně.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu