IATA (ICAO) kód letiště
ICN (RKSI)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
10:34 (+7)
Vzdálenost od Prahy
8238 km
Obvyklá cena letenky
14 500 Kč

O letišti Soul Incheon

Letiště Incheon (česky Inčchon) je dlouhodobě vyhlašováno jako nejlepší na světě, co se služeb cestujícím týče. Toto ocenění vyhlašuje Mezinárodní rada letišť a Incheon současně vyhrává žebříčky v hodnoceních Skytrax.

Letiště nabídne golfové hřiště, spa, ledové kluziště, koncertní halu, muzeum Koree, kasino či zimní zahrady. V očích cestovatele tak neexistuje lepší letiště než to v Soulu.

Velikostí se se svými 50 miliony cestujících ročně řadí mezi 20 největších letišť světa, z čehož přes polovinu cestujících přepraví aerolinky Korean Air a Asiana Airlines.

Incheonské letiště leží na uměle vytvořené pevnině mezi ostrovy Yeongjong a Yongyu, přibližně 50 kilometrů západně od Soulu.

V roce 2018 má být otevřen nový terminál 2 určený pro lety společnosti Korean Air a aliančních partnerů ze Sky Teamu.

Letenky

Letenky do Soulu jsou cenově na stejné úrovni jako do celé východní a jihovýchodní Asie, tedy průměrné ceny za zpáteční let se pohybují mezi 13.000 a 16.000 Kč. Na přímých letech lze využít z Prahy aerolinek ČSA a Korean Air. S jedním přestupem pak lze využít služeb China Eastern, Aeroflot, LOT, KLM, Air France či Turkish airlines.

Akční letenky do Soulu lze mnohdy sehnat i za ceny do 10.000 Kč.

Doba letu do Soulu je v případě přímého letu 10 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Soulu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště v současné době provozuje jeden terminál, který je rozdělen na dvě hlavní budovy – první je určena pouze pro lety Korean Air a Asiana Airlines, druhá pro zbylé dopravce. Budovy jsou vzájemně propojeny automatizovaným vláčkem, který jezdí každých 5–7 minut.

Pro pohodlný přestup v rámci jedné letenky doporučujeme alespoň 45 minut.

Při delších přestupech je možné využít bezplatné organizované výlety za korejskou kulturou po okolních chrámech, ale i do centra Soulu. Více informací a rezervaci provedete na adrese letiště, podívejte se také, jaká další letiště nabízí prohlídky zdarma.

Doprava z/na letiště

Nejrychleji se do Soulu dostanete železniční linkou AREX (Airport Express), která jezdí jednou za půl hodiny. Doba cesty na Seoul Station je 43 minut a cena jízdenky 8.000 wonů.

Nejlevnější spoj letiště – Soul nabízí klasické vlaky, které staví v 10 stanicích podél cesty do Seoul Station a je možné v průběhu přestoupit na linky metra 2, 5, 6 a 9. Doba jízdy v tomto případě činí 58 minut a cena je 4.150 wonů. Vlaky jsou v provozu od 5:20 do 0:00.

Autobusy lze využít k dopravě do aglomerace v okolí Soulu i samotného centra. Pro detailní spoj a cenu se zeptejte vždy na informacích.

V noci jsou vypravovány noční autobusy na centrální stanici v Soulu a do Gangnamu každou hodinu, a to od 0:00 do 5 ráno.

Dálkové vlakové spoje KTX (Korean Train express) zajíždí i na letiště a nabízí rychlou a pohodlnou dopravu do měst jako Tegu, Pusan, Tedžon, Mokpo, Yeosu a další. Současně s tím je možné využít spoje k dopravě na Soul Station (12.500 KRW) a Yongsan Station (12.800 KRW).

Na letiště Gimpo

K přestupu mezi letišti Incheon – Gimpo využijete vlak. Cesta stojí 3.750 wonů a trvá 37 minut. Pro pohodlný přesun si nechte alespoň 3 hodiny mezi jednotlivými lety.

Služby na letišti

Wifi připojení je zdarma skrze síť AIRPORTWIFI.

Sprchy na letišti jsou dostupné zdarma, najdete je na obou koncích terminálu u salónků Korean Air a Asiana Airlines.

Odpočinková zóna nabídne pohodlná lehátka k odpočinku i spánku, nachází se na obou koncích terminálu.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

prosim aka je mailova adresa na letisko soul inchon

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den. Na letišti Incheon je prý i přepážka cestovní agentury, která provozuje třeba jen tříhodinové výlety do Soulu. Víte o tom něco?

Pokud ano, rád bych věděl, jak se agentura jmenuje a kde má kancelář. Buduna letišti asi 7 hodin, rád bych zkusil nějaký malý výlet.

Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Šimák.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jedná se o organizované prohlídky letištěm, psali jsme zde https://www.cestujlevne.com/blog...i-prestupu

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu