Průvodce státem
Hong Kong
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v Hong Kongu

Kantonská kuchyně

Díky rozmanitosti Hong Kongu si zde příjde na své milovník každé kuchyně. Dokonce tu je i česká restaurace s točeným budvarem. Místní kuchyně je kantonská, jedna z hlavních čínských kuchyní. Ke klasickým pokrmům patří smažené nudle nebo rýže s hovězím nebo vepřovým masem. 

Další místní specialitou jsou rýžové nudle v polévce s knedlíčky z krevet, hovězího masa, ryb atd. Rýže, případně rýžové nudle, jsou stejně jako skoro všude v Asii hlavní přilohou. Jelikož leží Hong Kong na pobřeží, určitě doporučujeme ochutnat čerstvé ryby a mořské plody.

Krevetové knedlíčky

Jak se stravovat jako místní

Pokud se chcete stravovat jako místní, je třeba vyrazit do místní restaurace. Většinou je poznáte podle typu hostů a chybějících nápisů v angličtině. Připravte se, že nikdo z obsluhy nebude mluvit anglicky a jen s trochou štěstí budou mít jídelní lístek v angličtině. Naštěstí má většina restaurací jídelní lístek s obrázky, tak můžete vybrat podle obrázků, případně vybrat podle pokrmů ostatních hostů. Jako v jiných restauracích se v Hong Kongu očekává, že zákazník umí jíst hůlkami. Příbor vám přinesou na požádání. 

Cena místních jídel je do 50 HKD a je závislá podle denní doby, kdy jíte (levnější přes oběd a odpoledne – tea set, kdy bývá v ceně i teplý nápoj.). Většina restaurací si účtuje příplatek cca 3 HKD za studený nápoj/nápoj s ledem.

Obvyklé ceny v restauracích

Pokud nechcete sedět s místními u jednoho stolu, tak si vyberte jednu z větších a modernějších restaurací. Cena jídla se v levnějších restauracích pohybuje od 50 HKD výše, ale spíš je třeba počítat s cenou okolo 100 HKD za jídlo.

Další alternativou mohou být i sítě restaurací jako Green River nebo Café de Coral, kde jídlo stojí kolem 50 HKD. Jelikož je v Hong Kongu nedostatek místa a platíte hlavně za místo, tak očekávajte, že zvlášť v menších restauracích vás obsluha aktivně vybídne k odchodu velmi krátce po dojedení.

Speciální administrativní oblast

Hong Kong se nachází na jihovýchodním pobřeží Číny. Rozkládá se na rozloze přibližně 1.100 km2 na severním ústí Perlové řeky. Pro většinu lidí znamená významný přístav a mezinárodní obchodní centrum s jednou z nejvyších hustot zalidnění, ale i milovnící přírody a opuštěných pláží si mohou přijít na své, jelikož přibližně 70 % území tvoří přírodní plochy. Hong Kong je rozmanité město spojující čínskou a západní kulturu, město vyhlášených restaurací, rušného nočního života a město s nikdy neutichajícím pulzem.

Průvodce pro tebe napsal Petr Kranda
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
říjen - květen
V tomto období je nejpříjemněji a nejméně deště.
Více o počasí
Letenky od
14 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 6x do roka a ušetříš cca 42 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Petr Kranda
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu