Cestování Covid-19

Turistické cesty do Hong Kongu nejsou možné. Minimálně do konce roku 2020 je povinná 14 denní karanténa pro všechny cestovatele.

Aktuální informace na webu MZV.

Kantonská kuchyně

Díky rozmanitosti Hong Kongu si zde příjde na své milovník každé kuchyně. Dokonce tu je i česká restaurace s točeným budvarem. Místní kuchyně je kantonská, jedna z hlavních čínských kuchyní. Ke klasickým pokrmům patří smažené nudle nebo rýže s hovězím nebo vepřovým masem. 

Další místní specialitou jsou rýžové nudle v polévce s knedlíčky z krevet, hovězího masa, ryb atd. Rýže, případně rýžové nudle, jsou stejně jako skoro všude v Asii hlavní přilohou. Jelikož leží Hong Kong na pobřeží, určitě doporučujeme ochutnat čerstvé ryby a mořské plody.

Jak se stravovat jako místní

Pokud se chcete stravovat jako místní, je třeba vyrazit do místní restaurace. Většinou je poznáte podle typu hostů a chybějících nápisů v angličtině. Připravte se, že nikdo z obsluhy nebude mluvit anglicky a jen s trochou štěstí budou mít jídelní lístek v angličtině. Naštěstí má většina restaurací jídelní lístek s obrázky, tak můžete vybrat podle obrázků, případně vybrat podle pokrmů ostatních hostů. Jako v jiných restauracích se v Hong Kongu očekává, že zákazník umí jíst hůlkami. Příbor vám přinesou na požádání. 

Cena místních jídel je do 50 HKD a je závislá podle denní doby, kdy jíte (levnější přes oběd a odpoledne – tea set, kdy bývá v ceně i teplý nápoj.). Většina restaurací si účtuje příplatek cca 3 HKD za studený nápoj/nápoj s ledem.

Obvyklé ceny v restauracích

Pokud nechcete sedět s místními u jednoho stolu, tak si vyberte jednu z větších a modernějších restaurací. Cena jídla se v levnějších restauracích pohybuje od 50 HKD výše, ale spíš je třeba počítat s cenou okolo 100 HKD za jídlo.

Další alternativou mohou být i sítě restaurací jako Green River nebo Café de Coral, kde jídlo stojí kolem 50 HKD. Jelikož je v Hong Kongu nedostatek místa a platíte hlavně za místo, tak očekávajte, že zvlášť v menších restauracích vás obsluha aktivně vybídne k odchodu velmi krátce po dojedení.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Petr Kranda
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu