Hongkong
Hong Kong

Jídlo v Hong Kongu

Kantonská kuchyně

Díky rozmanitosti Hong Kongu si zde příjde na své milovník každé kuchyně. Dokonce tu je i česká restaurace s točeným budvarem. Místní kuchyně je kantonská, jedna z hlavních čínských kuchyní. Ke klasickým pokrmům patří smažené nudle nebo rýže s hovězím nebo vepřovým masem. 

Další místní specialitou jsou rýžové nudle v polévce s knedlíčky z krevet, hovězího masa, ryb atd. Rýže, případně rýžové nudle, jsou stejně jako skoro všude v Asii hlavní přilohou. Jelikož leží Hong Kong na pobřeží, určitě doporučujeme ochutnat čerstvé ryby a mořské plody.

Jak se stravovat jako místní

Pokud se chcete stravovat jako místní, je třeba vyrazit do místní restaurace. Většinou je poznáte podle typu hostů a chybějících nápisů v angličtině. Připravte se, že nikdo z obsluhy nebude mluvit anglicky a jen s trochou štěstí budou mít jídelní lístek v angličtině. Naštěstí má většina restaurací jídelní lístek s obrázky, tak můžete vybrat podle obrázků, případně vybrat podle pokrmů ostatních hostů. Jako v jiných restauracích se v Hong Kongu očekává, že zákazník umí jíst hůlkami. Příbor vám přinesou na požádání. 

Cena místních jídel je do 50 HKD a je závislá podle denní doby, kdy jíte (levnější přes oběd a odpoledne – tea set, kdy bývá v ceně i teplý nápoj.). Většina restaurací si účtuje příplatek cca 3 HKD za studený nápoj/nápoj s ledem.

Obvyklé ceny v restauracích

Pokud nechcete sedět s místními u jednoho stolu, tak si vyberte jednu z větších a modernějších restaurací. Cena jídla se v levnějších restauracích pohybuje od 50 HKD výše, ale spíš je třeba počítat s cenou okolo 100 HKD za jídlo.

Další alternativou mohou být i sítě restaurací jako Green River nebo Café de Coral, kde jídlo stojí kolem 50 HKD. Jelikož je v Hong Kongu nedostatek místa a platíte hlavně za místo, tak očekávajte, že zvlášť v menších restauracích vás obsluha aktivně vybídne k odchodu velmi krátce po dojedení.

Chystáš se do Hong Kongu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Petr Kranda
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.