Hongkong
Hong Kong

Koronavirus v Hong Kongu

Aktuální cestovní opatření Covid-19

Nejnovější podmínky vstupu do Hongkongu platí od 26. září 2022, kdy byla zrušena povinná karanténa v hotelu a režim vstupu byl nastaven v podobě 3+4, viz níže.

Podmínky pro cesty do Hong Kongu

Nutnou podmínkou pro vstup do Hongkongu je platné očkování. To musí mít všichni starší 12 let. Za plně očkovanou osobu se považují ti, kteří obdrželi základní počet dávek. Např. u Pfizeru je nutné mít 2 dávky a odstup 14 dní od té poslední. Booster není vyžadován. Detailní podmínky najdete na stránce seznamu požadovaných vakcín.

Před cestou je nutné vyplnit zdravotní formulář na adrese chp.gov.hk. K jeho vyplnění budete potřebovat potvrzení o očkování, který do aplikace nahrajete. Společně s tím nahrajete do aplikace i výsledek negaitvního antigenního testu. Ten si můžete provést sami, ale doporučujeme spíše oficiální cestu skrze laboratoře. Test musí být odebrán méně jak 24 hodin před odletem. Následně vám bude v aplikaci vystaven zelený QR kód, který pro letecké cesty platí 96 hodin.

Na místě vás čeká 7 antigenních testů a 4 PCR testy. Antigenní test si musíte obstarat sami (na místě např. v trafice stojí přibližně 1 HKD) a budete jej dělat každé ráno - výsledek poté vyfotíte a nahrajete do aplikace. PCR testy jsou prováděny ve dny 0, 2, 4 a 6. Den příletu je považován za den 0 a PCR test bude proveden ihned na letišti. Další testy je možné taktéž zdarma podstoupit v testovacím centru Community Testing Center (CTC) nebo si objednat mobilní odběrový tým. Více detailů na communitytest.gov.hk.

Po prvních 3 dnech se změní váš status v aplikaci, kdy ze zlatého QR kódu budete mít zelený. Změna proběhne 3. den v 9:00 a od té doby můžete navštěvovat restaurace a bary. Do té doby nelze jít ani na snídani na hotelu.

  • Otevřené hranice: ano, jen pro očkované
  • Test před odletem: ano, antigenní (24h)
  • Testy po příletu: ano, celkem 11. Každý den antigenní a PCR testy po příletu a následně ve dny 2, 4 a 6
  • Formulář: ano, viz chp.gov.hk

Aktuální informace k cestám do HK sledujte na stránkách coronavirus.gov.hk

Podmínky pro návrat do ČR

Návrat do ČR se řídí podle nových pravidel, které rozdělují státy EU a mimo EU. Detailně je popisujeme v článku Pravidla pro návrat do ČR..

Další informace dohledáte na webu MZV.

Chystáš se do Hong Kongu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Petr Kranda
naposledy aktualizováno 02. 10. 2022
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Kryštof _1
Kryštof _1
před 3 měs

Nové informace z MZV: Informace k cestování z ČR do Hongkongu 

Základní informace k cestování do HK a Macaa během epidemie 

 

 VYCESTOVÁNÍ Z ČR A NÁVRAT DO ČR:

Přehledně je vycestování z ČR a návrat upraveno zde.

Pro návrat českých občanů platí pravidla stanovená ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme pro všechny kategorie rizikových zemí v článku Rozcestník.


VSTUP DO HONGONGU A TRANZIT

Vstup do Hongkongu je stále umožněn pouze plně očkovaným:

* minimálně dvě dávky v HK uznávané vakcíny, aplikované minimálně 14 dnů před odletem. Seznam vakcín zde: https://www.coronavirus.gov.hk/p...ccines.pdf.

* děti 12 - 17 minimálně jedna dávka aplikována minimálně 14 dnů před odletem.

* děti mladší 12 let mohou vstoupit bez očkování v doprovodu očkovaných rodičů (opatrovníků).

Před odletem do HK

* vyplnit zdravotní (příjezdový) formulář https://www.chp.gov.hk/hdf . Ve formuláři se podrobně uvádí informace o očkovaní - kdy, kde, číslo vakcíny, informace z cestovního pasu, informace o letu, včetně čísla sedadla, adresa ubytování. Formulář je dostupný 3 dny před odletem. Po úspěšném vyplnění formuláře, vygeneruje systém zelený QR kód . Zelený QR je nutné vyfotografovat a vytisknout, budete se jím prokazovat při vstupu do HK.

* 24 hodin před odletem podstoupit antigenní test . Postačí v lékárně zakoupený samotest  (doporučujeme vyfotografovat a případně předložit při odbavení).

Přílet do HK  

* prokázat se zeleným QR kódem.

* v Hongkongu je stále vyžadováno permanentní nošení roušek, respirátor není nutný (rouška se nosí i na ulici).

Požadavky v HK 

* od příletu po dobu pěti dnů je doporučeno prováděn antigenní (RAT) samotest

Pokud budete v HK pozitivní na covid

* pokud byla nákaza prokázána PCR testem hlásit zde : https://www.chp.gov.hk/cdpi/.

* pokud byla nákaza prokázána RAT (antigenním) testem hlásit zde : https://www.chp.gov.hk/ratp/.

* pokud jste ubytování v hotelu, zůstáváte po celou dobu 5 denní karantény v hotelu . Karanténu lze ukončit 2 negativními samotesty RAT testy.

* neohlášení je považováno ze přestupek a hrozí vysoká pokuta.

 

Tranzit přes HK

* tranzit přes území Hongkongu do třetích zemí: je možný. Výše uvedená opatření se na tranzit přes území Hongkongu do třetích zemí nevztahují.

* t ranzit přes Hongkong do pevninské Číny od 14.12. 2022 je možné na pevninu cestovat. Jediným požadavkem zůstává předložení negativního PCR testu provedeného 48 hodin před vstupem (v ČLR platí pro občany ČR vízová povinnost).