Ottawa
Ottawa

14 míst co vidět v Ottawě

Kanadské válečné muzeum

Muzeum

Canadian War Museum

Moderní a rozsáhlé Kanadské válečné muzeum se nachází na západním okraji centra Ottawy a podle nás se jedná o jedno z nejzdařilejších muzeí svého druhu na světě.

Poutavými exponáty popisuje dějiny válek, do nichž Kanada byla nějakým způsobem zapojena a zároveň slouží i jako válečný památník.

10 nejlepších hotelů v Ottawě

Co uvidíte v muzeu?

Muzeum má několik součástí a na jeho návštěvu si vyčleňte ideálně 1,5 až 2 hodiny.

  • Canadian Experience Galleries – hlavní část dokumentující historii válek, v nichž bojovali Kanaďané. Jsou zde rozsáhlá dioramata, kopie zákopů a další, ale především technika jako tanky nebo obrněná vozidla.
  • Le Breton Gallery – nejlepší a největší část muzea s velkým množství tanků, stíhaček i vrtulníků
  • Memorial Hall – památeční síň padlým vojákům
  • Regeneration Hall – tato část představuje naději na lepší budoucnost a tvar budovy zvenčí připomíná Mírovou věž hlavní parlamentní budovy na Parliament Hill

Celkem sbírky muzea obsahují více než 500 000 předmětů!

Vstupné a otevírací doba

Muzeum je otevřené každý den od 9:00.

Standardně se zavírá v 17:00 během roku, respektive v 18:00 od července do září. Ve čtvrtek je vždy otevřeno až do 19:00.

Ceny vstupenek jsou následující:

  • Dospělí – 22 CAD
  • Studenti do 17 let – 17 CAD
  • Senioři nad 65 let – 20 CAD

Vstupenky můžete koupit také online, ale dlouhé fronty u pokladen se obvykle netvoří a cena na místě je stejná.

Jak se tam dostat

Z centra se sem dostanete pěšky asi za 20 minut.

Využít můžete také metro/tramvaj do stanice Pimisi, odkud se můžete buď přiblížit 1 zastávku autobusy linek 8 a 13 nebo dojít pěšky asi za 7 minut.

Náš tip: Spojte návštěvu muzea s blízkými vodopády Chaudiere.

Co vidět v okolí

Objevte všechna místa, která můžete vidět v okolí Ottawa.

Chystáš se do Ottawy?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 05. 06. 2025

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.