Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Bukurešť jistě není zvučným jménem mezi evropskými velkoměsty, ale i přesto stojí za návštěvu. Zejména pak tehdy, kdy letenky do hlavního rumunského města zakoupíte za pakatel díky dnešní akci aerolinek Blue Air v podobě 1+1 letenka zdarma.

Nejlevnější letenky seženete v průběhu listopadu a prosince za 40 EUR pro dva (= cena za 1 zpáteční letenku odpovídá 20 EUR). Pokud nevěříte podzimním cestám, zvolte odlety od srpna do října, kdy dva poletíte za 50 EUR60 EUR.

Ani další náklady vám díru do rozpočtu neudělají. Levnými hotely se to po Bukurešti jen hemží.

Nechte se k cestě inspirovat naším průvodcem Bukureští. Dočtete se v něm např., že „Monumentální budovy socialistického realismu a neoklasicismu střídají úzké uličky historického centra, kde se vrátíte o několik desítek let nazpět. Vždyť nejznámějším lákadlem Bukurešti je jedna z největších budov světa, „Ceaușescův“ Palác parlamentu.“

Podmínky pro cesty

Rumunsko je již delší dobu bez problémové. Cesty tam jsou bez omezení, jen s vyplněním příjezdového formuláře. Doporučujeme vám však plánovat cesty jen s platným očkování. Detailní podmínky se dočtete zde koronavirus v Rumunsku.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

David facepalm
Už nejsou...
Letenky se už bohužel vyprodaly nebo společnost své ceny opravila. Více štěstí při dalším lovu - a nebo si nastav hlídače akčních letenek! :)
Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
OTP Bukurešť
Rumunsko
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 500 Kč . Ušetříš přibližně 66 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Do konce roku 2021

S kým poletím?

Blue Air

Jaké jsou limity pro zavazadla?

20 x 30 x 40 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ví někdo, zda u této aerolinky lze zakoupit letenku pro zavazadlo? (místo dokoupení checked-in bag) Na jejich stránkách se mi to nepodařilo dohledat a dovolat se jim absolutně nedá :/

před 10 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Ano, lze https://www.flyblueair.com/en/gb...struments/

Stále ale platí podmínka se jim dovolat...

Přidat odpověď
před 10 měs

Letenky jsem se snažila koupit, ale web se mi zasekl a teď se mi strhli peníze v bankovním účtu a nemám letenky na emailu a ani nikde jinde, stalo se Vám někomu to samé nebo bez problému a jak ideálně postupovat? Mám špatnou angličtinu tak volat tam je až poslední možnost. Letenky jsem kupovala už včera a kromě strhnutých peněz v Georgovi zatím nemám žádné potvrzení, nic :(. Děkuju moc

před 10 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Jano, určitě přišlo potvrzení na vyplněný email - mrkni i do spamu.

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den, musím se přiznat, že se mi ty letenky taky nedaří sehnat. A to se snažím skoro celé dopoledne. Sháním na termín 12.-19.11.2021.

před 10 měs

Dobrý den, akce platila pouze včera.

před 10 měs

Děkuji za zprávu. Hezký den

Přidat odpověď
před 10 měs

ale fun-gu-je... rekni rovnou, ze ho ne-u-mi-te navazat

Odpovědět
před 10 měs

nefunguje to

Odpovědět
před 10 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Ras al-Khaimah
ušetříš až 29%
To bude jízda!
Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Jedem!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Tam jsi vždycky chtěl!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Tam jsi vždycky chtěl!
5466 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Rumunsko Přílet na letiště Bukurešť Henri Coanda

Autobus

Nejrychleji se dostanete do města autobusem. Cesta zabere asi 45 minut a obě linky jsou expresní, zastavují tak jen na vybraných zastávkách. Jízdenku lze koupit pouze ve stánku na zastávce nebo v automatu, řidič lístky neprodává. Musíte si koupit kartičku "Mulitplu", na kterou nahrají dvě jízdy na expresní letištní linku 783. Samotná kartička je zdarma, dvě jízdy po 90 minutách pak 6 RON. Na letišti nelze zakoupit jízdenku jen na jednu jízdu, taktéž nelze pro cestu na letiště využít celodenní jízdné na MHD.

Na bukuršťské letiště jezdí aktuálně jen jedna autobusová linka MHD:

  • linka číslo 783 (mapa trasy / jízdní řády) vás doveze přímo do centra na Piata Unirii a jezdí cca jednou za 10-15 minut přes den a jednou cca za 40 minut v noci
  • Informace o bukurešťské dopravě na stsb.ro

Vlak

Další možností je jízda vlakem z nádraží přímo u terminálu. Jízdenka na hlavní nádraží Bucuresti Nord stojí 4 RON a cesta celkem zabere asi 20-25 minut. Vlaky však jezdí jen jednou za 40-80 minut. Tato varianta je výhodná, pokud chcete pokračovat dál vlakem po Rumunsku nebo pokud se zrovna trefíte do času odjezdu. Pokladna se nachází v příletové haly mezinárodního terminálu (ve veřejné části) nebo lze lístky koupit online přes web rumunských drah CFR Calatori. Vždy vybírejte zastávku "Aeroport Henri Coandă".

Zhruba 5x denně jezdí na trase i druhý železniční dopravce TFS, viz jízdní řád.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1v2svz_sz6Hm1qZ1qx2CmvCupmg4]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Rumunsko
Průvodce pro letiště Bukurešť Henri Coanda