IATA (ICAO) kód letiště
OTP (LROP)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
08:30 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1081 km

O letišti Bukurešť Henri Coanda

Největší rumunské letiště, oficiálně známé pod názvem „Henri Coanda Aeroportul“, je hlavní základnou pro národního dopravce TAROM a taky jednou z největších bází nízkonákladového Wizzairu. Od centra města je vzdáleno asi 19 km. 

Terminál letiště je otevřený 24 hodin.

Letenky

V současné době existuje přímé spojení aerolinek ČSA a Tarom s Prahou a Bukureští, za něž v průměru zaplatíte od 4.000 Kč. Výrazně levněji vyjdou přímé lety společnosti Lauda/Ryanair z Vídně, kdy se často lze dostat i na ceny kolem 500 Kč za zpáteční letenku, standard je 1.500 Kč.

Doba letu z Prahy do Bukurešti činí necelé 2 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bukurešti, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Jediný terminál je rozdělen na dvě haly, které jsou spojeny krátkou chodbou. Orientace zde není nijak složitá a vzdálenosti jsou velmi malé.

Čas na přestup: v Bukurešti vám bude stačit 35 minut.

Doprava z/na letiště

Autobus

Nejrychleji se dostanete do města autobusem. Cesta zabere asi 45 minut a obě linky jsou expresní, zastavují tak jen na vybraných zastávkách. Jízdenku lze koupit pouze ve stánku na zastávce nebo v automatu, řidič lístky neprodává. Musíte si koupit kartičku "Mulitplu", na kterou nahrají dvě jízdy na expresní letištní linku 783, vlak i další návazné spoje v rámci časové platnosti jízdenky. Samotná kartička je zdarma, dvě jízdy po 120 minutách pak 10 RON. Na letišti nelze zakoupit jízdenku jen na jednu jízdu, taktéž nelze pro cestu na letiště využít celodenní jízdné na MHD.

Na bukuršťské letiště jezdí aktuálně jen jedna autobusová linka MHD:

  • linka číslo 783 (mapa trasy / jízdní řády) vás doveze přímo do centra na Piata Unirii a jezdí cca jednou za 10-15 minut přes den a jednou cca za 40 minut v noci
  • Informace o bukurešťské dopravě na stsb.ro

Vlak

Další možností je jízda vlakem z nádraží přímo u terminálu. Jízdenka na hlavní nádraží Bucuresti Nord stojí 4 RON a cesta celkem zabere asi 20-25 minut. Vlaky však jezdí jen jednou za 40-80 minut. Tato varianta je výhodná, pokud chcete pokračovat dál vlakem po Rumunsku nebo pokud se zrovna trefíte do času odjezdu. Pokladna se nachází v příletové haly mezinárodního terminálu (ve veřejné části) nebo lze lístky koupit online přes web rumunských drah CFR Calatori. Vždy vybírejte zastávku "Aeroport Henri Coandă".

Zhruba 5x denně jezdí na trase i druhý železniční dopravce TFS, viz jízdní řád.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma a neomezeně.

Služba úschovy zavazadel není k dispozici.

V příletové hale vnitrostátního terminálu najdete supermarket Carrefour s otevírací dobou 6:00–23:00 (v neděli 6:30–23:45). Supermarket využijte pro nákup potravin a občerstvení, restaurace v tranzitní zóně jsou totiž velmi předražené.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Mıchal

Aktuálně již jízdenky nahrané na kartičku stojí 10 RON a platí po dobu 120 minut na vše včetně metra a vlaků.

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele Aleš _2
Aleš _2

Aktualizace 3/2022. Karta Multiplu je zdarma a na ní nahraná zpáteční jízdenka busem z/na letiště stojí 6 RON. Koupit se dá v kiosku přímo před letištěm, u autobusové zastávky. Dá se platit kartou.

před 5 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Psal jsem níže už v únoru, ale nikdo to neaktualizoval. ☹

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele matej15
matej15

Vlak už jezdí až k letištnímu terminálu, stojí 4 lei, jezdí každých 40 minut na Gara de Nord s dobou jízdy 20-25 minut.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Díky za info, upraveno.

před rokem
Avatar uživatele Petr _75
Petr _75

Pozor - vlak na letiště provozují dvě společnosti - u jedné lze koupit lístek pouze ve vlaku, u druhé jde i na letišti či online. Cena stejná - 4 RON.

Kdo spěchá - nabízí se vlevo po výstupu z příletové haly interaktitvní tabule na "alernativní taxi/"UBER"" cena je dána na 2 RON/ kM od objednání a přijede do 5 min k příletové hale.

Reálná zkušenost - 2:00 ráno cesta z letiště na hlavní nádraží - 17 km - 35 RON = 180 Kč :)

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x
  • Přidal se před 7 lety
  • Napsal 1153 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2022-02-21T14:42:43+01:00)

Stránka letiště: https://www.bucharestairports.ro/en

Obecné nformace o autobusech zde: https://stbsa.ro/eng/index Dopravní podnik (provozuje tramvaje, trolejbusy a autobusy, ale nikoli metro), se už roku 2018 přejmenoval z RATB na STB. Metro provozuje Metrorex (http://www.metrorex.ro/first_page_p1352-2 ). Původní doménu ratb.ro si evidentně někdo koupil.

Linka 780 nejezdí. https://en.airlinestravel.ro/stb...ust-1.html

Linka 783 jezdí do centra, konkrétně na náměstí Piața Unirii. https://info.stbsa.ro/traseu/182 Jízdní řád zde: https://stbsa.ro/ora_sta3/783%20Tur.pdf

Kartička se jmenuje Multiplu, ne Multipla. https://stbsa.ro/eng/card_multiplu_eng a je zdarma.

Vlak nejede 45 minut, ale 20-25 minut. Zastávku Aeroport Otopeni mi vyhledávač CFR vůbec nenašel, zato však našel Aeroport Henri Coandă, je to tedy zřejmě pozůstatek dřívějších informací o shuttle busu na vzdálenější nádraží. Informace o trase zde (asi je zapomněli přeložit do angličtiny 😆): https://www.cfrcalatori.ro/en/bu...a-airport/ Původní stránka i s jízdním řádem CFR zde: https://www.cfrcalatori.ro/bucur...ri-coanda/

Spoje mezi letištěm a Gara de Nord provozuje také TFC: https://transferoviarcalatori.ro/en/ Jízdní řád zde: https://transferoviarcalatori.ro...t-h-coanda

Na letištním nádraží jsou automaty i pokladny a uvnitř vlaku CFR se dá nově platit kartou.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, ráda bych věděla detaily k tomu vlaku. Chtěla bych jet z letiště do Konstancy a našlo mi to 2 zastávky - Aeroport otopeni a potom P.O. Aeroport H. Na kterou z těchto zastávek jezdí shuttle, resp. jak dobře jsou dostupné? Dle všeho bych měla jet spíše z té druhé jmenované. Kolik času budu potřebovat na přesun z letiště na nádraží?

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Nevim, v kolik mate prilet, ale vecer v 18:30 jezdi prime busy z letiste

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 4334 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-07-01T08:37:39+02:00)

Dobrý den, už jsem doplnil info. Budete-li kupovat jízdenku online, vždy vybírejte zastávku "Aeroport Otopeni" – tak máte v ceně i kyvadlový autobus k nádraží, který nově není zdarma. Zastávka P.O. Aeroport je pak ta, kde přímo zastavují vlaky, neměla byste pak v ceně ten autobus. Kromě toho je i kyvadlovým autobusem lístek levnější než bez něj – rumunské dráhy tak chtějí podpořit cesty z letiště vlakem.

Přidat odpověď
před 3 lety

My máme v kapse letenku Viedeň - Bukurešť za 485,-Kč a to neboli žiadne akčné nabídky atd

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den, máte nějakou zkušenost s přespáním na letišti v Bukurešti? Mám mezi příletem a odletem 12 hodin. Děkuji

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, je sice otevřeno 24 hodin, ale moc si nedovedu představit, kde by se tam dalo přespat. Jedině snad na zemi ve spojovací chodbě mezi příletovým a odletovým terminálem, ale pohodlná noc to nebude. 12 hodin už je skoro dost na to si zaplatit nějaký hotel v okolí.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu