IATA (ICAO) kód letiště
OTP (LROP)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
20:28 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1081 km

O letišti Bukurešť Henri Coanda

Největší rumunské letiště, oficiálně známé pod názvem „Henri Coanda Aeroportul“, je hlavní základnou pro národního dopravce TAROM a taky jednou z největších bází nízkonákladového Wizzairu. Od centra města je vzdáleno asi 19 km. 

Terminál letiště je otevřený 24 hodin.

Letenky

V současné době existuje přímé spojení aerolinek ČSA a Tarom s Prahou a Bukureští, za něž v průměru zaplatíte od 4.000 Kč. Výrazně levněji vyjdou přímé lety společnosti Lauda/Ryanair z Vídně, kdy se často lze dostat i na ceny kolem 500 Kč za zpáteční letenku, standard je 1.500 Kč.

Doba letu z Prahy do Bukurešti činí necelé 2 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bukurešti, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Jediný terminál je rozdělen na dvě haly, které jsou spojeny krátkou chodbou. Orientace zde není nijak složitá a vzdálenosti jsou velmi malé.

Čas na přestup: v Bukurešti vám bude stačit 35 minut.

Doprava z/na letiště

Nejlevněji a zároveň nejrychleji se dostanete do města autobusem. Cesta zabere asi 45 minut a obě linky jsou expresní, zastavují tak jen na vybraných zastávkách. Jízdenku lze koupit pouze ve stánku na zastávce nebo v automatu, řidič lístky neprodává. Musíte si koupit kartičku "Mulitpla", na kterou nahrají dvě jízdy na expresní linky, tj. právě 780 a 783. Samotná kartička stojí 1,60 lei, dvě jízdy pak 7 lei, celkem tak za dvě jízdy expresní linkou zaplatíte 8,60 lei. Nelze zakoupit jízdenku jen na jednu jízdu, taktéž nelze pro cestu na letiště využít celodenní jízdné na MHD.

 • linka číslo 780 jezdí k hlavnímu nádraží „Gara de Nord“, cca jednou za 40 minut od 5:15 do 23:00
 • linka číslo 783 vás doveze přímo do centra a jezdí cca jednou za 15 minut 24 hodin denně.
 • Informace o bukurešťské dopravě na Ratb.ro

Další možností je jízda vlakem z kilometr vzdáleného nádraží, na něž nás doveze kyvadlový autobus. Jízdenka na hlavní nádraží Bucuresti Nord stojí 6,8 lei / 42 Kč a cesta celkem zabere asi 45 minut. Tato varianta je výhodná, pokud chcete pokračovat dál vlakem po Rumunsku. Kyvadlový autobus z terminálu na nádraží je součástí jízdenky, musíte ji však mít zakoupenou už před nástupem do něj. Pokladna se nachází v příletové haly mezinárodního terminálu (ve veřejné části) nebo lze lístky koupit online přes web rumunských drah CFR Calatori. Vždy vybírejte zastávku "Aeroport Otopeni".

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma a neomezeně.

Služba úschovy zavazadel není k dispozici.

V příletové hale vnitrostátního terminálu najdete supermarket Carrefour s otevírací dobou 6:00–23:00 (v neděli 6:30–23:45). Supermarket využijte pro nákup potravin a občerstvení, restaurace v tranzitní zóně jsou totiž velmi předražené.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, ráda bych věděla detaily k tomu vlaku. Chtěla bych jet z letiště do Konstancy a našlo mi to 2 zastávky - Aeroport otopeni a potom P.O. Aeroport H. Na kterou z těchto zastávek jezdí shuttle, resp. jak dobře jsou dostupné? Dle všeho bych měla jet spíše z té druhé jmenované. Kolik času budu potřebovat na přesun z letiště na nádraží?

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Nevim, v kolik mate prilet, ale vecer v 18:30 jezdi prime busy z letiste

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 3976 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-01T08:37:39+02:00)

Dobrý den, už jsem doplnil info. Budete-li kupovat jízdenku online, vždy vybírejte zastávku "Aeroport Otopeni" – tak máte v ceně i kyvadlový autobus k nádraží, který nově není zdarma. Zastávka P.O. Aeroport je pak ta, kde přímo zastavují vlaky, neměla byste pak v ceně ten autobus. Kromě toho je i kyvadlovým autobusem lístek levnější než bez něj – rumunské dráhy tak chtějí podpořit cesty z letiště vlakem.

My máme v kapse letenku Viedeň - Bukurešť za 485,-Kč a to neboli žiadne akčné nabídky atd

Odpovědět
před rokem

Dobrý den, máte nějakou zkušenost s přespáním na letišti v Bukurešti? Mám mezi příletem a odletem 12 hodin. Děkuji

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 3976 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, je sice otevřeno 24 hodin, ale moc si nedovedu představit, kde by se tam dalo přespat. Jedině snad na zemi ve spojovací chodbě mezi příletovým a odletovým terminálem, ale pohodlná noc to nebude. 12 hodin už je skoro dost na to si zaplatit nějaký hotel v okolí.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu