IATA (ICAO) kód letiště
OTP (LROP)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
04:35 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1081 km

O letišti Bukurešť Henri Coanda

Největší rumunské letiště, oficiálně známé pod názvem „Henri Coanda Aeroportul“, je hlavní základnou pro národního dopravce TAROM a taky jednou z největších bází nízkonákladového Wizzairu. Od centra města je vzdáleno asi 19 km. 

Terminál letiště je otevřený 24 hodin.

Letenky

V současné době existuje přímé spojení aerolinek ČSA a Tarom s Prahou a Bukureští, za něž v průměru zaplatíte od 4.000 Kč. Výrazně levněji vyjdou přímé lety společnosti Lauda/Ryanair z Vídně, kdy se často lze dostat i na ceny kolem 500 Kč za zpáteční letenku, standard je 1.500 Kč.

Doba letu z Prahy do Bukurešti činí necelé 2 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bukurešti, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Jediný terminál je rozdělen na dvě haly, které jsou spojeny krátkou chodbou. Orientace zde není nijak složitá a vzdálenosti jsou velmi malé.

Čas na přestup: v Bukurešti vám bude stačit 35 minut.

Doprava z/na letiště

Autobus

Nejrychleji se dostanete do města autobusem. Cesta zabere asi 45 minut a obě linky jsou expresní, zastavují tak jen na vybraných zastávkách. Jízdenku lze koupit pouze ve stánku na zastávce nebo v automatu, řidič lístky neprodává. Musíte si koupit kartičku "Mulitpla", na kterou nahrají dvě jízdy na expresní linky, tj. právě 780 a 783. Samotná kartička stojí 1,60 RON, dvě jízdy pak 7 RON, celkem tak za dvě jízdy expresní linkou zaplatíte 8,60 RONNelze zakoupit jízdenku jen na jednu jízdu, taktéž nelze pro cestu na letiště využít celodenní jízdné na MHD.

  • linka číslo 780 jezdí k hlavnímu nádraží „Gara de Nord“, cca jednou za 40 minut od 5:15 do 23:00
  • linka číslo 783 vás doveze přímo do centra a jezdí cca jednou za 15 minut 24 hodin denně.
  • Informace o bukurešťské dopravě na Ratb.ro

Vlak

Další možností je jízda vlakem z nádraží přímo u terminálu. Jízdenka na hlavní nádraží Bucuresti Nord stojí 4 RON a cesta celkem zabere asi 45 minut. Vlaky však jezdí jen jednou za 40 minut. Tato varianta je výhodná, pokud chcete pokračovat dál vlakem po Rumunsku. Pokladna se nachází v příletové haly mezinárodního terminálu (ve veřejné části) nebo lze lístky koupit online přes web rumunských drah CFR Calatori. Vždy vybírejte zastávku "Aeroport Otopeni".

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi je zdarma a neomezeně.

Služba úschovy zavazadel není k dispozici.

V příletové hale vnitrostátního terminálu najdete supermarket Carrefour s otevírací dobou 6:00–23:00 (v neděli 6:30–23:45). Supermarket využijte pro nákup potravin a občerstvení, restaurace v tranzitní zóně jsou totiž velmi předražené.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele matej15
matej15

Vlak už jezdí až k letištnímu terminálu, stojí 4 lei, jezdí každých 40 minut na Gara de Nord s dobou jízdy 20-25 minut.

před 5 měs
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Díky za info, upraveno.

před 5 měs
Avatar uživatele Petr _75
Petr _75

Pozor - vlak na letiště provozují dvě společnosti - u jedné lze koupit lístek pouze ve vlaku, u druhé jde i na letišti či online. Cena stejná - 4 RON.

Kdo spěchá - nabízí se vlevo po výstupu z příletové haly interaktitvní tabule na "alernativní taxi/"UBER"" cena je dána na 2 RON/ kM od objednání a přijede do 5 min k příletové hale.

Reálná zkušenost - 2:00 ráno cesta z letiště na hlavní nádraží - 17 km - 35 RON = 180 Kč :)

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, ráda bych věděla detaily k tomu vlaku. Chtěla bych jet z letiště do Konstancy a našlo mi to 2 zastávky - Aeroport otopeni a potom P.O. Aeroport H. Na kterou z těchto zastávek jezdí shuttle, resp. jak dobře jsou dostupné? Dle všeho bych měla jet spíše z té druhé jmenované. Kolik času budu potřebovat na přesun z letiště na nádraží?

před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Nevim, v kolik mate prilet, ale vecer v 18:30 jezdi prime busy z letiste

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 4230 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-07-01T08:37:39+02:00)

Dobrý den, už jsem doplnil info. Budete-li kupovat jízdenku online, vždy vybírejte zastávku "Aeroport Otopeni" – tak máte v ceně i kyvadlový autobus k nádraží, který nově není zdarma. Zastávka P.O. Aeroport je pak ta, kde přímo zastavují vlaky, neměla byste pak v ceně ten autobus. Kromě toho je i kyvadlovým autobusem lístek levnější než bez něj – rumunské dráhy tak chtějí podpořit cesty z letiště vlakem.

Přidat odpověď
před 2 lety

My máme v kapse letenku Viedeň - Bukurešť za 485,-Kč a to neboli žiadne akčné nabídky atd

Odpovědět
před 2 lety

Dobrý den, máte nějakou zkušenost s přespáním na letišti v Bukurešti? Mám mezi příletem a odletem 12 hodin. Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, je sice otevřeno 24 hodin, ale moc si nedovedu představit, kde by se tam dalo přespat. Jedině snad na zemi ve spojovací chodbě mezi příletovým a odletovým terminálem, ale pohodlná noc to nebude. 12 hodin už je skoro dost na to si zaplatit nějaký hotel v okolí.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu