Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Už několik dní Petrohradu chtiví zájemci netrpělivě vyhlíží na stránkách konzulárního oddělení MZV Ruské federace příležitost vyřídit si zdarma elektronické vízum do Petrohradu a Leningradské oblasti. Od dnešního dne je již možné o toto vízum zažádat.

Vízum platí 30 kalendářních dní ode dne vydání, je možné na něj pobývat v Petrohradu a Leningradské oblasti maximálně 8 dní, tzn. pokud vstoupíte do Ruska hodinu před půlnocí, zbývá vám od půlnoci dne následujícího už jen 7 dní. Rusko pak musíte opustit do 8. dne do půlnoci nebo do konce platnosti e-víza. O vízum můžete zažádat nejdříve 20 dní a nejpozději 4 dny před plánovanou cestou. Do Leningradské oblasti a do Petrohradu je možné vstoupit jen přes stanovené hraniční přechody. Tyto a další informace se dozvíte z webové stránky, prostřednictvím které se o e-vízum žádá.

Web pro žádosti o e-vízum do Petrohradu, Leningradské oblasti nebo do Kaliningradu:

Využijte tuto novou příležitost k návštěvě jedné z nejkrásnějších evropských metropolí, kterou Petrohrad bezesporu je. Nyní nabízíme přehled různých variant, jak se do samotného Petrohradu dopravit letecky: 

 • Nejlevnější možností je sestava dvou různých letenek od nízkonákladovky Wizz Air, kdy dvě zpáteční letenky vychází v součtu na necelou tisícovku. Tato varianta je dostupná pro odlety z polských Katovic a při přestupu není nutné nocovat.
 • Další možností jsou přímé lety taktéž s Wizz Air z Budapešti. Pro Česko asi nejméně zajímavé, ale dovolíme si přesto uvést nejlevnější letenku.  

Nejširší skupina cestovatelů patrně využije odletů z pražského nebo vídeňského letiště. Možností je vícero a každá z nich má svá pro a proti.

 • Přímé lety z Prahy nabízí pouze české Smart Wings a ruské národní aerolinky Aeroflot. V obou případech letenky zakoupíte za zhruba 4,5 tisíce. S letenkou pod křídly Smart Wings v základním nejlevnějším tarifu si můžete vzít s sebou jen příruční zavazadlo, to stejné platí i pro Aeroflot, avšak ruské aerolinky vás během letu potěší alespoň občerstvením, u Smart Wings si jej musíte zaplatit. 
 • Pokud chcete ještě nějakou tu tisícovku oproti Smart Wings a Aeroflotu ušetřit, poohlédněte se po letenkách dopravců ze sdružení Star Alliance; Lufthansa, Brussels Airlines, Swiss či Austrian. S těmito aerolinkami poletíte za zhruba 3,5 tisíce, avšak s různě dlouhými přestupy. V základním tarifu jsou typicky příruční zavazadla a bezplatné občerstvení na většině letů. Tyto letenky kupujte ideálně přímo na webu té či oné letecké společnosti. Nejčastěji to bude Lufthansa.

Dá se jistě predikovat, že liberalizace ruského přeshraničního styku přinese v brzké budoucnosti další možnosti. Uvidíme, s čím přijdou především nízkonákladovky .

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Katowice
Katovice KTW
Polsko
LTN Londýn
Spojené Království
Londýn
Zpáteční 2.5 hod letu (přímý let)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Londýn
Londýn LTN
Spojené Království
LED Petrohrad
Rusko
Petrohrad
Zpáteční 3.5 hod letu (přímý let)
Budapešť
Budapešť BUD
Maďarsko
LED Petrohrad
Rusko
Petrohrad
Zpáteční 2.5 hod letu (přímý let)
Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
LED Petrohrad
Rusko
Petrohrad
Zpáteční 3.5 hod letu (1 přestup)
Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
LED Petrohrad
Rusko
Petrohrad
Zpáteční 2.5 hod letu (přímý let)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

33 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele bra.h
bra.h

Ahoj všem, omlouvám, pokud je to úplně blond, do Petrohradu se chystáme příští rok, při plavbě - máme tam zastávku 2 dny. Nevím, jestli jsem nepochopila špatně, ale jde o ONE ENTRY VISA - tzn. pokud po připlutí projdu s e-visa kontrolou, stejný den se na loď vrátím, tak další den již na e-visa mám smůlu?

Nemáte s tím prosím někdo zkušenost? Díky moc!

E-visa is a single-entry visa and issued for 30 calendar days from the date of its issuance. The permitted stay in the Russian Federation with an e-visa is up to 8 days starting from the date of entry, within its validity period. E-visa validity and/or the permitted stay under it cannot be extended.

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1094 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-12-11T15:20:34+01:00)

"Single-entry visa" = jednovstupová víza. Jestli chápu pravidla správně a zase se něco nezměnilo, tak pasažéři z lodí mají bezvízový vstup na max. 72 hodin, ale jen při účasti na výletech do Petrohradu organizovaných provozovatelem plavby.

Napadlo mě, ale netuším, jestli to jde, vstoupit jeden den na e-visa samostatně a druhý bezvízově v rámci organizovaného výletu...

Asi bude nejlepší se poradit s organizátorem plavby.

Avatar uživatele
cali

Tip pro dobrodruhy, toužící prožít Silvestr, Nový rok a pravoslavné Vánoce v Petrohradu... Docela by mě to lákalo.

Salzburk (SZG)31.12. 9:00

Petrohrad (LED) 7.1. 7:10

S7, nonstop s palubním zavazadlem, nákup na stránkách dopravce 106,- EUR

Odpovědět
před rokem

Dotaz: jak by to bylo s letem z Polska v případě Brexitu? Je nutné na Lutonu opustit tranzit?

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Cokoliv ohledně Brexitu nemá význam řešit...

Navíc je dotaz zcestný, pokud přestupujete, téměř nikdy nemusíte opouštět tranzitní zónu. Obě palubní vstupenky budete mít, takže jen klasický proces projít skrze imigrační a bezpečnostní kontrolu, která se děje pokaždé při přestupu v Anglii.

před 2 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Contradictio in adjecto? Pokud musíš přes imigrační, tak logicky opouštíš tranzitní zónu.

Přidat odpověď
před 2 lety

Tak ještě by mohli začít prodávat letenky i do charterů které létají z Pardubic do Petrohradu

před 2 lety

Nebo ta Pobeda z KV by mohla létat i do Petrohradu...

Přidat odpověď
před 2 lety

Jaká je přesná kombinace letenek z Katowic do Petrohradu s wizzair, co tu popisujete?

před 2 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Viz Ukázka letenek pod odkazy na letenky

před 2 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Navíc první dva odkazy (Katovice - Londýn Luton a Londýn Luton - Petrohrad) přesně navedou na konkrétní termíny.

Přidat odpověď
před 2 lety

Předpokládá se, v budoucnu, rozšíření o Moskvu?

před 2 lety

Jak uvádí the Moscow Times "Putin has promised to offer e-visas to foreign visitors in 2021" Tudíž šance tu očividně je. :-)

Přidat odpověď
před 2 lety

Teď jsem přijel z polského Hel, to vědět, tak to protáhnu do Kaliningradu autem...

Odpovědět
před 2 lety

Zdravím, asi blba otázka, ale když priletim do Petrohradu, tak tam me budou kontrolovat abych neodjel do jiné oblasti? Třeba Moskvy? Kdyby me tam někdo vyzvedl a autem bychom jeli do Moskvy?

Předem moc dekuji za odpověď.

před 2 lety

Kdekoli a kdykoli tě můžou kontrolovat. Po nás chtěli pas přímo na Rudém náměstí. Korektně, v pohodě, ale zkontrolovali si ksicht a platnost víza. Takže bych to bejt tebou fakt nezkoušel.

před 2 lety
Avatar uživatele Jarek _2
Jarek _2

Tak vnitrostátní kontroly tam nezavedou... Ale může tě náhodně zkontrolovat policista a taky se asi nepůjde ubytovat v hotelu (při tom vízum kontrolují). A Rusko mně určitě nepřijde jako země, kde bych chtěl porušovat vízová pravidla.

před 2 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

V polských vodách je hodně diskutovaná ta varianta cestovat na e-víza do Kaliningradu a pak do Petrohradu s využitím vnitrostátního přeletu. Prý ověřeno, že to skutečně nejde, ačkoliv by se mohlo zdát, že z logiky věci o nic nejde, když přeci budu mít obě e-víza.

Přidat odpověď
před 2 lety

Omlouvam se za maly spam, ale odkud berete informaci, ze na letu smartwings nedostanete ani kelimek pitne vody zdarma? Pokud vim, tak na vsech letech se kelimek vody zdarma poskytuje. Ale chapu, ze plivani na smartwings je tak nejak in (nerikam, ze to neni castecne po pravu) :) jinak diky za super tipy!

před 2 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Neletěl jsem s ČSA nebo QS už nějaký ten pátek, teď je to vlastně jedna a tatáž firma, a pokud si dobře pamatuji, nedostal jsem během letu s ČSA vůbec nic. Raději tu větu s kelímkem vody vypustím. Myslím, že nařčení, že se snažím někoho poplivat, je dost přehnané.

před 2 lety
Avatar uživatele
Jajda

Na tu parodii na leteckou společnost plivat nejde, suverénně nejhorší letecká společnost v Evropě. Myslím tím klientský přístup , zpoždění letů, řešení problémů, palubní servis, ceny letenky, ceny za zavadla. Přeji se ať používají pouze smartwings. Moc mi vadí, že mají v nazvu společnosti Czech, toto je jedna z největších ostud ČR.

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Opravdu ne letech do 5 hodin není nic zdarma :) už i Egypt je hladolet.

před 2 lety
Avatar uživatele Patrik _2
Patrik _2

Kelímek vody dají :) Teď cesta do Malagy.

před 2 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Tahle debata o kelímku vody mi přijde až skoro patetická v porovnání s tím, jak celý ten moloch OK+QS funguje.

Přidat odpověď
před 2 lety
Vojta Adami @ytadami

Wow to je super!

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele mmm
mmm

Nedávno tu proběhlo ohlášení linky WZZ z Vídně do Laapeeranty. Je možné ji využít pro dopravu do Petrohradu s tím, že by se dojelo z Laapeeranty vlakem, nebo je nutné vstoupit přes LED?

před 2 lety
Avatar uživatele dastr
dastr

Na vlaky se zatím e vízum nevztahuje, ale lze využít autobusy nebo trajekty.

před 2 lety
Avatar uživatele mmm
mmm

Tak si odpovím sám: vlakem ne, ale pozemní cestou ano. Měl by to být hraniční přechod Brusničnoje.

před 2 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák
 • Přidal se před 9 lety
 • Napsal 1684 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-09-30T21:25:25+02:00)

Ano, v tomto případě můžete využít pozemní přechod Brusnitchnoe, přes který jezdí autobusové linky z Laappenratny do Petrohradu.

Osobně si myslím, že v řádu týdnů-měsíců přijdou nízkonákladovky s přímými linkami do Petrohradu, to pak cestování skrze Laappenrantu pozbude významu.

před 2 lety
Martin Vícha

Jj intenzivně se jedná. Doufám, že Poláci zruší ten monopol LOTu pro Rusko a jedna z těch 33 možných destinací bude třeba Kraków. http://www.rusaviainsider.com/st...s-project/

Přidat odpověď
před 2 lety

Děkuji za info, kdy požádat o e-viza, marně jsem hledala. Plánuji VI/2020. Děkuji, pomohli jste.

před 2 lety
Avatar uživatele dastr
dastr
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 11 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-09-30T22:59:22+02:00)

Lze zažádat 20 dní před příjezdem a zpracování žádosti je do 4 dní, tak asi tak. Viz. článek.

před 2 lety
Avatar uživatele
Andrea_Pernik

Vsak ona sa na to nepyta, ale dakuje, ze ta informacia tu je.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

ušetříš až 60%
To bude jízda!
Space Needle
ušetříš až 49%
Tam to bude krásný!
Eiffelova věž se zamilovanými holuby
ušetříš až 48%
Honem, dokud jsou místa!
Vancouver
ušetříš až 25%
To bude jízda!
Vancouver z Prahy levně s KLM
11 208 Kč
2021-10-15T10:31:42+02:00 0 komentářů
5150 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Katowice
Polsko Přílet na letiště Katovice

Z letiště do centra Katovic na zastávku u vlakového nádraží Katowice Dworzec Gółwny (poblíž je i hlavní autobusové nádraží) jezdí expresní autobusová linka AP3 nebo AP2 společnosti KZK GOP. Doba jízdy činí 50 minut a autobusy odjíždí v půl hodinovém intervalu od 3:00 do 22:00. Jednosměrná jízdenka vyjde na 14 PLN a je platná na 24 hodin i v rámci aglomerace Katovic. Koupit ji můžete v automatu na zastávce nebo v autobusu. Podrobné infromace včetně jízdních řádů na webu dopravce www.kzkgop.com.pl.

Průvodce pro Polsko
Průvodce pro letiště Katovice

Zavřít boční panel
Londýn
Spojené Království Přílet na letiště Londýn Luton

Do Londýna

Vlak

Nejrychlejší doprava do centra Londýna je vlak, a to i přesto, že nádraží neleží přímo u terminálu, ale je nutné se k němu dopravit kyvadlovým autobusem, který jezdí každých 10 minut. Autobus není zdarma, je třeba si koupit vlakovou jízdenku přes odkaz níže až na letiště (platí i na autobus), případně za jízdu autobusem zaplatit 1 GBP (lze i bezkontaktní kartou).

Samotné vlaky pak jezdí v nepravidelném intervalu 8 až 20 minut 24 hodin. Jízdní řád a ceny jízdenek zjistíme na Trainline.com. Stanice vlaku u letiště se jmenuje "Luton Airport Parkway", dejte pozor, abyste při cestě z centra Londýna nedojeli až do stanice "Luton", která je v centru stejnojmenného města a od letiště daleko. V centru Londýna vlak zastavuje například na nádraží St. Pancras nebo Blackfriars, viz mapa níže.

Celková jízdní doba vlaku do stanice Blackfriars je 55–65 minut a nejlevnější jízdenka se dá koupit za 15,10 GBP, lístek můžete koupit online a využít na kterýkoliv spoj v daný den.

Autobus

Levněji vás vyjde doprava autobusy. Na letiště jezdí tři společnosti: Greenline, National Express a Terravision. První dvě můžete levněji rezervovat skrz web easybus.com. Pro nejlevnější cestu vždy vybírejte z možnosti "London Luton Airport (National Express)", analogicky při cestě z Londýna vybírejte možnost se závorkou "National Express". Při koupi s dostatečným předstihem (alespoň 3 týdny) se lze dostat na cenu 1,99 GBP za jednu cestu. Pokud lístky budete kupovat kratší dobu před odjezdem nebo až na letišti (u pásů na zavazadla), vyjdou vás obvykle na 6 až 11 GBP jedním směrem. Stejně jako vlak, i autobusy jezdí 24 hodin denně.

U společnosti Terravision je pak daná jednotná cena 11 GBP, resp. 17 GBP za zpáteční jízdenku, viz nákup jízdenek.

Všechny společností jezdí v Londýně na hlavní autobusové nádraží Victoria s různými zastávkami po cestě, viz mapa níže. Jízdenky se vždy prodávají na konkrétní spoj. Při cestě z letiště v případě zpoždění obvykle bývá umožněno jet pozdějším spojem, pokud je volný. Při cestě na letiště musíte jet zakoupeným spojem.

Cesta autobusem z/na letiště zabere v ideálním provozu (noc a brzké ráno) kolem 60 minut, přes den klidně 90 až 120 minut.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1JQ5_ZfrnF_iAWC47qz4_e1jxfpk]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Gatwick

Nejrychlejším spojením je přímý vlak (jízdní řád a koupě jízdenek) ze stanice Luton Parkway, kam jezdí kyvadlový bus k letišti zdarma. Celkem zabere cesta vlakem zhruba 2 hodiny a stojí od 27,90 GBP.

Další možností je přímý spoj National Expess, který jezdí v intervalu zhruba 90 minut s jízdní dobou 2,5 hodiny a při ceně od 20 GBP.

Na letiště Heathrow a Stansted

Přímo z Lutonu zajišťují na tato letiště přímé spojení autobusy společnosti National Express, rezervace jízdenek a jízdní řády jsou dostupné na webu 

 • Heathrow: Autobusy odjíždějí zhruba jednou za 50 minut, aby během 80-100 minut dosáhly svého cíle. Ceny začínají na £20.
 • Stansted: Autobusy jezdí cca jednou za 1-2 hodiny, jízda trvá hodinu a půl a stojí 16 liber.

Do Lutonu

Z letiště se samozřejmě dostanete i do města, po kterém je pojmenované. Centrum Lutonu s terminálem spojuje autobusová linka A, a to každých 15 minut, resp. 30 minut v noci. Jezdí 24 hodin denně. Jízdenku pořídíte u řidiče za 3 GBP.

Průvodce pro Spojené Království
Průvodce pro letiště Londýn Luton

Zavřít boční panel
Petrohrad
Rusko Přílet na letiště Petrohrad Pulkovo

Jedinou relevantní dopravou do města je autobus nebo maršrutka (sdílené taxi s pevně danou trasou).

Všechny linky jezdí ke stanici metra linky 2 „Moskovskaya“. Celková cesta do centra zabere 45–50 minut. Jízdenku si musíte koupit zvlášť na autobus (u průvodčího) a zvlášť do metra ve stanici za 55 RUB.

 • 39Ex – jezdí bez zastávky, cesta k metru trvá 20 minut a interval je 25–30 minut. Cena činí 40 RUB,
 • 39 – zastávkový autobus, jízdní doba činí 35 minut při intervalu 12–20 minut a ceně 40 RUB,
 • K39 – expresní maršrutka jezdí každých 5 minut a cesta zabere 15–20 minut. Jízdenka stojí 45 RUB.

Průvodce pro Rusko
Průvodce pro letiště Petrohrad Pulkovo

Zavřít boční panel
Budapešť
Maďarsko Přílet na letiště Budapešť Ferenc Liszt

Nejlevnější možností dopravy do centra je autobus číslo 200E, který jede ke konečné stanici modré linky metra M3 „Köbanya-Kispest. Odtud už snadno dojedeme přímo do centra metrem. Celková doba cesty činí asi 50 minut a zaplatíme za ní 530 HUF (přestupní jízdenka na 100 minut). V jízdenkových automatech lze platit kreditní kartou. 24hodinová jízdenka (platí skutečně 24 hodin od označení) vyjde na 1 650 HUF.

Od června 2017 jezdí také expresní linka 100E bez přestupu přímo do centra města (staví jen na Kálvin Tér a Deák Ferenc Tér). Jede od 4:00 do 0:30 každých 10 minut, přičemž cesta zabere asi 30-40 minut. Na této lince však platí speciální tarif: jedna jízda vyjde na 900 HUF a jízdenku není možné použít na jiné linky, stejně jako jiné jízdenky nelze použít na trasu 100E.

Alternativní způsob nabízí nově od roku 2017 autobusová společnost Flibco. Z letiště jede přímo do centra se zastávkami na autobusovém nádraží Népligét, Deák Ferenc tér a u nádraží Nyugati, Déli a Keleti. Cesta do centra zabere zhruba 70 minut, autobusy jezdí 24 hodin denně každých 30 minut při ceně 9 € za jednosměrnou jízdenku. Rezervaci lze provést online.

Průvodce pro Maďarsko
Průvodce pro letiště Budapešť Ferenc Liszt

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha