Petrohrad most

Do Petrohradu nyní s e-vízem zdarma a přehled nejlevnějších letenek. Letenky od 985 Kč

33 komentářů
2019-09-30T20:17:00+02:00

O akci

Už několik dní Petrohradu chtiví zájemci netrpělivě vyhlíží na stránkách konzulárního oddělení MZV Ruské federace příležitost vyřídit si zdarma elektronické vízum do Petrohradu a Leningradské oblasti. Od dnešního dne je již možné o toto vízum zažádat.

Vízum platí 30 kalendářních dní ode dne vydání, je možné na něj pobývat v Petrohradu a Leningradské oblasti maximálně 8 dní, tzn. pokud vstoupíte do Ruska hodinu před půlnocí, zbývá vám od půlnoci dne následujícího už jen 7 dní. Rusko pak musíte opustit do 8. dne do půlnoci nebo do konce platnosti e-víza. O vízum můžete zažádat nejdříve 20 dní a nejpozději 4 dny před plánovanou cestou. Do Leningradské oblasti a do Petrohradu je možné vstoupit jen přes stanovené hraniční přechody. Tyto a další informace se dozvíte z webové stránky, prostřednictvím které se o e-vízum žádá.

Web pro žádosti o e-vízum do Petrohradu, Leningradské oblasti nebo do Kaliningradu:

Využijte tuto novou příležitost k návštěvě jedné z nejkrásnějších evropských metropolí, kterou Petrohrad bezesporu je. Nyní nabízíme přehled různých variant, jak se do samotného Petrohradu dopravit letecky: 

  • Nejlevnější možností je sestava dvou různých letenek od nízkonákladovky Wizz Air, kdy dvě zpáteční letenky vychází v součtu na necelou tisícovku. Tato varianta je dostupná pro odlety z polských Katovic a při přestupu není nutné nocovat.
  • Další možností jsou přímé lety taktéž s Wizz Air z Budapešti. Pro Česko asi nejméně zajímavé, ale dovolíme si přesto uvést nejlevnější letenku.  

Nejširší skupina cestovatelů patrně využije odletů z pražského nebo vídeňského letiště. Možností je vícero a každá z nich má svá pro a proti.

  • Přímé lety z Prahy nabízí pouze české Smart Wings a ruské národní aerolinky Aeroflot. V obou případech letenky zakoupíte za zhruba 4,5 tisíce. S letenkou pod křídly Smart Wings v základním nejlevnějším tarifu si můžete vzít s sebou jen příruční zavazadlo, to stejné platí i pro Aeroflot, avšak ruské aerolinky vás během letu potěší alespoň občerstvením, u Smart Wings si jej musíte zaplatit. 
  • Pokud chcete ještě nějakou tu tisícovku oproti Smart Wings a Aeroflotu ušetřit, poohlédněte se po letenkách dopravců ze sdružení Star Alliance; Lufthansa, Brussels Airlines, Swiss či Austrian. S těmito aerolinkami poletíte za zhruba 3,5 tisíce, avšak s různě dlouhými přestupy. V základním tarifu jsou typicky příruční zavazadla a bezplatné občerstvení na většině letů. Tyto letenky kupujte ideálně přímo na webu té či oné letecké společnosti. Nejčastěji to bude Lufthansa.

Dá se jistě predikovat, že liberalizace ruského přeshraničního styku přinese v brzké budoucnosti další možnosti. Uvidíme, s čím přijdou především nízkonákladovky .

KTW/Katovice
LTN/Londýn
Zpáteční letenky
2.5 hodin letu (přímý let)
LTN/Londýn
LED/Petrohrad
Zpáteční letenky
3.5 hodin letu (přímý let)
BUD/Budapešť
LED/Petrohrad
Zpáteční letenky
2.5 hodin letu (přímý let)
1 000 Kč
PRG/Praha
LED/Petrohrad
Zpáteční letenky
3.5 hodin letu (1 přestup)
PRG/Praha
LED/Petrohrad
Zpáteční letenky
2.5 hodin letu (přímý let)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Katovice, letiště Londýn Luton, letiště Petrohrad, letiště Budapešť, letiště Praha.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2019-09-30T15:41:31+02:00

33 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele bra.h
bra.h
před 3 lety

Ahoj všem, omlouvám, pokud je to úplně blond, do Petrohradu se chystáme příští rok, při plavbě - máme tam zastávku 2 dny. Nevím, jestli jsem nepochopila špatně, ale jde o ONE ENTRY VISA - tzn. pokud po připlutí projdu s e-visa kontrolou, stejný den se na loď vrátím, tak další den již na e-visa mám smůlu?

Nemáte s tím prosím někdo zkušenost? Díky moc!

E-visa is a single-entry visa and issued for 30 calendar days from the date of its issuance. The permitted stay in the Russian Federation with an e-visa is up to 8 days starting from the date of entry, within its validity period. E-visa validity and/or the permitted stay under it cannot be extended.

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

"Single-entry visa" = jednovstupová víza. Jestli chápu pravidla správně a zase se něco nezměnilo, tak pasažéři z lodí mají bezvízový vstup na max. 72 hodin, ale jen při účasti na výletech do Petrohradu organizovaných provozovatelem plavby.

Napadlo mě, ale netuším, jestli to jde, vstoupit jeden den na e-visa samostatně a druhý bezvízově v rámci organizovaného výletu...

Asi bude nejlepší se poradit s organizátorem plavby.

Avatar uživatele
cali
před 3 lety

Tip pro dobrodruhy, toužící prožít Silvestr, Nový rok a pravoslavné Vánoce v Petrohradu... Docela by mě to lákalo.

Salzburk (SZG)31.12. 9:00

Petrohrad (LED) 7.1. 7:10

S7, nonstop s palubním zavazadlem, nákup na stránkách dopravce 106,- EUR

Avatar uživatele
Marcela
před 3 lety

Dotaz: jak by to bylo s letem z Polska v případě Brexitu? Je nutné na Lutonu opustit tranzit?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 3 lety

Cokoliv ohledně Brexitu nemá význam řešit...

Navíc je dotaz zcestný, pokud přestupujete, téměř nikdy nemusíte opouštět tranzitní zónu. Obě palubní vstupenky budete mít, takže jen klasický proces projít skrze imigrační a bezpečnostní kontrolu, která se děje pokaždé při přestupu v Anglii.

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 3 lety

Contradictio in adjecto? Pokud musíš přes imigrační, tak logicky opouštíš tranzitní zónu.

Avatar uživatele
Jakub
před 3 lety

Tak ještě by mohli začít prodávat letenky i do charterů které létají z Pardubic do Petrohradu

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před 3 lety

Nebo ta Pobeda z KV by mohla létat i do Petrohradu...

Avatar uživatele
Vašek
před 3 lety

Jaká je přesná kombinace letenek z Katowic do Petrohradu s wizzair, co tu popisujete?

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 3 lety

Viz Ukázka letenek pod odkazy na letenky

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 3 lety

Navíc první dva odkazy (Katovice - Londýn Luton a Londýn Luton - Petrohrad) přesně navedou na konkrétní termíny.

Avatar uživatele
Halit
před 3 lety

Předpokládá se, v budoucnu, rozšíření o Moskvu?

Avatar uživatele
Halit
před 3 lety

Jak uvádí the Moscow Times "Putin has promised to offer e-visas to foreign visitors in 2021" Tudíž šance tu očividně je. :-)

Avatar uživatele
Jirka Hrma
před 3 lety

Teď jsem přijel z polského Hel, to vědět, tak to protáhnu do Kaliningradu autem...

Avatar uživatele
Dominik
před 3 lety

Zdravím, asi blba otázka, ale když priletim do Petrohradu, tak tam me budou kontrolovat abych neodjel do jiné oblasti? Třeba Moskvy? Kdyby me tam někdo vyzvedl a autem bychom jeli do Moskvy?

Předem moc dekuji za odpověď.

Avatar uživatele
Kajman
před 3 lety

Kdekoli a kdykoli tě můžou kontrolovat. Po nás chtěli pas přímo na Rudém náměstí. Korektně, v pohodě, ale zkontrolovali si ksicht a platnost víza. Takže bych to bejt tebou fakt nezkoušel.

Avatar uživatele Jarek _2
Jarek _2
před 3 lety

Tak vnitrostátní kontroly tam nezavedou... Ale může tě náhodně zkontrolovat policista a taky se asi nepůjde ubytovat v hotelu (při tom vízum kontrolují). A Rusko mně určitě nepřijde jako země, kde bych chtěl porušovat vízová pravidla.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 3 lety

V polských vodách je hodně diskutovaná ta varianta cestovat na e-víza do Kaliningradu a pak do Petrohradu s využitím vnitrostátního přeletu. Prý ověřeno, že to skutečně nejde, ačkoliv by se mohlo zdát, že z logiky věci o nic nejde, když přeci budu mít obě e-víza.

Avatar uživatele
Martin
před 3 lety

Omlouvam se za maly spam, ale odkud berete informaci, ze na letu smartwings nedostanete ani kelimek pitne vody zdarma? Pokud vim, tak na vsech letech se kelimek vody zdarma poskytuje. Ale chapu, ze plivani na smartwings je tak nejak in (nerikam, ze to neni castecne po pravu) :) jinak diky za super tipy!

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 3 lety

Neletěl jsem s ČSA nebo QS už nějaký ten pátek, teď je to vlastně jedna a tatáž firma, a pokud si dobře pamatuji, nedostal jsem během letu s ČSA vůbec nic. Raději tu větu s kelímkem vody vypustím. Myslím, že nařčení, že se snažím někoho poplivat, je dost přehnané.

Avatar uživatele
Jajda
před 3 lety

Na tu parodii na leteckou společnost plivat nejde, suverénně nejhorší letecká společnost v Evropě. Myslím tím klientský přístup , zpoždění letů, řešení problémů, palubní servis, ceny letenky, ceny za zavadla. Přeji se ať používají pouze smartwings. Moc mi vadí, že mají v nazvu společnosti Czech, toto je jedna z největších ostud ČR.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 3 lety

Opravdu ne letech do 5 hodin není nic zdarma :) už i Egypt je hladolet.

Avatar uživatele Patrik _2
Patrik _2
před 3 lety

Kelímek vody dají :) Teď cesta do Malagy.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 3 lety

Tahle debata o kelímku vody mi přijde až skoro patetická v porovnání s tím, jak celý ten moloch OK+QS funguje.

Vojta Adami
před 3 lety

Wow to je super!

Avatar uživatele mmm
mmm
před 3 lety

Nedávno tu proběhlo ohlášení linky WZZ z Vídně do Laapeeranty. Je možné ji využít pro dopravu do Petrohradu s tím, že by se dojelo z Laapeeranty vlakem, nebo je nutné vstoupit přes LED?

Avatar uživatele dastr
dastr
před 3 lety

Na vlaky se zatím e vízum nevztahuje, ale lze využít autobusy nebo trajekty.

Avatar uživatele mmm
mmm
před 3 lety

Tak si odpovím sám: vlakem ne, ale pozemní cestou ano. Měl by to být hraniční přechod Brusničnoje.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 3 lety

Ano, v tomto případě můžete využít pozemní přechod Brusnitchnoe, přes který jezdí autobusové linky z Laappenratny do Petrohradu.

Osobně si myslím, že v řádu týdnů-měsíců přijdou nízkonákladovky s přímými linkami do Petrohradu, to pak cestování skrze Laappenrantu pozbude významu.

Martin Vícha
před 3 lety

Jj intenzivně se jedná. Doufám, že Poláci zruší ten monopol LOTu pro Rusko a jedna z těch 33 možných destinací bude třeba Kraków. http://www.rusaviainsider.com/st...s-project/

Avatar uživatele
Světla Šteiglova
před 3 lety

Děkuji za info, kdy požádat o e-viza, marně jsem hledala. Plánuji VI/2020. Děkuji, pomohli jste.

Avatar uživatele dastr
dastr
před 3 lety

Lze zažádat 20 dní před příjezdem a zpracování žádosti je do 4 dní, tak asi tak. Viz. článek.

Andrea_Pernik
před 3 lety

Vsak ona sa na to nepyta, ale dakuje, ze ta informacia tu je.

Další akce