Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Už několik dní Petrohradu chtiví zájemci netrpělivě vyhlíží na stránkách konzulárního oddělení MZV Ruské federace příležitost vyřídit si zdarma elektronické vízum do Petrohradu a Leningradské oblasti. Od dnešního dne je již možné o toto vízum zažádat.

Vízum platí 30 kalendářních dní ode dne vydání, je možné na něj pobývat v Petrohradu a Leningradské oblasti maximálně 8 dní, tzn. pokud vstoupíte do Ruska hodinu před půlnocí, zbývá vám od půlnoci dne následujícího už jen 7 dní. Rusko pak musíte opustit do 8. dne do půlnoci nebo do konce platnosti e-víza. O vízum můžete zažádat nejdříve 20 dní a nejpozději 4 dny před plánovanou cestou. Do Leningradské oblasti a do Petrohradu je možné vstoupit jen přes stanovené hraniční přechody. Tyto a další informace se dozvíte z webové stránky, prostřednictvím které se o e-vízum žádá.

Web pro žádosti o e-vízum do Petrohradu, Leningradské oblasti nebo do Kaliningradu:

Využijte tuto novou příležitost k návštěvě jedné z nejkrásnějších evropských metropolí, kterou Petrohrad bezesporu je. Nyní nabízíme přehled různých variant, jak se do samotného Petrohradu dopravit letecky: 

 • Nejlevnější možností je sestava dvou různých letenek od nízkonákladovky Wizz Air, kdy dvě zpáteční letenky vychází v součtu na necelou tisícovku. Tato varianta je dostupná pro odlety z polských Katovic a při přestupu není nutné nocovat.
 • Další možností jsou přímé lety taktéž s Wizz Air z Budapešti. Pro Česko asi nejméně zajímavé, ale dovolíme si přesto uvést nejlevnější letenku.  

Nejširší skupina cestovatelů patrně využije odletů z pražského nebo vídeňského letiště. Možností je vícero a každá z nich má svá pro a proti.

 • Přímé lety z Prahy nabízí pouze české Smart Wings a ruské národní aerolinky Aeroflot. V obou případech letenky zakoupíte za zhruba 4,5 tisíce. S letenkou pod křídly Smart Wings v základním nejlevnějším tarifu si můžete vzít s sebou jen příruční zavazadlo, to stejné platí i pro Aeroflot, avšak ruské aerolinky vás během letu potěší alespoň občerstvením, u Smart Wings si jej musíte zaplatit. 
 • Pokud chcete ještě nějakou tu tisícovku oproti Smart Wings a Aeroflotu ušetřit, poohlédněte se po letenkách dopravců ze sdružení Star Alliance; Lufthansa, Brussels Airlines, Swiss či Austrian. S těmito aerolinkami poletíte za zhruba 3,5 tisíce, avšak s různě dlouhými přestupy. V základním tarifu jsou typicky příruční zavazadla a bezplatné občerstvení na většině letů. Tyto letenky kupujte ideálně přímo na webu té či oné letecké společnosti. Nejčastěji to bude Lufthansa.

Dá se jistě predikovat, že liberalizace ruského přeshraničního styku přinese v brzké budoucnosti další možnosti. Uvidíme, s čím přijdou především nízkonákladovky .

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Katowice
Katovice KTW
Polsko
LTN Londýn
Spojené Království
Londýn
Zpáteční 2.5 hod letu (přímý let)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Londýn
Londýn LTN
Spojené Království
LED Petrohrad
Rusko
Petrohrad
Zpáteční 3.5 hod letu (přímý let)
Budapešť
Budapešť BUD
Maďarsko
LED Petrohrad
Rusko
Petrohrad
Zpáteční 2.5 hod letu (přímý let)
Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
LED Petrohrad
Rusko
Petrohrad
Zpáteční 3.5 hod letu (1 přestup)
Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
LED Petrohrad
Rusko
Petrohrad
Zpáteční 2.5 hod letu (přímý let)

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

33 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele bra.h
bra.h

Ahoj všem, omlouvám, pokud je to úplně blond, do Petrohradu se chystáme příští rok, při plavbě - máme tam zastávku 2 dny. Nevím, jestli jsem nepochopila špatně, ale jde o ONE ENTRY VISA - tzn. pokud po připlutí projdu s e-visa kontrolou, stejný den se na loď vrátím, tak další den již na e-visa mám smůlu?

Nemáte s tím prosím někdo zkušenost? Díky moc!

E-visa is a single-entry visa and issued for 30 calendar days from the date of its issuance. The permitted stay in the Russian Federation with an e-visa is up to 8 days starting from the date of entry, within its validity period. E-visa validity and/or the permitted stay under it cannot be extended.

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1134 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-12-11T15:20:34+01:00)

"Single-entry visa" = jednovstupová víza. Jestli chápu pravidla správně a zase se něco nezměnilo, tak pasažéři z lodí mají bezvízový vstup na max. 72 hodin, ale jen při účasti na výletech do Petrohradu organizovaných provozovatelem plavby.

Napadlo mě, ale netuším, jestli to jde, vstoupit jeden den na e-visa samostatně a druhý bezvízově v rámci organizovaného výletu...

Asi bude nejlepší se poradit s organizátorem plavby.

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
cali

Tip pro dobrodruhy, toužící prožít Silvestr, Nový rok a pravoslavné Vánoce v Petrohradu... Docela by mě to lákalo.

Salzburk (SZG)31.12. 9:00

Petrohrad (LED) 7.1. 7:10

S7, nonstop s palubním zavazadlem, nákup na stránkách dopravce 106,- EUR

Odpovědět
před 3 lety

Dotaz: jak by to bylo s letem z Polska v případě Brexitu? Je nutné na Lutonu opustit tranzit?

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Cokoliv ohledně Brexitu nemá význam řešit...

Navíc je dotaz zcestný, pokud přestupujete, téměř nikdy nemusíte opouštět tranzitní zónu. Obě palubní vstupenky budete mít, takže jen klasický proces projít skrze imigrační a bezpečnostní kontrolu, která se děje pokaždé při přestupu v Anglii.

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Contradictio in adjecto? Pokud musíš přes imigrační, tak logicky opouštíš tranzitní zónu.

Přidat odpověď
před 3 lety

Tak ještě by mohli začít prodávat letenky i do charterů které létají z Pardubic do Petrohradu

před 3 lety
Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing

Nebo ta Pobeda z KV by mohla létat i do Petrohradu...

Přidat odpověď
před 3 lety

Jaká je přesná kombinace letenek z Katowic do Petrohradu s wizzair, co tu popisujete?

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Viz Ukázka letenek pod odkazy na letenky

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Navíc první dva odkazy (Katovice - Londýn Luton a Londýn Luton - Petrohrad) přesně navedou na konkrétní termíny.

Přidat odpověď
před 3 lety

Předpokládá se, v budoucnu, rozšíření o Moskvu?

před 3 lety

Jak uvádí the Moscow Times "Putin has promised to offer e-visas to foreign visitors in 2021" Tudíž šance tu očividně je. :-)

Přidat odpověď
před 3 lety

Teď jsem přijel z polského Hel, to vědět, tak to protáhnu do Kaliningradu autem...

Odpovědět
před 3 lety

Zdravím, asi blba otázka, ale když priletim do Petrohradu, tak tam me budou kontrolovat abych neodjel do jiné oblasti? Třeba Moskvy? Kdyby me tam někdo vyzvedl a autem bychom jeli do Moskvy?

Předem moc dekuji za odpověď.

před 3 lety

Kdekoli a kdykoli tě můžou kontrolovat. Po nás chtěli pas přímo na Rudém náměstí. Korektně, v pohodě, ale zkontrolovali si ksicht a platnost víza. Takže bych to bejt tebou fakt nezkoušel.

před 3 lety
Avatar uživatele Jarek _2
Jarek _2

Tak vnitrostátní kontroly tam nezavedou... Ale může tě náhodně zkontrolovat policista a taky se asi nepůjde ubytovat v hotelu (při tom vízum kontrolují). A Rusko mně určitě nepřijde jako země, kde bych chtěl porušovat vízová pravidla.

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

V polských vodách je hodně diskutovaná ta varianta cestovat na e-víza do Kaliningradu a pak do Petrohradu s využitím vnitrostátního přeletu. Prý ověřeno, že to skutečně nejde, ačkoliv by se mohlo zdát, že z logiky věci o nic nejde, když přeci budu mít obě e-víza.

Přidat odpověď
před 3 lety

Omlouvam se za maly spam, ale odkud berete informaci, ze na letu smartwings nedostanete ani kelimek pitne vody zdarma? Pokud vim, tak na vsech letech se kelimek vody zdarma poskytuje. Ale chapu, ze plivani na smartwings je tak nejak in (nerikam, ze to neni castecne po pravu) :) jinak diky za super tipy!

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Neletěl jsem s ČSA nebo QS už nějaký ten pátek, teď je to vlastně jedna a tatáž firma, a pokud si dobře pamatuji, nedostal jsem během letu s ČSA vůbec nic. Raději tu větu s kelímkem vody vypustím. Myslím, že nařčení, že se snažím někoho poplivat, je dost přehnané.

před 3 lety
Avatar uživatele
Jajda

Na tu parodii na leteckou společnost plivat nejde, suverénně nejhorší letecká společnost v Evropě. Myslím tím klientský přístup , zpoždění letů, řešení problémů, palubní servis, ceny letenky, ceny za zavadla. Přeji se ať používají pouze smartwings. Moc mi vadí, že mají v nazvu společnosti Czech, toto je jedna z největších ostud ČR.

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Opravdu ne letech do 5 hodin není nic zdarma :) už i Egypt je hladolet.

před 3 lety
Avatar uživatele Patrik _2
Patrik _2

Kelímek vody dají :) Teď cesta do Malagy.

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Tahle debata o kelímku vody mi přijde až skoro patetická v porovnání s tím, jak celý ten moloch OK+QS funguje.

Přidat odpověď
před 3 lety
Vojta Adami @ytadami

Wow to je super!

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele mmm
mmm

Nedávno tu proběhlo ohlášení linky WZZ z Vídně do Laapeeranty. Je možné ji využít pro dopravu do Petrohradu s tím, že by se dojelo z Laapeeranty vlakem, nebo je nutné vstoupit přes LED?

před 3 lety
Avatar uživatele dastr
dastr

Na vlaky se zatím e vízum nevztahuje, ale lze využít autobusy nebo trajekty.

před 3 lety
Avatar uživatele mmm
mmm

Tak si odpovím sám: vlakem ne, ale pozemní cestou ano. Měl by to být hraniční přechod Brusničnoje.

před 3 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1698 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-09-30T21:25:25+02:00)

Ano, v tomto případě můžete využít pozemní přechod Brusnitchnoe, přes který jezdí autobusové linky z Laappenratny do Petrohradu.

Osobně si myslím, že v řádu týdnů-měsíců přijdou nízkonákladovky s přímými linkami do Petrohradu, to pak cestování skrze Laappenrantu pozbude významu.

před 3 lety
Martin Vícha

Jj intenzivně se jedná. Doufám, že Poláci zruší ten monopol LOTu pro Rusko a jedna z těch 33 možných destinací bude třeba Kraków. http://www.rusaviainsider.com/st...s-project/

Přidat odpověď
před 3 lety

Děkuji za info, kdy požádat o e-viza, marně jsem hledala. Plánuji VI/2020. Děkuji, pomohli jste.

před 3 lety
Avatar uživatele dastr
dastr
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 11 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-09-30T22:59:22+02:00)

Lze zažádat 20 dní před příjezdem a zpracování žádosti je do 4 dní, tak asi tak. Viz. článek.

před 3 lety
Avatar uživatele
Andrea_Pernik

Vsak ona sa na to nepyta, ale dakuje, ze ta informacia tu je.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
To bude jízda!
Almadraba
ušetříš až 49%
To bude jízda!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
Tropea - Kalábrie
ušetříš až 64%
Všude dobře, co doma!
Socha svobody a Manhattan
ušetříš až 45%
To budou fotky!
5454 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Katowice
Polsko Přílet na letiště Katovice

Autobus MHD od hlavního nádraží

Nelevnější dopravu od nádraží  Katowice Dworzec Gółwny, kde zastavují všechny autobusy i vlaky z ČR, zajišťuje linka AP katovického dopravního podniku ZTM (oficiální web).

Zastávka se nachází v krytém autobusovém nádraží, které je spojeno s tím vlakovým a obchodním přilehlým obchodním centrem. Značení je přehledné.

Jízdenky zakoupíte vždy v automatu na zastávce nebo u řidiče, v obou případech lze platit hotovostí i platební kartou.

 • doba jízdy nádraží-letiště: 42 minut
 • interval spojů: 30 minut (v noci 60 minut)
 • cena jízdenky6 PLN (je potřeba 90minutová) nebo 15 PLN na 24 hodin

Autobus linky AP jezdí po 24 hodin denně v pravidelném 30minutovém intervalu, v noci pak jede jen jednou za hodinu. 

Mikrobusy Matuszek do Katowic

Alternativní a často velmi promovanou dopravu nabízí firma Matuszek se svými mikrobusy, které jezdí rovněž od hlavního nádraží Katowice. Navazují vždy na lety společností Ryanair a Wizz Air, avšak oproti autobusu MHD linky AP nemají příliš výhod. Jízdní doba je sice o něco kratší (cca 30 minut), ale cena jízdenky výrazně vyšší: 20 PLN.

Informace o této dopravě najdete na webu www.matuszek.com.pl.

Autobusy MHD do dalších měst

Kromě Katowic jezdí z letiště MHD i do dalších měst v okolí, avšak při cestě z ČR je příliš nevyužijete. Jedině snad v případě, že během cesty vlakem přejedete jednu stanici až do města Sosnowiec, odkud jezdí autobusy na letiště také. Pro úplnost uvádíme linky a jejich jízdní řády (stačí kliknout na číslo linky):

 • Sosnowiec linka M19 (interval 30 minut, v noci 60 minut, jede po 24 hodin denně)
 • Bytom, Gliwice, Zabrze linka AP1 (jede cca 1x za hodinu)

Ceny jízdenek jsou do všech měst stejné – 6 PLN na 90 minut, resp. 15 PLN na 24 hodin. Všechna města obsluhuje jediný dopravní podnik a platí zde jeden tarif.

Průvodce pro Polsko
Průvodce pro letiště Katovice

Zavřít boční panel
Londýn
Spojené Království Přílet na letiště Londýn Luton

Vlak do Londýna

Nejrychlejší doprava do centra Londýna je vlak, a to i přesto, že nádraží neleží přímo u terminálu, ale je nutné se k němu dopravit kyvadlovým autobusem (cca 1,5 km), který jezdí každých 10 minut. Vlakovou jízdenku si kupte online (např. přes Trainline.com) až na letiště (vyberte variantu Luton Airport, by bus). V ceně této jízdenky je i cesta kyvadlovým autobusem na nádraží.

Samotné vlaky pak jezdí v nepravidelném intervalu 8 až 20 minut 24 hodin. Jízdní řád a ceny jízdenek zjistíte na Trainline.com. Stanice vlaku u letiště se jmenuje "Luton Airport Parkway", dejte pozor, abyste při cestě z centra Londýna nedojeli až do stanice "Luton", která je v centru stejnojmenného města a od letiště daleko. V centru Londýna vlak zastavuje například na nádraží St. Pancras nebo Blackfriars, viz mapa níže.

Celková jízdní doba vlaku do stanice Blackfriars je 55–65 minut a nejlevnější jízdenka se dá koupit za 19 GBP, lístek můžete koupit online a využít na kterýkoliv spoj v daný den.

 • doba jízdy centrum-letiště: 65 minut
 • interval spojů: 8 až 20 minut každá z linek, kyvadlový autobus z letiště jezdí jednou za 5-10 minut)
 • cena jízdenky19 GBP
 • přestup: 1, na stanici Luton Airport Parkway
 • rezervace jízdenekTrainline.com

Autobus do Londýna

Levněji vás vyjde doprava autobusy, které navíc jezdí bez přestupu.

Na letiště jezdí dvě společnosti: National Express a Terravision (autobusy jsou v barvách společnosti Greenline). Obě společnosti jezdí po 24 hodin denně, přes den 2-3x za hodinu, v noci cca 1x za hodinu.

Cesta do centra trvá podle jízdního řádu cca hodinu a tři čtvrtě, k nejbližšímu metru Brent Cross či Golders Green pak asi hodinu. Ve špičkách je třeba počítat se zpožděními až několik desítek minut.

Jízdenky pro nejnižší cenu kupujte ideálně online, v případě zpoždění letu je možné využít i následující spoje.

 • National Express (kup jízdenku): plošná cena 10 GBP / zpáteční od 17,60 GBP, zastávky – Golders Green, Finchley Road, St. John's Wood, Baker Street, Paddington, Marble Arch, Victoria Station
 • Terravision (kup jízdenku): plošná cena 11,50 GBP / zpáteční od 18 GBP, zastávky – Bricket Wood, Brent Cross, Finchley Road, Baker Street, Marble Arch, Victoria Station

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1JQ5_ZfrnF_iAWC47qz4_e1jxfpk]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Gatwick

Nejrychlejším spojením je přímý vlak (jízdní řád a koupě jízdenek) ze stanice Luton Parkway, kam jezdí kyvadlový bus k letišti zdarma, resp. v ceně jízdenky na vlak. Celkem zabere cesta vlakem zhruba 2 hodiny a stojí kolem 30 GBP.

Na letiště Heathrow a Stansted

Přímo z Lutonu zajišťují na tato letiště přímé spojení autobusy společnosti National Express, rezervace jízdenek a jízdní řády jsou dostupné na webu nationalexpress.com.

 • Heathrow: Autobusy odjíždějí zhruba jednou za hodinu, aby během 80-100 minut dosáhly svého cíle. Ceny začínají na 15 GBP.
 • Stansted: Autobusy jezdí cca jednou za 1-2 hodiny, jízda trvá hodinu a půl a stojí od 16,10 GBP.

Do Lutonu

Z letiště se samozřejmě dostanete i do města, po kterém je pojmenované. Centrum Lutonu s terminálem spojuje autobusová linka A, a to každých 15 minut, resp. 30 minut v noci. Jezdí 24 hodin denně. Jízdenku pořídíte u řidiče za 3 GBP, kde lze platit bezkontaktní kartou.

Jízdní řád najdete na webu arriva.co.uk.

Do Oxfordu

Přímo z letiště Luton jezdí zhruba 6-7x denně autobusová linka National Express do města Oxford. Jízda trvá přes 2 hodiny a stojí od 11 GBP.

Průvodce pro Spojené Království
Průvodce pro letiště Londýn Luton

Zavřít boční panel
Petrohrad
Rusko Přílet na letiště Petrohrad Pulkovo

Jedinou relevantní dopravou do města je autobus nebo maršrutka (sdílené taxi s pevně danou trasou).

Všechny linky jezdí ke stanici metra linky 2 „Moskovskaya“. Celková cesta do centra zabere 45–50 minut. Jízdenku si musíte koupit zvlášť na autobus (u průvodčího) a zvlášť do metra ve stanici za 55 RUB.

 • 39Ex – jezdí bez zastávky, cesta k metru trvá 20 minut a interval je 25–30 minut. Cena činí 40 RUB,
 • 39 – zastávkový autobus, jízdní doba činí 35 minut při intervalu 12–20 minut a ceně 40 RUB,
 • K39 – expresní maršrutka jezdí každých 5 minut a cesta zabere 15–20 minut. Jízdenka stojí 45 RUB.

Průvodce pro Rusko
Průvodce pro letiště Petrohrad Pulkovo

Zavřít boční panel
Budapešť
Maďarsko Přílet na letiště Budapešť Ferenc Liszt

Na letiště v Budapešti jezdí k terminálu pouze autobusy. Zastávka autobusů MHD se nachází přímo před příletovou halou (přízemí).

Linka 200E

Tato linka je nejlevnější možností dopravy na letiště. Jede ke konečné stanici modré linky metra M3 Köbanya-Kispest. Odtud už snadno dojedeme přímo do centra metrem.

 • Cena přestupní jízdenky 100 minut: 530 HUF
 • Cena 24hodinové jízdenky: 1 650 HUF
 • Doba jízdy do centra bus 200E + metro M3: 50-55 minut
 • Provozní doba linky 200E: 24 hodin denně
 • Interval: 10 minut přes den, 60 minut v noci

Jízdenku si kupte v automatu na zastávce, kde lze platit i kartou, nebo přes mobilní aplikaci (Google Play / App Store). Kromě výše uvedených jízdenek můžete vybírat z kompletní nabídky lístků na MHD.

Linka 100E

Od června 2017 jezdí také expresní linka 100E bez přestupu přímo do centra města (staví jen na stanicích Kálvin Tér, Astoria a Deák Ferenc Tér).

 • Cena jednosměrné jízdenky (nelze využít na jinou linku): 900 HUF
 • Doba jízdy do centra: 30-40 minut
 • Provozní doba linky 100E: 4:20–0:30
 • Interval: 20-30 minut

Více informací na oficiálním webu dopravního podniku nebo v našem průvodci po Budapešti.

Autobus Terravision

Alternativní způsob dopravy přímými linkami na budapešťská nádraží Nyugati, Keleti, Déli, autobusové nádr. Népliget a k hotelu Ritz-Carlton na Deák Fernec tér nabízí společnost Terravision. Výhodou je přímé spojení na všechna nádraží bez nutnosti přestupu, nevýhodou velmi vysoká cena.

 • Cena jednosměrné jízdenky (nelze využít na jinou linku): 10 EUR - lze koupit online na webu terravision.eu
 • Doba jízdy do centra: 50-75 minut dle cílové destinace
 • Provozní doba: 24 hodin
 • Interval: 30 minut

Taxi

Na letišti mohou zajíždět pouze žluté vozy oficiální taxislužby s fixními cenami podle taxametru. Ty činí 700 HUF za nástupní sazbu, 1 600 HUF za první 3 km a 300 HUF za každý další kilometr. Průměrná cena do centra Budapešti se pohybuje (v závislosti na konkrétní destinaci) kolem 7 200 HUF.

[imageFill 94544,94545,94546]

Průvodce pro Maďarsko
Průvodce pro letiště Budapešť Ferenc Liszt

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

 • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
 • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
 • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
 • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

 • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha