Dominikánská republika

Dominikána z Prahy na 14 dní (letenky + hotel) - 13.340 Kč.

38 komentářů
2015-07-17T11:44:39+02:00

O akci

Pojem levné cestování dostává s naším portálem zcela jiných rozměrů. Už se nemusíte spoléhat na last-minute nabídky cestovních kanceláří, ale v poklidu z domova on-line zařídit dovolenou vašich snů, a ušetřit klidně 70% z inzerovaných cen. Jediné co pro to budete muset udělat je oprostit se od myšlenky - "bez CK nikdy" a rezervovat letenky s ubytováním zvlášť. Na oplátku prožijete zcela jinou dimenzi radosti z cest.

Karibským tipem v podobě balíčku letenek a ubytování bude Dominikánská republika, a to rovnou na celých 14 dní jen za 13.340 Kč. Co budeme potřebovat? Letenky, hotel a turistickou kartu - tu obdržíte po příletu na letišti za 10$.

Tento tip berte jako inspiraci, váš termín je libovolný, dle dostupných letenek. Stejně tak cílová destinace.

Letenky Praha - Santo Domingo za 10.808 Kč

Letenky - o akci do Dominikány jsme psali nedávno, levněji se z Prahy do Karibiku prostě nedostanete. Byla by škoda toho nevyužít. Jediné s čím počítejte, že na cestě tam strávíte noc v Říme, na letišti nebo v hotelu dle libosti.

Času bude dost, proto doporučuji zajet do centra a ubytovat se v okolí Termini. Zpáteční autobusové jízdenky vyjdou na 8 € (koupíte po příletu). Noční Řím vás uchvátí, výhodou je také fakt, že celé centrum projdete pěšky do 3 hodin.

(1) Vyber si letenky a termín cesty

Nezapomeňte, že pro přestup v USA budete potřebovat ESTA povolení. Stojí 14$ a vyřídíte jej on-line ihned.

Mezinárodní letiště Santo Domingo nachází hned vedle (11 km) oblíbeného plážového letoviska v regionu Santo Dominga - Boca Chica. Cesta k hotelu taxíkem vyjde na 25$.

Dobrodružnější povahy budou cestovat dále na východ do letovisek La Romana či Punta Cana. Nejlevnější cesta vede přes Santo Domingo - autobus do La Romany stál v roce 2013 4$.

Ubytujeme se v Boca Chica na 12 nocí od 4.471 Kč

Hotel - na náš příkladový termín 17. - 29.ledna vychází ubytování v Boca Cicha od 4.471 Kč. Já ale volím dražší, lépe umístěné ubytování Condominio Bella Rimini31 Condominio Bella Rimini v centru města a 100 metrů od pláže za 5.067 Kč vč. daně. Na výběr jsou samozřejmě dostupné další varianty, včetně all-inclusive programů.

(2) Rezervuj si ubytování

*cena je uvedena za pokoj, tedy 2 osoby

Z Boca Chica si udělejte výlet do Santo Dominga. Autobusy jezdí za 3,5$ na autobusové nádraží v Colonial Zone - historické centrum obsahující všechny největší památky Santo Dominga, zapsané na seznam světového dědictví UNESCO.

Ceny jídel jsou na Dominikánské republice srovnatelné s českými cenami. Podrobné srovnání cen najdete např. na portálu numbeo.com.

Tip na závěr: rezervujte si ubytování v závislosti na příletu (data se mění kvůli časovému posunu). Nezapomeňte, že pokud přiletíte po půlnoci, musíte mít hotel od předchozího dne.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-07-17T12:44:39+02:00

38 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce