Filipíny žena

Filipíny v byznys třídě z Athén. Letenky od 20 586 Kč

12 komentářů
2022-01-30T13:29:47+01:00

O akci

Filipíny se od 10. února opět otevírají turismu a umožní vstup očkovaným cestovatelům bez povinné karantény. Většina dopravců však se spoji do Manily stále vyčkává a aktuální nabídka je velmi tristní s cenami okolo 22 tisíc z Prahy i okolních letišť. Výjimku učinily saúdské aerolinie Saudia. Ty nabízejí zpáteční letenky z Athén za 20 586 Kč. Jsou to ale letenky v byznys třídě.

Tato nabídka má samozřejmě svá „ale“.

Prvním ale je odlet z Athén. Kdo nás čte déle, ví, že bychom nepsali žádnou komplikovanou kravinu. Do Athén se pohodlně dopravíte přímými lety z Prahy za 2,5 až 3,5 tisíce s Eurowings nebo Aegeanem. Z Vídně ovšem poletíte za méně jak 60 EUR a v akci klidně za 20 EUR. Pokud budete brát návštěvu Athén jako příjemný cestovatelský bonus, ale je pryč.

Druhým ale je Saudia samotná. Jedná se o lepší aerolinky z aliance SkyTeam, které nabídnou moderní letadla i sedačky. Na 11 hodinovém letu z Jeddah si užijete Boeing 777 a plně polohovatelná sedadla. Catering ohodnotíte také na jedničku. Problém ale spočívá v tom, že na palubě ani v Jeddah není nabízen tvrdý alkohol, piva, vína ani šampaňské. Pokud oželíte přípitek šampaňským Krug, druhé ale také odpadá.

Třetí ale je noční přestup v Jeddah. Čeká vás 10 hodin na letišti s tím, že přílet je v 19 a odlet v 5 ráno. Saudia ale v prosinci otevřela zcela nový, moderní a největší SkyTeam salónek Alfursan. Součástí jsou i místnosti na spaní a díky včasnému příletu nebudete mít problém si je obsadit. Podívejte se na recenzi od Sama. Celá cesta z Athén tam zabere 24 hodin, oproti tomu nejrychlejší verze spojů z Prahy trvají 17 hodin.

Pokud vás nic z toho nerozhodilo, což by nemělo, směle kupujte. Nejlevnější lety v byznysu na Filipíny nepadají pod 50 tisíc.

Lety jsou k dispozici od 4. května do konce října 2022 i přes letní prázdniny. Pročtěte si zkušenosti s počasím na Filipínách v komentářích.

  • Ušetříš až 66 % oproti obvyklé ceně 60 000 Kč

Kde koupit

ATH/Athény
MNL/Manila
Zpáteční letenky
24 hodin letu (1 přestup)

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Athény, letiště Manila.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2022-01-30T14:29:47+01:00

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Roman
před rokem

Hele, možná pro někoho zajímavá informace - zjistěte si hlavně, jestli je otevřená i provincie kde se chcete ubytovat. Ty pravidla nejsou úplně konzistentní pro celé Filipíny. Třeba Puerto Princesa ještě včera bylo pro turisty zavřený (nepustěj Vás podle mě ani do letadla MANILA - PUERTO). Navíc třeba do Puerta můžou ti co plánujou město lítat jen pondělí - pátek (když pominu jen ti co maj oprávněnej vstup = trvalej pobyt a nebo práce). No prostě pravidel a pravidel, takhle si klid v duši při cestování nepředstavuju :D

Avatar uživatele
Petr
před rokem

Už je to pryč...

Avatar uživatele
Mirek
před rokem

Zda se, ze v kvetnu zrusili lety. V cervnu tam vidim porad i business za 20k. Akorat pocasi v cervnu uz nic moc.

Avatar uživatele
Petr
před rokem

Nenašel jsem nic v žádném termínu

Avatar uživatele kobracek
kobracek
před rokem

Na akci jsem upozornil já, byl bych alespoň rád zmíněn v příspěvku

Avatar uživatele floodland
floodland
před rokem

Děkujeme za upozornění a posíláme klíčenku.

Avatar uživatele
David Eiselt
před rokem

Má omluva a samozřejmě za upozornění děkuji, četl jsem to v komentáři.

tka222
před rokem

Taky mě čeká na jaře dovolená, otevření filipín je skvělá zpráva ale ty restrikce a hlavně ceny letenek jsou řekl bych až ostrašující. 4 roky zpět jsme leteli s KLM přes Krakov - AMS - TPEI- MANILA za 14 500,- no a ted co se divam na letenky tak pod 35k nejdu :/// no uvidíme, doufám v to, že se zase začne létat napřímo. Zajímavé je, že např lety na břenen s Qatar nebo Emirates se mi vůbec v google flights nezobrazují

Avatar uživatele
David Eiselt
před rokem

Nikdo lety neprovozuje. Aerolinky zatím na zprávu o otevření nereagovaly, protože se každá zpráva vždycky x-krát posouvala.

Tahle doba je úplně napikaču :)

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před rokem

Dokud ta Asie nebude plně otevřená, tak to jsou jen samé komplikace. Raději letět jinam.

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před rokem

Jsou destinace, kde je to OK - Jižní a Střední Amerika. Letů dostatek, ceny příznivé.

Chtěla jsem do Vietnamu a na Bali, ale počkám si až se to nějak stabilizuje.

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před rokem

JJ a až se to stabilizuje, tak to pro ten Aeroflot bude jen vnitrostátní let.

Další akce