Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Filipíny se od 10. února opět otevírají turismu a umožní vstup očkovaným cestovatelům bez povinné karantény. Většina dopravců však se spoji do Manily stále vyčkává a aktuální nabídka je velmi tristní s cenami okolo 22 tisíc z Prahy i okolních letišť. Výjimku učinily saúdské aerolinie Saudia. Ty nabízejí zpáteční letenky z Athén za 20 586 Kč. Jsou to ale letenky v byznys třídě.

Tato nabídka má samozřejmě svá „ale“.

Prvním ale je odlet z Athén. Kdo nás čte déle, ví, že bychom nepsali žádnou komplikovanou kravinu. Do Athén se pohodlně dopravíte přímými lety z Prahy za 2,5 až 3,5 tisíce s Eurowings nebo Aegeanem. Z Vídně ovšem poletíte za méně jak 60 EUR a v akci klidně za 20 EUR. Pokud budete brát návštěvu Athén jako příjemný cestovatelský bonus, ale je pryč.

Druhým ale je Saudia samotná. Jedná se o lepší aerolinky z aliance SkyTeam, které nabídnou moderní letadla i sedačky. Na 11 hodinovém letu z Jeddah si užijete Boeing 777 a plně polohovatelná sedadla. Catering ohodnotíte také na jedničku. Problém ale spočívá v tom, že na palubě ani v Jeddah není nabízen tvrdý alkohol, piva, vína ani šampaňské. Pokud oželíte přípitek šampaňským Krug, druhé ale také odpadá.

Třetí ale je noční přestup v Jeddah. Čeká vás 10 hodin na letišti s tím, že přílet je v 19 a odlet v 5 ráno. Saudia ale v prosinci otevřela zcela nový, moderní a největší SkyTeam salónek Alfursan. Součástí jsou i místnosti na spaní a díky včasnému příletu nebudete mít problém si je obsadit. Podívejte se na recenzi od Sama. Celá cesta z Athén tam zabere 24 hodin, oproti tomu nejrychlejší verze spojů z Prahy trvají 17 hodin.

Pokud vás nic z toho nerozhodilo, což by nemělo, směle kupujte. Nejlevnější lety v byznysu na Filipíny nepadají pod 50 tisíc.

Lety jsou k dispozici od 4. května do konce října 2022 i přes letní prázdniny. Pročtěte si zkušenosti s počasím na Filipínách v komentářích.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Akropole v Athénách
Athény ATH
Řecko
MNL Manila
Filipíny
Manila
Zpáteční 24 hod letu (1 přestup)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Hele, možná pro někoho zajímavá informace - zjistěte si hlavně, jestli je otevřená i provincie kde se chcete ubytovat. Ty pravidla nejsou úplně konzistentní pro celé Filipíny. Třeba Puerto Princesa ještě včera bylo pro turisty zavřený (nepustěj Vás podle mě ani do letadla MANILA - PUERTO). Navíc třeba do Puerta můžou ti co plánujou město lítat jen pondělí - pátek (když pominu jen ti co maj oprávněnej vstup = trvalej pobyt a nebo práce). No prostě pravidel a pravidel, takhle si klid v duši při cestování nepředstavuju :D

Odpovědět
před 4 měs

Už je to pryč...

před 4 měs

Zda se, ze v kvetnu zrusili lety. V cervnu tam vidim porad i business za 20k. Akorat pocasi v cervnu uz nic moc.

před 4 měs

Nenašel jsem nic v žádném termínu

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele kobracek
kobracek

Na akci jsem upozornil já, byl bych alespoň rád zmíněn v příspěvku

před 4 měs
Avatar uživatele floodland
floodland

Děkujeme za upozornění a posíláme klíčenku.

před 4 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Má omluva a samozřejmě za upozornění děkuji, četl jsem to v komentáři.

Přidat odpověď
před 4 měs
tka222

Taky mě čeká na jaře dovolená, otevření filipín je skvělá zpráva ale ty restrikce a hlavně ceny letenek jsou řekl bych až ostrašující. 4 roky zpět jsme leteli s KLM přes Krakov - AMS - TPEI- MANILA za 14 500,- no a ted co se divam na letenky tak pod 35k nejdu :/// no uvidíme, doufám v to, že se zase začne létat napřímo. Zajímavé je, že např lety na břenen s Qatar nebo Emirates se mi vůbec v google flights nezobrazují

před 4 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Nikdo lety neprovozuje. Aerolinky zatím na zprávu o otevření nereagovaly, protože se každá zpráva vždycky x-krát posouvala.

Tahle doba je úplně napikaču :)

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing

Dokud ta Asie nebude plně otevřená, tak to jsou jen samé komplikace. Raději letět jinam.

před 4 měs
Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 347 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2022-01-30T15:20:04+01:00)

Jsou destinace, kde je to OK - Jižní a Střední Amerika. Letů dostatek, ceny příznivé.

Chtěla jsem do Vietnamu a na Bali, ale počkám si až se to nějak stabilizuje.

před 4 měs
Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing

JJ a až se to stabilizuje, tak to pro ten Aeroflot bude jen vnitrostátní let.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele

Další akční letenky

Ras al-Khaimah
ušetříš až 29%
Tam to bude krásný!
Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Jedem!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
Honem, dokud jsou místa!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Hurá za zážitky!
5466 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Akropole v Athénách
Řecko Přílet na letiště Athény Eleftherios Venizelos

Do Athén

Nejrychleji se do centra Athén dostaneme metrem linky 3 s 20minutovými intervaly a zhruba 35minutovou jízdní dobou. Jízdenka na 90 minut stojí 10 EUR (je přestupní i na další linky). Pro jednu cestu z a jednu na letiště platí také 3denní (72hodinová) jízdenka za 22 EUR (24hodinová ani 5denní pro cestu na letiště neplatí). Dříve dostupné skupinové jízdenky byly zrušeny. Lístky na metro pořídíte v automatu ve stanici a je možné platit kreditní kartou. Metro jezdí od 5:30 do půlnoci.

Dále vedou na letiště z centrálních Athén čtyři expresní autobusové linky:

  • X93 (hlavní autobusové nádraží),
  • X95 (centrální náměstí Syntagma),
  • X96 (přístav Piraeus),
  • X97 (jižní část města, čtvrť Elliniko).

Jízda do centra trvá 60–70 minut a autobusy odjíždí zhruba každých 10 minut. Jednorázová jízdenka stojí 6 € a zakoupíte ji ve stánku na zastávce (na letišti i ve městě), lze platit kreditní kartou. Všechny autobusové linky jezdí 24 hodin denně.

Z letiště jezdí i příměstský vlak, který širokým obloukem objíždí severní athénská předměstí.

Taxi má fixní ceny. Do centrálních Athén platí v období 5:00–24:00 cena 38 €, v noci pak 54 €. 

Do přístavu Rafina a města Artemida

Pokud rovnou z letiště míříte do přístaviště Rafina cca 17 km severně, odkud vyplouvají trajekty například na ostrovy Mykonos, Tinos nebo Andros, můžete využít pravidelného autobusu společnosti KTEL Attika. Jezdí zhruba každou hodinu až hodinu a půl od cca 5:00 do 21:00 (přesný jízdní řád) s několika zastávkami v centru městečka Artemida. Cesta do Rafiny trvá asi 35 minut a jízdenka by měla stát 1,80 € (rok 2016) a platí se v hotovosti u řidiče. Zastávka autobusů KTEL se nachází před hotelem Sofitel.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1GwjNn2xpva5_hu57NyyIJ94zKd0]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Řecko
Průvodce pro letiště Athény Eleftherios Venizelos

Zavřít boční panel
Manila
Filipíny Přílet na letiště Manila Ninoy Aquino

Nejlepší volbou, jak se dostat z letiště v Manile kamkoliv po okolí, je využít taxi pod značkou Grab. Jedná se sice o mobilní aplikaci ke které je běžně nutný i internet, ale v případě manilského letiště najdete před terminálem stánky se zeleným logem Grab, kde vám obsluha auto sama přivolá a platit budete předem stanovenou cenu v hotovosti.

Normální taxi do centra města by mělo stát maximálně 250 pesos / 130 Kč – využijte vozů s taxametry (nástupní sazba 70 pesos + za 300 m 4 pesos). Bohužel z naší zkušenosti je těžké narazit na poctivého taxikáře.

Věřejnou dopravu příliš cizinci nevyužívají, ale pokud byste i přesto chtěli experimentovat, tak od terminálu 3 pak jezdí kyvadlový autobus (linka číslo 2) ke stanici „EDSA“, kde jezdí metro, a ke stanici „Passay“, kde můžete přestoupit na rychlodrážní tramvaj (české výroby) nebo autobusy.

  • Cesta na stanici metra bude stát 20 pesos, autobusy jezdí zhruba každých 15 minut 24 hodin denně a cesta k metru zabere 20–60 minut, z terminálů 1 a 4 i delší dobu,
  • Metro do centra jede 30–40 minut, jízdenka bude stát 30 pesos / 16 Kč.

Průvodce pro Filipíny
Průvodce pro letiště Manila Ninoy Aquino