Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Manila
Celé Filipíny leží ve stejném pásu, rozdíly jsou minimální

27 °C

28 °C

29 °C

31 °C

31 °C

30 °C

29 °C

28 °C

28 °C

28 °C

28 °C

27 °C

Počasí na Filipínách

Filipíny leží v tropickém podnebném pásu, je zde teplo a vlhko. Během dne se teplota pohybuje nad  30 °C, po západu slunce klesá mírně pod  30 °C, moře je teplé, zpravidla má 25–30 °C. V horách je samozřejmě chladněji.

Na Filipínách se střídají 3 roční období. Nejteplejší měsíce jsou březen–květen. Od června do listopadu přichází období dešťů a prosinec–únor jsou nechladnější měsíce.

Kdy jet na Filipíny

Turistická sezona na Filipínách začíná v polovině prosince. Ideální měsíce na návštěvu země jsou prosinec–přelom února/března. Duben a květen jsou nejteplejší měsíce v roce, avšak v pravděpodobnost vydatných srážek je stále malá.

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Aralk

Byla jsem na přelomu srpna a září na 14 dní (Bohol, Cebu, Legazpi, Boracay) a za celou dobu dvě malé přeháňky.

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 809 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2022-01-30T00:18:27+01:00)

Jsou tam 4 různé klimatické zóny. V červenci a srpnu bych nejel na Palawan, který je nejsušší od prosince do dubna/května (nejsušší i z celých Filipín), ale v létě to nevypadá dobře:

https://en.climate-data.org/asia...ido-49556/

Cebu, Bohol a okolí by mělo být celkem v pohodě dle statistik: https://en.m.wikipedia.org/wiki/...hilippines

S tím, co píše Mig21, nesouhlasím. Září je jiné než předchozí měsíce a nejteplejší s nejvyšší vlhkostí je březen až květen. To jsem tam byl a bylo to v pohodě. Ani mi téměř nepršelo, takže déšť neschladil vzduch. Pršelo jen začátkem března na Camiguinu, kde je deštivější klima a ještě neskončil monzun.

Odpovědět
před 4 měs
Mig21

Letiet mozes ale priprav sa ze tam bude nesnesitelne teplo (vedro) a vysoka vzdusna vlhkost. Aj domaci vychadzaju len minimalne, klima/ventilatory pustene na maxime.

Ja som bol v septembri (zari) a to len na severe Luzonu ale musel som odtial ujst pred privalovymi dazdami monzun/tajfun ale cez let by este nemali byt len to teplo

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele
Leoš Literák

Má smysl letět přes letní prázdniny? My takto byli na Srí Lance a bylo to poznat, že není sezóna. Ať už neklidným zakaleným mořem a větrem, nebo omezenými službami.

před 4 měs
Avatar uživatele Peetee 247
Peetee 247

Přítelkyně byla v cervenci, což je začátek období dešťů a spis si to pochvalovala. Bylo teplo, ale ne umorne vedro, vlhkost vzduchu byla obrovská, co se týká dešťů- tak spis pršelo v noci a pres den jim za dva týdny sprchlo asi 3x a vzdy to byl krátký (cca půl hodiny), ale intenzivní dest, v dopoledních hodinách, pak po nem nebyly ani památky. Turistů bylo míň, fungovalo vše. Ale bylo to v době před covidem, jak to tam vypadá teď je otázka

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele
Avatar uživatele Klára Nekvindová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu