FIlipíny
Filipíny

Počasí na Filipínách a kdy sem jet

Počasí na Filipínách

Filipíny leží v tropickém podnebném pásu, je zde teplo a vlhko. Během dne se teplota pohybuje nad  30 °C, po západu slunce klesá mírně pod  30 °C, moře je teplé, zpravidla má 25–30 °C. V horách je samozřejmě chladněji.

Na Filipínách se střídají 3 roční období. Nejteplejší měsíce jsou březen–květen. Od června do listopadu přichází období dešťů a prosinec–únor jsou nechladnější měsíce.

Tabulka teplot během roku

Manila - Celé Filipíny leží ve stejném pásu, rozdíly jsou minimální

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
jasno
27 °C
únor
jasno
28 °C
březen
jasno
29 °C
duben
jasno
31 °C
květen
polojasno
31 °C
červen
přeháňky
30 °C
červenec
přeháňky
29 °C
srpen
déšť
28 °C
září
déšť
28 °C
říjen
déšť
28 °C
listopad
přeháňky
28 °C
prosinec
polojasno
27 °C

Kdy jet na Filipíny

Turistická sezona na Filipínách začíná v polovině prosince. Ideální měsíce na návštěvu země jsou prosinec–přelom února/března. Duben a květen jsou nejteplejší měsíce v roce, avšak v pravděpodobnost vydatných srážek je stále malá.

Chystáš se na Filipíny?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Klára Nekvindová
naposledy aktualizováno 14. 09. 2022
Navrhni úpravu

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Aralk
před rokem

Byla jsem na přelomu srpna a září na 14 dní (Bohol, Cebu, Legazpi, Boracay) a za celou dobu dvě malé přeháňky.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

Jsou tam 4 různé klimatické zóny. V červenci a srpnu bych nejel na Palawan, který je nejsušší od prosince do dubna/května (nejsušší i z celých Filipín), ale v létě to nevypadá dobře:

https://en.climate-data.org/asia...ido-49556/

Cebu, Bohol a okolí by mělo být celkem v pohodě dle statistik: https://en.m.wikipedia.org/wiki/...hilippines

S tím, co píše Mig21, nesouhlasím. Září je jiné než předchozí měsíce a nejteplejší s nejvyšší vlhkostí je březen až květen. To jsem tam byl a bylo to v pohodě. Ani mi téměř nepršelo, takže déšť neschladil vzduch. Pršelo jen začátkem března na Camiguinu, kde je deštivější klima a ještě neskončil monzun.

Mig21
před rokem

Letiet mozes ale priprav sa ze tam bude nesnesitelne teplo (vedro) a vysoka vzdusna vlhkost. Aj domaci vychadzaju len minimalne, klima/ventilatory pustene na maxime.

Ja som bol v septembri (zari) a to len na severe Luzonu ale musel som odtial ujst pred privalovymi dazdami monzun/tajfun ale cez let by este nemali byt len to teplo

Avatar uživatele
Leoš Literák
před rokem

Má smysl letět přes letní prázdniny? My takto byli na Srí Lance a bylo to poznat, že není sezóna. Ať už neklidným zakaleným mořem a větrem, nebo omezenými službami.

Avatar uživatele Peetee 247
Peetee 247
před rokem

Přítelkyně byla v cervenci, což je začátek období dešťů a spis si to pochvalovala. Bylo teplo, ale ne umorne vedro, vlhkost vzduchu byla obrovská, co se týká dešťů- tak spis pršelo v noci a pres den jim za dva týdny sprchlo asi 3x a vzdy to byl krátký (cca půl hodiny), ale intenzivní dest, v dopoledních hodinách, pak po nem nebyly ani památky. Turistů bylo míň, fungovalo vše. Ale bylo to v době před covidem, jak to tam vypadá teď je otázka