Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na jarní putování po horách, soutěskách i antických památkách jižního Turecka lákají letenky Ryanairu na přímé lince z Vídně na letiště Dalaman. Ceny zpátečních letů na dubnové a květnové termíny činí sympatických 39 EUR s výběrem termínů od úterý do soboty, od soboty do úterý nebo třeba na celý týden. 

A co dělat na Turecké riviéře během jara? Vypravte se na putování po liduprázdných horách s úchvatnými výhledy, do skalních soutěsek Saklikent, navštivte antické památky rozeseté po celém tureckém pobřeží nebo se vypravte do 220 km vzdáleného Pamukkale, jedné z největších tureckých atrakcí.

Co se před cestou bude hodit?

Příklady termínů:

  • 14. – 18.4.
  • 21. – 25.4.
  • 2. – 5.5.
  • 5. – 9.5.
  • 12. – 16.5.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Vídeň VIE
Rakousko
DLM Dalaman
Turecko
Dalaman
Zpáteční 2.5 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 65 € . Ušetříš přibližně 40 %.

Na jaké termíny jsou letenky?

Duben a květen

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Vídně na letiště Dalaman

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční zavazadlo 40x25x20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jakub

...a lze se do Kurdistánu dostat podobně lowcostově? Z Dalamanu je to dálka a s Pegasus přes Istanbul to nevychází taky nejlevněji. Díky.

Odpovědět
před rokem

Dobrý den, ještě bych doplnil ke každé levné letence, kolik stojí druhé malé zavazadlo 10kg, např. na trasách z Prahy 625 Kč za jeden směr, za 1 osobu, to je pro 2 na zpáteční letence celkem horentních 2.500 Kč.

před rokem
Avatar uživatele Blešák
Blešák

MiHa

S Ryanem je blbost kupovat 2x10kg. Pořád je to jen příruční zavazadlo, které má omezení (tekutiny, ostré předměty...). My když potřebujeme nějakou bagáž tak výhradně bereme 1x20kg. Ale až v poslední fázi nákupu (ne priorita). Obvykle to vyjde na 650kč jedním směrem...

Máte někdo zkušenosti s pronájmem auta v Turecku - dá se čekat "normální" přístup a nebo je problém s neodmítnutelným připojištěním a podobnými dodatečnými poplatky. Případně, jaký lze očekávat standard dopravy v jižním Turecku. Předem díky.

před rokem
Avatar uživatele
cali

Ten Van mě hrozně láká i kvůli kočkám, navíc v okolí Nemrut , jezero... Stojí za to se tam vypravit?

před rokem
Avatar uživatele lemming46
lemming46

Já jsem si půjčoval auto v Kayseri (kvůli Kapadokii - Goreme a okolí) a v Mardinu pro prozkoumání blízkého okolí. V obou případech byla rezervace na full-to-full a v obou případech jsem dostal auto s prázdnou nádrží. ;) Jinak půjčení i vrácení proběhlo bez problémů, kromě hodně základní až nulové angličtiny s nimi nebyl žádný problém. Doprava na jihovýchodě mi nepřišla nijak divoká, akorát při cestě mimo města mě navigace jednou zavedla na nějakou polní cestu vhodnou spíš pro traktory než auta, takže je dobré jí trochu korigovat zdravým selským rozumem. ;) Poblíž syrských hranic byly nějaké oplocené vojenské prostory, vjezd do města Dara kontrolovali vojáci se samopaly, ale nikde mě nikdo nestavěl ani jinak nekontroloval. Policie mě zastavila jednou v Kapadokii jižně od Nevsehir, ale když zjistili, že jsem cizinec, tak jenom mávli rukou ať jedu dál.

Avatar uživatele

Další akční letenky

San Blas
ušetříš až 32%
Hurá za zážitky!
Portoriko
ušetříš až 45%
To bude jízda!
Teotihuacán
ušetříš až 41%
Tam jsi ještě nebyl!
Waikiki
ušetříš až 63%
Všude dobře, co doma!
4900 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Vídeň
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Vlak na hlavní nádraží Wien-Hbf

Na vídeňské hlavní nádraží, kam míří všechny vlaky z Česka i Bratislavy a poblíž kterého se také nachází hlavní autobusové nádraží se stanicí Regiojetu (nikoliv Flixbusu), se dostanete přímými vlaky z podzemní stanice v letištním terminálu. Jedná se vždy o dálkové spoje, které dále pokračují do Lince, Mnichova a jiných destinací.

Cesta na hlavní nádraží zabere 15 minut a intervaly mezi jednotlivými spoji jsou 30 minut. Jízdenka stojí 4,20 EUR a koupit ji lze v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. V případě, že cestujete ve dvojici a máte dostatek času, skupinová jízdenka pro dva vás bude stát jen 5 EUR – je však nutné jet s přestupem ve stanici Wien Rennweg a celková cesta se protáhne téměř na půl hodiny.

První spoj z hlavního nádraží na letiště jede v 5:42, poslední přímý ve 22:12. Spojení s přestupem pak jede poslední až ve 23:39 s dojezdem na letiště o 33 minut později. Nejprve nasedněte na linku S1 a ve stanici Wien Rennweg přestupte na linku S7. V opačném směru z letiště na nádraží se svezete prvním spojem v 4:42 a posledním ve 23:03. Poslední spoj s přestup ve stanici Wien Rennweg (S-Bahn linek S7+S1) jede v 0:18.

Vlak a S-Bahn do centra Vídně

Nejlepším způsobem je městská železnice S-Bahn linky S7, kterou se přes stanice Rennweg, Wien-Mitte nebo Praterstern dostanete přímo do srdce Vídně. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut. Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. 

Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR, skupinová pro dva na 5 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at. Lístek za 4,20 EUR můžete využít při cestě do jakékoliv zastávky ve Vídni, platí i na tramvaje, autobusy a metro (U-Bahn). Můžete s ním libovolně přestupovat během doby 120 minut, po kterou je jízdenka platná. Nezapomeňte si lístek označit, v případě cesty linkami S-Bahn, vlaky a metrem ještě na nástupišti! Skupinovou jízdenku za 4,60 € pak lze využít pouze pro S-Bahn, resp. vlaky ÖBB.

První vlak z centra (stanice Wien-Mitte) na letiště jede ve 4:19 (o víkendech a svátcích až 4:49), poslední ve 0:23. V opačném směru vjíždí první spoj z letiště ve 4:42, poslední pak v 0:18.

V případě, že máte zakoupenou celodenní jízdenkuu za 5,80 €, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €! Na letiště celodenní lístek neplatí! 

Vyhněte se předraženému vlaku "CAT – City Airport Train", na který jsou všude na letišti i po městě reklamy. Na stanici Wien-Mitte jede jen o 7 minut méně než linka S7, jízdenka je přitom téměř 3x dražší (jednosměrná stojí 12 EUR).

Na autobusovou stanici Erdberg (Flixbus)

Zatímco všechny mezinárodní autobusové spoje zastavují i hlavního vlakového nádraží, pro autobusy Flixbus slouží stanice Erdberg. Nejrychlejší cesta na letiště vede přímou autobusovou linkou "AIR-LINER". Jede však jen jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád. Jízdenka stojí 5 EUR a kupuje se u řidiče.

Alternativně jeďte nejprve metrem linky U3 na stanici "Landstrasse/Wien-Mitte", kde přestoupíte na přímý vlak linky S7 na letiště. Celkem cesta zabere cca 35 minut a za lístek zaplatíte 4,20 EUR.

Noční doprava

Celonoční doprava v pravidelném intervalu na letiště neexistuje. Po posledních spojích vlaků z hlavního nádraží nebo S-Bahnu v centru však ještě existuje možnost autobusů Vienna Airport Lines (informace a detailní jízdní řády) s plošnou cenou 8 EUR (lze kupovat online nebo u řidiče). Noční a ranní spoje z Vídně na letiště v době, kdy nejezdí vlaky:

  • 2:00, 4:00 ze stanice Morzinplatz (jízdní doba 20 minut)
  • 0:15, 0:45 od hlavního nádraží (jízdní doba 25 minut)

Noční a ranní spoje z letiště do Vídně v době, kdy nejezdí vlaky:

  • 0:30 na hlavní nádraží
  • 0:45, 1:15, 2:45 na Morzinplatz

Odkazy

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Dalaman
Turecko Přílet na letiště Dalaman

Pokud přiletíte s cestovní kanceláří, dopravu do hotelu máte zajištěnou bezplatně.

V opačném případě využijte autobusů Havas, které vás dovezou jak do Marmaris, tak do Fetihye. Jezdí jednou za 60 až 120 minut tak, aby pokryly všechny lety, tedy zhruba od 5:00 do půlnoci s jedním vloženým spojem okolo 2:30 ráno. Podívejte se na přesné jízdní řády na webu havas.net nebo v mobilní aplikaci (Google Play / App Store). Cesta do Marmaris zabere 90 minut při ceně 25 TRY, do Fetihye s dostanete za hodinu a zaplatíte 23 TRY. Lístky kupujete před nástupem do autobusu ve stánku nebo u průvodčího.

Detailní rozpis jízdních řádů najdete na adrese Havas.net.

Průvodce pro Turecko
Průvodce pro letiště Dalaman