Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Naplánujte si zavčasu díky levným letenkám dovolenou v Karibiku. Zpáteční lety na Guadeloupe z Paříže zakoupíte s aeroliniemi Level po čas celého roku, ale i na ten příští až do března 2021, tedy včetně hlavní turistické sezóny, za 248 EUR.

Jedné se o nízkonákladového dopravce, proto v ceně letenky očekávejte jen sedadlo, příruční zavazadlo o rozměru 56 x 25 x 45 cm a jednu malou tašku či kabelku navíc. Za cokoliv jiného si připlatíte. Například za 23 kg zavazadlo k odbavení a občerstvení za letu o 45 EUR v jednom směru.

Přískok do Paříže aktuálně pořídíte do 2 500 Kč, a to s aeroliniemi ČSA na letiště Charles de Gaulle. Do Karibiku poletíte z letiště Orly, kam se snadno dopravíte veřejnou dopravou nebo rovnou přiletíte s aeroliniemi Transavia, které ovšem nelétají každý den.

Rychlý názor si na karibský ostrov uděláte z našeho průvodce po Guadeloupe a z velmi praktického cestopisu z Guadeloupe od Petra.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Paříž
Paříž ORY
Francie
PTP Pointe-a-Pitre
Guadeloupe
Guadeloupe
Zpáteční 8 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 9 000 Kč . Ušetříš přibližně 30 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních letenek.

Na jaké termíny jsou letenky?

Do března 2021

S kým poletím?

Level

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou příruční zavazadla 56 x 25 x 45 cm + jedno menší.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, otazka na zkušenější...dá se mezi ostrovy nějak za rozumné peníze přepravovat ? Vím že tam líta Air Antilles ale maj to hrozně drahý. Ferry jsem našel jen Jeans For Freedom ale nejezdi moc často....

před 2 lety
Avatar uživatele Bětka B
Bětka B

Vyplatí se to spíš koupit příští rok na ten druhý ostrov. Já to hledala loni a nakonec jsem to vzdala, protože přeletové letenky stály jako let tam. Navíc teda ty ostrovy jsou opravdu velké, takže pokud nejedete na víc jak dva týdny, byla bych jen na jednom. Pokud budete na Guadeloupe, doporučuju jet na ostrov Marie Galante.

před 2 lety
Avatar uživatele matej15
matej15
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 78 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-26T09:53:44+01:00)

Jednosměrný přelet se dá koupit i za 50 eur. Za tu cenu ale jen některé dny a časy a možná dlouho dopředu takové ceny nejsou k dispozici, srovnavej spíš s cenama za odlety za měsíc nebo za dva. Mimo Air Antilles to létá i Air Caraibes a pár letů denně i Air France. Lepší hledat přímo na webu jednotlivých aerolinek, srovnavace nemusí zobrazit všechny lety. Jinak Ferry vyjde ve většině případů dráž, hledej spíš u Express des iles, ten jezdí dvakrát denně.

edit:

Teď koukám na web Air Caraibes a PTP-FDF je tam za 61 eur na kdykoliv od konce dubna dál a FDF-PTP za 57 eur taky od konce dubna dál. Air Antilles FDF-PTP za 61 eur a ta samá cena i obráceně.

před 2 lety

díky za tipy a postřehy

Přidat odpověď
před 2 lety

Běžná cena je 9 000 Kč . Ušetříš přibližně 30 %. takže 6290 + 2500 = 8790kč :D

před 2 lety
Avatar uživatele cestik
cestik

Počítáš to blbě - 9000 - 2700 (30%) = 6300. Těch 10 Kč je oběť zaokrouhlení.

před 2 lety

Bezna cena 9000 je z Pariza 😉 niekto celkom nepochopil

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele TG
TG

myslite ze lonske akce za €150 at uz slo o Level nebo Corsair / Air Caraibes byly ulet, nebo je sance ze se budou opakovat?

Odpovědět
před 2 lety

nevím co dělám špatně, ale odlet mi to nabízí jen z Vídně a cíl jen evropská města. Když pak najdu kam létají, kliknu Guadeloupe, najde letenky jen z Barcelony, zajímavé, že přes Paříž. Nechápu.

před 2 lety
Avatar uživatele
Ivan

Ten jejich web trochu blbne. Vymaž Vídeň, napiš Paris a hned ti to v kolonce cílových letišť nabídne jako první Fort de France

Přidat odpověď
před 2 lety

Chlapci, ja toto vyzerám na ich stránkach už mesiac :-) Konečne to dnes prišlo, jupiiiiiii, ďakujeeeem, letíme v novembri ako minulý rok Martinik

před 2 lety
Avatar uživatele Taťána
Taťána

Ahoj Evo, letíme taky stejně jako loni, jen o měsíc dříve, mám dotaz, letíš s levelem? ptám se, prtž to vypadá, že společnost jedná o vyhlášení bankrotu :(

Avatar uživatele

Další akční letenky

Lapad
ušetříš až 66%
Všude dobře, co doma!
Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Všude dobře, co doma!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
To musíš vidět!
Almadraba
ušetříš až 49%
Tam jsi ještě nebyl!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
5456 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Paříž
Francie Přílet na letiště Paříž Orly

Do centra Paříže i okolí máte k dispozici širokou škálu možností, využít můžete zejména vlak nebo tramvaj. Letiště Orly se nachází v 5. tarifní zóně, proto se nevyplatí už pro cestu z letiště kupovat dražší celodenní jízdenky v případě, že ještě ten den nebudete cestovat dál mimo centrum. 

Kompletní informace o jízdenkách na MHD najdete v průvodci po Paříži.

Vlak do centra

Nejrychlejší varianta bude použití městské železnice „RER“, linky B. K nejbližší stanici linky „Antony“ jezdí automatický vláček „Orly Val“. RER B vás doveze například ke katedrále Notre Dame, na nádraží Gare du Nord nebo na letiště Charlese de Gaullea.

 • Cena: 12,10 EUR
 • Délka cesty vč. přestupu (na stanici Chatelet-Les Halles): 40 minut

Jízdenky si zakoupíte již na stanici automatického vláčku Orly Val v automatu, kde lze platit i kreditní kartou. Za 12,10 EUR dojedete na jakoukoliv stanici v rámci zón 1-3, cenově však bude výhodnější využít kombinaci tramvaje a metra nebo autobusu OrlyBus a metra, viz níže.

Tramvaj do centra

Nejlevnější dopravou v poměru ceny a hodnoty bude však tramvajová linka číslo 7, která vás doveze na jižní okraj centra Paříže do stanice „Villejuif-Louis Aragon“, kde pohodlně přestoupíte na metro linky 7 směrem do centra.

Při jízdě až do centra využijte dvě jízdenky ticket t+, jednu pro cestu tramvají a jednu pro cestu metrem. Jízdenku pořídíte v automatu na zastávce, platit lze kartou nebo mincemi.

 • Cena jedné jízdenky: 1,90 EUR
 • Doba jízdy na konečnou Villejuif-Louis Aragon: 31 minut
 • Celková doba cesty i s jízdou metrem (na stanici Chatelet-Les Halles): 65 minut

Pokračujete-li metrem do centra, kupte si jízdenky dvě, jednu označíte při vstupu do tramvaje a druhou při vstupu do metra. Cesta tramvají + metrem do centra zabere zhruba 60 minut a bude stát celkem 3,80 EUR.

Tramvajovou zastávku najdete v podzemí Terminálu 4, přiletíte-li na Terminál 1, 2 nebo 3, využijte pro cestu na jižní terminál automatický vláček OrlyVal, který je mezi terminály zdarma, případně projdete letištní budovou pěšky (cca 10-15 minut chůze).

Autobus do centra

Další možnosti vám nabídne četné autobusové spojení do okolních čtvrtí a obcí. Výhodnou variantou může být autobusová linka OrlyBus, která jede bez zastávky na stanici metra Denfert-Rochcereau v jižní části centra, kde lze přestoupit na metro linek 4 a 6.

 • Cena jedné jízdenky: 8,60 EUR (+ případně 1,90 EUR za lístek na metro dál do centra)
 • Doba jízdy na konečnou: 25 minut
 • Celková doba cesty do centra i s jízdou metrem: cca 45 minut

Jízdenku zakoupíte nejlépe v automatu na zastávce, kde lze platit i kartou.

Na letiště Charlese de Gaullea (CDG)

Při některých přestupech nebude stačit jen změna terminálu, ale bude nutné změnit dokonce letiště. Přímé autobusové spojení bylo zrušeno, takže je nutné cestovat MHD přes město.

Je lepší počítat s větší časovou rezervou kvůli častému hustému provozu. Pro přestup mezi CDG a Orly se obecně doporučují alespoň 4 hodiny, což je však minimální hranice. Bezpečný přestup je od 6 hodin výš.

Nejprve dojedete automatickým vláčkem OrlyVal do stanice Antony, kde přestoupíte na vlak linky RER B, který vás zaveze přímo k terminálu letiště CDG. Celková cesta zabere asi hodinu a půl. a za jízdenku zaplatíte 21,80 EUR.

Pokud máte více času a chcete trochu ušetřit, můžete zkombinovat nejlevnější dopravu z letiště Orly do centra tramvají linky 7 s jízdenkou ticket t+ za 1,90 EUR. Zde si koupíte další lístek ticket t+ za 1,90 EUR a metrem 7 pojedete na stanici Porte d'Italie, kde přesednete na metro linky 6 do stanice Nation. Odtud vás doveze autobus číslo 351 ke všem terminálům letiště CDG za 2 EUR, speciální jízdenku pro cestu na letiště pořídíte v automatu. Celkem tak nejlevnější způsob dopravy stojí jen 5,80 EUR a zabere asi 2,5 hodiny.

Autobusy po okolí

Máte-li rezervovaný hotel v některé z okolních čtvrtí, můžou se hodit i autobusové linky 183 (jízdenku za 1,90 EUR koupíte v automatu na tramvajové zastávce) nebo 91-10 (jízdenku za 2 EUR koupíte u řidiče. I trasy těchto linek jsou znázorněny v mapce níže.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1ncygfrvxqH1FDCVd_yD0CkUIrMM]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Francie
Průvodce pro letiště Paříž Orly

Zavřít boční panel
Guadeloupe
Guadeloupe Přílet na letiště Pointe-a-Pitre

Veřejná doprava je na ostrově zatím ještě takříkajíc „v plenkách“, na letiště sice občas autobus z města jezdí, ale není možné se na něj spolehnout. Nejlepší a vlastně jedinou možností, jak se pohodlně pohybovat po Guadeloupe, je půjčení auta.

Taxi do centra Pointe-a-Pitre vyjde asi na 10 €, večer a o víkendu je o něco dražší.

Průvodce pro Guadeloupe
Průvodce pro letiště Pointe-a-Pitre