Průvodce státem

Guadeloupe

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Motýl s nádechem Evropy v Karibiku

Tento nenápadný ostrov ve tvaru motýla je zámořský department Francie a leží v Malých Antilách. Díky tomu, že spadá pod Francii, vízum nepotřebujete. Jeho sousedy jsou Atlantský oceán a Karibské moře. Ostrov je výjimečný díky své unikátnosti „dva v jednom“,  tedy jednak hornaté části Basse Terre a oblasti bez jediného vrcholku, kde najdeme cukrovou třtinu a bílé pláže – Grande Terre.

Průvodce pro tebe napsal Markéta Matoušková
Víza
Na občanku
Území je součástí EU, doporučujeme však mít i cestovní pas.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - květen
Teplo a slunce si užiješ celoročně, během léta však hrozí hurikány.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 35 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Guadeloupe

Zavřít boční panel

Kultura a lidé

Historie, lidé, jazyk a svátky

Historie v kostce

Jak již bylo zmíněno v úvodu, ostrov Guadeloupe spadá pod evropský stát, a je tedy i nyní součástí Evropské unie. Francie ostrov formálně zabrala roku 1635, původně ho prý objevil Kryštof Kolumbus při svých plavbách. Před Francouzi toto území obývaly indiánské kmeny Aravaků a Karibů, a to až několik staletí před Kristem. I přes vliv francouzských kolonizátorů si však tito původní obyvatelé částečně zachovali na ostrově svoji původní kulturu.

Kostel na Guadeloupe

Lidé

V současnosti zde žijí Francouzi a Kreolové. Většinou jsou milí a nápomocní. Občas pro ně možná budete příjemným zpestřením, zvláště v odlehlých oblastech.

Na ostrově žije asi 26x obyvatel méně než v ČR.

Svátky

Většina státních svátků, jako jsou Velikonoce nebo Vánoce, se kryje s těmi našimi. Vánoce mají dokonce volno pouze 25. prosince a navíc oslavují Den zrušení otroctví v květnu (27. května) nebo Den příměří (11. listopadu). V tyto dny jsou zavřené malé krámky, ale po omezenou otevírací dobu si můžete nakoupit ve velkých obchodních domech.

Carneval

Pokud máte rádi kostýmy, převleky a barvy v ulicích, vyrazte na karneval, který se koná týden před Popeleční středou.

Kreolský týden

V říjnu se koná tradiční týden kreolského dědictví. V tomto týdnu můžete zhlédnout všelijaká divadelní vystoupení nebo se zaposlouchat do tónů místní hudby.

Ostatní

Jistou zajímavostí může být mistrovství na vodních skútrech, které se koná v červnu. Začíná v Pointe-á- Pitre a končí v Petit Bourg.

Kromě dalších sportovních událostí, jako je například 1.300 km dlouhý cyklistický závod, ostrov nabízí mnoho jiných, nevšedních zážitků, jako jsou například festival kreolské kuchyně, případně všemožné hudební festivaly.

Jazyk

Úředním jazykem je francouzština. Míšením Francouzů a otroků vznikla kreolština. Angličtinou se bez problému domluvíte v turistických oblastech. Mimo turistická místa to občas bývá docela problém, pokud neumíte alespoň trochu francouzsky. Ale na základních věcech se dohodnete vždy a všude. Jestli se chcete dozvědět něco o místní kultuře, tak to nebývá bez znalosti jejich rodného jazyka vždy snadné. Zvláště pak při komunikaci s černošským obyvatelstvem. Ale nevěšte hlavu, sami Francouzi, kteří se přistěhovali z kontinentální části Francie, potvrzují, že ani oni sami vždy nerozumí. (My sami jsme před naším prvním odletem uměli pouze větu: „Promiňte, nerozumím, mluvíte anglicky?" A zvládli jsme to taky, navíc bez moderních technologií a slovníku v mobilním telefonu).

Turismus

Ostrov hojně využívají pro načerpání nových sil především Francouzi. I přesto jsme neměli pocit, že by byl nějak turisticky přeplněný. Ačkoli se jedná o tak malý kousek země, naleznete zde i místa úplně bez turistů. Jako samotní Češi jsme zde byli v letech 2015 a 2016 skoro ojedinělý exemplář.

Geografie

Zajímavostí je, že v současné chvíli se jedná o jeden ostrov. V hluboké minulosti tomu tak nebylo – každá část ostrova má totiž jiný geografický původ.

Západní část ostrova – oblast Basse Terre je hornatější. Nachází se zde i nejvyšší vrchol Malých Antil – sopka La Sufriérre a národní park celého ostrova. Většinu této části ostrova pokrývá svěží zeleň. Na druhou stranu je tady vlhko a více deštivo. Najdete zde i nádherné deštné pralesy a nejenom botaniky potěší různé druhy zajímavých květin.

Naopak pravá polovina tohoto „motýla“, tedy Grande Terre, v překladu Velká země, je bez jediného vrcholku. Tato část ostrova je známá především pro své dlouhé, bílé, písčité pláže a cukrovou třtinu.

Vzhledem k malé rozloze Guadeloupe (1.628 km čtverečních) můžete ráno podniknout výlet do deštného pralesa a odpoledne se již koupat v moři nebo odpočívat na pláži.

Guadeloupe je 48x menší než Česko.

Zavřít boční panel

Peníze a ceny

Měna, ceny a denní rozpočty

Euro

Protože je Guadeloupe zámořským územím Francie a zároveň členem Eurozóny, oficiální měnou je Euro.

Euro

Směnárny a platba kartou

Přestože směnárna je snad pouze na letišti, tak prakticky není třeba. Platit kartou můžete ve větších nákupních střediscích typu Carrefour nebo Leather Price, bez problému. Na tržištích, případně v rychlém občerstvení, je naopak potřeba hotovost. Ceny jsou vyšší než v kontinentální Francii, tvrdí místní. Pro nás jsou ceny srovnatelné se západní Evropou, tvrdíme my. Nejdražší jsou dovážené potraviny, jako je mléko, sýry a většina zeleniny.

Nejlevnější je místní ovoce – banány nebo mango. Tyto suroviny leckdy seženete úplně zadarmo jako u nás jablka nebo hrušky. Při troše štěstí a nebojácnosti se dá smlouvat na tržišti při nákupu koření, jídla nebo suvenýrů.

V turistických oblastech, jako je Le Gosier, St. Anne nebo St. Francois možná trochu záleží na tom, zda je mimo sezonu nebo hlavní sezona či zda sem Francouzi přijedou oslavit Vánoce.

Jak ušetřit

V podstatě se dá ušetřit na jídle, pokud se spokojíte s nákupem pečiva a místního ovoce a zeleniny. K tomu si občas můžete dopřát nákup ve větším obchodním domě nebo si dát za 3 eura bukit. Další smazatelnou položkou je doprava. Na ostrově se dá stopovat a i místní obyvatelé tuto variantu dopravy rádi a hojně využívají. Je to bezpečné. Starousedlíci jsou vstřícní a i se základní znalostí francouzštiny vás dovezou kamkoli. Levná ubytování, na která jsme zvyklí z Asie, tu bohužel nejsou, ale velmi dobře tu funguje couchsurfing anebo airbnb (za noc pro jednoho v průměru 500 Kč). Navíc kromě toho, že ušetříte, můžete bydlet u místních a sdílet s nimi jejich zvyky a obyčeje.

Náročnější cestovatelé mohou využít taxislužby a ubytovat se v luxusnějších hotelích, převážně na Grande Terre, ve vyhlášených střediscích jako je St. Anne, St. Francois nebo Le Gosier.

Zavřít boční panel

Doprava

Silniční, železniční i letecká doprava

Jak na Guadeloupe

Na ostrov se dostanete celoročně kolem 15.000 Kč z Prahy se společností Air France. Musíte přestoupit v Paříži (z letiště Charles de Galle na Orly). Můžete využít metro, ale příjemnější a rychlejší je shuttle bus (jezdí zhruba každých 30 min, trvá lehce přes hodinu a stojí 21 euro). Při zpáteční cestě dostanete voucher na shuttle bus od Air France zdarma. Pochopili jsme, že pokud z Prahy letíte s Czech Airlines, nemáte na to nárok, ale opačně to funguje. Možnou variantou je letět z Prahy už rovnou s Air France.

Jak se nejlépe dopravovat

Po ostrově se nejsnadněji a nejpohodlněji dopravíte autem. Na druhou stranu se připravíte o dobrodružství, na něž můžete vzpomínat, stejně jako my. Před prvním odletem nás všichni varovali, že to bez auta nezvládneme a zvládli – stopovali jsme. Není to žádný problém, sami místní tuto možnost hojně využívají. Pokud se ubytujete u někoho na airbnb, můžete se s ním dohodnout, aby pro vás dojel na letiště.

Silnice Guadeloupe

Další variantou jsou autobusy – ale podobně jako v Asii nemají žádný řád. Základní představu o trasách a spojích poskytne web thebusschedule.com, nelze na něj však spoléhat úplně na 100%. Zastávky jsou skoro všude a místní vám jistě poradí. (Například z Le Moule do St. Francois zaplatíte 2 eura, z Le Moule do Pointe Pitre do 3 eur). Skútry moc „nefrčí“, ale naopak silniční kola ano. Kolo si půjčíte od 7,50 eur do 10,50 eur za den a moped nebo skútr stojí od 15 eur do 25 eur za den. Nejvíce půjčoven je v lokalitách Le Gosier, St. Francois nebo Pointe á Pitre.

Otázkou je, zda jízdní kola využívat při běžném denním provozu, řidiči občas bývají bezohlední a cyklostezky tu nejsou.

Zavřít boční panel

Jídlo

Typická jídla, nápoje a ceny

Guadeloupská kuchyně

Určitě nesmíte odjet, aniž byste ochutnali místní rum. Pojem karibský rum zná skoro každý, nebo se mýlíme? Ale jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že existuje několik druhů! V restauraci se nejčastěji setkáte s Ti´Punch – tedy čistým rumem, který se pije s limetkou a třtinovým cukrem. My jsme ocenili také Punch Planteur, kde kromě rumu najdete uvnitř také ovoce, nejčastěji ananas. Na trhu si můžete koupit Punch s různými druhy ovoce, jako je guyave nebo passion fruit.

Kromě ryb a všelijakých mořských potvor, na něž jsme v blízkosti moře a oceánu zvyklí, stojí za zmínku kreolská kuchyně. V restauraci si můžete pochutnat převážně na kuřeti s kari nebo krevetách na obdobný způsob. Jako speciální předkrm vám naservírují Les Accras – podle nás pokrm vzdáleně připomínající české, ale slané vdolky.

Guadeloupe jídlo

Myslíme, že ani milovníci rychlého občerstvení nebudou zklamáni. Takový pravý francouzský sandwich seženete kdekoli. Ale pokud byste chtěli ochutnat něco opravdu typického, doporučujeme bukit – zpočátku nám připomínal náš český langoš. I přesto, že nejsme žádní pekaři, domníváme se, že základ mají podobný, ale bukit se po rychlém osmažení navíc podélně rozřízne. Dovnitř si můžete nadiktovat skoro cokoli, přičemž nejčastější varianta je kečup, šunka, sýr.

Milovníci sladkostí nebo děti budou nadšeni. Na ostrově můžete ochutnat coco sorbet – kokosovou zmrzlinu s mandlemi anebo „snow ball“ – ledovou tříšť se sladkou ovocnou šťávou.

Pokud chcete ušetřit, doporučujeme nakupovat v obchodních domech typu Leader Price nebo Carrefour a vařit si. Na trhu seženete mnoho druhů banánů, (pro nás bylo velkou zvláštností objevit zelené banány, které po uvaření chutnají jako brambory) ananas, mango, avokado a galette des rois – sladké brambory. Samozřejmě záleží na sezoně. Další možností jsou rychlá občerstvení. Pokud si chcete dopřát, není problém navštívit restauraci. Ceny jsou o něco málo vyšší než v západní Evropě. Velká koncentrace restaurací je především ve vyhlášených oblastech, jako je St. Francois, st. Anne, Le Moule, Le Gosier nebo v hlavním městě Basse Terre.

Kolik co stojí

Jídla v restauraci stojí v průměru 15 eur. Nejlevnější jsou pizzy (kolem 10 eur) nebo ryba a hranolky (i za 8 eur). Ale takové mušle nebo jiné mořské plody začínají na 20 eurech.

Zavřít boční panel

Aktivity

Městská turistika, pláže i nákupy

Guadeloupe uspokojí díky své rozmanitosti snad každého turistu. Ať už cestujete za přírodou, odpočinkem, s dětmi, za místními bary nebo za adrenalinovým dobrodružstvím. Každý si zde zkrátka najde to své.

Přírodní zajímavosti

Národní park na Basse Terre a vrchol sopky La Sufrierre

V parku se dá „courat“ celý den nebo si naopak udělat jen krátkou odpolední procházku. Park místy připomíná deštný prales, ale bez hadů a pavouků, což je pro strašpytle jako my velká výhoda. Najdete zde i místa, kde jste vy sami jedinými návštěvníky pralesa. Můžete navštívit například nejvyšší vodopády na ostrově – Chutes de Carbe. Jsou celkem tři a nejvyšší měří 115 m, ale ke druhému a třetímu je zapotřebí zaplatit vstupné zhruba 2 eura.

Sopka La Sufriérre je nejvyšším vrcholem celých Malých Antil. Přístupová cesta je dobře značená a není náročná. Vyplatí se vyrazit brzy ráno, neboť je hojně navštěvovaná. Vrchol bývá velmi často schovaný v mlze a nenechte doma pláštěnku nebo nepromokavou bundu kvůli případnému dešti. Když budete mít štěstí, můžete se kochat výhledy na hlavní město Basse Terre a jeho okolí. (Více o sopce).

Severní část ostrova Grande Terre

Na ostrově se nám líbí jeho rozmanitost. Zatímco na jihu Grande Terre si připadáte jako ve skutečném Karibiku se vší parádou, tak severní část ostrova vám může svými útesy a skalisky připomínat naopak pobřeží Austrálie nebo Irska.

Pelikán na Guadeloupe

Noční život

Pokud vás zajímají párty až do rána, restaurace a noční život, tak města jako St. Anne nebo Le Gosier na části Grande Terre jsou pro vás ta pravá ořechová. V přístavech bývá živo až do rána.

Trhy v Le Moule

Každou středu odpoledne se hlavní třída před základní školou L´ecole Amédée Adélaide na třídě Générala de Gaulle v Le Moule zaplní stánky s místními pochutinami, punčem nebo suvenýry.

Koupání

Moře je teplé a pláže jsou skutečně jako z katalogu a bez photoshopu. Živo je v okolí St. Anne a Le Gosier – tyto oblasti milují představitelé mladší generace. Starší ročníky si užívají klid a pohodu v okolí města St. Francois. Pokud jste romantici tělem i duší a máte nejraději prázdné pláže, doporučujeme půjčení auta, které vám umožní zastavit si v podstatě kdekoli. Na druhou stranu nádherné pláže s minimem lidí jsou i v okolí města St. Francois, kam se bez problému dostanete stopem nebo autobusem. Guadeloupe nabízí jednak proslulé bílé pláže, ale díky svému hornatému povrchu v západní části ostrova se zde můžete setkat i s tmavým pískem a zažít úchvatné výhledy na pahorky přímo z moře.

Pláže na Guadeloupe

Potápění a šnorchlování

Nejlepší oblast pro pozorování mořských želv je na západní části Basse Terre, poblíž města Bouillante. Pokud jste milovníci potápění, poblíž je oblast Malendure, která je místní Mekkou potápěčů. Když si nejste jistí, ale chtěli byste to zkusit, tak neváhejte a využijte instruktora za poplatek kolem 50 eur.

Zábava a sporty

Na ostrově je lákadel pro turisty bezpočet. Především v hlavní sezoně. Během celého roku se můžete vydat do akvária nebo botanické zahrady (mají tu mimo jiné i medvídka mývala a všelijaké druhy papoušků). Dalšími lákadly mohou být třeba turnaj v golfu ve městě St. Francois nebo jízda na kajaku. Místní lidé holdují cyklistice. O víkendech potkáte skupinky, které připomínají závodníky z Tour de France. I přesto, že jsme zvyklí na hory a milujeme jízdu na kole, tak v místních podmínkách nás malinko odradil hustý provoz.

Piknik

Během víkendů nebo státních svátků jsou pláže plné Francouzů, kteří si užívají slunné dny s punčem v ruce a pochutnávají si na vlastnoručně připravených dobrotách. Můžete je v tomto zvyku napodobit nebo se k nim jednoduše připojit. Několikrát jsme toto příjemné hodování zažili na vlastní kůži a byl to pro nás skutečně nevšední zážitek.

Továrna na výrobu rumu

Byla by škoda popíjet místní rum a nevědět, jak se vyrábí. Na ostrově je spousta továren, kde se můžete podívat, jak se rum vyrábí nebo lze přímo navštívit muzeum rumu.

Muzeum kávy nebo kakaa

Pro milovníky čokolády a kakaa se přímo nabízí vyrazit do muzea, a pokud navíc ovládáte francouzštinu, tak v muzeu kávy se dočtete spoustu zajímavostí o přípravě a druzích kávy. Na závěr můžete jeden šálek dokonce ochutnat. V muzeu kakaa na vás čeká další kulinářská specialita v podobě poctivé, hutné čokolády.

Města

Asi jedno z nejzajímavějších je St. Francois nebo Le Moule. St. Francois nabízí poklidnou, možná lehce ospalou atmosféru. A v Le Moule se můžete procházet nebo běhat po promenádě, navštívit místní kostel, případně si zahrát před radnicí basket s místními. Městečka St. Anne nebo Le Gosier jsou využívaná především pro návštěvy barů a restaurací. Ve městě Pointe-á- Pitre stojí za zmínku snad jen tržiště, přístav nebo hřbitov. Jinak město samo o sobě není ničím zajímavé. Spousta obchodů s levným zbožím, nepořádek a ruch. V hlavním městě Basse Terre najdete kromě zajímavých trhů s místním ovocem také katedrálu nebo "Fort Delgrés".

Zavřít boční panel

Na co si dát pozor

Kriminalita a další nástrahy

Zdraví

Tyto informace naleznete na velvyslanectví:

Vyhýbejte se stromu mancenilier – šťáva z jeho plodů může vyvolat popáleniny. Jsou vyznačeny tabulí. (Ano, místní nás upozornili, že výpary z tohoto stromu mohou být nebezpečné. Narazili jsme na něj pouze jednou a je pravda, že se nám trochu motala hlava).

Některé ryby, zvláště na severních ostrovech, mohou obsahovat toxiny, které vyvolávají nemoc „ciguatera“. Nežli budete konzumovat vlastnoručně ulovenou rybu, ukažte ji někomu z domorodců. (Nemůžeme posoudit, nejsme rybáři. Na druhou stranu zeptat se místního není problém, i když se z toho může stát zábavná pantonima).

Koupání v některých řekách může vyvolat nemoc způsobenou parazitem bilharziose. Nebezpečná místa jsou vyznačena výstražnými tabulemi a značena v turistických průvodcích. (Ano, například v jezírku u sopky La Sufrierre jsou tabule. My osobně to dodržujeme, ale místní se koupou kdekoli ...)

Pozor na živočicha zvaného „jelení jazyk“ (scolopendre, „krunýř s tisíci nožkami“), jehož bodnutí je srovnatelné se škorpiónem. (Myslí tím nejspíš stonožku. Na to nás upozorňovali i místní každý večer, že není dobré sedět nebo ležet v trávě).

Mnohé pláže navštěvují potulní psi – možnost výskytu parazitů, nezouvejte si obuv a při opalování ležte na rohožích. (Chodili jsme bosí, seděli jsme na písku a všechno bylo v pořádku).

Někteří komáři mohou být nositeli viru dengue, symptomy nemoci připomínají silnou chřipku. Vybavte se prostředky proti komárům a spěte pod moskytiérou nebo v klimatizované místnosti.(Byli jsem poštípaní po celém těle, antimalarika jsme s sebou neměli a přežili jsme).

Pozor na sexuálně přenosné choroby, zvláště AIDS, v jehož výskytu Guadeloupe drží smutný rekord mezi francouzskými departementy. (To ať si zváží každý sám).

Kriminalita

Myslíme, že je stejná jako v Čechách. Stačí dodržovat základní bezpečností pravidla. Místní lidé nás upozorňovali, ať jsme opatrní především v Pointe-á-Pitre, že se tam prý hodně krade. A pár našich přátel z Čech bylo na ostrově Guadeloupe skutečně okradeno. Ale nemyslíme si, že je to záležitost ostrova. Podle nás se vám to může stát kdekoli.

Důležité kontakty

  • Policie: 17
  • Hasiči: 18
  • První pomoc: 87.65.43
  • Záchranná služba na moři: 71.92.92
  • Letiště – odlety: 90.34.34
  • Letiště – přílety: 90.32.32
  • Předvolba: + 590

(Náš telefon nefungoval pro komunikaci s místními kamarády po ostrově, proto není od věci koupit si předplacenou simkartu. Do Čech voláte v rámci svého tarifu).

Časový posun: V zimě - 5, v létě - 6 hod.

Zavřít boční panel

Víza a povinnosti

Vízum, očkování a celní předpisy

Vízum

Pří návštěvě do tří měsíců se obejdete bez víz. Ačkoliv je Guadeloupe součástí EU, vždy cestujte s pasem.

Očkování

Povinné očkování není. Sami za sebe doporučujeme žloutenku.

Celní předpisy

Dovoz a užívání osobních věcí (tabák, fotoaparáty, foto filmy) nepodléhají žádné celní proceduře ani clu. Vývoz vegetace je zakázán, výjimku tvoří pouze řezané květiny zakoupené v květinářstvích.

Co vidět a navštívit na Guadeloupe

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Guadeloupe

Zavřít boční panel

Pointe de Châteux

Toto magické místo se nachází na části Grande Terre a je zároveň nejvýchodnějším bodem ostrova. Můžete se tu kochat výhledem na ostrůvek Marie Galante, odpočívat na pláži nebo meditovat pod majestátním křížem. Možná si zde v tu chvíli budete připadat jako na úplně jiném koutě zeměkoule než na ostrově v Karibiku.

Zavřít boční panel

Le Moule

Le Moule je malé město na východním pobřeží Grande Terre. Najdete tu kino, knihovnu, trhy, obchody a obchodní domy. Kromě toho se zde můžete korzovat po promenádě. Náruživí sportovci si mohou zaběhat. Město má zajímavě vypadající radnici a kostel, který je v neděli při mši přeplněn, nejen věřícími.

Zavřít boční panel

La Soufriére

I když budete mít v plánu jen lehce nahlédnout pod pokličku místního života a budete mít na ostrově omezený čas, rozhodně doporučujeme nevynechat nejvyšší, aktivní sopku Malých Antil. Výstup není nikterak náročný, cesta velmi dobře značená žlutými patníky a interaktivními popisy (bohužel pouze ve francouzštině). Když budete mít štěstí na počasí, tak se pokocháte výhledy, a když ne, tak si užijete alespoň vůni síry a uvidíte na vlastní oči aktivní kráter. Nezapomeňte na pláštěnky nebo nepromokavou bundu, vyplatí se je mít v batohu vzhledem k vysoké vlhkosti a častému dešti.

Počasí a sezóny na Guadeloupe

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Pointe-a-Pitre
Ideální počasí panuje po celém ostrově

29 °C

29 °C

30 °C

30 °C

31 °C

31 °C

32 °C

32 °C

32 °C

32 °C

31 °C

30 °C

Počasí

Teplota je celoročně podobná, bez výraznějších teplotních rozdílů v letních a zimních měsících. Díky tropickému klimatu zde rozlišujeme období sucha od ledna do června (teploty 25–32 °C) a vlhka, které trvá od července do prosince (teploty 23–29 °C).

Sezóny a kdy vyrazit

Díky různorodosti ostrova sem můžete vyrazit prakticky kdykoli. Pouze v srpnu a září je zvýšené riziko výskytu cyklón a tropických bouří. 

Skvělé akce na Guadeloupe

ušetříš až 26%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 51%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 22%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 32%
Akce starší 2 týdnů
19 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu