Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Plánujete–li letošní rok navštívit ostrov ohně a ledu Island, neváhejte. Připomínáme téměř před 3 měsíci avizovanou novou linku společnosti Českých aerolinií z Prahy do Reykjavíku, která si i nadále drží svou cenu lehce přes 6 tisíc za zpáteční letenku. Místo očekávaného snížení cen se tato linka těší zájmu, čemuž není divu, a ceny se naopak s vyprodávající kapacitou postupně zvyšují.

Nejlevnější letenky na Island za 6.115 Kč jsou dostupné v červnu a na přelomu srpna/září. Během hlavní sezony, tedy červenec a první polovina srpna, naleznete letenky od 6.500 do 7.500 Kč, což je stále s porovnáním s dalšími nabídkami bezkonkurenční cena. I z případného Berlína byste zaplatili minimálně 5.500 Kč, což po započtení dopravy na letiště ztrácí plně význam.

 • Praha – Reykjavik od 6.115 Kč rezervuj >>
 • Cestovní období: červen – září 2017
Letenky zahrnují pouze příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 45 x 25 cm a váze 8 kg. Budete–li chtít dokoupit klasické zavazadlo o 23 kg k odbavení, učiníte tak prostřednictvím správy své rezervace na webu Českých aerolinií za poplatek 1.360 Kč.

Na Islandu

Chcete-li si Island užít na maximum, bez auta to půjde těžko. To si nejlépe pronajměte s vyzvednutím na letišti. Vzhledem k pozdnímu příletu budete muset vybrat půjčovnu s rozšířenou provozní dobou nebo zaplatit poplatek za vyzvednutí auta mimo pracovní dobu. Cena za tuto službu je uvedena v Podmínkách pronájmu. Pronájem si zkuste také vyzjistit i v lokálních půjčovnách www.geysir.is nebo www.sadcars.com.

Ostrov se dá za týden projet dokola po hlavní „jedničce“ – hringveguru, ta má délku 1.339 km. Všechny důležité lokality se nachází bezprostředně nebo poblíž této hlavní silnice. Zajížďku si uděláte třeba k vodopádům Detifoss a dále do Husavíku, dále také k hlavní atrakci Islandu, k tzv. Zlatému trojúhelníku, který vás zavede ke gejzírům Geysir, nejstaršímu parlamentu Pingvellir, a také k vodopádu Gulfoss.

Pokud byste chtěli zamířit třeba k Duhovým horám do vnitrozemí, musíte už mít vůz s pohonem 4×4.

Pokud dáváte přednost pohodlí v podobě postele a teplé sprchy, ubytujte se postupně v různých koutech na Islandu. Nejvíce určitě ušetříte přespáváním v autě nebo pod stanem v některém z mnoha kempů.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele lkrivan
lkrivan

Dobrý den, rád bych se zeptal na sjízdnost silnic klasickým "combíkem". V článku píšete o atrakcích Gulfoss a Geysir. Vyrážíme s bandou spolužáků na 2 týdny v červenci a velká SUV auta a 4x4 jsou na nás moc drahá. Je možnost s tímto autem sjet mimo hlavní silnici a dostat se k již zmíněným místům ? Moc Vám budeme vděční za odpověď

před 5 lety
Avatar uživatele
mirjur

Konkrétně tato 2 místa patří k top turistickým atrakcím a vede k nim normální asfaltka... běžným autem se dostanete bez problémů skoro všude, nesmíte jen na komunikace kategorie F.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele sigi.15
sigi.15

Můžete mi prosím, někdo poradit, kam se lítá? V nabídce je napsán Reykjavík. V závorce je ale (KEF)a dle map je mezinárodní letiště v Keflavíku. Létá to tedy do/z Reykjavíku nebo Keflavíku? díky H.

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 4319 komentářů
 • Poslat zprávu

Ahoj, létá se na letiště v Keflavíku, které se zároveň někdy označuje jako "Reykjavík/Keflavík", protože se nachází v blízkosti hlavního města. Samotné letiště "Reykjavík (RKV)" v centru města se používá jen pro vnitrostátní lety s malými letadly (+ sezonní linky do Grónska).

před 5 lety
Avatar uživatele TasteR
TasteR

Neví někdo odkaz na společnost co létá z Reykjavíku do Grónska?

před 5 lety
Avatar uživatele
Andrea_Pernik

Air Iceland a Air Greenland, 2 minúty googlenia.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele
stevej

Mně se podařilo vychytat Island začátkem července. V březnu jsem koupil za zaváděcí ceny u Germanie letenku KEF-DRS za cca 2K a později při zavedení linky z Katovic jsem u Wizzu koupil cestu tam za cca 2,5K vč. kufru. Vše za osobu. Jsem z Moravy, takže Katovice za rohem a pracuju v PRG, takže návrat z Drážďan je ideální zpět do práce. Pokud bych tohle však dříve nepořídil, určitě by mě tahle nabídka ČSA už zlákala, vzhledem k exponenciálnímu růstu počtu turistů na Islandu. Náhodou, nebude se někdo toulat po Islandu první dva týdny v červenci?

před 5 lety
Avatar uživatele Mejty12
Mejty12

My budeme 5.7. - 17.7.

před 5 lety
Avatar uživatele
stevej

OK, tak pokud chceš, mohli bychom se nezávazně domluvit na nějakém potkání nebo treku, pokud bychom byli po cestě poblíž.. Kdyžtak mi napiš na steve.j@seznam.cz a uvidíme ;-)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele p.fajstavr
p.fajstavr

Z Drážďan a Norimberka jsou ještě letenky kolem 4000 CZK s 20kg báglem. Je to teda na září. Přes léto je to o něco dražší. www.flygermania.com

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele wolfveronika
wolfveronika

My letíme přelom května a června z Prahy a sehnali jsme letenku za cca 6.300 Kč/os přes Stockholm, v ceně je i zavazadlo do 23 kg (krom letu Stockholm-Praha od společnosti Norwegian, tam je pouze 20kg). Kupovali jsme 6 letenek (ne vždy je k dispozici tolik míst za stejnou cenu). Využili jsme celkem 3 letecké společnosti, takže si to chce s nákupem pohrát a záleží dost na přepočtu kurzu měny. Dobré nabídky mi přišly od společnosti Icelandair (většinou levnější přes skyscanner než na stránkách dopravce), která má již v ceně kufr a léta z hlavních měst severských států, např. i Oslo vycházelo zajímavě.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele vendor.vel
vendor.vel

tohle není žádná akční cena

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele Bako.adam
Bako.adam

Já koupil za 3000 v březnu. :)

Odpovědět
před 5 lety
Matúš Bartko

Chcel by som sa opýtať: na akej úrovni sa pohybujú ceny leteniek v týchto termínoch bežne ? na akej úrovni sa pohybujú teploty v auguste, septembri ? dá sa požičať auto aj lacnejšie niekde v meste ? ďakujem za odpovede =)

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
To musíš vidět!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam chceš!
Ragusa
ušetříš až 60%
Honem, dokud jsou místa!
Gambie
ušetříš až 36%
Všude dobře, co doma!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Papuchalk tlustozobý
Island

Země ohně, ledu a elfů

Island je poměrně izolovaný ostrov nacházející se mezi Severním ledovým oceánem a Atlantikem. Leží těsně pod polárním kruhem a jeho nejbližším sousedem je Grónsko, které se nachází přibližně 1 500 km západně, a dále Faerské ostrovy ležící jihovýchodně od Islandu.

Island je země nesmírných kontrastů, což znamená, že na své si tu přijde každý. Ať už nadšeně skáčete po horách, nebo raději skočíte do přírodního bazénu vyhřívaného geotermální vodou, Island vám nabídne obojí a ještě mnohem více.

Předtím, než na Islandu přistanete, si při pozorování ostrova z letadla budete myslet, že se právě chystáte přistát na jiné planetě. Sopky, ledovce, gejzíry, geotermální prameny a doutnající země vás ohromí. Není vůbec divu, že se Island stává populární destinací pro celou škálu cestovatelů.

 • Rozloha: 102 775 km2
 • Počet obyvatel: 371 000
 • Název islandsky: Ísland
 • Název anglicky: Iceland
 • Časový posun oproti ČR: -1 hodina

Průvodce pro Island