Papuchalk tlustozobý

Přímým letem s ČSA na Island během prázdnin od 6.115 Kč.

14 komentářů
2017-01-23T16:03:06+01:00

O akci

Plánujete–li letošní rok navštívit ostrov ohně a ledu Island, neváhejte. Připomínáme téměř před 3 měsíci avizovanou novou linku společnosti Českých aerolinií z Prahy do Reykjavíku, která si i nadále drží svou cenu lehce přes 6 tisíc za zpáteční letenku. Místo očekávaného snížení cen se tato linka těší zájmu, čemuž není divu, a ceny se naopak s vyprodávající kapacitou postupně zvyšují.

Nejlevnější letenky na Island za 6.115 Kč jsou dostupné v červnu a na přelomu srpna/září. Během hlavní sezony, tedy červenec a první polovina srpna, naleznete letenky od 6.500 do 7.500 Kč, což je stále s porovnáním s dalšími nabídkami bezkonkurenční cena. I z případného Berlína byste zaplatili minimálně 5.500 Kč, což po započtení dopravy na letiště ztrácí plně význam.

  • Praha – Reykjavik od 6.115 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: červen – září 2017
Letenky zahrnují pouze příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 45 x 25 cm a váze 8 kg. Budete–li chtít dokoupit klasické zavazadlo o 23 kg k odbavení, učiníte tak prostřednictvím správy své rezervace na webu Českých aerolinií za poplatek 1.360 Kč.

Na Islandu

Chcete-li si Island užít na maximum, bez auta to půjde těžko. To si nejlépe pronajměte s vyzvednutím na letišti. Vzhledem k pozdnímu příletu budete muset vybrat půjčovnu s rozšířenou provozní dobou nebo zaplatit poplatek za vyzvednutí auta mimo pracovní dobu. Cena za tuto službu je uvedena v Podmínkách pronájmu. Pronájem si zkuste také vyzjistit i v lokálních půjčovnách www.geysir.is nebo www.sadcars.com.

Ostrov se dá za týden projet dokola po hlavní „jedničce“ – hringveguru, ta má délku 1.339 km. Všechny důležité lokality se nachází bezprostředně nebo poblíž této hlavní silnice. Zajížďku si uděláte třeba k vodopádům Detifoss a dále do Husavíku, dále také k hlavní atrakci Islandu, k tzv. Zlatému trojúhelníku, který vás zavede ke gejzírům Geysir, nejstaršímu parlamentu Pingvellir, a také k vodopádu Gulfoss.

Pokud byste chtěli zamířit třeba k Duhovým horám do vnitrozemí, musíte už mít vůz s pohonem 4×4.

Pokud dáváte přednost pohodlí v podobě postele a teplé sprchy, ubytujte se postupně v různých koutech na Islandu. Nejvíce určitě ušetříte přespáváním v autě nebo pod stanem v některém z mnoha kempů.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2017-01-23T17:03:06+01:00

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele lkrivan
lkrivan
před 7 lety

Dobrý den, rád bych se zeptal na sjízdnost silnic klasickým "combíkem". V článku píšete o atrakcích Gulfoss a Geysir. Vyrážíme s bandou spolužáků na 2 týdny v červenci a velká SUV auta a 4x4 jsou na nás moc drahá. Je možnost s tímto autem sjet mimo hlavní silnici a dostat se k již zmíněným místům ? Moc Vám budeme vděční za odpověď

Avatar uživatele
mirjur
před 7 lety

Konkrétně tato 2 místa patří k top turistickým atrakcím a vede k nim normální asfaltka... běžným autem se dostanete bez problémů skoro všude, nesmíte jen na komunikace kategorie F.

Avatar uživatele sigi.15
sigi.15
před 7 lety

Můžete mi prosím, někdo poradit, kam se lítá? V nabídce je napsán Reykjavík. V závorce je ale (KEF)a dle map je mezinárodní letiště v Keflavíku. Létá to tedy do/z Reykjavíku nebo Keflavíku? díky H.

Kryštof Hájek
před 7 lety

Ahoj, létá se na letiště v Keflavíku, které se zároveň někdy označuje jako "Reykjavík/Keflavík", protože se nachází v blízkosti hlavního města. Samotné letiště "Reykjavík (RKV)" v centru města se používá jen pro vnitrostátní lety s malými letadly (+ sezonní linky do Grónska).

Avatar uživatele TasteR
TasteR
před 7 lety

Neví někdo odkaz na společnost co létá z Reykjavíku do Grónska?

Andrea_Pernik
před 7 lety

Air Iceland a Air Greenland, 2 minúty googlenia.

Avatar uživatele
stevej
před 7 lety

Mně se podařilo vychytat Island začátkem července. V březnu jsem koupil za zaváděcí ceny u Germanie letenku KEF-DRS za cca 2K a později při zavedení linky z Katovic jsem u Wizzu koupil cestu tam za cca 2,5K vč. kufru. Vše za osobu. Jsem z Moravy, takže Katovice za rohem a pracuju v PRG, takže návrat z Drážďan je ideální zpět do práce. Pokud bych tohle však dříve nepořídil, určitě by mě tahle nabídka ČSA už zlákala, vzhledem k exponenciálnímu růstu počtu turistů na Islandu. Náhodou, nebude se někdo toulat po Islandu první dva týdny v červenci?

Avatar uživatele Mejty12
Mejty12
před 7 lety

My budeme 5.7. - 17.7.

Avatar uživatele
stevej
před 7 lety

OK, tak pokud chceš, mohli bychom se nezávazně domluvit na nějakém potkání nebo treku, pokud bychom byli po cestě poblíž.. Kdyžtak mi napiš na steve.j@seznam.cz a uvidíme ;-)

Avatar uživatele p.fajstavr
p.fajstavr
před 7 lety

Z Drážďan a Norimberka jsou ještě letenky kolem 4000 CZK s 20kg báglem. Je to teda na září. Přes léto je to o něco dražší. www.flygermania.com

Avatar uživatele wolfveronika
wolfveronika
před 7 lety

My letíme přelom května a června z Prahy a sehnali jsme letenku za cca 6.300 Kč/os přes Stockholm, v ceně je i zavazadlo do 23 kg (krom letu Stockholm-Praha od společnosti Norwegian, tam je pouze 20kg). Kupovali jsme 6 letenek (ne vždy je k dispozici tolik míst za stejnou cenu). Využili jsme celkem 3 letecké společnosti, takže si to chce s nákupem pohrát a záleží dost na přepočtu kurzu měny. Dobré nabídky mi přišly od společnosti Icelandair (většinou levnější přes skyscanner než na stránkách dopravce), která má již v ceně kufr a léta z hlavních měst severských států, např. i Oslo vycházelo zajímavě.

Avatar uživatele vendor.vel
vendor.vel
před 7 lety

tohle není žádná akční cena

Avatar uživatele Bako.adam
Bako.adam
před 7 lety

Já koupil za 3000 v březnu. :)

Matúš Bartko
před 7 lety

Chcel by som sa opýtať: na akej úrovni sa pohybujú ceny leteniek v týchto termínoch bežne ? na akej úrovni sa pohybujú teploty v auguste, septembri ? dá sa požičať auto aj lacnejšie niekde v meste ? ďakujem za odpovede =)

Další akce