Limitovaná nabídka: Mauricius z Prahy v březnu (letenky+jízdenky) od 9.555 Kč.

Mauricius
Před 2 měs

Jak akci využít?

Především praví low-cost cestovatelé, kterým nevadí pozemní přesuny za levnější letenkou, jistě nepohrdnou tipem na perlu Indického oceánu, ostrov Mauricius. Základem budou extra levné jednosměrné letenky na dva březnové termíny z Varšavy za 470 zlotých, tedy necelé 3.000 Kč. Cestou zpět do Evropy nám pomůže společnost Eurowings do Kolína nad Rýnem s cenovým rozmezím 200 až 220 € / 5.405 až 5.950 Kč. Do Varšavy a z Kolína se pak nejlevněji dopravíme autobusy Regiojet. Pojďme se ale podívat na detaily a termíny.

Standardní letenky z Prahy stojí od 19.000 Kč výš.

Příklad nejlevnější cesty:

  • 12.3.: Praha – Varšava za 370 Kč rezervuj na Regiojet >>
  • 13.3.: Varšava – Mauricius za 470 zl / 2.950 Kč rezervuj na Rainbow >>
  • 25.3.: Mauricius – Kolín n.R. za 200 € / 5.405 Kč rezervuj na Eurowings >>
  • 25.3.: Kolín n.R. letiště – Praha za 830 Kč rezervuj na Regiojet >>
Další termíny:
  • 19.3: Praha – Varšava za 370 Kč (Regiojet)
  • 20.3.: Varšava – Mauricius za 2.950 Kč (Rainbow)
  • 28.3.: Mauricius – Kolín n. R. za 220 € / 5.950 Kč (Eurowings)
  • 28.3.: Kolín n. R. – Praha z 830 Kč (Regiojet)
Zavazadla:
  • Varšava – Mauricius: odbavené zavazadlo do 20 kg
  • Mauricius – Kolín n.R.: pouze příruční 55 x 40 x 23 cm do 8 kg plus jeden menší osobní předmět velikosti 40 x 30 x 10 cm. Odbavené zavazadlo do 23 kg stojí 30 €, pokud přidáte později online, vyjde tak levněji než rovnou zakoupení tarifu se zavazadlem.

Ubytování a doprava

Nemusíte se obávat, že výběr ubytování na ostrově Mauritius na poslední chvíli vás zruinuje. Jednodušší hotely a penziony seženete už za 700 Kč za noc a dvoulůžkový pokoj! Pro největší svobodu pohybu si určitě půjčte auto, jeden den pronájmu vyjde zhruba na 1.000 Kč. Na ostrově však funguje poměrně rozsáhlá síť autobusových linek, jízdní řády a trasy spojů najdete na oficiálních stránkách Ministerstva dopravy.

Vízum

Pro pobyt do 90 dní stačí občanům EU cestovní pas platný 6 měsíců po ukončení cesty.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele alena.presnajderova

Dobrý den, ráda bych se zeptala na leteckou společnost Rainbow, cena je skvělá, ale nikde nemůžu najít podrobnější informace o letadle, nebo společnosti. Máte s tím někdo zkušenost? děkuji

Dobrý den, Rainbow je pouze cestovní kancelář, lety pro ně operuje polská národní aerolinka LOT s moderními Boeingy 787, je to takový lepší evropský průměr.

Avatar uživatele 123.klara

Letěli jsme s nimi ted v únoru, 2 dospěli a 3 deti 7,5 a 2 roky...všechno v pohodě, spokojenost. Letadlo Boeing Dreamliner. Tim bych chtěla poděkovat i cestujlevne.com za bezva typ na levnější letenky. Při nákupu 5ti letenek jste nám ušetřili celkem dost penez :-)

Avatar uživatele alena.presnajderova

Moc děkuji za info :))

Avatar uživatele Marttekjj

Možná dělám něco špatně, ale Eurowings do Kolína n/Rýnem nelétají. Aspoň mi to teda nenašlo, dokázalo mne to na jejich letovou mapu a tam Kolín n/R nemají. Díky

Eurowings mají v Kolíně svoji hlavní základnu a nejvíce letů. Je samozřejmě třeba hledat na anglické jazykové mutaci anglickou verzi, tj. Cologne. Na německé Köln.

Avatar uživatele mkmk

Moc nevím, kdo letící na Mauritius vezme takový itinerář a baggage policy :)

Ten, kdo nechce platit standardní cenu za letenku. Vždyť i s přikoupením zavazadla je to pořád o 7 tisíc méně...

Avatar uživatele gertrudo

Tak batozina nie je az taky problem, zaplatit 30eur(750czk) navyse nie je vela. A stale je cena so vsetkym polovicna oproti aktualnym letom z prahy, viedne alebo budapeste. Itinerar je v podstate velmi jednoduchy. 2 busy a 2 priame lety :). Inak zaujimavost, ked si date bus cez regiojet az do Bratislavy tak je cena 510kc. Hned mate 11eur na batozinu.

Mauricius rozhodně neznamená izolovaný luxusní komplex bez duše nabízený tuzemskými cestovkami, kam by měli létat jen lidé toužící utrácet statisíce. Znamená ostrov plný krásných pláží, pestrého podvodního života a zelených džunglí s vodopády dychtící po objevení individuálními cestovateli. A ti samozřejmě zvolí jakýkoliv itinerář :-)

Zaslouží like, protože to byla věta jak vytžená z úvodní strany cestovního průvodce Mauríciem *THUMBS UP*

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Zavřít
Ikona pinu
Mauricius  

Perla Indického oceánu

Mauritius je malý ostrůvek o rozloze 1.865 km2 nacházející se v blízkosti Madagaskaru a Reunionu.

Na původně neosídleném ostrově, který dnes čítá více než milion obyvatel, se postupně vystřídali Portugalci, Holanďané, Francouzi a Angličané. Turisty země láká především na pláže s bílým pískem a průzračně modrým mořem a na pohodovou atmosféru, která je cítit na každém kroku.

Průvodce pro Mauricius