Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Kdo zaváhá, neletí. I tak by se dalo upoutat na aktuální ceny společnosti Aigle Azur, která nabízí zpáteční letenky z pařížského letiště Orly do Pekingu od 94 € za zpáteční let, tedy 2 450 Kč. Příkladem můžeme uvést cestu v termínu 26.9. až 6.10., ale možností je vícero, jen ty ceny vydrží nanejvýš několik desítek minut.

Do Paříže se pak snadno dostanete za ceny okolo 2–3 tisíc s ČSA nebo ideálně Transavia létající přímo na Orly, kdy vám lety budou navazovat jen při cestě zpět. Na cestu tam si vynahraďte čas pro návštěvu Paříže nebo zvolte ranní odlet z Prahy s ČSA a večerní návrat, přejezd mezi letišti CDG a Orly zabere asi 3 hodiny.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

David facepalm
Už nejsou...
Letenky se už bohužel vyprodaly nebo společnost své ceny opravila. Více štěstí při dalším lovu - a nebo si nastav hlídače akčních letenek! :)
Paříž
Paříž ORY
Francie
PEK Peking
Čína
Velká čínská zeď
Zpáteční 10 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 10 000 Kč . Ušetříš přibližně 76 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních cen.

S kým poletím?

Aigle Azur

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční i odbavené zavazadlo do 23 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Prosím můžete dát odkaz na letenku do šanghaje do 150€ termín září klidně říjen. Pro dvě osoby děkuji moc David

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele Lukáš
Lukáš
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 95 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-08-20T15:12:59+02:00)

zkuste třeba z Zurychu do Shanghaje, 149 euro zpáteční a do konce března jsem našel letenkyhttps://www.skyscanner.it/traspo...me#results

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
cali

Apropos, pokud toužíte mocí mermo po Číně,kupte si z ZHA - SHA, operované KL/MF za 135 éček. Blbý dlouhý layover v AMS, ale i ten může být zábavný a veselý:-) Termínů je až dost až do jara.

před 4 lety

tomu nerozumim , muzes dat priklad?

před 4 lety
Avatar uživatele
cali

Čemu nerozumíš? Třeba 30.10. - 6.11. za 134,- ale 15 h v AMS...

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Jiri Pavelek

Škoda...už fakt není ani jeden trmín

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
cali

Děcka, se vám divím... Jak jste viděli ty ceny a Aigle Azur, mělo to být jasné. Viz poslední akce do Brazílie. Chybku opraví, pokud někdo koupil zruší, ještě během dneška dají na stránky omluvu a tím to skončí. Pochopitelně to ještě někde visí, ale z tohoto mráčku nezaprší.

před 4 lety

Tomu moc nerozumím, chytil jsem to hned ze začátku, ale ani 1 termín jsem tam neviděl.. Přitom pár z Vás píše, že to za tu cenu viděli

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Lukas Frank

Je tam termín 1.-16.10

před 4 lety
Avatar uživatele maleckova.k
maleckova.k

Ani to nevidím :-(

Je potřeba nějaký promo kód nebo něco?

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Jediné, co je za potřebí je, aby na webu Aigle Azur nebyl nával tisíců lidí v jeden okamžik... Nejspíš to už bude asi passé, ale zkoušet a zkoušet může být taky cesta.

před 4 lety
Avatar uživatele
Lukas Frank

Jedině prěs skyscanner.fr tam jsou ještě termíny 1.-8 nebo 1.-16.10 za 140€

před 4 lety
Avatar uživatele
cali

To,že tam visí termíny s odkazem na obskurní offline OTA neznamená, že to jde koupit...

Přidat odpověď
před 4 lety

už nejsou

Odpovědět
před 4 lety

Žádné takové ceny bohužel v nabídce nemají :(

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele pspckar
pspckar

taky nic nevidím

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Lukáš Krincvaj

Mně to ukazuje jen business za 3k EUR OW.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Miki _3

už to ukazuje 6000eury :D

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam jsi ještě nebyl!
Ragusa
ušetříš až 60%
Tam jsi vždycky chtěl!
Gambie
ušetříš až 36%
Všude dobře, co doma!
Milán Duomo
ušetříš až 70%
A už tam budem?
5512 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Paříž
Francie Přílet na letiště Paříž Orly

Do centra Paříže i okolí máte k dispozici širokou škálu možností, využít můžete zejména vlak nebo tramvaj. Letiště Orly se nachází v 5. tarifní zóně, proto se nevyplatí už pro cestu z letiště kupovat dražší celodenní jízdenky v případě, že ještě ten den nebudete cestovat dál mimo centrum. 

Kompletní informace o jízdenkách na MHD najdete v průvodci po Paříži.

Vlak do centra

Nejrychlejší varianta bude použití městské železnice „RER“, linky B. K nejbližší stanici linky „Antony“ jezdí automatický vláček „Orly Val“. RER B vás doveze například ke katedrále Notre Dame, na nádraží Gare du Nord nebo na letiště Charlese de Gaullea.

 • Cena: 12,10 EUR
 • Délka cesty vč. přestupu (na stanici Chatelet-Les Halles): 40 minut

Jízdenky si zakoupíte již na stanici automatického vláčku Orly Val v automatu, kde lze platit i kreditní kartou. Za 12,10 EUR dojedete na jakoukoliv stanici v rámci zón 1-3, cenově však bude výhodnější využít kombinaci tramvaje a metra nebo autobusu OrlyBus a metra, viz níže.

Tramvaj do centra

Nejlevnější dopravou v poměru ceny a hodnoty bude však tramvajová linka číslo 7, která vás doveze na jižní okraj centra Paříže do stanice „Villejuif-Louis Aragon“, kde pohodlně přestoupíte na metro linky 7 směrem do centra.

Při jízdě až do centra využijte dvě jízdenky ticket t+, jednu pro cestu tramvají a jednu pro cestu metrem. Jízdenku pořídíte v automatu na zastávce, platit lze kartou nebo mincemi.

 • Cena jedné jízdenky: 1,90 EUR
 • Doba jízdy na konečnou Villejuif-Louis Aragon: 31 minut
 • Celková doba cesty i s jízdou metrem (na stanici Chatelet-Les Halles): 65 minut

Pokračujete-li metrem do centra, kupte si jízdenky dvě, jednu označíte při vstupu do tramvaje a druhou při vstupu do metra. Cesta tramvají + metrem do centra zabere zhruba 60 minut a bude stát celkem 3,80 EUR.

Tramvajovou zastávku najdete v podzemí Terminálu 4, přiletíte-li na Terminál 1, 2 nebo 3, využijte pro cestu na jižní terminál automatický vláček OrlyVal, který je mezi terminály zdarma, případně projdete letištní budovou pěšky (cca 10-15 minut chůze).

Autobus do centra

Další možnosti vám nabídne četné autobusové spojení do okolních čtvrtí a obcí. Výhodnou variantou může být autobusová linka OrlyBus, která jede bez zastávky na stanici metra Denfert-Rochcereau v jižní části centra, kde lze přestoupit na metro linek 4 a 6.

 • Cena jedné jízdenky: 8,60 EUR (+ případně 1,90 EUR za lístek na metro dál do centra)
 • Doba jízdy na konečnou: 25 minut
 • Celková doba cesty do centra i s jízdou metrem: cca 45 minut

Jízdenku zakoupíte nejlépe v automatu na zastávce, kde lze platit i kartou.

Na letiště Charlese de Gaullea (CDG)

Při některých přestupech nebude stačit jen změna terminálu, ale bude nutné změnit dokonce letiště. Přímé autobusové spojení bylo zrušeno, takže je nutné cestovat MHD přes město.

Je lepší počítat s větší časovou rezervou kvůli častému hustému provozu. Pro přestup mezi CDG a Orly se obecně doporučují alespoň 4 hodiny, což je však minimální hranice. Bezpečný přestup je od 6 hodin výš.

Nejprve dojedete automatickým vláčkem OrlyVal do stanice Antony, kde přestoupíte na vlak linky RER B, který vás zaveze přímo k terminálu letiště CDG. Celková cesta zabere asi hodinu a půl. a za jízdenku zaplatíte 21,80 EUR.

Pokud máte více času a chcete trochu ušetřit, můžete zkombinovat nejlevnější dopravu z letiště Orly do centra tramvají linky 7 s jízdenkou ticket t+ za 1,90 EUR. Zde si koupíte další lístek ticket t+ za 1,90 EUR a metrem 7 pojedete na stanici Porte d'Italie, kde přesednete na metro linky 6 do stanice Nation. Odtud vás doveze autobus číslo 351 ke všem terminálům letiště CDG za 2 EUR, speciální jízdenku pro cestu na letiště pořídíte v automatu. Celkem tak nejlevnější způsob dopravy stojí jen 5,80 EUR a zabere asi 2,5 hodiny.

Autobusy po okolí

Máte-li rezervovaný hotel v některé z okolních čtvrtí, můžou se hodit i autobusové linky 183 (jízdenku za 1,90 EUR koupíte v automatu na tramvajové zastávce) nebo 91-10 (jízdenku za 2 EUR koupíte u řidiče. I trasy těchto linek jsou znázorněny v mapce níže.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1ncygfrvxqH1FDCVd_yD0CkUIrMM]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Francie
Průvodce pro letiště Paříž Orly

Zavřít boční panel
Velká čínská zeď
Čína Přílet na letiště Peking Capital

Nejrychlejší dopravu do města obstarává vysokorychlostní vlak. Do stanice Dongzhimen zaplatíte 25 ¥ / 90 Kč. Odtud dál do centra pokračujte metrem okružní linky číslo 2, ze které můžete na několika stanicích přestoupit na různé linky přímo do centra. Jízdné na metro se vypočítává podle ujeté vzdálenosti, nejnižší cena 3¥ je za méně než 6 km, naopak nejvyšší 10¥ za více než 100 km. Informace o pekingskému metru.

Stanice expresního vlaku je u terminálů 2 a 3. Vlaky jezdí každých 10 minut cca od 6:00 do 22:30 (z letiště cca od 6:30 do 22:50). Jízdní doby se liší dle terminálů a směru jízdy:

 • Terminál 2 -> Dongzhimen: 21 minut
 • Dongzhimen -> Terminál 2: 35 minut
 • Terminál 3 -> Dongzhimen: 30 minut
 • Dongzhimen -> Terminál 3: 16 minut

Do všech koutů města dále jezdí mnoho oficiální letištních autobusů. V průměru jede každá linka jednou za půl hodiny a cesta do centra zabere přes hodinu. Cena jízdného se vypočítává podle vzdálenosti a pohybuje se od 15 do 30 ¥. Více informací ohledně autobusových tras naleznete na webu letiště.

Průvodce pro Čína
Průvodce pro letiště Peking Capital