Jak akci využít?

Pokud pokukujete po netradičních a neokoukaných destinacích, protože všechny ostatní už máte ve svém seznamu odškrtnuté, zkuste využít speciálních vánočních letů společnosti ČSA. Ta okolo prvního prosincového víkendu vypraví jeden speciál do francouzského Lille od čtvrtka do soboty 29.11.–1.12. a do waleského Cardiffu od pátku do pondělí 30.11.–3.12.

Zatímco Cardiff bude spíše pro milovníky divoké přírody, v Lille si dosyta užijete historie a architektury. Navíc Lille jednoduše zkombinujete v multi–city variantě s Bruselem nebo Paříží.

Oproti standardním tarifům Českých aerolinií je v rámci těchto letenek zahrnuto zapsané zavazadlo do 23 kg v ceně.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha PRG
Česká republika
LIL Lille
Francie
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Praha PRG
Česká republika
CWL Cardiff
Spojené Království
Zpáteční 3 hod letu (přímý let)

  Ukázka letenek z 06. 11. 2018.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 19%
A už tam budem?
ušetříš až 46%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 35%
Tam chceš!
ušetříš až 41%
Tam chceš!
4565 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 32 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště. Samostatná jízdenka na autobus stojí 60 Kč a můžete ji koupit u řidiče. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Francie Přílet na letiště Lille

Z letiště do centra (na stanici mezi nádražími Lille-Europe a Lille-Flandres) jezdí speciální autobusová linka "Navette/Shuttle". Odjezdy z centra probíhají vždy v celou hodinu od 5:00 do 20:00, opačně ve směru z letiště opět jednou za hodinu vždy v XX:30, a to od 5:30 do 22:30. Cesta trvá asi 25 minut. Jízdenku za 8 € (resp. zpáteční za 10 €) zakoupíte u řidiče (pouze v hotovosti).

Cena taxi k nádražím vyjde zhruba na 25 €.

Průvodce pro Francie
Průvodce pro letiště Lille

Zavřít boční panel
Spojené Království Přílet na letiště Cardiff

Nejrychleji se do Cardiffu dostaneme autobusovou linkou T9, na které jezdí moderní vozidla s wifi. Autobusy jezdí od 4:15 do 0:00 každých 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut. Jízdenka stojí 7 liber.

Pro nejlevnější cestu využijte autobus číslo 905 k blízkému nádraží Rhoose, který jezdí jednou do hodiny od 5:45 do 23:15 (jízdní řád) a stojí 1 libru.

Z Rhoose pak dojedete vlakem taktéž jednou za hodinu (navazuje na autobus) do centra Cardiffu za 4,50 GBP při koupi online na webu drah. Celkem cesta z letiště zabere zhruba hodinu.

Průvodce pro Spojené Království
Průvodce pro letiště Cardiff