IATA (ICAO) kód letiště
CWL (EGFF)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
14:12 (-1)
Vzdálenost od Prahy
1244 km

O letišti Cardiff

Největší waleské letiště se nachází v hlavním městě Cardiffu asi 19 km západně od jeho centra. Objemem provozu i velikostí terminálu se řadí k malým regionálním letištím, ročně terminálem projde zhruba milion a půl pasažérů.

Jednu ze svých menších základen má v Cardiffu britská regionální aerolinka Flybe. 

Terminál je otevřený po celou noc, přespání však není komfortní, sedačky jsou tvrdé a pouze s opěrkami.

Letenky

Přímá linka do Česka ani na Slovensko nevede. Lety s přestupem (nejčastěji přes Amsterdam) jsou velmi drahé – kolem 7.000 Kč. Nejlevnější možností jak dosáhnout Cardiffu je letět s easyJetem z Prahy na letiště Bristol, odkud jezdí přímé autobusové spoje National Express do centra Cardiffu (cesta zabere 30 minut).

Nonstop spojení přímo do Cardiffu lze zvolit z Berlína či Mnichova (obojí provozuje Flybe), zpáteční letenka vyjde asi na 3.500 až 4.000 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Cardiffu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejrychleji se do Cardiffu dostaneme autobusovou linkou T9, na které jezdí moderní vozidla s wifi. Autobusy jezdí od 4:15 do 0:00 každých 20 minut, přičemž cesta do centra zabere 40 minut. Jízdenka stojí 7 liber.

Pro nejlevnější cestu využijte autobus číslo 905 k blízkému nádraží Rhoose, který jezdí jednou do hodiny od 5:45 do 23:15 (jízdní řád) a stojí 1 libru.

Z Rhoose pak dojedete vlakem taktéž jednou za hodinu (navazuje na autobus) do centra Cardiffu za 4,50 GBP při koupi online na webu drah. Celkem cesta z letiště zabere zhruba hodinu.

Služby na letišti

Wifi zdarma je dostupná pouze na 30 minut.

V malém terminálu najdeme tři restaurace, několik obchodů se suvenýry, tarifku WHSmith, ve které můžete na poslední chvíli koupit pohledy a známky a vhodit je do schránky před terminálem.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu