IATA (ICAO) kód letiště
LIL (LFQQ)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
17:58
Vzdálenost od Prahy
794 km

O letišti Lille

Menší regionální u obce Lesquin najdete zhruba 7 km od centra Lille a využijete ho především při vnitrostátních cestách po Francii. Letištní terminál je moderní, přehledný a malý, cesta od přepážek k letadlu zabere maximálně 3 minuty. Letiště se dá velikostí i počtem přepravených cestujících přirovnat třeba k Bratislavě.

Terminál se přes noc zavírá (cca ve 22:30) a není možné zde přenocovat.

Letenky

V Lille vládnou vnitrostátní lety do ostatních francouzských měst, především na jihu země. Nejlevnější letenky pořídíte obvykle u společnosti easyJet (jednosměrně od 800 Kč). Pokud byste chtěli doletět přímo do Lille z Prahy, využijete služeb společnosti HOP! s jedním přestupem v Lyonu, průměrná cena zpátečního letu se pohybuje kolem 5.500 až 6.500 Kč. 

Míříte-li do Lille, vyjde výrazně levněji a ve většině případů i rychleji doletět na letiště Paříž CDG, odkud jezdí přímo do Lille rychlovlaky TGV. Alternativou může být i letiště Brusel Charleroi, které je s Lille spojeno přímou autobusovou linkou Flibco.

Inspirujte se akcemi na letenky do Lille, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Z letiště do centra (na stanici mezi nádražími Lille-Europe a Lille-Flandres) jezdí speciální autobusová linka "Navette/Shuttle". Odjezdy z centra probíhají vždy v celou hodinu od 5:00 do 20:00, opačně ve směru z letiště opět jednou za hodinu vždy v XX:30, a to od 5:30 do 22:30. Cesta trvá asi 25 minut. Jízdenku za 8 € (resp. zpáteční za 10 €) zakoupíte u řidiče (pouze v hotovosti).

Cena taxi k nádražím vyjde zhruba na 25 €.

Služby na letišti

Wifi je dostupná zdarma a bez omezení.

Na letišti nehledejte moc možností k občerstvení. V příletové hale najdete dva bankomaty a automat na pití.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele