Jak akci využít?

Význam tuzemského dopravce Českých aerolinií v posledních letech nabývá na důležitosti. Po logické úpravě cen na mezinárodních letech, kdy jsme se dočkali Lite tarifů a cenovému propadu o více než 50 %, konečně dochází i k cenové úpravě vnitrostátních letů mezi Prahou a Ostravou.

Jediná vnitrostátní linka bude nově od 21.5.2018 v prodeji za 1.490 Kč, avšak pouze jako zpáteční let z Prahy do Ostravy. V opačném směru sice také mírně zlevní, ale jen na 2.196 Kč. V ceně je navíc i zapsané zavazadlo do 23 kg, které uvítají zejména studenti vracející se na víkendy domů.

Nejnižší ceny dosáhnete v případě cest v pondělí, středu či pátek. Možné je také využít ranní let do Ostravy a tentýž den večerní zpět do Prahy.

Výhodnost hodinového letu oproti vlakovým spojům, které trasu urazí z centra do centra za 3 hodiny a cenám v byznys třídách okolo 1.000–1.500 Kč, si musí každý určit sám. Bezesporu se jedná alespoň o příjemné zpestření rutinního dojíždění a obměnu výhledů z okýnka.

Plátci DPH navíc mohou cestovat ještě výhodněji, jelikož vnitrostátní lety nejsou osvobozeny od DPH. Ta na vnitrostátní dopravě činí 15 %, tedy 1.295 Kč + 195 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Ostrava
Česká republika

od 1 490 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 1 hod letu Rezervace na csa.cz
Ostrava
Česká republika
Praha
Česká republika

od 2 196 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 1 hod letu Rezervace na csa.cz
Cestuj levněji s Twistem. Při platbě letenek v druhém kroku uplatni promo kód „cestujtwisto“ a ušetři až 200 Kč.
Chceš víc? Založ si Twisto účet a máš na nás dalších 500 Kč navíc.

  Ukázka letenek z 27. 02. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 2 700 Kč . Ušetříš přibližně 45 %.

Do kdy akce platí?

Jedná se o nový tarif platný od 21.5.2018.

Na jaké termíny jsou letenky?

Platí pro cesty od 21.5.2018, vždy v pondělí, středu a pátek.

S kým poletím?

Krátký hodinový let stroji ATR ČSA Czech Airlines.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou 2 příruční zavazadla a 1 zapsané do 23 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jak musím být předem na letišti? Je to 2h před odletem jako mezistátní?

před 20 dny
Kryštof Hájek

Ani u mezistátních není nutno vždy být přesně 2 hodiny... prostě tak, abys let v pohodě stihnul. Každopádně tyhle konkrétní lety mezi Prahou a Ostravou už jsou nějaký pátek zrušené.

Přidat odpověď
před 20 dny

Kdyby někdo chtěl, tak mám možnost koupit zpátečku OSR-PRG a PRG-OSR od 1.000Kč ;) email: kkdj@seznam.cz

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele superweb .
superweb .

Pro cloveka jako ja, ktery to ma na letiste v Praze 10minut autobusem oproti skoro hodine na hlavni nadrazi, to dava trochu vetsi smysl..pokud bych tedy z nejakeho duvodu potreboval do Ostravy :)

Odpovědět
před rokem
mikir

Ostrava -Londyn 259 Kc , Ostrava -Bergamo 339 Kc, ted mozno najit 0w , takze sice Praha-Ostrava CSA pokrok v cene ,ale zdaleka nic konkurecniho, Ryanair by to lital za 3x mene ,kdyby ho na tu trasu nekdo pustil a Regio i Pendolino a dalsi by museli jit i s tou uz tak malou cenou dolu Zasmal jsem se ale jak je opacna cena Ostrava -Praha ,jiste chapu to ,lidi z Prahy do Ostravy moc nelitaji, opacne se cestuje vic , ale tak jak pise Lukas spis na cestu jinam , nez jako vnitrostatni let

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele fridgy
fridgy

díky moc! každý to má teda jinak, ale já když už jedu někam přes republiku tak si kupuju nějakou lepší třídu ve vlaku a třeba do Ostravy by to vyšlo na takových 1200 zpáteční... takže si radši připlatím, proletím a nasbírám míle :D dík!

před rokem

prý "nasbírám míle" cháchá.

Mandarinka

Přiletím do Prahy 21:15 a potřebuji se dostat domů do Ostravy. Letí to ideálně ve 22:00, takže by se to i dalo stihnout, ale riskovat to, a kupovat si kvůli tomu zpáteční letenku rozhodně nebudu. Dalo by se to nějak výhodně opravdu na poslední chvíli koupit, nebo je to totální blbost?

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi

Na poslední chvíli to bude výrazně dražší.

opt

Mně to tak bizarní nepřijde - přece cesta nemusí být jen z centra do centra. Bydlím za Prahou a potřebuju být v Havířově cca kolem deváté ráno - jak vlakem, tak autem to je na cestu den předem. Let + půjčení auta mi zatím podle propočtů vychází líp časově a oproti cestě autem i cenově. Uvidím, jaká bude realita.

před rokem
opt

Tak realita je taková, že dopravce zrušil ranní let:)

Na Colours of Ostrava se dá pořád docela levně letět... :)

Odpovědět
před rokem
Andrea_Pernik

Tomuto asi nerozumiem. Za prve je to brutalne neekologicke, za druhe casovo to vychadza na rovnako s vlakom, ak nie horsie (po zapocitani cesty na/z letisko), a este samozrejme aj cena je niekde inde.

před rokem
Lukáš Horák

Andreo, tato linka není primárně určena jako point to point, je to hlavně feeder pro návazné lety dál z Prahy. Dopravce samozřejmě prodává letenky samostatně jako vnistrostátní, ty si spíš koupí nějaký nadšenec...

před rokem
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Bude to stale litat atr42, myslis? Ci se planuje zvednuti kapacity atr72 napr.?

před rokem
David Eiselt

Řekl bych, že dle obsazenosti.

Avatar uživatele Michal
Michal

Nu, jako bizarní r/t cestu, proč ne. Jako alternativu vlaku asi zatím stále ne. Pro zájemce je stále volný jednodenní trip na pátek 6.7. (státní svátek).

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 74%
Tam jsi vždycky chtěl!
Levné Jordánsko z Prahy
918 Kč
2019-09-13T17:03:00+02:00 0 komentářů
ušetříš až 61%
Jedem!
ušetříš až 13%
Tam jsi ještě nebyl!
ušetříš až 42%
Tam jsi ještě nebyl!
4463 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Nejrychleji se do centra dostanete linkami 100 a 119:

  • 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí stejný tarif (32 Kč) na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 110 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou.

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobusová linka:

  • AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí tarif pražské MHD, ale tarif Českých drah a je tak možné si na e-shopu ČD koupit jízdenku přímo na letiště.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Leoše Janáčka Ostrava

Do celého ostravského regionu se z letiště dostanete vlakem i autobusy. Nejrychlejším spojením s centrem Ostravy je železnice, vlaky linky S4 však bohužel jezdí ve 1 až 3hodinovém nepravidelném intervalu a většinou nenavazuje na letový řád. Cesta na hlavní nádraží zabere 23 minut při ceně 47 Kč. Spojení vyhledáte na webu cd.cz, stanice na letišti se jmenuje "Mošnov, Ostrava Airport". 

Levněji (35 až 40 Kč) se do Ostravy dostaneme autobusovými linkami, které mají většinou nepravidelný interval. Detailní informace o jízdních řádech naleznete na webu letiště. Jízdenky se vždy kupují u řidiče.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Leoše Janáčka Ostrava