Ostrava

Vnitrostátní lety mezi Prahou a Ostravou s ČSA. Letenky od 1 490 Kč

17 komentářů
2018-02-27T12:08:00+01:00

O akci

Význam tuzemského dopravce Českých aerolinií v posledních letech nabývá na důležitosti. Po logické úpravě cen na mezinárodních letech, kdy jsme se dočkali Lite tarifů a cenovému propadu o více než 50 %, konečně dochází i k cenové úpravě vnitrostátních letů mezi Prahou a Ostravou.

Jediná vnitrostátní linka bude nově od 21.5.2018 v prodeji za 1.490 Kč, avšak pouze jako zpáteční let z Prahy do Ostravy. V opačném směru sice také mírně zlevní, ale jen na 2.196 Kč. V ceně je navíc i zapsané zavazadlo do 23 kg, které uvítají zejména studenti vracející se na víkendy domů.

Nejnižší ceny dosáhnete v případě cest v pondělí, středu či pátek. Možné je také využít ranní let do Ostravy a tentýž den večerní zpět do Prahy.

Výhodnost hodinového letu oproti vlakovým spojům, které trasu urazí z centra do centra za 3 hodiny a cenám v byznys třídách okolo 1.000–1.500 Kč, si musí každý určit sám. Bezesporu se jedná alespoň o příjemné zpestření rutinního dojíždění a obměnu výhledů z okýnka.

Plátci DPH navíc mohou cestovat ještě výhodněji, jelikož vnitrostátní lety nejsou osvobozeny od DPH. Ta na vnitrostátní dopravě činí 15 %, tedy 1.295 Kč + 195 Kč.

  • Ušetříš až 45 % oproti obvyklé ceně 2 700 Kč
  • Hledej v období Platí pro cesty od 21.5.2018, vždy v pondělí, středu a pátek.
  • Poletíš s aeroliniemi Krátký hodinový let stroji ATR ČSA Czech Airlines.
  • Čeká tě přímý let
  • V ceně je V ceně jsou 2 příruční zavazadla a 1 zapsané do 23 kg.
PRG/Praha
OSR/Ostrava
Zpáteční letenky
1 hodin letu (přímý let)
1 490 Kč
OSR/Ostrava
PRG/Praha
Zpáteční letenky
1 hodin letu (přímý let)
2 196 Kč

Nevíš, jak se dostaneš z letiště do centra? Přečti si naše průvodce: letiště Praha, letiště Ostrava.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2018-02-27T11:41:22+01:00

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Lukáš
před 3 lety

Jak musím být předem na letišti? Je to 2h před odletem jako mezistátní?

Kryštof Hájek
před 3 lety

Ani u mezistátních není nutno vždy být přesně 2 hodiny... prostě tak, abys let v pohodě stihnul. Každopádně tyhle konkrétní lety mezi Prahou a Ostravou už jsou nějaký pátek zrušené.

Avatar uživatele
Karel
před 5 lety

Kdyby někdo chtěl, tak mám možnost koupit zpátečku OSR-PRG a PRG-OSR od 1.000Kč ;) email: kkdj@seznam.cz

Avatar uživatele superweb .
superweb .
před 5 lety

Pro cloveka jako ja, ktery to ma na letiste v Praze 10minut autobusem oproti skoro hodine na hlavni nadrazi, to dava trochu vetsi smysl..pokud bych tedy z nejakeho duvodu potreboval do Ostravy :)

Avatar uživatele
mikir
před 5 lety

Ostrava -Londyn 259 Kc , Ostrava -Bergamo 339 Kc, ted mozno najit 0w , takze sice Praha-Ostrava CSA pokrok v cene ,ale zdaleka nic konkurecniho, Ryanair by to lital za 3x mene ,kdyby ho na tu trasu nekdo pustil a Regio i Pendolino a dalsi by museli jit i s tou uz tak malou cenou dolu Zasmal jsem se ale jak je opacna cena Ostrava -Praha ,jiste chapu to ,lidi z Prahy do Ostravy moc nelitaji, opacne se cestuje vic , ale tak jak pise Lukas spis na cestu jinam , nez jako vnitrostatni let

fridgy
před 5 lety

díky moc! každý to má teda jinak, ale já když už jedu někam přes republiku tak si kupuju nějakou lepší třídu ve vlaku a třeba do Ostravy by to vyšlo na takových 1200 zpáteční... takže si radši připlatím, proletím a nasbírám míle :D dík!

Avatar uživatele
milan
před 5 lety

prý "nasbírám míle" cháchá.

Avatar uživatele
Mandarinka
před 5 lety

Přiletím do Prahy 21:15 a potřebuji se dostat domů do Ostravy. Letí to ideálně ve 22:00, takže by se to i dalo stihnout, ale riskovat to, a kupovat si kvůli tomu zpáteční letenku rozhodně nebudu. Dalo by se to nějak výhodně opravdu na poslední chvíli koupit, nebo je to totální blbost?

Avatar uživatele eremi
eremi
před 5 lety

Na poslední chvíli to bude výrazně dražší.

Avatar uživatele
opt
před 5 lety

Mně to tak bizarní nepřijde - přece cesta nemusí být jen z centra do centra. Bydlím za Prahou a potřebuju být v Havířově cca kolem deváté ráno - jak vlakem, tak autem to je na cestu den předem. Let + půjčení auta mi zatím podle propočtů vychází líp časově a oproti cestě autem i cenově. Uvidím, jaká bude realita.

Avatar uživatele
opt
před 5 lety

Tak realita je taková, že dopravce zrušil ranní let:)

Avatar uživatele
HK
před 5 lety

Na Colours of Ostrava se dá pořád docela levně letět... :)

Andrea_Pernik
před 5 lety

Tomuto asi nerozumiem. Za prve je to brutalne neekologicke, za druhe casovo to vychadza na rovnako s vlakom, ak nie horsie (po zapocitani cesty na/z letisko), a este samozrejme aj cena je niekde inde.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
před 5 lety

Andreo, tato linka není primárně určena jako point to point, je to hlavně feeder pro návazné lety dál z Prahy. Dopravce samozřejmě prodává letenky samostatně jako vnistrostátní, ty si spíš koupí nějaký nadšenec...

Avatar uživatele Ivo
Ivo
před 5 lety

Bude to stale litat atr42, myslis? Ci se planuje zvednuti kapacity atr72 napr.?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 5 lety

Řekl bych, že dle obsazenosti.

Mıchal
před 5 lety

Nu, jako bizarní r/t cestu, proč ne. Jako alternativu vlaku asi zatím stále ne. Pro zájemce je stále volný jednodenní trip na pátek 6.7. (státní svátek).

Další akce