Vnitrostátní lety mezi Prahou a Ostravou s ČSA. Letenky od 1 490 Kč

Jak akci využít?

Význam tuzemského dopravce Českých aerolinií v posledních letech nabývá na důležitosti. Po logické úpravě cen na mezinárodních letech, kdy jsme se dočkali Lite tarifů a cenovému propadu o více než 50 %, konečně dochází i k cenové úpravě vnitrostátních letů mezi Prahou a Ostravou.

Jediná vnitrostátní linka bude nově od 21.5.2018 v prodeji za 1.490 Kč, avšak pouze jako zpáteční let z Prahy do Ostravy. V opačném směru sice také mírně zlevní, ale jen na 2.196 Kč. V ceně je navíc i zapsané zavazadlo do 23 kg, které uvítají zejména studenti vracející se na víkendy domů.

Nejnižší ceny dosáhnete v případě cest v pondělí, středu či pátek. Možné je také využít ranní let do Ostravy a tentýž den večerní zpět do Prahy.

Výhodnost hodinového letu oproti vlakovým spojům, které trasu urazí z centra do centra za 3 hodiny a cenám v byznys třídách okolo 1.000–1.500 Kč, si musí každý určit sám. Bezesporu se jedná alespoň o příjemné zpestření rutinního dojíždění a obměnu výhledů z okýnka.

Plátci DPH navíc mohou cestovat ještě výhodněji, jelikož vnitrostátní lety nejsou osvobozeny od DPH. Ta na vnitrostátní dopravě činí 15 %, tedy 1.295 Kč + 195 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Praha
Česká republika
Ostrava
Česká republika

od 1 490 Kč 

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 1 hod letu Rezervace na csa.cz
Ostrava
Česká republika
Praha
Česká republika

od 2 196 Kč 

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 1 hod letu Rezervace na csa.cz

  Ukázka letenek z 27. 02. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 2 700 Kč. Ušetříš přibližně 45 %.

Do kdy akce platí?

Jedná se o nový tarif platný od 21.5.2018.

Na jaké termíny jsou letenky?

Platí pro cesty od 21.5.2018, vždy v pondělí, středu a pátek.

S kým poletím?

Krátký hodinový let stroji ATR ČSA Czech Airlines.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou 2 příruční zavazadla a 1 zapsané do 23 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Kdyby někdo chtěl, tak mám možnost koupit zpátečku OSR-PRG a PRG-OSR od 1.000Kč ;) email: kkdj@seznam.cz

Odpovědět
před 16 dny
Avatar uživatele superweb .
superweb .

Pro cloveka jako ja, ktery to ma na letiste v Praze 10minut autobusem oproti skoro hodine na hlavni nadrazi, to dava trochu vetsi smysl..pokud bych tedy z nejakeho duvodu potreboval do Ostravy :)

Odpovědět
před 17 dny
mikir

Ostrava -Londyn 259 Kc , Ostrava -Bergamo 339 Kc, ted mozno najit 0w , takze sice Praha-Ostrava CSA pokrok v cene ,ale zdaleka nic konkurecniho, Ryanair by to lital za 3x mene ,kdyby ho na tu trasu nekdo pustil a Regio i Pendolino a dalsi by museli jit i s tou uz tak malou cenou dolu Zasmal jsem se ale jak je opacna cena Ostrava -Praha ,jiste chapu to ,lidi z Prahy do Ostravy moc nelitaji, opacne se cestuje vic , ale tak jak pise Lukas spis na cestu jinam , nez jako vnitrostatni let

Odpovědět
před 17 dny
Avatar uživatele fridgy
fridgy

díky moc! každý to má teda jinak, ale já když už jedu někam přes republiku tak si kupuju nějakou lepší třídu ve vlaku a třeba do Ostravy by to vyšlo na takových 1200 zpáteční... takže si radši připlatím, proletím a nasbírám míle :D dík!

před 17 dny

prý "nasbírám míle" cháchá.

Přidat odpověď
před 17 dny
Mandarinka

Přiletím do Prahy 21:15 a potřebuji se dostat domů do Ostravy. Letí to ideálně ve 22:00, takže by se to i dalo stihnout, ale riskovat to, a kupovat si kvůli tomu zpáteční letenku rozhodně nebudu. Dalo by se to nějak výhodně opravdu na poslední chvíli koupit, nebo je to totální blbost?

před 17 dny
Avatar uživatele eremi
eremi

Na poslední chvíli to bude výrazně dražší.

Přidat odpověď
před 17 dny
opt

Mně to tak bizarní nepřijde - přece cesta nemusí být jen z centra do centra. Bydlím za Prahou a potřebuju být v Havířově cca kolem deváté ráno - jak vlakem, tak autem to je na cestu den předem. Let + půjčení auta mi zatím podle propočtů vychází líp časově a oproti cestě autem i cenově. Uvidím, jaká bude realita.

Odpovědět
před 18 dny

Na Colours of Ostrava se dá pořád docela levně letět... :)

Odpovědět
před 18 dny
Andrea

Tomuto asi nerozumiem. Za prve je to brutalne neekologicke, za druhe casovo to vychadza na rovnako s vlakom, ak nie horsie (po zapocitani cesty na/z letisko), a este samozrejme aj cena je niekde inde.

před 18 dny
Lukáš Horák

Andreo, tato linka není primárně určena jako point to point, je to hlavně feeder pro návazné lety dál z Prahy. Dopravce samozřejmě prodává letenky samostatně jako vnistrostátní, ty si spíš koupí nějaký nadšenec...

před 18 dny
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Bude to stale litat atr42, myslis? Ci se planuje zvednuti kapacity atr72 napr.?

před 18 dny
David Eiselt

Řekl bych, že dle obsazenosti.

Přidat odpověď
před 18 dny
Michal

Nu, jako bizarní r/t cestu, proč ne. Jako alternativu vlaku asi zatím stále ne. Pro zájemce je stále volný jednodenní trip na pátek 6.7. (státní svátek).

Odpovědět
před 18 dny
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 38%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 33%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 68%
Tam jsi ještě nebyl!
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha , Leoše Janáčka Ostrava

Malá země v srdci Evropy sousedící s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Pro mnoho turistů je Česká republika ještě stále jedním z členů Sovětského svazu, popřípadě si ji často pletou s Čečenskem, nebo jsou překvapeni, že už se nejmenuje Československo. Vítejte v Čechách.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha
Průvodce pro letiště Leoše Janáčka Ostrava