Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Význam tuzemského dopravce Českých aerolinií v posledních letech nabývá na důležitosti. Po logické úpravě cen na mezinárodních letech, kdy jsme se dočkali Lite tarifů a cenovému propadu o více než 50 %, konečně dochází i k cenové úpravě vnitrostátních letů mezi Prahou a Ostravou.

Jediná vnitrostátní linka bude nově od 21.5.2018 v prodeji za 1.490 Kč, avšak pouze jako zpáteční let z Prahy do Ostravy. V opačném směru sice také mírně zlevní, ale jen na 2.196 Kč. V ceně je navíc i zapsané zavazadlo do 23 kg, které uvítají zejména studenti vracející se na víkendy domů.

Nejnižší ceny dosáhnete v případě cest v pondělí, středu či pátek. Možné je také využít ranní let do Ostravy a tentýž den večerní zpět do Prahy.

Výhodnost hodinového letu oproti vlakovým spojům, které trasu urazí z centra do centra za 3 hodiny a cenám v byznys třídách okolo 1.000–1.500 Kč, si musí každý určit sám. Bezesporu se jedná alespoň o příjemné zpestření rutinního dojíždění a obměnu výhledů z okýnka.

Plátci DPH navíc mohou cestovat ještě výhodněji, jelikož vnitrostátní lety nejsou osvobozeny od DPH. Ta na vnitrostátní dopravě činí 15 %, tedy 1.295 Kč + 195 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
OSR Ostrava
Česká republika
Ostrava
Zpáteční 1 hod letu (přímý let)
Ostrava
Ostrava OSR
Česká republika
PRG Praha
Česká republika
Karlův most v Praze
Zpáteční 1 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 2 700 Kč . Ušetříš přibližně 45 %.

Do kdy akce platí?

Jedná se o nový tarif platný od 21.5.2018.

Na jaké termíny jsou letenky?

Platí pro cesty od 21.5.2018, vždy v pondělí, středu a pátek.

S kým poletím?

Krátký hodinový let stroji ATR ČSA Czech Airlines.

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně jsou 2 příruční zavazadla a 1 zapsané do 23 kg.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jak musím být předem na letišti? Je to 2h před odletem jako mezistátní?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ani u mezistátních není nutno vždy být přesně 2 hodiny... prostě tak, abys let v pohodě stihnul. Každopádně tyhle konkrétní lety mezi Prahou a Ostravou už jsou nějaký pátek zrušené.

Přidat odpověď
před 3 lety

Kdyby někdo chtěl, tak mám možnost koupit zpátečku OSR-PRG a PRG-OSR od 1.000Kč ;) email: kkdj@seznam.cz

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele superweb .
superweb .

Pro cloveka jako ja, ktery to ma na letiste v Praze 10minut autobusem oproti skoro hodine na hlavni nadrazi, to dava trochu vetsi smysl..pokud bych tedy z nejakeho duvodu potreboval do Ostravy :)

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
mikir

Ostrava -Londyn 259 Kc , Ostrava -Bergamo 339 Kc, ted mozno najit 0w , takze sice Praha-Ostrava CSA pokrok v cene ,ale zdaleka nic konkurecniho, Ryanair by to lital za 3x mene ,kdyby ho na tu trasu nekdo pustil a Regio i Pendolino a dalsi by museli jit i s tou uz tak malou cenou dolu Zasmal jsem se ale jak je opacna cena Ostrava -Praha ,jiste chapu to ,lidi z Prahy do Ostravy moc nelitaji, opacne se cestuje vic , ale tak jak pise Lukas spis na cestu jinam , nez jako vnitrostatni let

Odpovědět
před 4 lety
fridgy

díky moc! každý to má teda jinak, ale já když už jedu někam přes republiku tak si kupuju nějakou lepší třídu ve vlaku a třeba do Ostravy by to vyšlo na takových 1200 zpáteční... takže si radši připlatím, proletím a nasbírám míle :D dík!

před 4 lety

prý "nasbírám míle" cháchá.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Mandarinka

Přiletím do Prahy 21:15 a potřebuji se dostat domů do Ostravy. Letí to ideálně ve 22:00, takže by se to i dalo stihnout, ale riskovat to, a kupovat si kvůli tomu zpáteční letenku rozhodně nebudu. Dalo by se to nějak výhodně opravdu na poslední chvíli koupit, nebo je to totální blbost?

před 4 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Na poslední chvíli to bude výrazně dražší.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
opt

Mně to tak bizarní nepřijde - přece cesta nemusí být jen z centra do centra. Bydlím za Prahou a potřebuju být v Havířově cca kolem deváté ráno - jak vlakem, tak autem to je na cestu den předem. Let + půjčení auta mi zatím podle propočtů vychází líp časově a oproti cestě autem i cenově. Uvidím, jaká bude realita.

před 4 lety
Avatar uživatele
opt

Tak realita je taková, že dopravce zrušil ranní let:)

Přidat odpověď
před 4 lety

Na Colours of Ostrava se dá pořád docela levně letět... :)

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Andrea_Pernik

Tomuto asi nerozumiem. Za prve je to brutalne neekologicke, za druhe casovo to vychadza na rovnako s vlakom, ak nie horsie (po zapocitani cesty na/z letisko), a este samozrejme aj cena je niekde inde.

před 4 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Andreo, tato linka není primárně určena jako point to point, je to hlavně feeder pro návazné lety dál z Prahy. Dopravce samozřejmě prodává letenky samostatně jako vnistrostátní, ty si spíš koupí nějaký nadšenec...

před 4 lety
Avatar uživatele Ivo
Ivo

Bude to stale litat atr42, myslis? Ci se planuje zvednuti kapacity atr72 napr.?

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Řekl bych, že dle obsazenosti.

Přidat odpověď
před 4 lety
Mıchal

Nu, jako bizarní r/t cestu, proč ne. Jako alternativu vlaku asi zatím stále ne. Pro zájemce je stále volný jednodenní trip na pátek 6.7. (státní svátek).

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Černá pláž
ušetříš až 59%
To budou fotky!
Manchester
ušetříš až 59%
To musíš vidět!
Zátoka Ha-Long
ušetříš až 13%
Tam to bude krásný!
Santa Maria dei Servi
ušetříš až 74%
Tam chceš!
5449 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Ostrava
Česká republika Přílet na letiště Leoše Janáčka Ostrava

Do celého ostravského regionu se z letiště dostanete vlakem i autobusy. Nejrychlejším spojením s centrem Ostravy je železnice, vlaky linky S4 však bohužel jezdí ve 1 až 3hodinovém nepravidelném intervalu a většinou nenavazuje na letový řád. Cesta na hlavní nádraží zabere 23 minut při ceně 49 Kč. Spojení vyhledáte na webu cd.cz, stanice na letišti se jmenuje "Mošnov, Ostrava Airport". 

Levněji (37 až 45 Kč) se do Ostravy dostaneme autobusovými linkami, které mají většinou nepravidelný interval. Detailní informace o jízdních řádech naleznete na webu letiště. Jízdenky se vždy kupují u řidiče.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Leoše Janáčka Ostrava