Letiště Leoše Janáčka Ostrava

Ostrava Leos Janacek Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

OSR (IATA)
LKMT (ICAO)
Česká republika

Letiště Leoše Janáčka se nachází v obci Mošnov asi 23 km od centra Ostravy. Převážný provoz vyplňují charterové lety k moři, linka ČSA do Prahy a Ryanairu do Londýna a Milána. Ostravské letiště je jediným v Česku a na Slovensku, které má přímé napojení na železnici.

V Ostravě se nachází jediný malý terminál, je přehledný a relativně prostorný a odbavovací proces zabere jen pár minut.

Otevírací doba je 24 hodin.

 


Letenky

Jediné prakticky využitelné spojení zatím z Ostravy vede jen do Londýna a Milána, kam se dají sehnat letenky zhruba od 1.000 Kč. Akční letenky se však můžou i dostat i pod hranici 500 Kč za zpáteční cestu.

Z Ostravy pravidelně létají České aerolinie do Prahy (zhruba 4.500 Kč) nebo SmartWings do Duabje (od 7.500 Kč). Během letní sezony často nabízejí do prodeje cestovní kanceláře volné kapacity do letních přímořských destinací, zpáteční letenky se tak dají sehnat od 3.000 do 6.000 Kč.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Do celého ostravského regionu se z letiště dostanete vlakem i autobusy. Nejrychlejším spojením s centrem Ostravy je železnice, vlaky linky S4 však bohužel jezdí ve 2 až 3hodinovém intervalu a většinou nenavazují na letový řád. Cesta na hlavní nádraží zabere 32 minut při ceně 51 Kč.

Levněji (35 až 40 Kč) se do Ostravy dostaneme autobusovými linkami, které mají většinou nepravidelný interval. Detailní informace o jízdních řádech naleznete na webu letiště.


Jak se sem dostat

Z Česka nebo Slovenska je nejlepším způsobem doprava po železnici s přestupem v Ostravě na hlavním nádraží nebo v Ostravě–Svinově na vlak linky S4, který má zastávku přímo před letištním terminálem. Informace o jízdních řádech nebo online platba jízdenek je možná na stránkách Českých drah.


Kde parkovat

Parkovacích možností okolo letiště je hned několik:

  • Oficiální letištní parkoviště „P3“ umístěné v pěší docházkové vzdálenosti od terminálu. Cena za týden je 500 Kč,
  • parkoviště Lismond poblíž hlavní silnice číslo 58. Cena za týden je rovněž 500 Kč, k letišti budete odvezeni zdarma. Provozní doba je 24 hodin denně. Více na Parkoviště Lismond.
  • parkování U Karlose vás vyjde asi na 415 Kč za týden a nachází se asi kilometr od letiště, kam budete odvezeni zdarma. Funguje 24 hodin.
  • nejlevnější parkování se nachází v obci Skotnice. Za týden zaplatíte 400 Kč a i toto parkoviště funguje nonstop. Viz odkaz na prozvovatele.

Služby na letišti

Wi-fi je neomezená a zdarma.

V terminálu najdete jednu restauraci, trafiku Relay a v tranzitní zóně i jeden malý Duty free shop.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do České republiky? Nastav si hlídače