Ostrava

Letiště Leoše Janáčka Ostrava

O letišti

Letiště Leoše Janáčka se nachází v obci Mošnov asi 23 km od centra Ostravy. Převážný provoz vyplňují charterové lety k moři a Ryanairu do Londýna. Ostravské letiště je jediným v Česku a na Slovensku, které má přímé napojení na železnici s pravidelnou osobní dopravou.

V Ostravě se nachází jediný malý terminál, je přehledný a relativně prostorný a odbavovací proces zabere jen pár minut. Odletová část je v moderní větší budově, příletům slouží starý menší terminál přímo sousedící s tím novým.

Otevírací doba je 24 hodin.

Oficiální stránky letiště jsou www.airport-ostrava.cz

IATA Kód
OSR
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
09:07
Vzdálenost z ČR
279 km

Letenky

Z Ostravy koupíte levné letenky především do Londýna, kam se dají sehnat zhruba od 1.000 Kč. Akční letenky se však můžou i dostat i pod hranici 500 Kč za zpáteční cestu. Nově od května 2020 do Ostravy létá i polská aerolinka LOT s přímým letem do Varšavy, kde ceny zpátečních letenek začínají na 1 500 Kč. S LOTem zakoupíte i návazná spojení na jedné letence, především ve směru do Asie.

Během letní sezony často nabízejí do prodeje cestovní kanceláře volné kapacity do letních přímořských destinací, zpáteční letenky se tak dají sehnat od 3.000 do 6.000 Kč. 

Dlouholetá linka ČSA do Prahy, díky které se dalo s jedním přestupem doletět do mnoha měst v Evropě, byla v roce 2018 zrušena a nepočítá se s jejím obnovením. Letišti se dlouhodobě nedaří získávat nová spojení, naopak ta stávající letecké společnosti ruší (Ryanair ruší od roku 2019 linku do Milána–Bergama, SmartWings v roce 2018 zrušil spoj do Dubaje).

Aktuálně dostupné přímé lety z Ostravy Mošnova:

  • Ryanair: Londýn-Stansted
  • LOT: Varšava
  • + desítky letních charterů

Inspirujte se akcemi na letenky do Ostravy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do celého ostravského regionu se z letiště dostanete vlakem i autobusy. Nejrychlejším spojením s centrem Ostravy je železnice, vlaky linky S4 však bohužel jezdí ve 1 až 3hodinovém nepravidelném intervalu a většinou nenavazuje na letový řád. Cesta na hlavní nádraží zabere 23 minut při ceně 49 Kč. Spojení vyhledáte na webu cd.cz, stanice na letišti se jmenuje "Mošnov, Ostrava Airport". 

Levněji (37 až 45 Kč) se do Ostravy dostaneme autobusovými linkami, které mají většinou nepravidelný interval. Detailní informace o jízdních řádech naleznete na webu letiště. Jízdenky se vždy kupují u řidiče.

Jak se sem dostat

Z Česka nebo Slovenska je nejlepším způsobem doprava po železnici s přestupem v Ostravě na hlavním nádraží nebo v Ostravě–Svinově na vlak linky S4, který má zastávku přímo před letištním terminálem. Informace o jízdních řádech nebo online platba jízdenek je možná na stránkách Českých drah.

Pokud pojedete autem, letiště leží přímo u silnice číslo 58, která spojuje Ostravu s Příborem a Rožnovem pod Radhoštěm. 

Autem z Ostravy se na letiště dostanete zhruba za 25 minut, z Olomouce za 50 minut nebo ze Zlína za cca hodinu a čtvrt.

Kde parkovat

Parkovacích možností okolo letiště je hned několik:

  • Oficiální letištní parkoviště „P3“ umístěné v pěší docházkové vzdálenosti od terminálu. Cena za týden je 600 Kč (viz detailní ceník),
  • parkoviště Lismond poblíž hlavní silnice číslo 58. Cena za týden je rovněž 600 Kč, k letišti budete odvezeni zdarma. Provozní doba je 24 hodin denně. Více na Parkoviště Lismond
  • parkování U Karlose vás vyjde na 560 Kč za týden a nachází se asi kilometr od letiště, kam budete odvezeni zdarma. Funguje 24 hodin. 
  • poslední možností je hlídané parkoviště v obci Skotnice. Za týden zaplatíte 600 Kč a i toto parkoviště funguje nonstop. Viz odkaz na provozovatele. 

Služby na letišti

Wi-fi je neomezená a zdarma.

V terminálu najdete jednu restauraci, trafiku Relay a v tranzitní zóně i jeden malý Duty free shop.

Nový obsah 6

naposledy aktualizováno 26. 06. 2020
Navrhni úpravu

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Richard J.
Richard J.
před 3 lety

Teď už je cena za jednosměrnou jízdenku od ČD z Ostrava-Svinov na Mošnov,Ostrava Airport bez slevy pro dospělého 49 Kč.

Avatar uživatele
Ludmila
před 4 lety

Prosím o radu, z Hurgady přiletíme 20.10.v 9.00 hod. Máme spoj vlakem z letiště v Mošnově do stanice Ostrava - Svinov tak, abychom mohli přestoupit na spoj do Hodonína v 11.08 hod. Děkuji za odpověď

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 4 lety

Nic Vam nepojede. Je sobota, tudiz sobotni rady :) mezi 7 a 14 zadny spoj :)

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 4 lety

Jedinou moznosti taxi, ci Vas nekdo odveze

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 4 lety

Holt kraj razovity... "Téměř osm milionů korun zaplatí Moravskoslezský kraj za to, že na ostravském letišti bude cestující lákat k návštěvě kraje. Kraj si na letišti, které mu patří, pronajal desítky reklamních ploch od okenních fólií až po vozíky pro zavazadla na celý rok."

https://zdopravy.cz/moravskoslez...sti-17555/

Avatar uživatele
Jiri
před 4 lety

Zdravim prosim vas berou na letisti ostrava janacka dolars amerika.. Dik

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí