Letištní VIP salónky: jak na vstup zdarma v Praze a Vídni

Napsal

Chystáte se na dovolenou a chtěli byste čekání na letišti posunout o level výš? Využijte VIP salónků, které nabídnou tichou oázu klidu uvnitř rušných letišť. O tom co přesně nabízí a jak se alespoň v Praze a Vídni dostat do salónku zadarmo jsou již následující řádky..

Výhody, nevýhody a co vlastně od salónku očekávat

Co lze očekávat od letištních salónků? Mimo již zmíněného klidu a ticha se můžete těšit na all-inclusive občerstvení - to je téměř v každém salónků zdarma. K pití je vždy alespoň standardní výběr v podobě koly, spritu, sodovky, džusů a kávy. Zvykem bývá i základní nabídka alkoholických nápojů, kde nechybí vína, piva, šampaňské nebo silnější destiláty - samozřejmě stále co hrdlo ráčí a bez doplatku. Je však na místě i zde pít s Mírou a vyhnout se zbytečným nepříjemnostem při nástupu do letadla. Nechybí ani něco k zakousnutí. Na výběr mohou být nejrůznější druhy salátů, baget, sušenek a dalších slaných dobrot k pitivu. Lepší salónky nabídnou i teplé občerstvení, zákusky či ovoce.

Mezi další bonusy zcela jistě patří wifi připojení, místní i anglické deníky či magazíny a internetové koutky. Třešničkou na dortu je pro mnohé z nás přímý výhled z oken na letištní plochu, kdy v pohodlném křesle můžeme pozorovat cvrkot po ploše. Na některých místech je nabízena i možnost využití sprch, většinou jsou však zpoplatněny.

A nevýhody? Mezi ty bych uvedl jen fakt, že vstup do salónků je zpoplatněn. Obyčejně se platí mezi 25 - 35 eury. Pokud ale máme při přestupu pár hodin času, řekněme 4 a více, již se vyplatí na úkor nákladů za občerstvení v restauracích a fastfoodech zauvažovat nad vstupem právě do VIP salónku a za přibližně stejnou cenu čerpat veškeré výhody, které nabízí. Někdy není nutné platit ani za vstup, viz. níže.

Vstup do salónků na letišti v Praze a Vídni zdarma ke kreditním kartám

Od 1.5.2016 je vstup zpoplatněn 450 Kč - pokud se registrujete do programu Master Card Priceless Specials, dostanete zpět 350 Kč.

Možná jste dosud nevěděli, že i vaše banka umožňuje zřízení kreditní karty MasterCard World, která vám umožní volný vstup do salónků v Praze a Vídni. Stačí přitom jen požádat o vydání a na letištích máte dveře otevřené. Nezapomeňte ale, že kreditní karty jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem - více o problematice kreditek např. na mesec.cz. Které banky vydávají kreditní karty MasterCard World s možností volných vstup do salónků a jaké jsou podmínky pro jejich vydání a vedení? To ukazuje tato přehledná tabulka:

přejeďte myší pro zvýraznění dané karty

Banka Karta Cestovní pojištění Poplatek Vedení zdarma? Výhody
CITI Life Ne 50 Kč 1x platba za měsíc 2% z nákupů, 4 dodatkové karty, 2.000 Kč*
MALL.cz Ne 50 Kč 1x platba/měsíc 2% z nákupů, 2.000 Kč voucher do Mall.cz
Billa Ne 50 Kč 1x platba/měsíc 1% z nákupů, 3% z nákupů v Bille, 4 dodatkové karty
ČSA Ano 209 Kč - 4 míle do OK Plus za 100 Kč, 20.000 mil vstupní bonus
Raiffeisen Style Ne 59 Kč k tarifu eKonto komplet (129 Kč/m) 2% z nákupů, dodatkové karty
DeLuxe Ne 129 Kč k tarifu eKonto komplet (129 Kč/m) + obrat 10tis./m 2% z nákupů, dodatkové karty
ČS World Ne 59 Kč - 1% z nákupu, 2% z nákupu v zahraničí, 3 dodatkové karty
CSOB World Ne 50 Kč min útrata 5tis. 1% z nákupu, 1 dodatková karta
Platinum Ano 350 Kč - Priority pass**
KB A Karta Ne 59 Kč min útrata 3tis. -
Lady karta Ne 59 Kč min útrata 3tis. -
Unicredit MM Standard Ano 70 Kč pro Senator a HC status 3 míle za 100 Kč do Miles&More +2.000mil vstupní bonus, PP***
MM Gold Ano 170 Kč pro Senator a HC status, ke kontu Premium (obrat 50tis./m) 5 mílí za 100 Kč do Miles&More +4.000mil vstupní bonus, PP**
Agip Ano 40 Kč min útrata 3tis. PP**
ZUNO Platinová Ano 128 Kč - -

*bonus 2.000 Kč na nákupy je platný pro karty vydané do 30.09.2014., **zdarma je pouze základní členství v ceně (89€ - viz. níže), ***možnost členství Priority pass za 500 Kč/rok (standardní cena 89€)

Kterou kartu tedy zvolit?

Obecně říkám, máte-li již nějaký účet u předchozích bank vedený, zažádejte o kartu u své banky. Tedy za předpokladů, že jste s ní spokojeni a nenecháváte přechod k jiné bance na Yindy.

Nemáte u dané banky účet nebo chcete zvolit tu nejlepší variantu pro všechny? Pak vyberte Citi.

Citi si u mne získala prvenství právě kvůli možnosti bezplatného vedení. Jednou za měsíc zaplatíme rohlíky v obchodě a máme měsíční poplatek zpět. Důležité je si poslat peníze na účet aby nebyl náš stav v mínusu a tím neměli u banky úvěr. Po bezplatném roce můžeme kartu zrušit a znovu o ni zažádat nebo banku přemluvit k odpuštění poplatků i v roce následujícím. Kdo se nezeptá, nic nemá. Bude-li vaše měsíční útrata vyšší jak 2.500 Kč, máte zpět na 2% bonus 50 Kč, což pokryje vedení účtu.

Budete-li sjednávat kartu u společnosti Citi, můžete podpořit i tento projekt objednáním karty skrz našeho partnera Sfinance.cz/kreditni-karty >>.

Proč dodatkové karty? Vstup zdarma je umožněn pouze držiteli karty, proto pokud cestujete s partnerem, musíte mít oba dva svou vlastní kartu.

Jaké salónky jsou k dispozici?

Kartu pro vstup lze uplatnit pouze v salónku MasterCard lounge na Terminálu 1 pražského letiště, který je určen pro odlety mimo Schengenské území. Pokud je i přesto váš odlet z Terminálu 2, stále je možné projít s pasem na terminál 1 bez nutnosti odletu z tohoto terminálu. Většina celníků letenky nekontroluje a pokud ano, zkuste výmluvu v podobě doprovodu známých. V opačném případě budete jen nasměrováni na Terminál 2.

Vstup zdarma platí pouze pro držitele karty / dodatkových karet. Doprovod platí sníženou cenu vstupného, a to 450 Kč.

Aktualizace: od května 2016 je vstup zpoplatněn na 450 Kč a v případě registrace do Priceless Specials, se vrací 350 Kč.

Ve Vídni můžeme na tyto karty využít salónky SKY lounge a Jet lounge.

Doplnění: do MasterCard salónku můžete vstoupit taktéž s dalšími prémiovými kartami MC Gold a a MC Platinum.

U ČSA za 5.000 mil volný vstup pro jednu osobu

Pravděpodobně jeden jediný dosažitelný bonus v rámci věrnostního programu českých aerolinií je vstup do VIP salónku ERSTE (T2) nebo MasterCard (T1). Ten obdržíte pouze za 5.000 mil, z toho prvních 2.000 mil získáte za registraci do programu a další 1.000 mil za každou rezervaci letenky skrz portál csa.cz.

Vstup zdarma ke každé cestě v byznys nebo první třídě a pro FFP

K tomuto není téměř co dodat. Snad jen, že ceny za letenky v byznys třídách jsou téměř vždy mimo realitu idey levného cestování. Pokud létáte často, jistě sbíráte míle do FFP - frequent flyer programů. K dosažení zajímavého statusu mnohdy nestačí ani 2 dálkové lety, výjimkou může být program ve Star alliance od Aegean airlines.

Ideální společník pro časté cestovatele - Priority pass

Priority pass je globální karta speciálně určena pro cestovatele, kteří na svých cestách hledají dostatečný komfort téměř na každém letišti. S Priroty passem máte volný nebo zlevněný přístup do salónků po celém světě. Registrace je však zpoplatněna ročním členstvím, které umožňuje zvolit tři druhy:

• Roční základní - za 89€ jste členem Priority a máte vstup do salónku pro vás a doprovod s 50% slevou
  • Roční s 10 vstupy - 224€, stejné jako základní vstupné, jen je navíc pro držitele (pouze pro něj) předplaceno 10 volných vstupů. Po vyčerpání je klasicky uplatněna 50% sleva, stejně tak pro váš doprovod.
  • Roční neomezené - 359€, ideální a zároveň nejdražší volba. Po dobu jednoho roku máte možnost neomezeného počtu návštěv všech salónků v programu, znovu s možností 50% slevy pro doprovod.
Další cena vstupu do salónku včetně slevy je 24€.

Priority pass se 4 vstupy u Erste Premier

Priority pass se 4 volnými vstupy nabízí zdarma k účtu banka Erste Premier, která zároveň nabízí vedení účtu bez plnění podmínek v rámci zkušebního půlročního období zdarma. V opačném případě je nutné plnit nadstandardně bonitní podmínky v podobě 100tis. příjmu / hotovosti 1 milionu / hypotéky nad 2,5 milionu a nutný obrat u obchodníků minimálně 100 tisíc za rok (jsou-li vaše aktiva u banky nižší než 2,5 milionů, je nutný obrat 250 tis.). Jinak je vedení účtu na měsíc za 500 Kč / 1.000 Kč. Další banky poskytují k prémiovým účtům pouhé členství v Priority pass.

Erste Premier navíc ke své platební kartě Visa Infinite umožní vstup do salónku Erste Premier lounge v Praze na Terminálu 2. Společně s držitelem karty mohou jít zdarma do salónku další 2 dospělé osoby a děti do 14 let. Novinkou od letošního podzimu bude také prestižní karta MasterCard World Elite, kterou by měli v Erste co nejdříve napojit na další salónky po evropských letištích.

Pokud máte i vy zkušenosti či další nápady k salónkové tématice, sem s nimi.

Na viděnou v MasterCard Lounge.

Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Tak banka ruší Priority Pass a místo něho nabízí KeyLounge.

Má někdo zkušenosti s KeyLounge?

Děkuji

Daniel

Ahoj. jen trochu zhýralý dotaz - pokud si dobře pamatuji, tak Jet lounge je za rámem a sky lounge před.. byl jste někdo v obou najednou - myslím tím chvilku před security ve sky a pak v Jet za security... jen pro porovnání.. mám mastercard WE, tak by měl být vstup zdarma do obou...tak jen jestli je to možné a jestli to není problém při jednom letu využít oba.. díky moc za info..

• (upraveno 2018-11-21T07:13:33+01:00)

Obě lounge jsou za security, jen v jiných částech terminálu (jiné gates). Jinak porovnávat není potřeba, je tam úplně to samý jak v jedné, tak ve druhé ve smyslu jídla a pití, mně osobně přijde lepší JET z hlediska interiéru.

Není Sky Lounge před security i za? Já jsem jí stejně vždycky musel projít, protože s boarding passem do jiného terminálu nejde jít rovnou.

Jsou dvě Sky Lounge jedna pro Schengen, jedna pro non-Schengen (jsou vzájemně odděleny prosklenou stěnou), ale obě jsou za security, ve Vídni není žádná lounge před security.

Daniel

pokud jsem se díval správně, tak by ten Sky non schengen měl být před security - v tom mezi prostoru mezi bezpečnostním rámem a kontrolou pasu.. ale teď po tom "stěhování" salonků, kdo ví..:(

Podle mého názoru vždycky byl a je až za security - což je "bezpečnostní rám", kontrola pasů je něco jiného. Jinak v non schengen Sky lounge jsem byl naposled v září a je pořád na stejném místě co byl, tedy za security.

Možná by bylo dobré doplnit do článku i salonky v Bratislavě a ve Vídni, kam se teď taky dá jít s Mastercard World zdarma.

a ještě k dotazům jestli se může do toho jet lounge při priletu. nemůže.. ale obsluha byla vstřícná slovenka a říkala že to záleží na obsluze..a že většina kolegů ro neřeší...:)

Tak to jsme zrovna nedávno narazili na kolegu, který to řešil. Jinak v rámci přespání na letišti se dá večer jít do jednoho salonku a ráno do druhého (ten samý jsme radši nezkoušeli :) ).

Salonek v Bratislavě nic moc, k jídlu chlebíčky (dobré), bagety (na můj vkus s poměrně nepříznivým poměrem pečivo/náplň), brambůrky, oříšky, Rumba, Nugát, poháry, na pití alko a nealko pivo, další alkohol, postmix, čaj/káva, 2 džusy, voda. Na Prahu ani Vídeň to teda nemá, ale darovanému koni na zuby nekoukej. :)

Jsem zvědavý na Budapešť.

tak dnes vyzkoušen salonek jet lounge ve vídni. je tedy už až za rámem a hlavně mi bylo obsluhou řečeno že na mastercard we můžu i další 4 hosty zdarma.. tak paráda... jen by mohli otvírat dříve než v 5...

niemandos

To je nějaké podivné. Já tam byl 14 dní zpátky a za manželku jsem platil normálně 23E. Všude se také píše, že 4 sebou můžeš vzít jen v Praze. Bud obsluha nevěděla která bije, nebo máš kartu rakouské banky? Nic jiného mě nenapadá. Jedině že by byla nějaká změna, o čemž ale pochybuju.

Daniel

nevím jak ty ostatní salonky ale ten jet lounge hned za rámem vpravo. slovenka za přepážkou jednoznačně rekla ze jsou 4 hosti zdarma a dokonce to bylo napsané í na listku který jsem dostal. mám kartu mastercard world elite od erste premier v česku...:)

Nemohl bys sem hodit fotku toho lístku? Pokud jej máš :) Tohle musí být nějaká novinka.

niemandos

To by mě taky zajímalo. Já tam byl 30.9. Ještě se mě obsluha ptala, jestli nemám nějakou další kartu, abych nemusel platit za manželku. Nepamatuji se, že bych kromě účtu za zaplacení dostal nějaký lístek :). Co mě překvapilo bylo, že cena nebyla 23 Euro, ale myslím 23,30 Euro. Mám Master card orld elite od CSOB.

• (upraveno 2018-10-09T18:00:35+02:00)

tak jsem lístek našel.. jen jak mám tady přidat foto...?

niemandos

Tak poradí někdo, jak se vkládá ta fotka. Jsem moc zvědavý na ten lístek :)

Fotka se da vlozit na forum, ale sem asi ne. Mohl by to vlozit do nejakeho vlakna jako OT, napsat sem kam to dal a pozdeji treba smazat.

niemandos

Tak založ Danieli Hulenko nové téma ve foru, at se konečně dočkám toho lístku. Jsem napnutý jak šráky :)

niemandos

Nazdar. Mám dotaz ohledně vstupu do salonku na Priority pass po příletu ve Vídni. Četl jsem, že by to s PP po příletu mělo jít. Má někdo zkušenost z poslední doby.? A jak se dostanu k salonkům po příletu? Transitem? Budeme mít ale jedno odbavené zavazadlo, takže ho musím prvně vyzvednout, což bude asi problém? Čumím na mapu letiště a moc moudrý z toho nejsem :). Letím z Olbie s Level (Vuelingem) s rodinou a občerstvení kolem oběda po příletu by přišlo vhod. Do salonku po příletu normálně nechodím, takže s tím nemám žádnou zkušenost. Díky za odpovědi.

Přiletíte normálně do tranzitní zóny (odletové/příletové), takže salónek bude po ruce. Ale určitě nejde odejít pro zavazadlo a zase přijít. Pokud se ale zdržíte pár minut jen na rychlý snack, nebude problém a zavazadlo určitě počká.

Otázkou, zda se vyplatí vstupy na PP místo klasického jídla někde v restauraci. Salónek ve Vídni jsem nenavštívil, takže ani netuším, co by tu mohlo a mělo být k jídlu.

niemandos

Prave ze to zavazadlo mi děla starosti. Taky si myslim,ze jak projdu k baglum,tak už nemám šanci. Narychlo si odskocit do salónku mě napadlo bez baglu,ale otázkou je , jestli to má smysl. Nevim,jak dlouho nechávají jezdit zavazadla na pasu, než je daji někam k nevyzvednutym. Nikdy jsem to nezkoušel :), ale zřejmě to bude závisle podle toho,jak rychle se jim podaří vyložit všechny zavazadla z letadla. To muže být 10 nebo klidne i 40 min a pak je nějakou dobu nechají jezdit. Asi se na to vykašlu. Mam poslední 2 volné vstupy na PP a tento rok už nikam nepoletim,tak jsem to chtěl využít. Mužu zkusit salonek v Olbii, ale při odletu před 11 hod a snídani v hotelu mi to taky moc nedává smysl. Nebyl někdo náhodou v Olbii? Kdyby to bylo nějaké extra fajn,tak bych tam zašel :) Treba jestli je tam pěkný výhled na letadla.Ze by se mladý zabavil.

Pokud přiletíš po 8. září, tak to asi pusť rovnou z hlavy, protože Jet lounge bude nově za security mezi gate B a C...

niemandos

Priletim až koncem září. Myslel jsem, ze všechny lounge jsou už teď za security? Nebo Cali ví víc než jiní ?? :) Přiznám se, ze z Vídně jsem v posledních letech letěl jen jednou, takže letiště neznám.

chápu teda dobře, že Jet lounge (tzn. i mastercard world elite) bude od 8. září až za bezpečnostním rámem..? to by bylo úplně super...

Zdravím, Niemandos, vyšlo to v té Vídni? Řešíme to samé, zda se dá využít ve Vídni lounge po příletu (priletime v noci a chceme si na chvíli pospat, dát sprchu, jídlo atd.) Zavazadla máme jen příruční. Díky.

Ahoj Kláro,

Ja přiletěl s Levelem a vystupoval jsem zpět ke gatum na C,takže by se do salónku Jet Lounge,který je na B jit dalo. Ja jsem tam ale nakonec kvůli kufru nešel. Četl jsem,ze v jediné Vídni to jde po příletu,ale myslim,ze to je na priority pass a ne na kreditku. Sprchy jsem si v Jet lounge nevšiml. Salonek je hned za kontrolou v pravo a pak zase v pravo za rohem na B.

Díky!

Mailand

Pokud přiletíte v noci, tak to dost záleží v kolik.. Opening times: Jet 05:00 to 22:30, Sky 05:00 to 22:00

Sprcha v Jet Lounge byla na původním místě a je i teď. Ve Sky Lounge je taky. Když jsem se díval na web Mastercard, tak tam byly lounge divně popsané, nebylo tam uvedené všechno vybavení, např. sprcha, i když ve skutečnosti byla.

Zdravím,

mám MC Gold a MC World, je u nich vstup do salonku. Je ale možné, aby někdo jiný vstoupil se mnou do salonku, když mu pujcim tu druhou kartu? Děkuji

Mastercard Lounge Praha – letištní salónek na Terminálu 1 Letiště Václava Havla

- důležité – stačí při vstupu předložit kartu Mastercard

karta Platinum – držitel vstup zdarma, doprovod 450 kč

A karta, Lady, Zlatá – držitel 450,- (pokud se držitel registruje do programu Priceless Specials – dříve než využije salónek – získá 350,- z této transakce), doprovod 450,-

standardní držitel – vstup 720,-

pozn. děti do 3 let zdarma

Letištní salónky Vídeň

- důležité – stačí při vstupu předložit kartu Mastercard

Zlatá, Platina, A karta, Lady karta – vstup zdarma, doprovod 23 EUR

niemandos

Vstup do salonku možná, ale ne zdarma a jít na kartu někoho jiného možné není, protože musíš ukazovat boarding pass. Proč si nepřečteš článek výše?

Chtěl bych se zeptat, jestli při vlastnictví kreditky miles and more gold mohu do salónku ve Vídni zdarma? A jak je to s osmiletým ditětem, budu na něho muset něco doplácet?

zdravím a chci se zeptat-mám kartu KB mastercard PLATINUM a k ní vydanou kartu Priority Pass.Nevím však k jaké úrovni patří a jaké slonky a za jaké ceny mohu navštívit.Bohužel se mi nepodařilo kontaktovat kompetentní info ,keré by vše objasnilo. Děkuji M 776625925

Dobrý den, ma v Antalia na letisti Erste Premier salonek.

Dekuji

Tomáš

Dobrý den, chtěl bych se zeptat mám kartu od KB GOLD

Kam všude mám přístup a kolik mě to bude stát ? Děkuji

Dobrý den Tomáši, co je to přímo za kartu? Mastercard? World nebo World Elite?

Jsem držitelem PRIORITY PASS-trochu se v tom ale ztrácím.Mohu tuto kartu použít na vstup do salonkú v Praze a Londýně a co mě to bude stát.

Záleží na členství. Může stát běžný vstup nebo být i zdarma.

Dobrý den, jak je to prosím se vstupem do salonku pro držitele karty VISA Platinum od KB? Chápu to dobře, že je to od roku 2016 taky zpoplatněno?, děkuji

Avatar uživatele 81martin
81martin

Zdravim, da se nejak z terminalu 2 prejit do terminalu 1 MasterCard® LOUNGE Praha ? Letim mimo Eu ale pres Frankfurt :(

Avatar uživatele wiki
wiki

Zdravim, prešiel som si všetky ponuky bank ( na SK) a možnosti ako sa dostať do VIP salonikov a naj mi vychádza kreditná karta American Express Gold. Neviem ako v CR ale na SK ju poskytuje VUB banka za ročný fixný poplatok 133€ , ďalej už nič neplatite , teda je jedno či kartou platite alebo nie, nie je tam žiadny dalši poplatok nastavenie na čerpanie karty . Okrem poistenia pri cestovani do výšky pol melona € je na karte automaticky „Priority Pass“ – vstup do VIP salónikov na letiskách po celom svete plus paušálna cena 24€ za doprovod. Mne táto karta ( zvažujem že si ju obstarám, pretože teraz mam American Express Blue - ktorá Priority pass neobsahuje) vychádza zo všetkých ostatných ako bezkonkurenčna. U DinersClub alebo zakúpenia PriorityPass na priamo vychádza cena 4x tolko za rok aby ste mail free vstupy. A u MasterCard Gold a pod s Elite programom je zas vstup len do 2 salonikov - Vieden a Praha...to je teda dost malo nie ?? Naproti tomu dat 133€ rocne za free pass po celom svete mi pride dost zaujmava ponuka, samozrejme len v prípade ak často, teda minimálne 10x ročne letíte. V opačnom prípade je to zbytočný luxus vlastnit tákuto kartu.

Avatar uživatele wiki
wiki

Zdravim, ja mam obycajnu MasterCard credit STANDARD a som s nou registrovany na mastercard priceless specials. Chapem to z tohto clanku ze tato informacia sa vztahuje aj na mna ? " Od 1.5.2016 je vstup zpoplatněn 450 Kč – pokud se registrujete do programu Master Card Priceless Specials, dostanete zpět 350 Kč." A ak ano, tak to plati len na vip salon v Prahe alebo aj na Vieden ? Moc krat dakujem za opdpoved

Mandarinka

Myslím, že nárok na vstup nemáš, viz: https://www.eliteprogram.cz/mastercard-lounge.php Vídeň by měla být stále zdarma.

Avatar uživatele roy
roy

Shrnu Vám to: Nejběžnější programy jsou Diners, Mastercard Elite, Priority Pass (pro bohaté). Všude se Vše platí, každý vstup, kromě lidí co mají miliony. Buď to máte v ročním poplatku, nebo jednotlivě. Většinou vám umožní vstup blízkých, samozřejmě za další poplatek a to většinou kolem 700 Kč vstup. Proč by taky ne, když platíte, že. Někdy se to vyplatí, někdy je lepší si zaplatit hotel za 1000 Kč. Co se týká servisu, nic extra, jídlo jako fast food, pití ok. Zapomeňte na srovnání se salonky Business tříd nebo prvních tříd, je to jako kolo a Mercedes. Vše mám vyzkoušené, používám Diners. 1500 Kč ve dvou, 3000 Kč ve 4ch se vyplatí časově jak komu.

Asi hloupá otázka, ale můžete mi vysvětlit, kde konkrétně se ty salonky na letištích obvykle nacházejí? Už jsem byl na spoustě letišť, ale nikdy jsem si žádné místností označené jako salonek ani směrovky k ní nevšiml. Je fakt, že obvykle jen rychle projdu od bezpečnostní kontroly k bráně, nemívám 4 hod času na zkoumání prostor, ale stejně... Běžná restaurace, duty free, WC, čekárny - nemám pocit, že by tam bylo ještě něco dalšího. :-)

Avatar uživatele vitekkrivan
vitekkrivan

https://www.prioritypass.com/ tady to mate, jsou tam vsechny salonky-je to opravdu skvele (mam Erste Premier s Priority Pass zdarma). V Praze na T2 je vstup primo v hale a prochazite SOUKROMYM odbaveni - to je opravdu vynikajici a salonek je vysoce kvalitni

Avatar uživatele Hanka
Hanka

Ahoj, mám kartu od erste premier (visa infinite) a ted se chystáme s přítelem a babičkou do Paříže. Takže opravdu můžu vzít oba na kartu do pražského erste salonku? nechci je zbytečně nalákat předem, kdyby mi pak náhodou řekli, že můžu vzít jen jednoho. Jak to je aktuálně? Díky :)

Ahoj Hanko, Ano - na Terminálu 2 (odtud teď poletíte) máš vstup pro sebe a 2 další osoby. Na Terminál 1 pro sebe a 4 další jako doprovod.

Avatar uživatele skatea
skatea

Jsi si jistý tím vstupem pro další 2 osoby? Na jejich stránkách jsem našel tohle :/ "Do Erste Premier Lounge mají přístup klienti Erste Premier po předložení jakékoli platební karty s logem Erste Premier (ČS Premier) vstup automaticky zdarma. Vstup zdarma mají také jejich děti do 12 let. Vstup pro doprovod klientů je umožněn po vyplnění vstupního poukazu za poplatek 720,- Kč, který bude stržený z platební karty klienta. Pokud doprovod klienta vstoupí do služby Erste Premier, bude klientovi uhrazená částka za vstup připsána zpět na účet." (http://www.erstepremier.cz/banka/appmanager/portal/csp2?_nfpb=true&_pageLabel=csp2_osp&docid=premier/cs/sc_12446.xml)

Ahoj, toto je nová informace, asi 14 dní v platnosti. Mě bylo řečeno v salónku, že zdarma mají vstup pouze rodinný příslušníci (takže omezení jen na děti je ještě vtipnější).. T1 salónek by měl být stále beze změny.

Avatar uživatele pav
pav

Pro karty World a Gold je od května salonek v Praze zpoplatněný....

Načíst všechny komentáře

Tvořte čtivější cestopisy s těmito 14 praktickými tipy
napsal David Eiselt 2018-09-26T22:43:00+02:00 2 komentáře

Cestujlevne.com už není jen o letenkách a průvodcích. Vždy bylo a je hlavně o vás a vašich příbězích z cest. A právě proto jsme spustili platformu pro sdílení vašich zážitků a příběhů. Mnozí z…

Záruka odletu k přípojům Regiojetu na evropská letiště
napsal David Eiselt 2018-06-01T12:20:33+02:00 4 komentáře

Největší tuzemský dopravce Regiojet přináší od 1.6. 2018 novinku pro všechny cestovatele, kteří míří na svou dovolenou z mezinárodních letišť v okolí a jako svůj přískok využijí právě autobusů či…

Jak si rezervovat sedadlo v letadle?
napsal Kryštof Hájek 2018-05-25T13:47:00+02:00 46 komentářů

Milujete výhledy z okénka nebo naopak nesnášíte, když se na toaletu musíte prodírat přes dva cizí spolucestující? Cestujete s partou a chcete mít jistotu, že budete sedět pohromadě? Situací, ve…

Emirates 2x denně do Prahy
napsal Kryštof Hájek 2018-03-27T11:09:00+02:00 5 komentářů

Po měsících dohadů dnes oblíbená letecká společnost Emirates konečně vydala oficiální tiskovou zprávu o přidání druhé denní frekvence mezi Prahou a Dubají. K odpolednímu letu, který se létá s…