Trápí vás nevýhodné kurzy zahraniční měny u vaší banky? Máme pro vás jednoduché řešení. Založte si nový účet u Revolutu. Získáte středové kurzy, tedy ty nejvýhodnější na trhu, a bankovní účet založený skutečně na moderních technologií. Starou banku přitom můžete dál používat, jen při cestách vytasíte kartu, která vám šetří.

Představte si, že platíte hotel v zahraničí za 100 EUR. U té nejběžnější banky České spořitelny se vám z účtu strhne 2 646 Kč. S Revolutem pak jen 2 586 Kč. Rozdíl 60 Kč (kurz k datu 12.8.2019) na pouhé stovce v eurech. Co teprv, když byste měli platit třeba 800 EUR nebo snad částku v exotické měně?

Revolutka by neměla chybět v peněžence či mobilu žádného cestovatele. Ještě ji nemáte? Pak si jí zdarma založte s bonusem 300 Kč zde (platí jen do konce srpna).

Velmi dobře se hodí také těm, kteří pobírají výplatu v eurech či jiné měně. Netraťte na kurzu a směňte si peníze na české koruny za nejlepší kurz.

(ne)výhody Revolutu v krátkosti

Nebaví–li vás čtení, shrnul jsem pro vás ty nejdůležitější výhody, co Revolut nabízí, do následujících řádků:

• středový (nejvýhodnější) kurz při směně měny
  • platby kartou či výběry v zahraničí zdarma
  • okamžité přeposílání peněz kamarádům
  • zabezpečení na základě polohy
  • virtuální karty k platbám u méně důvěryhodných prodejců
  • vedení účtu zdarma
  • aktuální bonusy: doručení karty zdarma a 300 Kč k založení účtu

Oproti tomu mezi nevýhody můžeme zařadit:

• nutnost mobilní aplikace
  • směna o víkendu je s 2 % poplatkem
  • výběry z bankomatu zdarma do 4 500 Kč / měsíc (poté +2 % poplatek)
  • směna do 120 000 Kč / měsíc (poté +0,5 % poplatek)
  • nevýhodné kurzy u rizikových měn (thajské bahty THB, gruzínské lari GEL či ukrajinské hřivny UAH)

Ve skutečnosti nejsou nevýhody nevýhodami, ale jen omezením u bezplatného účtu. K dispozici jsou též placené verze Premium (175 Kč/měs.) či Metal (300 Kč/měs.), které vás těchto neduh zbavují.

300 Kč za založení i doporučení

V současné době (srpen 2019) probíhá promo akce ze strany Revolutu k akvizici nových uživatelů. Rozdává 300 Kč pro všechny nové zákazníky, kteří se zaregistrují prostřednictvím doporučujícího odkazu.

Pokud jste nad Revolutkou přemýšleli, právě teď je ideální chvíle k založení účtu.

Po pár dnech používání budete pravděpodobně i vy součástí kampaně a budete moci doporučit pomocí vašeho odkazu Revolut svým přátelům. Získáte 300 Kč vy i oni.

Co je Revolut?

Revolut je anglická banka založená na moderních technologií. Založení i správa účtu probíhá pouze skrze mobilní aplikaci, kterou si stáhnete v App Storu i Google Play.

Je plně přeložena do českého jazyka, proto se založením i jeho správou nebudete mít absolutně žádné problémy a zvládne ji naprosto každý běžný uživatel mobilních telefonů. Jedná se prakticky o klasickou banku, kdy místo návštěvy pobočky vezmete do ruky mobil.

Revolut umí klasické platby kartou u obchodníka, online či výběry z bankomatu. Mimo to nabídne možnost i nákupu a platby pomocí kryptoměny či nákup akcií na burze.

Proč si Revolut zřídit?

Tím nejhlavnějším důvodem je jeden z nejvýhodnějších směnových kurzů, které můžete vůbec od bank dostat. Názorně to ukážeme na nákupu eur a rozdílem mezi nejčastějšími bankami v ČR a u Revolutu.

Pokud budeme platit službu či zboží v hodnotě 100 EUR, poté u Revolutu zaplatíme 2 586 Kč. U následujících bank přeplatíme následovně:

• Air Bank – 2 642 Kč (přeplatíte 56 Kč)
  • Equa Bank – 2 643 Kč (přeplatíte 57 Kč)
  • Česká spořitelna – 2 646 Kč (přeplatíte 60 Kč)
  • Moneta Money Bank – 2 647 Kč (přeplatíte 61 Kč)
  • FIO – 2 647 Kč (přeplatíte 61 Kč)
  • Komerční banka – 2 652 Kč (přeplatíte 66 Kč)
  • Reiffeisen Bank – 2 660 Kč (přeplatíte 74 Kč)

* srovnání je uvedeno ke dni 12.8.2019 a aktuálnímu kurzovnímu lístku jednotlivých bank

Průměrně lze říci, že placením Revolutkou ušetříte 2,5 % z každé transakce v eurech. Při útratě 10 000 Kč na dovolené ušetříte 250 Kč, při 40 000 Kč je to 1 000 Kč.

Navíc pokud cestujete za hranice Evropy, musíte počítat s dvojí směnnou. Platíte třeba v Malajsii 100 MYR, které se nejprve musí převést na EUR a následně podle bankovního směnného kurzu na CZK. Kdežto u Revolutu jde směna rovnou za středový kurz na CZK.

Revolutkou plaťte v zahraničí. Na domácí platby můžete, ale nemusíte, stále používat váš primární účet.

Návod jak si Revolut založit

Skvěle zvládnuté moderní technologie návod nepotřebují. A to je právě případ Revolutu.

Registrujte se pomocí tohoto odkazu, kde zadáte vaše telefonní číslo a přijde vám SMS s odkazem pro stažení mobilní aplikace.

V mobilní aplikaci už jen vyplníte údaje jako je jméno, příjmení, email a trvalé bydliště. Nahrajete (vyfotíte) občanský průkaz či jakýkoliv jiný doklad s fotkou, vyfotíte si selfie a vyčkáte pár minut až hodin na potvrzení účtu.

Mezitím dobijte minimálně 300 Kč pro aktivaci vašeho účtu prostřednictvím platební karty, kterou aktuálně používáte. Je to zdarma, bez jakéhokoliv poplatku.

Nyní už je téměř hotovo. Stačí jen požádat o plastovou platební kartu Revolut a nechat si ji zdarma zaslat do 14 dní. Ihned si ale můžete do Apple Pay či Google Pay tuto kartu uložit a začít s ní platit (300 Kč bonus se připíše až po zaplacení s fyzickou kartou).

Vychytávky a na co si dát pozor

Jednou z hlavních výhod je možný nákup a prodej většiny dostupných měn. Váš účet můžete vést nejen v korunách, ale i 25 dalších světových měn.

S tím si ale lámat hlavu nemusíte, jednoduše si dobíjejte české koruny, které se už automaticky za nejvýhodnější kurz budou při platbách u obchodníka samy převádět. Více měnových účtů se vám může hodit ale třeba u víkendových platbách, viz následující.

Pozor na to, že o víkendech jsou zavřené burzy a proto u Revolutu narazíte na povinný poplatek 2 % z celkové směny či platby u obchodníka, kterým se kryjí u nenadálého výkyvu kurzu. Jednoduše ale 2 % poplatku předejte tím, že si v pátek směníte v rámci aplikace předpokládanou víkendovou útratu do cizí měny. Třeba 3 000 Kč převedete na EUR, BGN, HKG, CAD, USD, DKK, CHF, JPY, QAR, RUB a další. Revolut nebude peníze strhávat z vašeho hlavního CZK účtu, ale z účtu lokální měny.

Karta dokáže být maximálně zabezpečená. Líbí se nám hlavně dohled nad aktuální polohou. Jednoduše pokud povolíte mobilní aplikaci přístup k GPS, tak kartu nikde jinde na světě nezneužijí. Bude fungovat jen v nejbližším okolí vašeho telefonu.

Jste na večeři s kámošema a servírka nechce rozpočítávat nebo jedete taxíkem ve vícero lidech? Jednoduše ať jeden zaplatí a zbytek party během několika vteřin pošle peníze tomu, kdo útratu hradil. Připojit můžete i GIF či vzkaz. Revolut vyhledá všechny vaše přátele, kteří už Revolutku mají nebo pomocí „nejbližší okolí“ vyhledá další uživatele. Kliknete a hotovo, bez poplatku samozřejmě.

Nezapomeňte jen na měsíční limity. Zejména v exotických zemí se mnohdy bez hotovosti neobejdete. Výběr z bankomatů je bezplatný, ale jen do výše 4 500 Kč za kalendářní měsíc. Jakoukoliv částku nad tento limit zatíží Revolut poplatkem 2 %, což je ale stále o dobré půlprocento nižší, než je běžný kurz u většiny bank.

Revolut se nehodí všude. Některé měny mají horší kurz než u klasických bank. Nejčastěji narazíte na ukrajinské hřivny, gruzínské lari a thajské bahty. Aktuální kurz u Revolutu najdete pod ikonkou Údaje a poté Kurzy.

Pokud se Revolut rozhodnete přestat používat, zbylé peníze si můžete kdykoliv zaslat zpátky na svůj primární účet u vaší banky bez poplatku.

Pokud využíváte cashback program Priceless Specials od Master Card, tak i přesto že platební karta Revolutu je Master Card, tak nepůjde do programu přidat. A to z důvodu, že je vystavena v Anglii, tedy mimo Česko a Slovensko.

Jak tedy Revolut používat?

Pokud nechcete Revolut využívat při denním běžném placení i doma, tak před odjezdem na dovolenou si na účet pošlete předpokládaný obnos peněz. Řekněme, že u víkendového pobytu v Evropě to bude třeba 6 000 Kč.

Následně s ní v zahraničí plaťte. Pokud bude peněz málo, zase rychle online a zdarma přepošlete peníze další.

Naopak po příjezdu domů si zbytek peněz můžete zaslat zpět na primární účet nebo je nechat u Revolutu a platit s nimi i doma. Manipulujete stále s českými korunami.

Závěr

Revolut je platební karta, která by neměla chybět v peněžence žádného cestovatele. Nestojí nic a jejím používám v zahraničí průměrně ušetříte 2,5 % oproti běžným platebním kartám tuzemských bank.

Nezapomeňte, do konce srpna 2019 získáte doručení karty zdarma a 300 Kč za založení nového účtu.

Avatar uživatele Gigo15
Gigo15
  • (upraveno 2019-08-16T16:30:02+02:00)

Souhlasím s Terez, že zákaznická podpora Revolut je v podstatě nanic.

Snažil jsem se dobít kartou účet Revolut, platba prošla na straně české banky.

V české bance ochotní, zákaznická podpora Revolut tento problém nevyřešila, ale naopak tento problém hodila na českou banku (dle zákaznické podpory Revolut nepodporuje 3D ověřování).

Na druhý pokus platba prošla, takže problém byl na straně Revolut.

Pokud někdo přijímá peníze v EUR ze zahraničí, doporočuji TransferWise, nikoliv Revolut.

před 21 hod

Rada bych sdilela moji zkusenost s Revolut a pripadne zajemcum doporucit jinou alternativu - Transfer Wise.

Nam se v breznu pres Revolut "ztratily penize", resp. neprisly na ucet tak, jak mely a trvalo asi tri tydny, nez je revolut konecne poslal. Nejhorsi bylo, ze podle jejich systemu penize odesly, nicmene do nasi banky nikdy nedorazily a banka ani nemela zaznam o cekajici platbe. Museli jsme zazadat o otevreni OFICALNIHO PROSETRENI TRANSAKCE u Revolutu a trackingu transakce, coz trvalo dalsich nekolik dni. Ta transakce se proste "ZTRATILA" a pokud bychom nerypali a nedozadovali se prosetreni, Revolut by NIC neudelal. Podobna situace se stala i spolybydlici, ktere neprisla vyplata - Revolut penize proste nepripsal na ucet - a taky trvalo, nez se transakce dockala.

Velkou nevyhodou je, ze revolut nema dobry customer service, komunikace je opravdu spatna.

Myslim, ze revolut vetsinou funguje, ale kdyz pak jednou nefunguje, tak je to dost neprijemne.

Doporucuji procist recenze.

Uz nekolik let pouzivame TransferWise a i kdyz se transakce zpozdily, vzdycky jsme byli schopni se zakaznickym servisem rychle a presne vykomunikovat proc. Zatim mnohem lepsi zkusenost. Momentalne ma Transfer Wise "referral program", kde muzete ziskat az 60€.

Male srovnani zde:

Avatar uživatele Breathe
Breathe

Je to tak, ja osobne bych si nikdy vyplatu na Revolut poslat nenechal. Nicmene celkove je Revolut dobra vec, urcite doporucuju, akorat to clovek musi pouzivat tim "spravnym zpusobem". Na placeni nakupu v cinskych eshopech, na placeni kartou pri cestovani po Eurozone atp. je super.

před 22 hod
Avatar uživatele Tesna
Tesna

Tady pro zajímavost srovnání kurzů karet včetně Revolut:

Prosím Vás těch 300 kč na účtu vidím hned nebo až po nějakém "čase"? jestli jsem to nezpackala :)

Po zaplacení fyzickou kartou :) nikoliv tou, kterou nahrajete do Apple/Google Pay.

opt

Mě teda přišly cca dva dny po platbě irtuální kartou přes internet.

před 23 hod
Dalibor

Mojí hezčí polovičce přišel bonus taky už po první platbě virtuální kartou (v jejím případě nahranou do Apple Pay, klasicky v obchodě). Ale třeba jsou to nějaké anomálie :-)

před 22 hod

A nema niekto pozyvaci link pre Slovakov? Lebo cez tieto pozyvacie linky sice pise, ze ponuka je 300czk ale ze len pre ludi registrujucich Cesku Republiku... ze ked registrujem inu krajinu moze byt bonus iny (alebo aj ziadny).

Žádný v EUR určitě nebude, spíš bych to viděl na 10 EUR.

Blbá otázka: pobírám plat v HUF a mám celkem problém při platbách v ČR či v eurozóně. Lze Revolut použít i v HUF pro následné platby v eurozóně či v ČR? Maďarská banka je schopná při platbě v Kč či eurech sedřít z člověka kůži...

Ahoj, HUF je standardně mezi měnami, které můžeš mít jako účet. Takže ti klidně může chodit výplata na Revolut, kde si jí směníš na koruny či eura a pošleš dál (dnes s kurzem 100 HUF za 7,97 Kč).

lma

Slyším prvně ..

Takže mimo Evropu to je nepoužitelné(nevýhodné)!

Chybí mi srovnání s hotovostí tam by byl rozdíl minimální!

Navrch nutnost mobilní aplikace limitující(alespoň pro mě).

Ano pro toho kdo preferuje platbu kartou to může být zajímavé...ale tvrzení, že "Revolutka by neměla chybět v peněžence či mobilu žádného cestovatele" je trošku přehnané!

Srovnání s hotovostí je asi zbytečné :) musíš směnit a většinou dvakrát (na eur nebo usd a pak lokální).

Avatar uživatele Ivo
Ivo

Nemuzu nikde najit kurzy u Revolutky, jsem fakt tak slepej? :-O

Kurzy uvidíš v appce ;-)

Skrývají se pod ikonkami Údaje a následně Kurzy :) zde jsou všechny.

Potvrzuji že Revolut je určitě vyhodnější

než Mbanksvět při při platbě v EUR - dlouhodobá zkušenost, vlastním obě karty.

Můj link na odměnu 300 Kč a kartu zdarma

No nevim, ale z komentaru me to prijde jen jako extremne vyhnana reklama (+dalsi spam a bod pro to, proc nepouzivat cestujlevne) za prumerny produkt ktery nevyuziju

Lukáš Horák

Franto, žádnou reklamu v tom nevidím, mně Revolutka ušetřila nemálo peněz, ale také ji nevyužívám úplně na všechno. Při jejím založení jsem také využil invite link, který jsem někde našel. A komentáře pod článkem jsou dalším přínosem, neboť vlastní zkušenosti jsou k nezaplacení.

Pokud máš pocit, že ti cestujlevne nikdy nepomohlo k žádnému dobrému tipu, jsi určitě proti sobě, jinak bys tu nechodil :-)

Lukasi, nerikam, ze mi cestujlevne nikdy nepomohlo k zadnemu dobremu tipu, naopak, jednou jsem ten tip vyuzil. Pouze jsem vyjadril svuj nazor, ze v ramci ostatnich prispevku mi to spise pripadne, ze se jedna o placenou reklamu (nerknu-li, ze mi to misto do promo akci spadlo do normalniho mailu) a zaroven jsem upozornil na to, ze z me strany se jedna o prumerny produkt ktery nevyuziju (tri stovky mi nestoji za to abych studoval ruzne podminky, daval si pozor na vsechno mozne a mel dalsi kartu v penezence na kterou bych se "bal sahnout" :D

Franto, přečti si článek. Je to karta, po které bys měl sáhnout při placení v zahraničí. Na doma si klidně nech tu stávající. Tři stovky za studování podmínek fakt nestojí, ale tady tě žádné podmínky studovat nenutíme :) my ti doporučujeme užitečnou službu a bereme to za sebe jako dobrý tip.

V životě jsme se k placené reklamě nenechali přemluvit a nehodláme s tím ani začínat. Buď je produkt dobrý nebo ne. A jasně, finanční profit z toho máme, však to i píšeme v druhé kapitolce.

Roman Trach

Karta msvět od mBank má lepší kurzy měn.

Platil jsem začátkem srpna 2560 Kč za 100 eur.

Avatar uživatele Breathe
Breathe

V textu mi chybí upozornění na speciální přirážku pro THB a UAH i ve všední dny! To je věc, která mi zkalila moje počáteční nadšení z Revolutu, protože zrovna v UAH platím často. V THB taky ,ale víceméně jenom letenky, protože platby kartou v Thajsku stejně moc nejedou. Zrovna tenhle týden jsem platil 2000 UAH ve všední den nejdřív Revolutem a pak obyč debitkou z AirBank a rozdíl byl 70 korun ve prospěch AirBank, a to přitom AirBank nemá nijak výhodné kurzy.

kajamarik723
  • (upraveno 2019-08-13T10:07:20+02:00)

Už jsem to psal myslím i tady v diskuzi. Musí se nechat, že Revolut má fakt dobře vyřešenou aplikaci a celkem dost zajímavejch funkcí, ale tím to bohužel končí. Jejich kartu už mám celkem dlouho, ale přestal jsem ji používat.

Ono těch nevýhod je tam víc a čekal bych, že minimálně v článku na tomhle webu budou uvedený. Bohužel nejsou, ale hlavně, že je tady affil. link. Já chápu, že tomuhle webu věnujete dost času a nejde to dělat zadarmo, ale očekával bych trochu větší informační hodnotu než v případně ostatních článků na téma Revolut kterejch je po zavedení odměny 300 CZK plnej internet.

Revolut má jeden zásadní problém - a sice to, že limity pro dobíjení jsou "tajný", tzn. může být problém při dobíjení vyšších částek. Případně může dojít tomu, že prostředky na kartě bloknou a budou chtít doložit příjmy / původ prostředků. Což může být přinejmenším docela oser.

Za další, všude se omílají jejich výhodný kurzy. V případě EUR / USD / GBP je Revolut dobrá volba, i když ne nejlepší, nemluvě o víkendové přirážce... Ale jinak platí, že čím exotičtější měna, tím horší kurz.

Dám příklad, kupoval jsem teď letenky u Air Seychelles za 4188 SCR.

Zaplatil jsem kartou s kurzem Mastercard (KK Hello) a celková cena v CZK je: 7011 CZK (1.67 CZK/SCR)

Kdybych použil Revolut s aktuálním kurzem 1.76 CZK/SCR, vyjde mě to na 7371 CZK, takže rozdíl 360 korun u transakce za cca 7 tisíc, což je dost hrozný.

Kdybych na své kartě měl aktivovanej ještě 1% cashback, bude celkovej rozdíl nějakejch 430 Kč. Takže tak asi.

Když vezmu vpotaz ještě ostatní nevýhody jako např. nesmyslně nízký limity pro výběry z bankomatu a výše zmíněnou víkendovou přirážku tak mi Revolut minimálně v ČR nedává žádnej smysl.

Z toho důvodu sem ani nebudu dávat svůj affil. link na zřízení karty Revolut :-)

Avatar uživatele tmx
tmx

Zcela souhlasím. Revolut je dobrý na eurovíkendy s letenkami za 10-20 eur z Vídně či Katovic. Případně je dobrý na převod vlastních peněz z Kč na EUR a naopak.

Bohužel limity výběru na 4500 Kč za měsíc (tuším dokonce za posledních 30 dní, nikoliv kalendářní) jsou třeba do Asie (ale často i do Řecka, Slovenska, atd) zásadní problém. Tam pomůže mKarta svět.

Tajné dobíjecí limity zase omezují použití na nákup akčních / error letenek. Představa, že si Revolut zřídím a až bude akce, dobiju kartou 30000, koupím letenky a ušetřím skoro tisícovku na kurzu, je mylná. Dost pravděpodobně přijde požadavek na doložení původu peněz a z letenek nebude nic. Tady by pomohla třeba ta Hello KK.

Každopádně Revolut není dokonalý. Bohužel dokonalá karta v ČR není. Revolut má tyto významné problémy.

mKarta svět vyžaduje mít dost peněz k dispozici v mBank, což je jinak ne moc dobrá banka.

Hello KK není embosovaná, takže auto vám na ní nepůjčí, navíc musíte mít rozumný limit tak 50000 Kč, což pro mnoho lidí je problém vzhledem k příjmu a jiným půjčkám.

A poslední možností je KK Miles and More od Unicredit. Její problém je, že je placená, případně zdarma jen k premium kontu. A Unicredit je ještě horší banka než mBank (např. platba poslaná ve čtvrtek v 20:10 přijde v pondělí).

Až budou okamžité platby (snad do pár měsíců), bude asi nejlepší mKarta svět. Do té doby to není jasné, každopádně Revolut za mě spíš ne.

Miloš Machů

Tak já třeba od srpna 2018 do dnešního dne už na Revolutu protočil 425 000,- Kč a zatím teda žádný požadavek na doložení původu peněz nepřišel. Ale pravda od ledna využívám metal program, tak tam ty limity jsou zase jinde.

• (upraveno 2019-08-13T13:35:16+02:00)

A kolik za ten metal připlácíš?

A taky prý dost váží. Kdo by se s tím tahal :-)))

Miloš Machů

Za metal se platí 300 měsíčně - je v tom pojištění po celém světě, 1 vstup do salonku zdarma, zanedbatelnej cashback... každopádně už teď vím, že to v lednu opět prodloužím. A pokud někdy dojde ke zřízení českého IBANU, tak budu přemýšlet i o zavření primárního účtu v normální bance...

niemandos

Já si to samozřejmě našel. Byla to jen taková řečnická otázka :-)) Ke kreditce mám pojištění taky, 4 vstupy plus neomezené v Praze a okoli. Vse zdarma. Za 3600 Kč nic moc pro cestovatele. Pro někoho kdo platí statisíce až miliony Kč v eurech za rok asi dobrý, ale že by toto byla zrovna nejlepší volba na cestování a ty peníze se ti vrátily v lepším kurzu? A peníze jsou pojištěné nebo nic?? Asi spíš nic bych hádal. A 13,5 tis výběr z bankomatu měsíčně není pořád žádná sláva. A taky se prý umí v bankomatu i zaseknout, jak není ohebná. Ale to jsem jen letmo četl, že to může dělat, když je kovová. Třeba to není pravda :-)))

• (upraveno 2019-08-13T14:17:46+02:00)

Tak pojištění ke kartě jsem měl i u své banky, za které jsem sice stále platil, ale služba nefungovala - takže krásně nechaných 800 euro v Rakousku za ošetření :-) naštěstí to aspoň nějak refundovala úrazovka. Těch 3600 mi ani nevadí, akorát jsem ty prachy přesunul z placení Netflixu, na který jsem stejně už neměl čas.

U Revolutu prachy pojištěné jsou nebo by to aspoň měla zaručovat evropská bankovní licence. Co se týče kovové karty, tak někdy s ní mám problém u přiložení k placení, že ji to "NFC" prostě nechce vzít - zejména v Londýnském metru. Každopádně tento problém řeší Google Pay.

A nad kreditní kartou sice uvažuji, ale zatím jsem se neodhodlal. Ta od Monety, u které účet mám mě moc neláká.

P.S.: A když vezmu ještě v potaz SEPA platbu - kde jsem jen za odeslání platil poplatek 200 Kč, tak i tohle se dá díky Revolutu ušetřit, protože sem tam ty pokuty z ciziny přijdou.

Jedná se o kreditní nebo debetní kartu? Ani zmínka o tom, o jaký typ karty se jedná. To je zásadní věc na cestování do zahraničí, protože řada služeb se dá čerpat jen na kreditní kartu, například v autopůjčovně vám auto na debetní kartu nepůjčí. V zahraničí velmi doporučuji používat kreditní kartu a nikoliv debetní. Kreditní karta je více důvěryhodná a zabezpečená, méně zneužitelná, pro vás bezpečnější a příjemci karty to dobře vědí. Jde o to, že na kreditní kartě čerpáte úvěr, kdežto na debetní kartě platíte penězmi, které máte na účtu. U kreditní karty nefunguje "před odjezdem na dovolenou si na účet pošlete předpokládaný obnos peněz". Ten článek má silně akviziční charakter a ani nám nepopíše, jaký produkt vám vlastně doporučuje. Jestli se jedná u Revolutu o debetní kartu, tak to je zásadní nevýhoda pro časté cestovatele...

A číst uměj Vašnosto?

Z článku celkem jasně vyplývá, že se jedná o debetní. Musíš mít peníze na účtu.

Ahoj,

ve srovnání mi chybí nová debetka Svět od Mbank: https://www.mbank.cz/osobni/kart...rta-svet/.

Pořídil jsem si jí cca před měsícem, ozkoušena před 14 dny v Malajsii (platba i výběry z bankomatu). Vybraná částka se shodovala (+- nějaký ringgit) s částkou, kterou v daný den ukazoval google. Aby byl výběr z bankomatu zdarma, musí se vybírat nad 1500 Kč.

Tak jen doufám, že ji brzy nezruší :-)

Tomáš

Honza Čermák
  • (upraveno redakcí 2019-08-15T09:55:22+02:00)

Trochu mě "mrzí" načasování, když sem napíšu cestopis na toto téma a vyjde o tom článek o čtyři dny později. https://www.cestujlevne.com/cest...tartupu-22

https://revolut.com/referral/jan248!G10D21 :)

Taky nechápu...

Andrea_Pernik

Revolut teraz dava 300kc za kazdeho registrovaneho clena cez tvoj odkaz. To by ako vysvetlenie nacasovania mohlo stacit. Otazka je, ci nie aj tvojho.

Není potřeba za tím hledat jakékoliv spiknutí. Prostě nám 300 Kč za akvizici přijde jako fér cena, která pro nás má význam se tématu věnovat naplno. Jinak bychom článek sepsali už dávno.

Máme své náklady, které je nutné utěšit příjmy :) Takže je to jen byznys.

Mohu vše potvrdit a jen doporučit, pokud by měl někdo zájem o bonus, může využít i tento odkaz a za to mu děkuji:

revolut.com/referral/alenun9!G10D21

• (upraveno 2019-08-12T18:59:27+02:00)

Za další nevýhodu pokládám to, že pokud máte peníze rozložené do různých měnových účtů, musíte myslet na to, aby byl dostatečný zůstatek na některém z účtu, aby prošla platba. Jejich systém neumí rozdělit platbu, tak aby si např. primárně nejdříve při platbě v EUR stáhl prostředky z EUR účtu a zbytek z jiného účtu, na kterém jsou prostředky. Takže pokud máte třeba 100 EUR na eurovém účtu a např. 5000 Kč na korunovém účtu, a budete platit víc než 100 euro, celá platba se stáhne z korunového účtu, o víkendu samozřejmě s přirážkou.

Můj link na odměnu 300 Kč a kartu zdarma https://revolut.com/referral/lukasvl4!G10D21

Revolut je super.

Pouzity kurz ale nie je stredovy, je to medzibankovy kurz co je este vyhodnejsie ako stredovy. Na tento medzibankovy kurz si potom prihadzuju velmi nizke percenta ktore tvoria ich zisk. Vysledok je stale lepsi ako stredovy kurz. Obcas s niektorymi menami uletia, napriklad PLN.

Kryptomeny a burza v revolute su vhodne iba ako investicia, kryptomenu nemozete odoslat mimo konta revolutu, nemate pristup ku klucom, rovnako sa realne neda kupit pol akcie (v revolute to mozne je) a celkovo tieto features su cenovo v revolute dost nadhodnotene. Vysledok voci burze je mozno rovnaky ako ich priama kupa a predaj, ale pri ich kupe v revolut je napriklad BTC o dost drahsi ako na normalnych kryptoburzach.

Pozor este na to, ze ak si kartu nechate vystavit v exotickej krajine, nemusite nutne dostat mastercard ale maestro, a s nou si v USA neskrtnete.

V clanku este nevidim spomenuty podla mna velky benefit revolutu - virtualnu kartu. Je dostupna okamzite a pouzivam ju na platenie na pochybnych internetovych obchodoch. Kartu odblokujem, zaplatim a hned zasa zablokujem. Pri vyssom programe je k dispozicii aj virtualna karta ktora meni cislo po kazdom jednom pouziti.

Premium programom sa limity na vyber z bankomatu nestratia, len navysia.

Karta je nevhodna na vyber hotovosti, ten je totiz casto spoplatneny a to revolut platitit za zakaznika nechce (preto tam je ten limit 200 eur). Treba dat tiez bacha na bankomaty, vsetky ponukaju prevod na lokalnu menu za menej vyhodny kurz a to treba vzdy odmietnut a zvolit prevod u svojej vlastnej (revolut) banky. Potom vas bankomaty velkych bank nechaju vybrat peniaze bez poplatku alebo v pripade malych bank a poulicnych bankomatov pytaju poplatok za vyber. V takom pripade treba transakciu zrusit a skusit najst iny bankomat, ktory poplatok nebude chciet.

"Pouzity kurz ale nie je stredovy, je to medzibankovy kurz co je este vyhodnejsie ako stredovy. Na tento medzibankovy kurz si potom prihadzuju velmi nizke percenta ktore tvoria ich zisk. Vysledok je stale lepsi ako stredovy kurz."

To tvrzení z úvodu je už z principu nesmysl. Mezibankovní kurz nemůže být výhodnější, protože pokud má někdo účet např. v EUR a kupuje v USD, někdo jiný to může mít naopak a pak by zase prodělával. Středový kurz si daná instituce odvozuje od mezibankovního. O přihozená procenta se výsledek jen zhorší (ale asi je lepší než jinde).

Není pravda, že "bankomaty, vsetky ponukaju prevod na lokalnu menu za menej vyhodny kurz". Tuto neférovou praktiku DCC, které je opravdu třeba se vyhnout, nabízí jen některé.

Odbavené zavazadlo – cena, váha a rozměry
Kryštof Hájek 2019-08-15T11:57:34+02:00 0 komentářů

I přes trend poslední doby, kdy čím dál více cestovatelů létá jen s příručními zavazadly, se stále najde mnoho lidí, kteří se omezovat nechtějí a rádi si s sebou na dovolenou přibalí více…

Jak dokoupit odbavené zavazadlo k letence
Kryštof Hájek 2019-08-15T11:57:00+02:00 0 komentářů

Časy, kdy letecké společnosti ke každé letence dávaly odbavené zavazadlo zdarma, jsou pryč. Ačkoli si spousta z nás i při delších cestách vystačí jen s příručním zavazadlem, někdy není zbytí a větší…

Očkování pro cestovatele
David Eiselt 2019-08-14T14:07:00+02:00 4 komentáře

Mnoho z nás tápe v dlouhém výčtu nemocí, které nás mohou na cestách potkat. Řešíte nezbytné otázky ohledně očkování na cesty do exotických zemí a mnohdy se člověk nechává zbytečně unášet na vlně…

Revolut – platební karta pro cestovatele
David Eiselt 2019-08-12T16:21:00+02:00 43 komentářů