Trápí vás nevýhodné kurzy zahraniční měny u vaší banky? Máme pro vás jednoduché řešení. Založte si nový účet u Revolutu. Získáte středové kurzy, tedy ty nejvýhodnější na trhu, a bankovní účet založený skutečně na moderních technologií. Starou banku přitom můžete dál používat, jen při cestách vytasíte kartu, která vám šetří.

Představte si, že platíte hotel v zahraničí za 100 EUR. U té nejběžnější banky České spořitelny se vám z účtu strhne 2 646 Kč. S Revolutem pak jen 2 586 Kč. Rozdíl 60 Kč (kurz k datu 12.8.2019) na pouhé stovce v eurech. Co teprv, když byste měli platit třeba 800 EUR nebo snad částku v exotické měně?

Revolutka by neměla chybět v peněžence či mobilu žádného cestovatele. Ještě ji nemáte? Pak získejte bonus 300 Kč a kartu zdarma založte zde.

Velmi dobře se hodí také těm, kteří pobírají výplatu v eurech či jiné měně. Netraťte na kurzu a směňte si peníze na české koruny za nejlepší kurz.

(ne)výhody Revolutu v krátkosti

Nebaví–li vás čtení, shrnul jsem pro vás ty nejdůležitější výhody, co Revolut nabízí, do následujících řádků:

• středový (nejvýhodnější) kurz při směně měny
  • platby kartou či výběry v zahraničí zdarma
  • okamžité přeposílání peněz kamarádům
  • zabezpečení na základě polohy
  • virtuální karty k platbám u méně důvěryhodných prodejců
  • vedení účtu zdarma
  • aktuální bonusy: doručení karty zdarma a 300 Kč k založení účtu

Oproti tomu mezi nevýhody můžeme zařadit:

• nutnost mobilní aplikace
  • směna o víkendu je s 2 % poplatkem
  • výběry z bankomatu zdarma do 4 500 Kč / měsíc (poté +2 % poplatek)
  • směna do 120 000 Kč / měsíc (poté +0,5 % poplatek)
  • nevýhodné kurzy u rizikových měn (thajské bahty THB, gruzínské lari GEL či ukrajinské hřivny UAH)

Ve skutečnosti nejsou nevýhody nevýhodami, ale jen omezením u bezplatného účtu. K dispozici jsou též placené verze Premium (175 Kč/měs.) či Metal (300 Kč/měs.), které vás těchto neduh zbavují.

300 Kč za založení i doporučení

Od 8.10.2019 není v platnosti bonus 300 Kč. O případné nové promo akci vás budeme informovat.

V současné době probíhá promo akce ze strany Revolutu k akvizici nových uživatelů. Rozdává 300 Kč pro všechny nové zákazníky, kteří se zaregistrují prostřednictvím doporučujícího odkazu. Dáváme jich tentokrát více, protože naposledy jste dosáhli kapacity promo akce během pár hodin:

Pokud jste nad Revolutkou přemýšleli, právě teď je ideální chvíle k založení účtu.

Po pár dnech používání budete pravděpodobně i vy součástí kampaně a budete moci doporučit pomocí vašeho odkazu Revolut svým přátelům. Získáte 300 Kč vy i oni.

Co je Revolut?

Revolut je anglická banka založená na moderních technologií. Založení i správa účtu probíhá pouze skrze mobilní aplikaci, kterou si stáhnete v App Storu i Google Play.

Je plně přeložena do českého jazyka, proto se založením i jeho správou nebudete mít absolutně žádné problémy a zvládne ji naprosto každý běžný uživatel mobilních telefonů. Jedná se prakticky o klasickou banku, kdy místo návštěvy pobočky vezmete do ruky mobil.

Revolut umí klasické platby kartou u obchodníka, online či výběry z bankomatu. Mimo to nabídne možnost i nákupu a platby pomocí kryptoměny či nákup akcií na burze.

Proč si Revolut zřídit?

Tím nejhlavnějším důvodem je jeden z nejvýhodnějších směnových kurzů, které můžete vůbec od bank dostat. Názorně to ukážeme na nákupu eur a rozdílem mezi nejčastějšími bankami v ČR a u Revolutu.

Pokud budeme platit službu či zboží v hodnotě 100 EUR, poté u Revolutu zaplatíme 2 586 Kč. U následujících bank přeplatíme následovně:

• Air Bank – 2 642 Kč (přeplatíte 56 Kč)
  • Equa Bank – 2 643 Kč (přeplatíte 57 Kč)
  • Česká spořitelna – 2 646 Kč (přeplatíte 60 Kč)
  • Moneta Money Bank – 2 647 Kč (přeplatíte 61 Kč)
  • FIO – 2 647 Kč (přeplatíte 61 Kč)
  • Komerční banka – 2 652 Kč (přeplatíte 66 Kč)
  • Reiffeisen Bank – 2 660 Kč (přeplatíte 74 Kč)

* srovnání je uvedeno ke dni 12.8.2019 a aktuálnímu kurzovnímu lístku jednotlivých bank

Průměrně lze říci, že placením Revolutkou ušetříte 2,5 % z každé transakce v eurech. Při útratě 10 000 Kč na dovolené ušetříte 250 Kč, při 40 000 Kč je to 1 000 Kč.

Navíc pokud cestujete za hranice Evropy, musíte počítat s dvojí směnnou. Platíte třeba v Malajsii 100 MYR, které se nejprve musí převést na EUR a následně podle bankovního směnného kurzu na CZK. Kdežto u Revolutu jde směna rovnou za středový kurz na CZK.

Revolutkou plaťte v zahraničí. Na domácí platby můžete, ale nemusíte, stále používat váš primární účet.

Návod jak si Revolut založit

Skvěle zvládnuté moderní technologie návod nepotřebují. A to je právě případ Revolutu.

Registrujte se pomocí tohoto odkazu, kde zadáte vaše telefonní číslo a přijde vám SMS s odkazem pro stažení mobilní aplikace.

V mobilní aplikaci už jen vyplníte údaje jako je jméno, příjmení, email a trvalé bydliště. Nahrajete (vyfotíte) občanský průkaz či jakýkoliv jiný doklad s fotkou, vyfotíte si selfie a vyčkáte pár minut až hodin na potvrzení účtu.

Mezitím dobijte minimálně 300 Kč pro aktivaci vašeho účtu prostřednictvím platební karty, kterou aktuálně používáte. Je to zdarma, bez jakéhokoliv poplatku.

Nyní už je téměř hotovo. Stačí jen požádat o plastovou platební kartu Revolut a nechat si ji zdarma zaslat do 14 dní. Ihned si ale můžete do Apple Pay či Google Pay tuto kartu uložit a začít s ní platit (300 Kč bonus se připíše až po zaplacení s fyzickou kartou).

Vychytávky a na co si dát pozor

Jednou z hlavních výhod je možný nákup a prodej většiny dostupných měn. Váš účet můžete vést nejen v korunách, ale i 25 dalších světových měn.

S tím si ale lámat hlavu nemusíte, jednoduše si dobíjejte české koruny, které se už automaticky za nejvýhodnější kurz budou při platbách u obchodníka samy převádět. Více měnových účtů se vám může hodit ale třeba u víkendových platbách, viz následující.

Pozor na to, že o víkendech jsou zavřené burzy a proto u Revolutu narazíte na povinný poplatek 2 % z celkové směny či platby u obchodníka, kterým se kryjí u nenadálého výkyvu kurzu. Jednoduše ale 2 % poplatku předejte tím, že si v pátek směníte v rámci aplikace předpokládanou víkendovou útratu do cizí měny. Třeba 3 000 Kč převedete na EUR, BGN, HKG, CAD, USD, DKK, CHF, JPY, QAR, RUB a další. Revolut nebude peníze strhávat z vašeho hlavního CZK účtu, ale z účtu lokální měny.

Karta dokáže být maximálně zabezpečená. Líbí se nám hlavně dohled nad aktuální polohou. Jednoduše pokud povolíte mobilní aplikaci přístup k GPS, tak kartu nikde jinde na světě nezneužijí. Bude fungovat jen v nejbližším okolí vašeho telefonu.

Jste na večeři s kámošema a servírka nechce rozpočítávat nebo jedete taxíkem ve vícero lidech? Jednoduše ať jeden zaplatí a zbytek party během několika vteřin pošle peníze tomu, kdo útratu hradil. Připojit můžete i GIF či vzkaz. Revolut vyhledá všechny vaše přátele, kteří už Revolutku mají nebo pomocí „nejbližší okolí“ vyhledá další uživatele. Kliknete a hotovo, bez poplatku samozřejmě.

Nezapomeňte jen na měsíční limity. Zejména v exotických zemí se mnohdy bez hotovosti neobejdete. Výběr z bankomatů je bezplatný, ale jen do výše 4 500 Kč za kalendářní měsíc. Jakoukoliv částku nad tento limit zatíží Revolut poplatkem 2 %, což je ale stále o dobré půlprocento nižší, než je běžný kurz u většiny bank.

Revolut se nehodí všude. Některé měny mají horší kurz než u klasických bank. Nejčastěji narazíte na ukrajinské hřivny, gruzínské lari a thajské bahty. Aktuální kurz u Revolutu najdete pod ikonkou Údaje a poté Kurzy.

Pokud se Revolut rozhodnete přestat používat, zbylé peníze si můžete kdykoliv zaslat zpátky na svůj primární účet u vaší banky bez poplatku.

Pokud využíváte cashback program Priceless Specials od Master Card, tak i přesto že platební karta Revolutu je Master Card, tak nepůjde do programu přidat. A to z důvodu, že je vystavena v Anglii, tedy mimo Česko a Slovensko.

Jak tedy Revolut používat?

Pokud nechcete Revolut využívat při denním běžném placení i doma, tak před odjezdem na dovolenou si na účet pošlete předpokládaný obnos peněz. Řekněme, že u víkendového pobytu v Evropě to bude třeba 6 000 Kč.

Následně s ní v zahraničí plaťte. Pokud bude peněz málo, zase rychle online a zdarma přepošlete peníze další.

Naopak po příjezdu domů si zbytek peněz můžete zaslat zpět na primární účet nebo je nechat u Revolutu a platit s nimi i doma. Manipulujete stále s českými korunami.

Závěr

Revolut je platební karta, která by neměla chybět v peněžence žádného cestovatele. Nestojí nic a jejím používám v zahraničí průměrně ušetříte 2,5 % oproti běžným platebním kartám tuzemských bank.

Nezapomeňte, do konce září 2019 získáte doručení karty zdarma a 300 Kč za založení nového účtu.

Děkuji za velmi užitečné informace. Snažil jsme se další zjistit i přímo na stránkách Revolutu. Nicméně přece jen si nejsem ještě jistý, jak fungují mezibankovní převody. Pokud chci poukázat platbu ze svého účtu v CZK na účet Revolut v CZK, je tento převod považován za mezinárodní platbu a CZ banka účtuje poplatek za SEPA platbu?

Následně CZK konvertuji na EUR a chci provést platbu v EUR do banky v ČR (samozřejmě na účet vedený v EUR). Jak je to zde s poplatky (na straně Revolutu a popř. bank v ČR)? Předem děkuji za odpověď.

Avatar uživatele Petr76
Petr76

To se musíte zeptat vaší banky. Revolut má britskou licenci, tz. měla by to být platba (stále ještě) v rámci EU.

Honza Čermák

Regulované europlatby jsou jen v měně EUR.

Dobrý den,

Máte prosím zkušenosti s cestovním pojištěním ke kartě? Doporučili byste ho?

Díky.

Avatar uživatele sty
sty

kvůli 300 kč byh si revolut určitě nezakládala, v mém okolí mám pár lidí, kteří měli trochu problémy s penězi, viz pár případů výše/níže. Já teď objednala kartu svět od mbank , kurzy vypadají dost dobře, ale zatím nemám vyzkoušeno na sobě :-) Budu ji testovat na Martiniqu, v Paříži a Kanárech, tak jsem zvědává, co to udělá :-) Ale zatím jsem na ni četla pozitivní ohlasy :-)

Avatar uživatele tmx
tmx

Ta je super a až zavedou okamžité platby, bude ještě lepší. Jen u mBank nikdy člověk neví, kdy změní podmínky a dobrou službu zabijí.

Gigo15

Blahopřeji. Doporučuji číst emaily od mBank, je jejich dobrou tradicí, že často mění podmínky a co funguje, tak zlikvidují. Rozhodně si vzít s sebou jinou platební kartu od jiné banky.

Avatar uživatele Jan Vidim
Jan Vidim

Kurzy má výhodnější Revolut celkem o dost. Zejména u EUR GPB USD PLN. mKarta je lepší jenom u měn které nemá na svém kurzovním lístku, u těchto exotických měn využívá totiž kurzy Visa.

Avatar uživatele Jan Vidim
Jan Vidim

Tzn. ve Francii určitě Revolut.

Avatar uživatele Kajman
Kajman

Tak já jsem si mSvět pořídil, z exotických měn jsem s ní zatím platil v eurech a librách a za mě maximální spokojenost, kurs ještě lepší než v nejlevnější směnárně, co znám. Tak snad to mBanka nezavraždí jako spoustu svých dobrých myšlenek.

Dobrý den, jsem starší ročník a chci Revolut používat při cestách do zahraničí - momentálně do Vietnamu. Pokud nebudu mít v mobilu zapnuté datové služby při roamingu, tak jestli tomu rozumím, tak kartou nic nezaplatím. A druhý dotaz, platím v české měně a karta si převede sama na vietnamskou měnu, nebo to musím - proklikat - sám? Děkuji

Kryštof Hájek

Dobrý den, karta není závislá na použití internetu. Ten jen potřebujete k jejímu nabití, tj. převedení peněz na ní. To můžete udělat buď doma nebo kdekoliv na wi-fi. A sám nic proklikávat nemusíte, je to jako placení jakoukoliv jinou kartou - přepočet se provede automaticky.

Pozor na nastavení limitu. Mimochodem, vietnamská SIM karta s daty je dost levná.

Avatar uživatele fbechyne
fbechyne

Děkuji

Avatar uživatele superweb .
superweb .

Taky jsem koukal na mistni turisticke SIM a ceny dat. Na letisti v Hanoji jsme u stanku koupili nejakou tourist Viettel kartu, platnost 30 dni, limit 1,5GB/den asi za 200 Kc v prepoctu. Bylo k tomu jen asi 30min volani a zadne sms.

Pokryti velmi dobre, vetsinou 4G. Sem tam nekde v dzungli bylo jen 2G bez dat, tam se pak jako nouzovka mohlo hodit tech 30min na volani.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zdali je 2% poplatek za výběr z bankomatu o víkendu účtován, i když mám již v aplikaci konvertovány české peníze na eura z pracovního týdne a tyto eura chci o víkendu vybrat? Předem děkuji za odpověď.

Poplatok 2% Revolut uctuje vzdy az po vybere 200 eur (resp. ekvivalentu v inej mene) mesacne v programe Standard. Pri platenych programoch je limit vyssi. Do 200 eur sa ziaden poplatok neuctuje, nech uz vyberate v ktorejkolvek mene v ktorykolvek den.

Pri vybere z bankomatu ale pozor na to, ze spolocnost, ktora bankomat prevadzkuje, moze chciet poplatok za vyber. Vtedy treba ist hladat iny bankomat a dufat ze poplatok nebude chciet.

• (upraveno 2019-08-31T22:57:16+02:00)

1. Když už tam eura má, tak poplatek do 200 eur opravdu nebude. 2. Že se žádný poplatek na měny neúčtuje, bych úplně neřekl. Možná to není poplatek, ale přirážka to je. 😁 Viz https://www.revolut.com/help/get...will-i-get

@J0x Otazka bola na "vyber z bankomatu cez vikend". Ziaden taky poplatok ani prirazka neexistuje.

Uvedeny link nijako nesuvisi s vybermi z bankomatu. Suvisi s kurzom pocas vikendov pri akychkolvek zmenovych operaciach.

Ano, za samotný "výběr z bankomatu" žádný poplatek ze strany Revolutu do 200 eur nebude. Za "výběr o víkendu", přesněji řečeno cokoli o víkendu, bude přirážka. Uvedený link tudíž nesouvisí se slovem "bankomat", ale se slovem "víkend". Pravda, když už má zkonvertováno z pracovního dne, tak ji to stejně nemusí zajímat. Vlastně jsem to uvedl jen pro pořádek, když už byla řeč o tom víkendu. Dotyčná se sice ptala úplně zbytečně, ale třeba se aspoň něco dozvěděla o víkendu, který ji tak strašil. 😊

Gigo15

Pokud máte starší typ občanského průkazu, ale stále platný více než 3 měsíce, tak Revolut vás zamítne při verifikaci. Podpora na Revolut je mizerná, musíte čekat přes hodinu, než se nějaký agent ozve.

Stejný problém jsem měl také a vyřešil ověření pasem.

• (upraveno 2019-08-19T00:21:18+02:00)

Já tuto kartu nemám a ani o tom neuvažuju, i když jinak se snažím šetřit na mnoha věcech, ale chápu, že pro mnoho lidí má přínos a může ušetřit. Kdybych si ji pořídil na letošní cesty po Evropě něco bych ušetřil, ale jsem moc rád, že jsem ji neměl loni, kdy bych v Asii nejen moc neušetřil, ale kvůli špatné zákaznické podpoře viz diskuze níže bych asi přišel o dost peněz.

Jednak jsem v Kuala Lumpur přerušil výběr z bankomatu, když mi ukázal poplatek, což vedlo k neoprávněnému zaúčtování transakce jako provedené, ale bez faktického vydání peněz. Toto mi Equabank rychle vyřešila na základě mailu (měl jsem účtenku o zrušení transakce), ale z Revolutu bych to asi doloval dost dlouho.

Další případ byl komplikovanější, když jsem na Banda Islands v jediném místním bankomatu zkoušel vybrat a ten během ověřování jakoby zamrzl a nic nevydal. Zkoušel jsem to vícekrát a nezkontroloval si stav v internetovém bankovnictví, ale všechny transakce se tam pak ukazovaly jako výběr. Naštěstí jsem vydoloval při delší návštěvě banky za pomoci holky z ubytování od zaměstnanců potvrzení, že dle CCTV jsem peníze nedostal, které mi dali a poslali taky na centrálu. I tak jsem musel vyplňovat mnoho formulářů, naskenované poslat do Equabank a trvalo to asi další měsíc, než to vyřídili a peníze vrátili. Být výběr kartou Revolut, asi bych se s penězi mohl rozloučit.

Souhlasím třeba s Breathe, že: "clovek musi pouzivat tim "spravnym zpusobem". Na placeni nakupu v cinskych eshopech, na placeni kartou pri cestovani po Eurozone atp. je super." Na cestování po chudších státech Asie ale asi moc vhodná není. V článku podle mě chybí v nevýhodách jako zásadní věc ta slabá zákaznická podpora. Trochu mi to připomíná ty zde často kritizované zahraniční přeprodejce letenek. Taky mají často výhodnější ceny, ale pokud se něco stane, jejich zákaznická podpora nefunguje vůbec nebo velmi špatně a člověk někdy přijde o víc peněz, než ušetřil během několika předchozích použití. Revolut má oproti nim výhodu v tom, že se problémy asi stávají méně často.

Libor

K té údajně špatné zákaznické podpoře. Svoji vinou mi přestaly fungovat kontaktní platby. Následoval chat, další formality apod. a do max. 15 min. od zjištění, že nefunguje jsem měl novou kartu "na cestě". Dokonce mi byl odpuštěn poplatek za poslání. Takže asi tak. Svět není černobílý.

Úplně zbytečná věc..

Libor

Jak pro koho. Můžete uvést důvody, proč je to zbytečné?

Je to reklama. Revolut dává provize provozovatelům stránek. A nechápu proč někdo chce tahat zbytečnou kartu která ti ušetří zmrzlinu a kafe (na kurzu oproti normální bance) to moc není..

• (upraveno 2019-08-18T23:07:01+02:00)

Aha, tak to jo. Takže obdobný názor jako ti podobní tady dole: "mně se to nehodí, tak je to zbytečné i pro ostatní". I kdyby to tady byla reklama (což si myslím, že není), tak mi to je u zadku. Aspoň trochu inteligentní jedinec si dokáže udělat představu, jestli to je produkt pro něj nebo ne, myslím, že autoři to nevyzdvihuji do nebes. A mimochodem zrovna kurzy je jen jedna z výhod. Dokonce bych řekl, že méně důležitá.

2 dotazy:

limit na vybery 4500czk za mesic se bere za poslednich 30dni podle toho co jsem se docetl. Muze nekdo prosim potvrdit?

existuje minimalni vyse vyberu/maximalni pocet vyberu? mohu napr. vybrat bezplatne 100MYR v Malajsii, par rupii v Indonesii atd. (pokud nepresahnu limit 4500czk)?

Lukáš Horák

Limit je za kalendářní měsíc, počet výběrů do stanoveného limitu je neomezený.

Ivo

Opravdu? Docetl jsem se, ze limit byl nejak v roce 2017 zmenem novym uzivatelum na poslednich 30dnu vzdy.

K tem vyberum, jak se jim to muze vyplatit, pokud clovek vybira par rupii x krat ruzne po celem svete kazdy mesic?

Lukáš Horák

Poslední výběr jsem prováděl v cca polovině měsíce, to jsem i překročil limit, hned na začátku měsíce následujícího jsem opět vybíral částku ve výši poloviny limitu a nic navíc jsem neplatil.

Aktualna vyska limitu a jeho cerpanie su zobrazene v aplikacii v informaciach o zvolenom programe (standard/premium/ a pod)

• (upraveno 2019-08-16T16:30:02+02:00)

Souhlasím s Terez, že zákaznická podpora Revolut je v podstatě nanic.

Snažil jsem se dobít kartou účet Revolut, platba prošla na straně české banky.

V české bance ochotní, zákaznická podpora Revolut tento problém nevyřešila, ale naopak tento problém hodila na českou banku (dle zákaznické podpory Revolut nepodporuje 3D ověřování).

Na druhý pokus platba prošla, takže problém byl na straně Revolut.

Pokud někdo přijímá peníze v EUR ze zahraničí, doporočuji TransferWise, nikoliv Revolut.

Rada bych sdilela moji zkusenost s Revolut a pripadne zajemcum doporucit jinou alternativu - Transfer Wise.

Nam se v breznu pres Revolut "ztratily penize", resp. neprisly na ucet tak, jak mely a trvalo asi tri tydny, nez je revolut konecne poslal. Nejhorsi bylo, ze podle jejich systemu penize odesly, nicmene do nasi banky nikdy nedorazily a banka ani nemela zaznam o cekajici platbe. Museli jsme zazadat o otevreni OFICALNIHO PROSETRENI TRANSAKCE u Revolutu a trackingu transakce, coz trvalo dalsich nekolik dni. Ta transakce se proste "ZTRATILA" a pokud bychom nerypali a nedozadovali se prosetreni, Revolut by NIC neudelal. Podobna situace se stala i spolybydlici, ktere neprisla vyplata - Revolut penize proste nepripsal na ucet - a taky trvalo, nez se transakce dockala.

Velkou nevyhodou je, ze revolut nema dobry customer service, komunikace je opravdu spatna.

Myslim, ze revolut vetsinou funguje, ale kdyz pak jednou nefunguje, tak je to dost neprijemne.

Doporucuji procist recenze.

Uz nekolik let pouzivame TransferWise a i kdyz se transakce zpozdily, vzdycky jsme byli schopni se zakaznickym servisem rychle a presne vykomunikovat proc. Zatim mnohem lepsi zkusenost. Momentalne ma Transfer Wise "referral program", kde muzete ziskat az 60€.

Male srovnani zde:

Avatar uživatele Breathe
Breathe

Je to tak, ja osobne bych si nikdy vyplatu na Revolut poslat nenechal. Nicmene celkove je Revolut dobra vec, urcite doporucuju, akorat to clovek musi pouzivat tim "spravnym zpusobem". Na placeni nakupu v cinskych eshopech, na placeni kartou pri cestovani po Eurozone atp. je super.

Avatar uživatele Tesna
Tesna

Tady pro zajímavost srovnání kurzů karet včetně Revolut:

Prosím Vás těch 300 kč na účtu vidím hned nebo až po nějakém "čase"? jestli jsem to nezpackala :)

Po zaplacení fyzickou kartou :) nikoliv tou, kterou nahrajete do Apple/Google Pay.

opt

Mě teda přišly cca dva dny po platbě irtuální kartou přes internet.

Dalibor

Mojí hezčí polovičce přišel bonus taky už po první platbě virtuální kartou (v jejím případě nahranou do Apple Pay, klasicky v obchodě). Ale třeba jsou to nějaké anomálie :-)

A nema niekto pozyvaci link pre Slovakov? Lebo cez tieto pozyvacie linky sice pise, ze ponuka je 300czk ale ze len pre ludi registrujucich Cesku Republiku... ze ked registrujem inu krajinu moze byt bonus iny (alebo aj ziadny).

Žádný v EUR určitě nebude, spíš bych to viděl na 10 EUR.

Blbá otázka: pobírám plat v HUF a mám celkem problém při platbách v ČR či v eurozóně. Lze Revolut použít i v HUF pro následné platby v eurozóně či v ČR? Maďarská banka je schopná při platbě v Kč či eurech sedřít z člověka kůži...

Ahoj, HUF je standardně mezi měnami, které můžeš mít jako účet. Takže ti klidně může chodit výplata na Revolut, kde si jí směníš na koruny či eura a pošleš dál (dnes s kurzem 100 HUF za 7,97 Kč).

Peter Hanzlik

Potíž je, že maďarský zaměstnavatel ze zákona nesmí posílat výplatu na jiný, než maďarský účet. Celkem blbý, no

lma

Slyším prvně ..

Takže mimo Evropu to je nepoužitelné(nevýhodné)!

Chybí mi srovnání s hotovostí tam by byl rozdíl minimální!

Navrch nutnost mobilní aplikace limitující(alespoň pro mě).

Ano pro toho kdo preferuje platbu kartou to může být zajímavé...ale tvrzení, že "Revolutka by neměla chybět v peněžence či mobilu žádného cestovatele" je trošku přehnané!

Srovnání s hotovostí je asi zbytečné :) musíš směnit a většinou dvakrát (na eur nebo usd a pak lokální).

Ivo

Nemuzu nikde najit kurzy u Revolutky, jsem fakt tak slepej? :-O

Kurzy uvidíš v appce ;-)

Skrývají se pod ikonkami Údaje a následně Kurzy :) zde jsou všechny.

Potvrzuji že Revolut je určitě vyhodnější

než Mbanksvět při při platbě v EUR - dlouhodobá zkušenost, vlastním obě karty.

Můj link na odměnu 300 Kč a kartu zdarma

No nevim, ale z komentaru me to prijde jen jako extremne vyhnana reklama (+dalsi spam a bod pro to, proc nepouzivat cestujlevne) za prumerny produkt ktery nevyuziju

Lukáš Horák

Franto, žádnou reklamu v tom nevidím, mně Revolutka ušetřila nemálo peněz, ale také ji nevyužívám úplně na všechno. Při jejím založení jsem také využil invite link, který jsem někde našel. A komentáře pod článkem jsou dalším přínosem, neboť vlastní zkušenosti jsou k nezaplacení.

Pokud máš pocit, že ti cestujlevne nikdy nepomohlo k žádnému dobrému tipu, jsi určitě proti sobě, jinak bys tu nechodil :-)

Lukasi, nerikam, ze mi cestujlevne nikdy nepomohlo k zadnemu dobremu tipu, naopak, jednou jsem ten tip vyuzil. Pouze jsem vyjadril svuj nazor, ze v ramci ostatnich prispevku mi to spise pripadne, ze se jedna o placenou reklamu (nerknu-li, ze mi to misto do promo akci spadlo do normalniho mailu) a zaroven jsem upozornil na to, ze z me strany se jedna o prumerny produkt ktery nevyuziju (tri stovky mi nestoji za to abych studoval ruzne podminky, daval si pozor na vsechno mozne a mel dalsi kartu v penezence na kterou bych se "bal sahnout" :D

Franto, přečti si článek. Je to karta, po které bys měl sáhnout při placení v zahraničí. Na doma si klidně nech tu stávající. Tři stovky za studování podmínek fakt nestojí, ale tady tě žádné podmínky studovat nenutíme :) my ti doporučujeme užitečnou službu a bereme to za sebe jako dobrý tip.

V životě jsme se k placené reklamě nenechali přemluvit a nehodláme s tím ani začínat. Buď je produkt dobrý nebo ne. A jasně, finanční profit z toho máme, však to i píšeme v druhé kapitolce.

Roman Trach

Karta msvět od mBank má lepší kurzy měn.

Platil jsem začátkem srpna 2560 Kč za 100 eur.

Načíst všechny komentáře

Zakázané věci do letadla a co nesmí do příručního zavazadla
David Eiselt 2019-10-04T15:06:00+02:00 7 komentářů

Z důvodu bezpečnosti letecké dopravy je přeprava některých předmětů omezena či zcela zakázána. Pojďme se podívat na seznam věcí, které bychom si s sebou do letadla určitě brát neměli. Co do…

Jak si poprvé půjčit auto v zahraničí
Kryštof Hájek 2019-09-05T09:21:00+02:00 42 komentářů

Na světě existuje spousta destinací, kde to bez půjčeného auta prostě není ono. Ať už chcete poznávat přírodní krásy USA, vydat se napříč Novým Zélandem či Jižní Afrikou, nebo zkrátka jen chcete být…

Kde hledat nejlevnější letenky?
David Eiselt 2019-08-29T14:32:00+02:00 52 komentářů

Žádná správná cestovatelská diskuze se neobejde bez typické otázky „Kde koupím nejlevnější letenky do…?“. Bohužel zejména ve facebookových skupinách, ale i na mnoha webových portálech se dočtete…

Odbavené zavazadlo – cena, váha a rozměry
Kryštof Hájek 2019-08-15T11:57:34+02:00 0 komentářů

I přes trend poslední doby, kdy čím dál více cestovatelů létá jen s příručními zavazadly, se stále najde mnoho lidí, kteří se omezovat nechtějí a rádi si s sebou na dovolenou přibalí více…