3. Albánie

Cestopis z roku 2022 napsal MIRA _8
Avatar uživatele MIRA _8

Zážitky pro tebe sepsal MIRA _8

11. 07. 2022, poslední aktualizace 2022-07-11T16:01:07+02:00

MIRA _8 Na Cestujlevne je už 3 roky, napsal pro tebe 2 cestopisy .

mikir

Pred par dny jsme se vratilili z Albanie, tak pro porovnani jako reakce na ten zaver Absolvovali jsme to letecky pres Korfu ,ale zpet k tomu byla Tirana a Ohrid Takze let Viden -Korfu 40 euro na osobu jen prirucni zavazadlo ( dokoupene pak priority ) -Ryanair Lod Korfu -Sarende 20 euro na osobu Minibus Borsh 350 Lek

V Borsh se nam libilo vic, nez co jsme pak videli z dalsiho mimibusu do Tirany , ktery jede podel pobrezi ( zastavoval v Porto Palermo ,v Himare i ve Vlare a pak na odbocce do Durres i na par dalsich mistech na pobrezi, jak kdo potreboval Tento minibus stal 1300 Lek na osobu

Dalsi minibus Tirana -Ohrid podle udaje z internetu mel stat 14 euro na osobu koupil jsem ho v jakesi cestovce primo u mista kde bus odjizdel , chteli 20 euro

Ubytovani bylo 10 noci ( 1 noc Korfu, 7 noci Borsh , 1 noc Tirana , 1 noc Ohrid ) Trochu predrazeny nocleh na Korfu ale prileteli jsem vecer a rano byla lod ,takze jsme nechteli byt dal od letiste, ani od pristavu, takze 27 euro na osobu , v Borsh ubytovani vychazelo na noc a na osobu 18 euro, v Tirane 13 euro - primo v centru a na Ohridu 8 euro na osobu a noc Vse pres booking.com , vzdy sprcha a wc na pokoji ,balkon ,klimatizace (na Ohridu nebyla ) lednicka ,wifi ,

Vecere vcetne piti ( pivo, nealko , nebo karfa vina ) vysla kolem 1000 Lek na osobu max tech asi 1350 lek

Letenka Ohrid -Viden 30 euro opet jen prirucni zavazadlo (dokoupene pak priority ) -Wizzair

Mozna ze Severni Makedonie je jeste levnejsi nez Albanie ,ale uplne to nemuzu porovnat ,auto jsme nechteli ,Jen jsem zbezne koukal na ceny ,asi by se na nejaky ten den pujcil dalo ale pri teplote 31-36 stupnu jsme radeji vyuzili krasne a ciste more

Albánii mám moc rád, cestopis jsem zatím jen tak proběhl. Ovšem nikdy nezapomenou na kouzelné slůvko faleminderit.

Avatar uživatele martin-K
martin-K

Chápu, že každý má svůj styl, ale upřímně, nedočetl jsem. Příklad: jednou píšeš Sveti Stefan, pak Svetý Štefan a taky Svatý Štefan. Tak pro příště :)

Sám na nejvyšší horu Chorvatska 2019
Avatar uživatele Palin
Palin 2022-08-17T17:25:38+02:00 0 komentářů

Moje sólo výprava na nejvyšší horu Chorvatska. Autobusem, vlakem a nakonec 50km pěší výstup na Sinjal. . Cesta do Chorvatska Moje cesta do Chorvatska začala druhý zářijový víkend 2019. Tedy až v jeho úplný konec. Flixbus Praha - Záhřeb odjížděl v neděli 22:30 a já seděl v něm s malým batohem který se v…

Vodopády, hokej a koupání v teplým potoce.
petr.necesany 2022-08-15T12:16:15+02:00 2 komentáře
Napříč světem 2021

Říkal jsem si pořád, že na to, že v březnu 2021 jsem mohl cestovat akorát na procházku do Divoké Šárky, tak to není tak špatný. Kanada a Island.. Tuhle cestu jsme plánovali 2 roky a přece jsme ji tak úplně 2 roky neplánovali. Máme lehce zcestovalou Evropu, ale za velkou louží jsme ještě nebyli. Volba padla na Seattle a roadtrip po Pacific…

Pěšky z Landmannalaugaru do Skógaru 2022
CamillaCZ 2022-08-13T22:44:04+02:00 0 komentářů
Island 2022

Jak jsme prošli známý Laugavegur trail a Fimmvörðuháls trail, společně s 15ti letou mladou dámou a dámou ve vyšších letech :) Aneb na věku (ne)záleží! :) . Na Island jedu už potřetí, říkám si: "Teď už to bude naposledy." Musím prozkoumat i jiné země světa. Chvilka napětí... :) ne, zase to nebude naposledy. To vím už teď na 100%. Vždy, když se vracím…

Londýn, Stonehenge a Cambridge s kachničkou Jarynem 🐥💛
Jaryn 2022-08-11T07:50:57+02:00 0 komentářů
Spojené Království 2022

Jak jsme se vydali na prodloužený víkend do Londýna a jeho okolí (Budget 10 000 CZK). Hello darling! 💂Londýn je úžasná destinace pro víkendový výlet po Evropě.. letadlem jsem tu za chvilku, procvičím angličtinu, pokochám se památkami, ochutnám místní speciality, dám si pintu piva a…