Albánie - Roadtrip z Tirany na jih

Starobylá města, krásné pláže, hory a neskutečná příroda. V neposlední řadě i dobré jídlo a milí lidé. Nejen to můžete zažít v Albánii.

Cestopis z roku 2021 napsal Dovolenkář Honza

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Dovolenkář Honza
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-04-03T18:48:34+02:00

Dovolenkář Honza procestoval 26 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 4 měsíci a napsal pro tebe 6 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jakub Langer
před 2 měs

Pekny kulinarsky roadtrip na jih mi dal vzpomenout na podobny okruh, ovsem mistnimi furgony. Albanie na jihu velmi prekvapila. Oproti Ksamilu nadchla velmi poklidna plazova atmosfera i stary hrad v Himare.

Souhlasim s tebou, ze mesto Gjirokaster si zasluhuje vice casu nez jen puldenni zastavku. Krome rozsahleho stareho mesta na svahu i dva domy, s vnitrni vyzdobou slouzici k prohlidkam. Samozrejme i mohutna pevnost s krasnymi vyhledy do okoli, muzeem, atd. Peknou prochazkou muze byt i ta do strzi nad mestem k mostu Aliho Pasi. Na odlehlejsim Gjirokasteru ocenuji to, ze je trochu mene turisticky vyhledavan nez Berat blize Tirane.

Dovolenkář Honza
před měs

Díky za komentář. Souhlas s oběma body. Příště bych klidně zůstal u Himary a okolí, kde se nám taky moc líbilo. Pokud jde o Gjirokaster, doufali jsme že stihneme cestou trochu víc, ale jak se člověk cestou někde zasekne nebo neplánovaně zdrží, tak nezbyde nic než redukovat plány.

Pořád to pro nás byla hlavně dovolená s odpočinkem a s cílem vidět takové ty hlavní body. Máme aspoň důvod se vrátit. Škoda jen že není letiště víc na jihu.