BARCELONA za KAČKU

Barevné a hravé město s rukopisem Gaudího na každém kroku.Dokonalá sangrie a paela,osvěžující moře "u baráku",metropole nabitá památkami.Neuvěřitelné hřbitovy,čarokrásná gotická čtvrť a milion dalšího

Cestopis z roku 2020 napsala CESTUJI za KAČKU

Jak se ti cestopis líbil?

Avatar uživatele
Zážitky pro tebe sepsala CESTUJI za KAČKU
Cestopis byl naposledy aktualizován 2020-07-25T11:29:19+02:00

CESTUJI za KAČKU procestovala 46 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 4 lety a napsala pro tebe 68 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

73 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jakub Vonšovský
před 3 lety

Barcelonu mám prochozenou hodně. Částečně za to může fakt, že rád chodím, částečně že tam je co k vidění. A taky trochu že jsem tam kdysi pomáhal rozjíždět firmu (rozuměj byl jsem první zaměstnanec), takže jsem tam nějakou dobu bydlel.

Proto se cítím povinován rozdávat nevyžádané rady, pokud jde o tohle město. Klidně napiš, než tam zase pojedeš. Nebo možná tam v tom říjnu zkřížíme i nějaké ty osudy.

Za mě jsou top dvě "neznámá místa". Placa de Sant Felip Neri s pohnutou minulostí (všude jsou stopy po kulkách), kde v pátky a soboty večer posedávají na kašně kytaristé - vybrnkávači. Takoví ti Gomezové, kteří balí své Esmeraldy za zvuku lehkých strun (koukněte na Evanescence - My immortal). A Turó de la Rovira, kde se dají najít ještě pozůstatky slumů, které byly v 80. letech s velkou pompou zbagrovány, ale dnes je na vrcholu hlavně perfektní rozhled do celého města - včetně zadní Barcelony, kterou nikdo nezná.

Pokud člověk není sportovec, tak ještě nabízím americkou light verzi Barcelony. Gotická čtvrť v noci. Člověk se nemusí ani nikam škrábat, jen dojede na La Ramblu a nechá se pěkně ovíněn sangrillou obrat místními. Ale ta atmosféra!

Avatar uživatele
lma
před 3 lety

Tak jet někam,kde musí člověk mít hadr na hubě navrch při teplotách okolo třicítky....ani zadarmo.....ale proti gustu ..

Osobně bych měl problém i s tou buzerací okolo vstupních formulářů atd.

Avatar uživatele eremi
eremi
před 3 lety

Za chvíli nebudeš muset ani nikam jezdit a ten hadr na hubě budeš mít i tady. Asi už jsem všichni pochopili, že jsi "rouškový rebel", který je ostentativně nenosí ani tam, kde by je nosit měl, tak to nemusíš tlačit do každého svého příspěvku, navíc absolutně bez relevance k tématu vlákna.

Avatar uživatele
JardaM
před 3 lety

@lma: Takže normálně máš taky problém s jakýmkoliv vstupním formulářem a zásadně necestuješ do zemí, kde musíš třeba žádat o víza nebo vyplňovat údaje v letadle/na letišti? Aha.

K těm rouškám - mám pocit, že "zásadně nenosím roušku" je nové "jsem vegan/vegetarián", taky vám to každý pořád cpe, i když to vlastně nikoho nezajímá a je to úplně irelevantní.

Avatar uživatele
lma
před 3 lety

Jarda - ne!

..jak můžeš ostatně poznat z mého profilu navštívených zemí.

Mám problém se zbytečnou buzerací kvůli ničemu !

eremi - já doufám že ne !

.. a pokud ano je to něco jiného to asi někde skousnout budu muset,ale můj volný čas (rozuměj cestování) s hadrem na hubě opravdu trávit nechci a ani nebudu!

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Ježkovi voči, děcka, nehádejte se mi tu!! 😂😂😂

Roušky jsou otrava, to souhlas. Formuláře a registrace jakbysmet. Ale úplně stejné je pro mě vstávat ve 3, abych byla v 10 v letadle v Praze nebo muset vytáhnout kosmetiku a nechat si udělat v báglu bordel.. Taky mi vadí drahý šampaňský na letišti a voda na wc s příchutí chlóru v lepším případě, stoky v horším.

Ježíš ale raději všechno tohle, než ty 3 měsíce, co jsem nemohla proletět mraky!🙏🙏

Svět se změnil, vo tom žádná. Je to jiný, možná pro někoho lehký diskomfort ... Ale i s tou rouškou a registrací za to ta Barca SAKRA stále ✌

Jinak zdravím z Bari, kam je třeba vyplnit jakýsi formulář, odeslat online a snad i kontaktovat nějaké zdravotnické zařízení... Hodně lidí to asi odradí (stejně jako roušky). Ve skutečnosti? Nikdy jsem neopustila letištní halu rychleji a vytištěné dotazníky si vezu do ubytka. Můžou se hodit! ...kdyby nebyl wc papír ✌😂

Jo a ještě drobnost. S každou novou registrací jsem lepší a lepší angličtinář ✌😂

taclik.j
před 3 lety

Jestli jsi v Bari, tak kousek v Monopoli jsou krásné pláže a úžasné staré město.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Zrovna sedím ve vlaku do Monopoli 🔝😂

taclik.j
před 3 lety

Ve starém městě je zajímavě členitej překrásnej kostel myslím loď do T, Basilica Cattedrale. Zajímavé obklady sloupů i v klenutí. Hezké plázě jsou směr Brindisi. Ve městě jsem kupoval slušné stáčené víno. Staré město je docela labirint, ale z kopce vždy dojdeš k moři. Užívej je to tam super.

Mıchal
před 3 lety

Heh, v září mě to čeká taky, pokud zase nezavřou hranice, tak se těším na report. Na programu určitě je Alberobello. Zbytek se ještě uvidí. Bari samotné jsem už viděl loni.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

havlík.j - kostelů je tady jak nas.anejch 🙈🙈😂 S prominutím 🙏 Už mi z nich hrabe!! Jeden hezčí jak druhej! Jen mám pocit, že je tu jeden kostel na jednu rodinu...Stáčený víno jsem nenašla, ale Frizante 🔝Pláž i v Monopoli krásná, jen lidí jak za totáče v zelenině.. Voda teplá a čistá, písek krásnej. Jen ho bylo pro nás všechny nějak málo 🙈😂

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Michale, hobitov plánuji zítra, takže bude nějaké info ✌

Jinak můj dosavadní itinerář bez auta, jen vlaky:

◾Den 1: přílet v poledne - BARI - TRANI - BARLETA- BARI

◾Den 2: BARI - LECCE - MONOPOLI - POLIGNANO A MARE - BARI (právě teď✌)

Jakékoli nápady sem, ještě furt je prostor doplňovat ✌😂

Všechno boží, každý město úplně jinak!

Mıchal
před 3 lety

Ahoj, tipy můžeš pohledat u tonica - https://tonicove.sk/ragazzi-v-apulii/

Třeba taková Matera. MHDčkem se to ale zdá být celkem maso.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Tak Matera je v plánu v neděli... Tam busem, zpět stopem... No a právě kvůli tomu sháním ještě plán B...

Mıchal
před 3 lety

Stopem po jižní Itálii v čase koronaviru? Hm, velmi odvážné. Držím palce, ať to dobře dopadne.

Avatar uživatele
mirjur
před 3 lety

V tom vedru stát u silnice by se mi teda nechtělo. Na druhou stranu věřím, že někdo rychle zastaví, v mém případě by to bylo určitě náročnější. Ale když už jede bus tam, tak jede i zpět, ne?

Avatar uživatele eremi
eremi
před 3 lety

To jsem zvědav, nejsem si úplně jistej, že někdo rychle zastaví a vezme si cizího člověka do auta.

Avatar uživatele Miroslav Šimeček
Miroslav Šimeček
před 3 lety

Teda, když to čtu, už se těším na další cestopis :-)

Avatar uživatele yellow
yellow
před 3 lety

Opět super cestopis. My byli v Barceloně na přelomu ledna a února a kromě nemocnice, jednoho hřbitova a pláže jsme měli v podstatě stejný itinerář. Navíc jsme tedy stihli i fotbalový stadión a zápas a pár dalších menších parků, méně známých zajímavostí a různých tržnic, kam nás dotáhli kamarádi, kteří tu pár měsíců bydleli. Zpívající fontánu jsme také neviděli, protože měla zrovna odstávku.

Jestli poletíš do Barcelony ještě v říjnu, určitě nevynechej Carrer de Blai. Mají tam úplně vynikající pintxos.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Moc děkuji! Jka za pochvalu, tak za rady - doplněno na seznam "Barca v říjnu". Ta fontána je samozřejmost a to jídlo jsem neměla vůbec googlit!! To je zhouba toto :D

Avatar uživatele Miroslav Šimeček
Miroslav Šimeček
před 3 lety

Jeste k jidlu - my jsme tam nasli asi nejlepsi pizzu, kterou jsme kdy meli, je to ulicka u La Rambla, je to styl ala pizzadollar jako v NY, vezmi trojúhelník a vypadni, ale když jsme tam byli, stala tam každý večer dlouhá fronta. Pizzerie se jmenuje Pizza Circus a pokud jste nebyli, doporučuji zkusit.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Vezmi trojúhelník a vypadni = 🔝😂😂😂 Tak někdy servíruje nedělní oběd 🙈😂

Moc děkuji za tip, píšu si!😊

Avatar uživatele yellow
yellow
před 3 lety

Když už jsme u té pizzy, tak v gotické čtvrti je vyhlášená Pizzeria Da Nanni a za Kačku. ;)

divan
před 3 lety

Pěkně napsáno a spousta inspirace :-).

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Moc děkuji, to opravdu ráda čtu! 🙃

Iveta _D
před 3 lety

No a já už se pomalu začínala bát, že budu muset pondělní ráno v práci strávit... PRACÍ! :-) Díky za tvoje cestopisy, vždycky mi zvednou náladu a celkově mě naladí na takovou správně pohodovou vlnu. A taky z nich teda většinou dostanu chuť na skleničku vína, ale na tu asi budu muset počkat do večera :D

V Barceloně jsem byla před pár lety jen na otočku během dovolené u španělského moře - ráno tam, večer zpátky. Takže jsem ani netušila, kolik parádních "méně objevených" míst se tam dá najít. Snad ti příště vyjde ta fontána za tmy, ta je opravdu pecka, jen za běžných podmínek tak strašně narvaná turisty, že to skoro kazí zážitek.

A co jsem to viděla v komentářích, že příští cesta bude bez cestopisu? Jakto? a co pak mám jako dělat se svým životem? :D (jo, ukájím svou nenaplněnou touhu vyrazit někam daleko skrz tvoje cestopisy a vůbec se za to nestydím)

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

😂😂😂Iveto, tvoje komentáre jsou lepší než Caliho v diskusních fórech🔝🔝😂 Vzdycky me dokonale rozesměješ a já ti za to ze srdce děkuji! Jen vidím komentář - Iveta a usměju se dřív, než ho otevřu 😊

Tu fontánu dám koncem října, určitě i ten kopec Tibidabo, který doporučoval Eremi. Už aby to bylo!

Příští cesta bude pro mě dost jiná a říkala jsem si, že už by mohla být na veřejnou prezentaci trochu nevhodná.. Ve svém útlém věku 🙈🙊😂😂 totiž poprve v života vyrazím "do světa" úplně sama 😱🙈 Jako planovala jsem se osobněji poznat v Grónsku, ale Itálie bude muset letos stačit. Každopádně je to pro mě velká neznámá a přiznám se, že své skutečné tempo vlastně ani neznám. Tak nevím co čekat 🙃 No a asi to bude bez selfíček skleniček, protože fotit jednu, to by tu že mě ještě udelali alkoholika, že 😜😂😂 Navíc mě samotnou pít nebaví a s tou jazykovou bariérou je dost nepravděpodobne, že bych tam našla někoho, kdo by to ustál tak skvěle🍸🥇, jako všechny mé CZ parťačky.. No uvidíme, co z toho za tejden vyleze🎲

Iveta _D
před 3 lety

A tím spíš se na cestopis neskutečně těším (pokud tedy nějaký vznikne). Přesně ten přechod od sériové spolu-cestovatelky k první sólo cestě mě moc zajímá, protože já sama bych na to rozhodně koule neměla :-) A i když to bude "sušší" jak říkáš, určitě to bude stát za to.

Mıchal
před 3 lety

Taky si myslím, že by reportáž z toho mohla být zajímavá. Jen bude méně fotek já a sklenka vína, protože si s focením budeš muset vystačit sama 😉 Nebo si pořídit selfie tyč. Ale na spoustě míst je zakazují a není zrovna za kačku. Jednu volnou tu mám, kdybys chtěla za 1 kačku a měla cestu přes Prahu. Vůbec ji nepoužívám a ani už s sebou neberu.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Michale, letim z Prahy, jsi strašně hodnej, ale selfie tyč fakt neee 🙈😂😂😂 Jako nikoho neodsuzuju✌, naopak obdivuju mládež jak je to pro ně druhá ruka a přirozenost sama, no pro mě je to něco jako zvonové kalhoty 👖🛎❌

Mıchal
před 3 lety

Tak se jí zase nezbavím 🤣

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Sorry jako :D :D Třeba mě to jednou postihne... Se kdyžtak ozvu ;)

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2
před 3 lety

Kačko, pěkně napsáno, spousta informací a zajímavých tipů, i když jsem byl v Barceloně třikrát, dozvěděl jsem se toho hodně nového.

Dobrý je, že se ti většinou podaří najít něco neprofláknutého, hezky to popsat a navnadit ostatní k cestě :-)

Tak se těším na tvou další cestu a cestopis z ní, protože to tvé nadšení je nakažlivé.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Děkuji Tondo! A co nového jsi v mojí Barceloně objevil ty? 😊 Konkrétní feedbacky jsou pro mě opravdu cenné!

A ano, i když jsem si říkala, že následující trip "dokumentovat" nebudu, kvůli tobě, Mirjurovi a hlavně Ivetě přece jen. Jen to bude taková nezvykle suchá jízda, tak doufám, že mi to pro jednou odpustíte...🍸🤷‍♀️😂

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Suchá jízda? Nebudeš pít ani vodu? 🤣 Taky jsem zvědavý na zápisky a vůbec, bez nich by si mohl leckdo myslet, že se ti něco škaredého stalo. 😉

Avatar uživatele
mirjur
před 3 lety

Suchá jízda v Itálii? To zní divně. A podezřele. 😂

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Jox- psát teď je vlastně, už kvůli tobě- povinnost! ✌😊 Kdyby celá místní fórová elita věděla, žes mi daroval PC, neb můj odešel do věčných lovišť, dostal bys pěknou nakládačku ironie 🤣 Ale neboj,já to nikomu neřeknu a tobě ještě jednou ze 💛 děkuji 🙏

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Mirjur - nezní to divně, zní to jako sci-fi. Na druhou stranu - věřil bys před rokem touto dobou, že se celej svět zastaví? A tak, se to stalo! Nic není nemožné! 🤣

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Snad sis v půjčovně nerezervovala Toyotu? 😂

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Tak to by mě ani nenapadlo :D :D I řidičák nechám doma! Přece jen nevím, zda mi permanentní střízlivost nevleze na mozek, že ;) :)

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2
před 3 lety

@ Kačka, pohádková nemocnice, bunkry i ta socha, to byly pro mě zajímavé novinky, které si i pěkně popsala.

Každopádně užij si hezky nejbližší cestu, určitě to bude perfektní. Sám jsem takhle párkrát někde jel a nemělo to chybu.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

No joóo, ale ty jsi chlap...

Každopádně děkuji 😊

Jinak ta socha na hřbitově Poblenau, nemocnice a bunkry jsou TOP. Až tam jednou budeš, tak si vzpomen ✌😉

Avatar uživatele
mirjur
před 3 lety

Právě jsem strávil krásný večer za kačku v Barceloně... nádhera - všechno. Teda až na to, že jsem dostal žízeň na noc. Díky, Kačko, za všechny ty tipy, informace, inspirace... zase vidím, že mám pořád co dohánět :-)

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

♥ ...to já děkuju! Tohle je ten nejhečí komentář, jakej jsem kdy četla :)

...co bys chtěl dohánět?? :D

Avatar uživatele
mirjur
před 3 lety

Tak třeba zrovna Barča... byl jsem tam 2x, ale teď vidím, že jsem prakticky nic neviděl. Viz Tonda 2, přesně to shrnul. :-) Asi budu muset pohledat ještě nějaký vhodný víkend na podzim.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Tohle beru opravdu jako velkou pochvalu. Je to ovlivněno tím, že se na každou cestu snažím chystat. Ze začátku to bylo spíš kvůli jazykové bariéře, protože když se nedokážeš pořádně zeptat a, musíš prostě VŠECHNO VĚDĚT. Postupně jsem ale zjistila, že mi to vyhledávání informací přináší spoustu zajímavých postřehů a míst, o kterých se v běžných pruvodcich nemluví. A když už si s tím člověk dá hodiny a hodiny práce, pak je tak nějak na snade "poslat to dál ". Jsem ráda, že to funguje. Ty i Tonda jste mi to teď dokázali 😊 Takže děkuji a ve středu opět 🇮🇹za KAČKU ✈

Martin Vícha
před 3 lety

Už se těším, až se vyspím z toho víkendového V-trojboje (Vídeň, Vilnius, Varšava) a budu mít sílu si to celé přečíst 😁👍

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

:D :D :D Nespěchej, nic ti neuteče! Příští cesta bude bez cestopisu, takže do té přespříští to přečteš i dvakrát! :D

A znovu veřejně opakuji - tenhle 3V trip bys mohl zkusit sespat, mě osobně by opravdu zajímal! :)

taclik.j
před 3 lety

Co dodat, krásná cesta a navíc jsi rozená přirozená spisovatelka. Přiznám se, že k srdci mě více přirostl cestopis z Říma a Neapole. Mám naplánovanou cestu v říjnu z Prahy - Neapol, Monaco, Ischia. To sice nebude za kačku, ale těžce na tom pracuju.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Přiznám se - Řím a Neapol byl o několik levelů výš.. Pořád hledám volné alespoň 3 dny, abych se na ten neapolskej hřbitov jrště teď v létě podívala 🙈🙃 ..a pak ta pizza & aperol, že 💛

Monaco je super, ale stačí na skok (4 hodinky až až..pokud teda naplánuješ kasíno 🤩🎰, což bych osobně někdy ráda zažila ✌💃🍸💰🤣). A Ischia bude určitě můj další výlet rovnou ze hřbitova, tak přivítám doporučení a postřehy 🙏

A hlavně moc děkuji za milá slova!

taclik.j
před 3 lety

Neapol a pizza, to je jasná věc + pár památek. Monaco 2 noci i s kasínem, červená/černá moje oblíbená strategie. Jednou jsem ta byl , seděla vedle mě vystajlovaná laň, opodál postával postarší pardál , který ji na její úsměv a pokyn přinesl 500E. Za půl hodky tam pustila 2000E. Na tom kasínu mě baví ta úžasná atmosféra i samotná stará budova. Asi 5 nocí Ischie. Chci si půjči skutr, ale ti blázni za to chtějí jak za auto. Zlatý Filipíny, kde stál 150kč/den. Těším se na termální prameny, teče to tam přímo do moře. Samozřejmě až to bude aktuální, dej vědět, předám informace. Já bych nyní uvítal infona tip na nákup vína v Neapoli. Může být i stáčené. Vzal bych si ho na Ischii na podlití krevet i sebe.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Jako provokace dobrý ✌🔝🤣🤣🤣

Kasíno znám jen z filmů, ale věřím, že to musí bejt zážitek. Než se do něj sama podívám, je potřeba ještě tak 170 cest ZA KAČKU ✌🤣🤣 Jinak ta budova je krásná, to souhlas. Znám ji z venku 🙊

Filipíny nepřipomínej, nebo budu na měkko.. Asie mi děsně chybí. A je jedno zda Filipíny, Srí lanka, Bali... Jakmile zmizí tahle "apokalypsa", bude to má první cesta. Minimálně na měsíc nebo na dva!

No a víno v Neapoli? Samozřejmě v místních sámoškách!! Za 2€ bez problémů 🤣 A když bude to víno na hony vzdálené od Pálavy, Sprite to jistí (2:1 víno:sprite) 🍸🔝 Každopádně si udělej čas na ten Aperol bar, protože drink za 1€ a pocit, že tam můžeš sedět a srkat tu oranžovou šmakuládu klidně do rána - to je k nezaplacení.

Krakonoš
před 3 lety

Kačko, super, píšeš skvěle, od té doby, cos tak krásně popsala Krkonoše, tě sleduji a musím přiznat, že jsem si vypěstoval návyk na tvé cestopisy, jsi talentované a vnímavé děvče.

Hodně krásných cest přeji!

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Tvá láska ke Krkonoším je dojemná a inspirující! Mě teď zrovna na konci srpna zrušil Wizz Abu Dhabi (jako snila jsem o tom mramorovém paláci a vůbec kousku Sexu ve městě 😜✌🎬), ale když na mě nekoukne nějaká za KAČKU možná uhlíková stopa, možná na ty hřiby & borůvky vyrazím 🚗

A děkuji moc za milá slova! Ještě že ty jsi nevyrazil na dovolenou do zahraničí a udržuješ zde štábní kulturu 🙏💛

Mıchal
před 3 lety

Pane Karfík, vy nás ale zásobujete.

Mıchal
před 3 lety

Dlouhý ani ne, ale skoro co týden, to cestopis 🤣 téměř jako jediný cestovatel odsud 😁

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Jako taky mi to zde přijde jak v nějakém postapokalyptickém sci-fi... 🙈🤣

Ale jsem optimista, tak si říkám, že jsou všichni prostě na dovolený a za měsíc tu bude CESTOPISŮ, že to do konce života nepřečtu.. ✈🍾🏖🏜🌊

CTRL+C ➡️V: Apokalyptická a postapokalyptická sci-fi je speciálním podžánrem sci-fi, který operuje s katastrofou, která postihne lidstvo. V případě, že se děj odehrává během této katastrofy či krátce po ní, ocitají se hrdinové žánru v mezních situacích, v nichž je těžké, nemožné, popřípadě krajně nevhodné (z hlediska přežití) dodržovat zvyky a morální zásady, kterými je vybavila civilizovaná společnost *čti LÉTAT a CESTOVAT). Pokud se děj odehrává delší dobu po katastrofě (otázka je, co je delší doba, ale za 5 měsíců postavíš dům nebo tvohe dítě přejde z kojení na přikrmy🤣), je v postapokalyptické sci-fi popisovaná společnost na nižší technologické úrovni než společnost před katastrofou, která je často buďto zapomenuta či nějakým způsobem mytizována (doufám, ze nebudu vnoučatůn jednou vysvětlovat, co byly kdysi letadla, piloti a letušky...).

Mıchal
před 3 lety

Bojím se, že cestování se dost výrazně změní. Na druhou stranu by aspoň mohli přestat cestovat ti, co to dělali jen pro to, že je to in a že chtějí fotku na Instagram...

Mně zatím od přelomu února a března každá letenka krachla. Naštěstí většinou s refundem. Jak to bude dál se uvidí. V srpnu mám dva pokusy Gdaňsk a Alicante, obojí z Vídně. Jak to dopadne, uvidíme. Zejména to Španělsko nevidím. Rakušáci rádi rozšiřují svůj seznam landing banů. Na září je to pak řež - Kréta (VIE), Bari (PRG) a Santorini (VIE) plus v říjnu Tromso (KRK). Všechno je to z černých fondů Wizz Invest, tak padnutí bolet až tak nebude. Plus ještě v komatu je na září Lisabon a Ohrid. Jim ale už moc nevěřím a nejspíš je čeká odmítnutí změn a refund.

A v listopadu mi už padl Bejrút z Vídně. K tomu ta linka už nemá žádné budoucí odlety. Co jsem viděl poslední zprávy, je to tak lepší. Libanonská libra padá a protesty sílí.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Furt se všichni nebojte! Posledních pár měsíců to slyším ze všech stran 🙈🙈 Nezmění! Chvilku ten návrat k normálu potrvá, ale jsme lidi! Nevymysleli jsme vrtulový a posléze tryskový letadla pro srandu králíkům ✈💛 Máme v sobě naprosto přirozenou potřebu migrovat , taky poznávat a zažívat něco jiného, než "normál". Za pár let budeme na tuhle dobu vzpomínat s nostalgickym úsměvem! Hlavně na letenky za 8,5 € ✌🔝🤣 Ale jak říkáš- už by se do toho mohlo obout víc lidí, protože já sama to fakt nerozhejbu 🙈🤣

Jinak Libanon je moje největší letošní ztráta. Strašně jsem se těšila a tak naplánovanou jsem neměla ani Střední Ameriku..

Mě čeká tento týden Itálie, v srpnu Santorini, Atheny a hlavně 7.-9.8. ZAJEČÍ a Vinařství u Kapličky🍸🍸💛🤩 (z toho psát cestopis raději nebudu 🙈🤣). Září Malta, Madrid, Bari a Oděsa. Říjen Alicante, Zakynthos a Barca II. Listopad je daleko, ale i tam už mám z poloviny plno, no a Ježíška letos čekám v Jeruzalémě 🎄🍸

Mıchal
před 3 lety

Na Libanon jsem se taky těšil, ale radši ještě nic neplánoval. V Zaječí jsem rok dva zpátky byl na teambuildingu. Super. A nejvíc super bylo, že účet platil někdo jiný, tak to bylo naprosto za kačku ;)

Vánoční trhy vypadají na Tenerife . Původně na konci listopadu, ale byla změna a nejspíš to posunu. Za dvacku fajn.

Viděl jsem statistiku, co sice nuda je, ale pro byrokraty má cenné údaje. A ta čísla za Česko se mi vůbec nelíbí. Ze dne na den mohou přibouchnout dveře i sousední země, ačkoliv podle Kena je situace opravdu, ale opravdu pod kontrolou a není sebemenší důvod ke znepokojení...

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

ZAJEČÍ je furt za KAČKU.. Ubytko na 2 a více nocí = sleva, ubytko nad Retroclubem o víkendu = sleva. Sleva plus sleva, to už je SLEVA. Tedy pa a so nad Retroclubem (jsme stejně v něm, takže nám hluk moc neva 💃🤣) - no neber to. Snídaně v 7, pak bazén. No a do 10, než snídaně skončí a až se naše žaludky vrátí z překyselení do normy, podruhé... Míchaný vajíčka, opečená slanina a dvojka Dalibora je ten nejlepší oběd na světě 🔝✌ Jako vždy nám to vychází na Otevřené sklepy (neVINNÁ degustace) v sobotu a Lunetic😜🙈🤣 (= retro na druhou) v pátek. Mezitím zatopenej lom, MikuLOVE a spol. Prostě JIH za KAČKU jak vyšitej.

Tenerife jsem koukala dnes. Z Vídně konec října za 1450...Ale už mám obsazeno 🙈🤷‍♀️

Mıchal
před 3 lety

V tom hogo fogo místu, kde jsem byl, to za kačku rozhodně nebylo. Stačilo vidět jídelní a nápojový lístek na webu, když se uvažovalo, že večeři si zatáhne každý sám. Při pohledu na něj se i ajťáci bouřili :D

A Tenerife podle úspěšnosti současných plánů možná prodloužím za 4 dnů na týden.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Ta reakce ajťáků - dobrý!! :D Se směju ještě teď. Jinak s tebou souhlasím - co se natočily Bobule, jde to tam cenově z kopce. Taky ty rozlučky se svobodou docela kazí dojem a vůbec - je to dost snobárna no. Já tam jezdím už řádku let a sama vnímám, jak se to tam kroutí rok od roku víc, nicméně pro mě je to prostě tradice, taky srdcovka, no a pak to místo a především moje parťačka, co každou nedokonalost dokonale vykompenzuje... :)

Mıchal
před 3 lety

Až teď jsem dočetl cestopis. Pěkné. Park Güel jsem navštívil před sedmi osmi lety. A tehdy se do něj dalo normálně jít i během dne. Jeho většina byla volně přístupná. Jen v částech nejvíce spojených s Gaudím se vybírávalo vstupné.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Děkuji Michale. Nejen za milá slova, ale hlavně za to, žes to dočetl ještě v tomto životě 🙈😂

Já si dala předsevzetí, že začnu zkracovat ✌

Jinak před osmi lety bylo hodně věcí jinak, nejen v Parku Güel... (třeba já měla o 8 kg méně 🙈😂🙊)

Mıchal
před 3 lety

To je taky jeden z důvodů, proč se nerad vracím na ta samá místa. Hned vidím, jak se změnily, a většinou je to směrem k horšímu...

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Víš Michale, že se věci, lidi, místa, myšlení, dokonce vstupné i ceny 🙃 - a vubec všechno - v čase mění, to je prostě fakt. Ale i když to tak na první pohled třeba vypadá, nemusí to být vždy k horšímu. Mých plus 8 kilo mě sice neskutečně sere, na druhou stranu - jsem díky nim mnohem silnější 💪🤣 A taky za každým tím mým kilem stojí kopa dobrot a luxusních životních soust, které jsem měla tu šanci ochutnat.. V Zaječí u Kapičky jsou ceny šílené, to souhlas, ale občas, třeba v ospalé díře v Cahuitě jsem s rukou na kokosovém ořechu, unavená, se strachem, že se domů nevrátím a současně s úzkostí, že vrátím...zavřela oči a vzpomněla si na jeden den právě tam. Na salát s obřími krevetami, opečenou bagetku, luxusní dresing, horký letní den, skleničku Pálavy z kolekce Dalibor, kterou srkám jako dezert z Michellinské restaurace, na úsměv obsluhy a darovaný korek z této vyjímečné láhve na památku, na úsměv mé kamarádky Jolči proti mě a na pocit, že nic víc teď nemůže být VÍC. A poprvé po dlouhé době jsem v tom Karibiku cejtila zase klid. Věděla jsem, že se tam VRÁTÍM a Dalibora s krevetami si zase dám. Ať to stojí co to stojí! Ať je ta porce zase o kousek menší (mé váze to jen prospěje)! Ať si je déšť, ať si je mráz! 🤣 ...jen ať je víc a víc míst, kam se můžu těšit a vracet.

Mıchal
před 3 lety

Jojo, u Kapličky a je to tam velké jako sídliště 😂

Spíš myslím na místa při cestování. Vybavuje se mi, jakou jsem zažil před 10 lety Eiffelovku a jak vypadá teď - zátarasy a kvůli epidemii vypnutý výtah. Nebo Miláno, co jsem zažil bez černochů na každém kroku. Phi-Phi před asi 3 lety a pak o rok později s nově postaveným McDonaldem.

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

No je fakt, že jsem loni hleděla, jak se to tam rozrostlo :D

Jinak stran americké ambasády (McDonald) jsem shovívavá - ostatně je to jediné místo, kde obvykle dobíjím baterky kofeinové i baterie veškeré své elektroniky! V Rakousku místní wc = super sprcha po spánku v autě a zrovna z Paříže si pamatuju, že nás ve městě chytl takovej slejvák, že jsme se musely s Jolčou schovat právě tam a když jsme po 30 minutách vyšly do opět slunečního dne (poté, co jsme si naši cestovní lahvinku rozlívaly do Mc hrníčků), poznamenala tehdy Jolana svou památeční větu: "Jen s tebou je možné se za bílého dne opít v mekáči!" :)

Mıchal
před 3 lety

Třeba v Rusku si v Burger Kingu můžeš koupit pivo. Po setmění tam mají happy hour a stejně od 22h mají supermarkety ban na prodej alkoholu, tak je to jedno z levnějších míst, kde doplnit hladinku ;)

Avatar uživatele
mirjur
před 3 lety

Kačenko, jen na okraj, když to tu bylo zmiňováno - prosím, rozhodně neřeš nic ohledně své váhy, jsi štíhlá jako proutek a kdybys měla ještě o pár kilo víc, tak to vůbec nebude poznat. V klidu. Raději si tě nechci představovat před těmi 8 kily... 😂

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před 3 lety

mirjur +1

(kdyz jsem cetl o tech 8 kilech, napadala me slova koncentrak, bulimie...)

Avatar uživatele
CESTUJI za KAČKU
před 3 lety

Libore, prostě umím fotit ✌🙈😉