3. Španělsko

48hodin na Tenerife
Cestopis z roku 2022 napsal Barney1987

Zážitky pro tebe sepsal Barney1987

18. 05. 2022, poslední aktualizace 2022-05-18T00:07:34+02:00

Barney1987 žije v České republice a procestoval 27 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 1 rok, napsal pro tebe 3 cestopisy .

Avatar uživatele milos207_53433
milos207_53433

Ctivy cestopis ale za mne takhle ne. Kdyby byl let naprimo,jeste by to šlo ale kvuli tak kratkemu času v cilove destinaci prestupovat v obou smerech ?

Barney1987

Když chcete odletět v pátek večer a zpět v neděli večer, tak moc na výběr nemáte ;) V pátek letí přímý jen ve 12, to jsem ještě v práci. V neděli nelétá nic, navíc ceny jsou přes 8tis. Další věc je, že jsem chtěl letět na Tenerife North, ne jižní letiště...

lma

Po delší době celkem čtivý cestopis . Sice trošku jiný styl cestování než preferuji já ,ale bavilo mě to.

Pohled na Tenerife za dva dny mi taky přijde trošku mimo a srovnání s Mallorcou to raději komentovat ani nebudu. Já tam byl 2x dohromady 17. nocí a neměl bych problém se ještě vrátit.

Jinak jen víkend na Tenerife mi připadá trošku "ujeté" (z toho bych nic neměl) ,ale proti gustu....proti tripu na Airways o pěti hodinách v Japonsku je to "slabý čajíček" ..

Tiše závidím těch 17 nocí. Kdysi jsem na Tenerife strávil jen 5 nocí v rámci veselého Carnavalu v Santa Cruz. Jižní pobřeží bylo hezké i ledová koupel na pláži Teresitas. Možná ne o ujeté, nýbrž o úlétlý víkend v cestopisu právě šlo. Na to je Barney vážně profi! A například i v Japonsku jsem mohl kvůli návazným letům strávit jen krátkou dobu 22 hodin (někde mezi letišti Haneda a Narita), a bylo to vážně super! Příště snad déle ...

Barney1987

Ono to prostě nejde, nemám šanci být už letos venku mimo víkendy. Já navíc rád letám, takže pro mě strávit čas v letadle je za odměnu. Příští neděli letím z Hamburku do Prahy přes Bergamo a Sardinii :) Jinak cestopis, který zrovna píšu je o Mallorce (24hod.), ale letěl jsem i na kafe do Londýna a co se z toho stalo bylo legendární:D

Pěkný cestopis a dobrodružný (hlavně závěr) výstup na Teide. Jen upřesnění, že jde o 3. nejvyšší sopku, pokud se měří od oceánského dna. Jsem zvědavý na tu low cost Polynésii.

Barney1987

Díky za zpětnou vazbu a upřesnění. Konkrétně jedeme Tahiti (horská turistika, vodopády), Moorea (kajak, šnorchl, kolo) a BoraBora (jen relax).

Avatar uživatele martin-K
martin-K

Souhlasím, že jste rozhodně neviděl vše, Tenerife toho umí nabídnout dost, i zajímavé pláže. Ale je to Atlantik, na Mallorce je voda klidnější. Co bych řekl ještě... Zajímavá kalkulace :) Ale řekni mi, kdy si rezervoval auto? Za ten Fiat je to u Cicaru dost... A byla na letišti delší fronta?

Barney1987

Zdravím. Fronta u Cicaru na letišti byla max na 5min. Ale přiletěl jsem na letiště sever, které není zdaleka tak vytížené jak letiště jih (tam si myslím, že bude uplně jiná realita). 1000,- za den je v tuto dobu skoro zadarmo (s plným pojištěním, bez kauce, bez kreditky, bývá to na jiných ostrovech i 4xtolik), po covidu jsou ceny úplně jinde. Autopujčovny mají nedostatek aut, poptávka je obrovská. Ale samozřejmě je to o destinaci. Rezervoval jsem měsíc dopředu.

Avatar uživatele martin-K
martin-K

Možná je to i tou kratší dobou pronájmu. My se vždy ve Španělsku vešli kolem 20-25 eur u středního auta. A podobně to máme na nadcházející zimní sezonu na Kanáry. 157 eur/týden/Tipo.

Lucie _B

Líbí se mi tvůj styl psaní, díky moc za jasné stručné informace a tip na autopůjčovnu. 👍🏼 Snad se na Teide taky někdy podívám. Těším se na další cestopisy.

Barney1987

Ahoj. Díky za zpětnou vazbu :-)

JardaM

Předem sorry za malinké rýpnutí, ale soudit Tenerife na základě 48 hodin a s tím, že si viděl vlastně jednu pláž a Teide je trochu ústřel. Na severovýchodě je pohoří Anaga, které připomíná Havaj, na severozápadě se nachází pohoří Teno, které je taky dechberoucí a krásně zelené. Tenerife opravdu není jenom národní park Teide a měsíční krajina, jak tvrdíš u komického srovnání s Mallorcou :D

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Jarda má pravdu, prostě nemůžeš soudit tak rozmanitý ostrov na základě 48 hodin 😀

• (upraveno 2022-05-19T08:39:27+02:00)

Však já nesoudim. Píšu jen postřehy. Myslím, že každý pochopí, že za 48hod jsem stihnul opravdu málo. Je to jen první dojem z ostrova ;) Jinak má přítelkyně tam byla přes vánoce 14dní a kamarádka za kterou jsem tam letěl, měla také něco po ostrově nacouráno, takže nějaké informace přeci jenom mám.

Expresná kúpačka v Tivate s Air Serbia
tonic 2022-07-03T08:59:20+02:00 0 komentářů
Evropa 2022

Expresný trip autom/busom/lietadlom cez Belehrad a Niš na legendárne jadranské letisko v čiernohorskom Tivate. Balkán nikdy nesklame. . Pokračovanie na mojom blogu:https://tonicove.sk/tivat-expresne/

Ragazza di Martinsicuro aneb zápisník jedné delegátky
Avatar uživatele Tereza Klaudová
Tereza Klaudová 2022-06-30T15:03:47+02:00 2 komentáře
Itálie 2021

,,Martinsicuro? To neznám." Přesně takhle vypadá reakce, když někomu řeknu, kam jezdím už několik let pracovat jako delegátka jedné české cestovní kanceláře. Ano, Martinsicuro. Malé přímořské…

Mongolsko od shora dolů
Pavel K 2022-06-30T12:06:01+02:00 2 komentáře
Mongolsko 2018

Těch 28 dní, které jsme na Mongolsko měli, ani zdaleka nestačilo na jeho projetí. Není ani divu, když je tak velké a když jsme spoustu času trávili na cestě ve vlacích, autobusech či minivanech.…

Low Cost Mauricius
Avatar uživatele Low-cost cestovatel
Low-cost cestovatel 2022-06-28T13:02:56+02:00 0 komentářů
Mauricius 2021

Mauricius je nejbohatší zemí na africkém kontinentu🥇I přesto se zde dá vyžít s 700kc na den, nebo s 9000 na celých 14 dní.. Jak? velice snadno a příjemně🥃. Půjčte si auto předem.. Kontaktujte na Whatsapp pronajímatele... My jsme usmlouvali na 10 dní za 4000,- (1000kc/os :4)  benzín na projetí skrz na skrz 2400,- (600kc/os)  stravujte se jako místní!…