Barneyho víkendové (ú)lety: Tenerife

48hodin na Tenerife

Cestopis z roku 2022 napsal Barney Flyer

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Barney Flyer
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-08-23T22:02:52+02:00

Barney Flyer procestoval 30 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 2 lety a napsal pro tebe 8 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

15 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele milos207_53433
milos207_53433
před rokem

Ctivy cestopis ale za mne takhle ne. Kdyby byl let naprimo,jeste by to šlo ale kvuli tak kratkemu času v cilove destinaci prestupovat v obou smerech ?

Barney Flyer
před rokem

Když chcete odletět v pátek večer a zpět v neděli večer, tak moc na výběr nemáte ;) V pátek letí přímý jen ve 12, to jsem ještě v práci. V neděli nelétá nic, navíc ceny jsou přes 8tis. Další věc je, že jsem chtěl letět na Tenerife North, ne jižní letiště...

Avatar uživatele
lma
před rokem

Po delší době celkem čtivý cestopis . Sice trošku jiný styl cestování než preferuji já ,ale bavilo mě to.

Pohled na Tenerife za dva dny mi taky přijde trošku mimo a srovnání s Mallorcou to raději komentovat ani nebudu. Já tam byl 2x dohromady 17. nocí a neměl bych problém se ještě vrátit.

Jinak jen víkend na Tenerife mi připadá trošku "ujeté" (z toho bych nic neměl) ,ale proti gustu....proti tripu na Airways o pěti hodinách v Japonsku je to "slabý čajíček" ..

Jakub Langer
před rokem

Tiše závidím těch 17 nocí. Kdysi jsem na Tenerife strávil jen 5 nocí v rámci veselého Carnavalu v Santa Cruz. Jižní pobřeží bylo hezké i ledová koupel na pláži Teresitas. Možná ne o ujeté, nýbrž o úlétlý víkend v cestopisu právě šlo. Na to je Barney vážně profi! A například i v Japonsku jsem mohl kvůli návazným letům strávit jen krátkou dobu 22 hodin (někde mezi letišti Haneda a Narita), a bylo to vážně super! Příště snad déle ...

Barney Flyer
před rokem

Ono to prostě nejde, nemám šanci být už letos venku mimo víkendy. Já navíc rád letám, takže pro mě strávit čas v letadle je za odměnu. Příští neděli letím z Hamburku do Prahy přes Bergamo a Sardinii :) Jinak cestopis, který zrovna píšu je o Mallorce (24hod.), ale letěl jsem i na kafe do Londýna a co se z toho stalo bylo legendární:D

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před rokem

Pěkný cestopis a dobrodružný (hlavně závěr) výstup na Teide. Jen upřesnění, že jde o 3. nejvyšší sopku, pokud se měří od oceánského dna. Jsem zvědavý na tu low cost Polynésii.

Barney Flyer
před rokem

Díky za zpětnou vazbu a upřesnění. Konkrétně jedeme Tahiti (horská turistika, vodopády), Moorea (kajak, šnorchl, kolo) a BoraBora (jen relax).

Avatar uživatele martin-K
martin-K
před rokem

Souhlasím, že jste rozhodně neviděl vše, Tenerife toho umí nabídnout dost, i zajímavé pláže. Ale je to Atlantik, na Mallorce je voda klidnější. Co bych řekl ještě... Zajímavá kalkulace :) Ale řekni mi, kdy si rezervoval auto? Za ten Fiat je to u Cicaru dost... A byla na letišti delší fronta?

Barney Flyer
před rokem

Zdravím. Fronta u Cicaru na letišti byla max na 5min. Ale přiletěl jsem na letiště sever, které není zdaleka tak vytížené jak letiště jih (tam si myslím, že bude uplně jiná realita). 1000,- za den je v tuto dobu skoro zadarmo (s plným pojištěním, bez kauce, bez kreditky, bývá to na jiných ostrovech i 4xtolik), po covidu jsou ceny úplně jinde. Autopujčovny mají nedostatek aut, poptávka je obrovská. Ale samozřejmě je to o destinaci. Rezervoval jsem měsíc dopředu.

Avatar uživatele martin-K
martin-K
před rokem

Možná je to i tou kratší dobou pronájmu. My se vždy ve Španělsku vešli kolem 20-25 eur u středního auta. A podobně to máme na nadcházející zimní sezonu na Kanáry. 157 eur/týden/Tipo.

Lucie _B
před rokem

Líbí se mi tvůj styl psaní, díky moc za jasné stručné informace a tip na autopůjčovnu. 👍🏼 Snad se na Teide taky někdy podívám. Těším se na další cestopisy.

Barney Flyer
před rokem

Ahoj. Díky za zpětnou vazbu :-)

Avatar uživatele
JardaM
před rokem

Předem sorry za malinké rýpnutí, ale soudit Tenerife na základě 48 hodin a s tím, že si viděl vlastně jednu pláž a Teide je trochu ústřel. Na severovýchodě je pohoří Anaga, které připomíná Havaj, na severozápadě se nachází pohoří Teno, které je taky dechberoucí a krásně zelené. Tenerife opravdu není jenom národní park Teide a měsíční krajina, jak tvrdíš u komického srovnání s Mallorcou :D

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před rokem

Jarda má pravdu, prostě nemůžeš soudit tak rozmanitý ostrov na základě 48 hodin 😀

Barney Flyer
před rokem

Však já nesoudim. Píšu jen postřehy. Myslím, že každý pochopí, že za 48hod jsem stihnul opravdu málo. Je to jen první dojem z ostrova ;) Jinak má přítelkyně tam byla přes vánoce 14dní a kamarádka za kterou jsem tam letěl, měla také něco po ostrově nacouráno, takže nějaké informace přeci jenom mám.