Cherson

Oddychový predĺžený víkend na brehu Dnepra.
Cestopis z roku 2019 napsal cizy

Tradíciu kúpacích predĺžených víkendov na sviatok Cyrila a Metoda sme priniesli na svetlo sveta pred 2 rokmi výletom do rumunského letoviska Mamaia. Minulý rok sme zostali verní Čiernemu moru a presunuli sa o niekoľko stoviek kilometrov severnejšie do ukrajinskej Odesy, kam som zavítal po 10 rokoch. Tento rok padla voľba opäť na Ukrajinu, more sme však vymenili za rieku Dneper a destináciou sa stalo mesto Cherson.

4.7.2019

Keď prišla možnosť refundnúť poobedný let Wizzom z Viedne do Kyjeva, neváhal som. Dovolenku treba šetriť a to aj za cenu kúpy dvoch jednosmerných leteniek na buržuja s Austrianom o 21:20. To nám zaručí pohodlný presun po pracovnej dobe na Schwechat bez stresov a sledovania hodiniek a 19:30 tak už vystupujeme na letisku. Po vyše dvoch rokoch odlietame z terminálu 3, preto hneď za kontrolou ideme obaja premiérovo otestovať non-schengen Sky Lounge salónik, kde zadelíme večeru a ja aj pimpnutý Larsen koňak – Single Grape.

Pokračovanie na mojom webe: https://romanherda.com/category/cherson-2019/

Zážitky pro tebe sepsal cizy

22. 08. 2019, poslední aktualizace 2019-08-22T09:12:58+02:00

cizy žije na Slovensku a procestoval 52 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 5 let, napsal pro tebe 6 cestopisů . Má své stránky https://romanherda.com/.

Další cestopisy, které napsal cizy

Do Vorkuty
cizy 2019-08-28T13:42:03+02:00 0 komentářů
Rusko 2019

Letná dovolenka v autonómnej republike Komi - Syktyvkar - prelet na LET-410 Turbolet do banského mesta Pečora a následne vlakom za polárny kruh do Vorkuty.

Petrohrad
cizy 2019-08-18T11:35:39+02:00 0 komentářů
Rusko 2019

Jarný lenivý predĺžený víkend v ruskom “hlavnom meste severu” s jednodňovým odskočením si do Vyborgu.

Kryvyj Rih & Záporožie
cizy 2019-08-13T17:43:14+02:00 0 komentářů
Ukrajina 2019

Veľkonočný predĺžený víkend v industriálnom srdci Ukrajiny okorenený preletom An-140.

Zimný Krasnojarsk
cizy 2019-08-02T10:15:54+02:00 0 komentářů
Rusko 2019

Februárový predĺžený víkend v Rusku. Deň v slnečnej Moskve a dva dni v sibírskom Krasnojarsku.