2. Afrika
  3. Jihoafrická republika
  4. Divoká Jižní Afrika

Divoká Jižní Afrika

Jižní Afrika předčí veškerá očekávání, jaké může cestovatel mít. Nejen, že se tají dech nad diverzifikací přírodních scenérií, ale hlavně je zde život!
Cestopis z roku 2020 napsal Jan Klíma

Zážitky pro tebe sepsal Jan Klíma

17. 02. 2021, poslední aktualizace 2021-02-23T13:28:49+01:00

Jan Klíma a procestoval 18 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 1 rok, napsal pro tebe 4 cestopisy . Má své stránky https://www.youtube.com/channel/UC_Sk5y0TEnWUIdS0vN-X2-w.

Jan Klíma

Díky! Už jsem si vzal tuhle zpětnou vazbu k srdci! 🙏🏻 U posledního videa (Cape Town) je pouze voiceover 🙂.

Michal

Super 👍 Za mě to video působí mnohem líp. Teď zase vyniká celkem divoký střih fotek, ale to ať posoudí jiní 🙃

Jan Klíma

Díky Michale! To víš, začínám... A hlavně jsem vůbec neplánoval tvorbu videí, vždy jsem se soustředil pouze na focení. Takže je to celkově trošku improvizace :) Ale moc si vážím tvé zpětné vazby!

• Přidal se před 7 měs

Nevím, jestli sis toho všiml, ale na všech fotkách jsi omylem vyfocený zezadu.

To asi nebude omyl 😂

Že ty budeš nějaký ten influencer že jo?

Kromě toho, že je to dost selfpromo, tak tam máš i faktické chyby, mj. nejjižnější bod na světě určitě nebude v Africe.

Jan Klíma

Ano, to je pravda => nejjižnější místo Afriky (ale ani to není technicky zcela pravda, pokud se nemýlím) => opravím v článku :-)

Tak selfpromo - řekněme, že raději vyprávím fotografiemi (nově i videem), což je mou vášní.

No to jsi tomu moc nepomohl. Ty nebudeš influencer, ale dezinformátor.

Teď máš u fotky Mysu Dobré naděje popisek Nejjižnější cíp Afriky, což opravdu není. To je Střelkový mys.

• Přidal se před 7 měs

sádlo nebo pádlo, dyť to je jedno. Vstávat ve 4 je pro čučkaře. Já Cape Townu vstávám už v 3:30 a na ubytko se nevracím před 23:00!

Jako vážně? :-D

• (upraveno 2021-02-22T21:05:02+01:00)

Vážně, když chceš chytnout sunrise v 6:28 na BOS 400 Wreck v Llandudnu, jinak to nejde.

Jan Klíma

To je pravda, to je třeba vstávat brzy :-) Btw mě překvapilo, že na severu JARu jsou vyhlídky v 90% zavřené ráno i večer, takže sunrise / sunset defakto nemožný... Takže jsem 2krát vstal takto ráno zcela marně :-)

No to já chodím spát až po půlnoci a vstávám už před druhou, kolikrát ani nestihnu vystřízlivět a jsem tak permanentně pod vlivem. Mlsám hlavně vodku.

12 hodin spánku ti nestačí, Naděždo? To je tedy bída, ta dnešní mládež nic nevydrží...

Michal

Pěkný cestopis. Krásné fotky. Videa taky fajn. Jen mě osobně nesedí prostřihy na hlasatele v zasněžené krajině, ale vezmi si to k srdci, jen pokud bys něco takového slýchal častěji ;)

Jan Klíma

Děkuju moc Michale! 🙏🏻🙋🏻‍♂️ Co se týká té zasněžené krajiny, tak v tom máš určitě pravdu, ale přišlo mi to lepší než to točit doma, kde nemám dobré "podmínky" 😇😁

Michal

Z mého pohledu by byl lepší voiceover k videu z Afriky. Máš svůj styl a nikdy se nezavděčíš všem. A třeba já jsem ta černá ovce 😉

Avatar uživatele landqvist
landqvist

Souhlas, také mi tam ta zasněžená krajina a celkově koncept, kdy místo záběrů na místa, o kterých vyprávíš, koukat na Tebe :)

Máš pěkné záběry, určitě jich máš více - takže voiceover by byl ideální. Ale i tak díky za sdílení - krásné fotky a cestopis - něco podobného mě čeká v listopadu (pokud Tap nezkrachuje a bude možné do JAR cestovat

Já pamatuji rozhovory od bazénku se Zdeňkem Škromachem. On tam byl v upnutých plavkách, vystavoval mužnou hruď, v ruce měl sklenku vína a i když to byl děsnej bizár, tak byl alespoň vtipnej.

Památky UNESCO: Jeskynní rytiny a skalní malby v Ta-cu
Avatar uživatele Petr Bao
Petr Bao 2021-06-15T09:36:02+02:00 0 komentářů
Čína 2018

Dnes se vydáme do oblasti Ta-cu, ležící v blízkosti Čchung-čchingu, čtvrtého samosprávného města v Číně ležící na jihozápadě země. Čím je toto místo výjimečné? V indické buddhistické tradici bylo…

Dva hobitci na Sicílii
Barča 2021-06-14T22:23:37+02:00 3 komentáře
Itálie 2021

Slunce, nádherné pláže, národní park, žhavá mafiánská metropole Palermo, auto a my dva. Zažili jsme Sicílii bez turistů na 5 dní těsně po jejím otevření pro cestování. A stálo to za to!. Termín: 8.6-12.6.2021Video je naše první cestovatelské, má spoustu vad a nedokonalostí. Ale dron máme teprve chvíli a tohle jsou naše první pokusy :)Kolik nás to celé stálo?Dopředu avizuji, že jsme…

Sardinie - každý si tu najde svoje.
Zbyněk Milfait 2021-06-12T19:19:19+02:00 0 komentářů
Itálie 2017

Sardinie je plná překvapení. Ať už přírodních, nebo kulturních.. Na Sardinii jsem doplul nočním trajektem (7,5h) s italského přístavu Livorno do městečka Olbia. Byl květen, tak jsem lístek kupoval na místě půl hodiny před plavbou. Osoba + auto 81 euro jednosměrná.…

Dolomity [TOP lokace]
Jan Klíma 2021-06-12T18:31:30+02:00 0 komentářů
Itálie 2020

Nejmalebnější jezera a výhledy v Dolomitech? A jak to vypadá v tomto italském ráji na podzim? 😉. Nikde jinde v Evropě jsem neviděl tolik čarokrásných a barvami hýřících jezer pohromadě. Dolomity jsou poseté desítkami takových třpytivých diamantů. Vybrat ty NEJ tak není snadný úkol. Minulý rok…