2. Afrika
  3. Jihoafrická republika
  4. Divoká Jižní Afrika

Divoká Jižní Afrika

Jižní Afrika předčí veškerá očekávání, jaké může cestovatel mít. Nejen, že se tají dech nad diverzifikací přírodních scenérií, ale hlavně je zde život!
Cestopis z roku 2020 napsal Jan Klíma

Zážitky pro tebe sepsal Jan Klíma

17. 02. 2021, poslední aktualizace 2021-02-23T12:28:49+01:00

Jan Klíma a procestoval 16 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 9 měsíců, napsal pro tebe 2 cestopisy . Má své stránky http://knightontrip.com.

Jan Klíma

Díky! Už jsem si vzal tuhle zpětnou vazbu k srdci! 🙏🏻 U posledního videa (Cape Town) je pouze voiceover 🙂.

Michal

Super 👍 Za mě to video působí mnohem líp. Teď zase vyniká celkem divoký střih fotek, ale to ať posoudí jiní 🙃

Jan Klíma

Díky Michale! To víš, začínám... A hlavně jsem vůbec neplánoval tvorbu videí, vždy jsem se soustředil pouze na focení. Takže je to celkově trošku improvizace :) Ale moc si vážím tvé zpětné vazby!

AlejandraS

Nevím, jestli sis toho všiml, ale na všech fotkách jsi omylem vyfocený zezadu.

To asi nebude omyl 😂

Že ty budeš nějaký ten influencer že jo?

Kromě toho, že je to dost selfpromo, tak tam máš i faktické chyby, mj. nejjižnější bod na světě určitě nebude v Africe.

Jan Klíma

Ano, to je pravda => nejjižnější místo Afriky (ale ani to není technicky zcela pravda, pokud se nemýlím) => opravím v článku :-)

Tak selfpromo - řekněme, že raději vyprávím fotografiemi (nově i videem), což je mou vášní.

No to jsi tomu moc nepomohl. Ty nebudeš influencer, ale dezinformátor.

Teď máš u fotky Mysu Dobré naděje popisek Nejjižnější cíp Afriky, což opravdu není. To je Střelkový mys.

AlejandraS

sádlo nebo pádlo, dyť to je jedno. Vstávat ve 4 je pro čučkaře. Já Cape Townu vstávám už v 3:30 a na ubytko se nevracím před 23:00!

Jako vážně? :-D

• Přidal se před 4 měs
  • (upraveno 2021-02-22T21:05:02+01:00)

Vážně, když chceš chytnout sunrise v 6:28 na BOS 400 Wreck v Llandudnu, jinak to nejde.

Jan Klíma

To je pravda, to je třeba vstávat brzy :-) Btw mě překvapilo, že na severu JARu jsou vyhlídky v 90% zavřené ráno i večer, takže sunrise / sunset defakto nemožný... Takže jsem 2krát vstal takto ráno zcela marně :-)

No to já chodím spát až po půlnoci a vstávám už před druhou, kolikrát ani nestihnu vystřízlivět a jsem tak permanentně pod vlivem. Mlsám hlavně vodku.

12 hodin spánku ti nestačí, Naděždo? To je tedy bída, ta dnešní mládež nic nevydrží...

Michal

Pěkný cestopis. Krásné fotky. Videa taky fajn. Jen mě osobně nesedí prostřihy na hlasatele v zasněžené krajině, ale vezmi si to k srdci, jen pokud bys něco takového slýchal častěji ;)

Jan Klíma

Děkuju moc Michale! 🙏🏻🙋🏻‍♂️ Co se týká té zasněžené krajiny, tak v tom máš určitě pravdu, ale přišlo mi to lepší než to točit doma, kde nemám dobré "podmínky" 😇😁

Michal

Z mého pohledu by byl lepší voiceover k videu z Afriky. Máš svůj styl a nikdy se nezavděčíš všem. A třeba já jsem ta černá ovce 😉

Avatar uživatele landqvist
landqvist

Souhlas, také mi tam ta zasněžená krajina a celkově koncept, kdy místo záběrů na místa, o kterých vyprávíš, koukat na Tebe :)

Máš pěkné záběry, určitě jich máš více - takže voiceover by byl ideální. Ale i tak díky za sdílení - krásné fotky a cestopis - něco podobného mě čeká v listopadu (pokud Tap nezkrachuje a bude možné do JAR cestovat

Já pamatuji rozhovory od bazénku se Zdeňkem Škromachem. On tam byl v upnutých plavkách, vystavoval mužnou hruď, v ruce měl sklenku vína a i když to byl děsnej bizár, tak byl alespoň vtipnej.

Jordánský road trip za časů ramadánu
Avatar uživatele Jiří
Jiří 2021-03-01T19:08:31+01:00 1 komentář
Jordánsko 2019

Jak jsme (ne)drželi půst, za týden objeli jordánské highlighty a na závěr tak trošku nabourali . Ke zdejší početné sbírce jordánských cestopisů přidávám i naše zážitky ozvláštněné mimo jiné návštěvou během ramadánu (květen 2019). V plánování cesty mi velmi pomohla spousta článků, cestopisů a…

TURECKO za KAČKU
Kateřina Ostrá 2021-02-27T21:43:37+01:00 45 komentářů
Turecko 2021

Kousek Asie, kousek Evropy, směs koření, která vás dostane a v téhle covidové době přinese do života opět závan exotiky.. Baklava, Salep, nádherné pláže s mořem, do kterého se dá vlézt se zasněženým. Kousek Asie, kousek Evropy, směs koření, která vás dostane a v téhle covidové době přinese do života opět závan exotiky.. Baklava, Salep, nádherné pláže s mořem, do kterého se dá vlézt. Navíc moře,…

Slnečný roadtrip k mrazivému Baltiku
tonic 2021-02-20T09:55:43+01:00 0 komentářů
Polsko 2021

Po polroku sme sa aspoň na pár dní vydali mimo Slovenska. Výlet na sever Poľska, rýchle zbúchaný pár dní pred zmenou hraničného režimu, mal byť skôr z "núdze cnosť", no zimný Baltik nás očaril. Pokračovanie na mojom blogu:https://tonicove.sk/slnecny-road...u-baltiku/

Cesta pro dobrodruha
Andrea Kaucká 2021-02-17T10:08:25+01:00 4 komentáře
Súdán 2014

"Do Sudánu? Jste blázni, tam Vás unesou!"- jojo, tak akorát k sobě domu na večeři :-) . Pouště, polopouště, deštné pralesy, pohoří, řeka Nil, velboudi, arabská guma, ropa a pyramidy... to vše a mnohem víc skrývá země, kde se střetávali a střetávají dva světy – Bilat al Sudan - Země…