2. Afrika
  3. Jihoafrická republika
  4. Divoká Jižní Afrika

Divoká Jižní Afrika

Jižní Afrika předčí veškerá očekávání, jaké může cestovatel mít. Nejen, že se tají dech nad diverzifikací přírodních scenérií, ale hlavně je zde život!
Cestopis z roku 2020 napsal Jan Klíma

Zážitky pro tebe sepsal Jan Klíma

17. 02. 2021, poslední aktualizace 2021-02-23T13:28:49+01:00

Jan Klíma a procestoval 18 zemí světa, nejvíce Evropu a Afriku. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsal pro tebe 6 cestopisů . Má své stránky https://www.youtube.com/channel/UC_Sk5y0TEnWUIdS0vN-X2-w.

Jan Klíma

Díky! Už jsem si vzal tuhle zpětnou vazbu k srdci! 🙏🏻 U posledního videa (Cape Town) je pouze voiceover 🙂.

Mıchal

Super 👍 Za mě to video působí mnohem líp. Teď zase vyniká celkem divoký střih fotek, ale to ať posoudí jiní 🙃

Jan Klíma

Díky Michale! To víš, začínám... A hlavně jsem vůbec neplánoval tvorbu videí, vždy jsem se soustředil pouze na focení. Takže je to celkově trošku improvizace :) Ale moc si vážím tvé zpětné vazby!

AlejandraS

Nevím, jestli sis toho všiml, ale na všech fotkách jsi omylem vyfocený zezadu.

To asi nebude omyl 😂

Sue Ellen Ewing

Že ty budeš nějaký ten influencer že jo?

Kromě toho, že je to dost selfpromo, tak tam máš i faktické chyby, mj. nejjižnější bod na světě určitě nebude v Africe.

Jan Klíma

Ano, to je pravda => nejjižnější místo Afriky (ale ani to není technicky zcela pravda, pokud se nemýlím) => opravím v článku :-)

Tak selfpromo - řekněme, že raději vyprávím fotografiemi (nově i videem), což je mou vášní.

Sue Ellen Ewing

No to jsi tomu moc nepomohl. Ty nebudeš influencer, ale dezinformátor.

Teď máš u fotky Mysu Dobré naděje popisek Nejjižnější cíp Afriky, což opravdu není. To je Střelkový mys.

AlejandraS

sádlo nebo pádlo, dyť to je jedno. Vstávat ve 4 je pro čučkaře. Já Cape Townu vstávám už v 3:30 a na ubytko se nevracím před 23:00!

Jako vážně? :-D

• (upraveno 2021-02-22T21:05:02+01:00)

Vážně, když chceš chytnout sunrise v 6:28 na BOS 400 Wreck v Llandudnu, jinak to nejde.

Jan Klíma

To je pravda, to je třeba vstávat brzy :-) Btw mě překvapilo, že na severu JARu jsou vyhlídky v 90% zavřené ráno i večer, takže sunrise / sunset defakto nemožný... Takže jsem 2krát vstal takto ráno zcela marně :-)

Sue Ellen Ewing

No to já chodím spát až po půlnoci a vstávám už před druhou, kolikrát ani nestihnu vystřízlivět a jsem tak permanentně pod vlivem. Mlsám hlavně vodku.

12 hodin spánku ti nestačí, Naděždo? To je tedy bída, ta dnešní mládež nic nevydrží...

Mıchal

Pěkný cestopis. Krásné fotky. Videa taky fajn. Jen mě osobně nesedí prostřihy na hlasatele v zasněžené krajině, ale vezmi si to k srdci, jen pokud bys něco takového slýchal častěji ;)

Jan Klíma

Děkuju moc Michale! 🙏🏻🙋🏻‍♂️ Co se týká té zasněžené krajiny, tak v tom máš určitě pravdu, ale přišlo mi to lepší než to točit doma, kde nemám dobré "podmínky" 😇😁

Mıchal

Z mého pohledu by byl lepší voiceover k videu z Afriky. Máš svůj styl a nikdy se nezavděčíš všem. A třeba já jsem ta černá ovce 😉

Avatar uživatele landqvist
landqvist

Souhlas, také mi tam ta zasněžená krajina a celkově koncept, kdy místo záběrů na místa, o kterých vyprávíš, koukat na Tebe :)

Máš pěkné záběry, určitě jich máš více - takže voiceover by byl ideální. Ale i tak díky za sdílení - krásné fotky a cestopis - něco podobného mě čeká v listopadu (pokud Tap nezkrachuje a bude možné do JAR cestovat

Sue Ellen Ewing

Já pamatuji rozhovory od bazénku se Zdeňkem Škromachem. On tam byl v upnutých plavkách, vystavoval mužnou hruď, v ruce měl sklenku vína a i když to byl děsnej bizár, tak byl alespoň vtipnej.

Další cestopisy, které napsal Jan Klíma

Zermatt (Švýcarsko)
Jan Klíma 2021-10-25T18:10:04+02:00 8 komentářů
Švýcarsko 2021

Nejepičtější oblast Alp? Dolomity? Nikoliv! Za mě Zermatt! Už jenom kvůli hoře Matterhorn!. Safra, to nebude za babku!Ano, hned na začátku si je dobré přiznat, že Švýcarsko opravdu není levná destinace. Nicméně i zde lze dovolenou podniknout za poměrně rozumné peníze. Ačkoliv se dá říct, že…

Stromboli & Vulcano [Sicílie]
Jan Klíma 2021-07-28T18:31:35+02:00 17 komentářů
Itálie 2021

Sopečné ostrovy u severního pobřeží Sicílie jsou tím největším klenotem Itálie, jaký jsem doposud objevil.... Vždy mě fascinovaly přírodní živly. Před pár týdny jsem si tak řekl, že je čas konečně zvednout zadek a jít se mrknout na nějaké aktivní sopky – no a svou zvědavost jsem upřel, po chvíli dumání, k…

Dolomity [TOP lokace]
Jan Klíma 2021-06-12T18:31:30+02:00 2 komentáře
Itálie 2020

Nejmalebnější jezera a výhledy v Dolomitech? A jak to vypadá v tomto italském ráji na podzim? 😉. Nikde jinde v Evropě jsem neviděl tolik čarokrásných a barvami hýřících jezer pohromadě. Dolomity jsou poseté desítkami takových třpytivých diamantů. Vybrat ty NEJ tak není snadný úkol. Minulý rok…

Madeira - evropská Havaj?
Jan Klíma 2021-05-27T15:33:54+02:00 40 komentářů
Portugalsko 2021

Vysoké hory, bujná vegetace a černé pláže vulkanického původu, to je Madeira. Malý ráj, který nabývá na popularitě každým dnem!. O Madeiře se říká, že je to evropská Hawaii a ostrov věčného jara - s nadsázkou totiž lze říct, že tu opravdu celoročně panuje jaro, neboť teplota teplota vzduchu a vody se v rámci ročního období…