GDAŇSK za KAČKU

Hanzovní pestrobarevné domečky, bílé písečné pláže a tyrkysové moře, boží "za Kačku" jídlo a neskutečné muzeum II. světové války. Prostě Gdaňsk. Polskej Karibik dostupnej za pár korun Flixbusem!

Cestopis z roku 2020 napsala CESTUJI za KAČKU

Zážitky pro tebe sepsala CESTUJI za KAČKU
Cestopis byl naposledy aktualizován 2020-08-27T10:34:29+02:00

CESTUJI za KAČKU procestovala 37 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidala před 4 lety a napsala pro tebe 68 úžasných cestopisů.

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Hezky a poutavě napsaný cestopis, který pro spoustu lidí může být díky velkému množství praktických informací klasickým cestovním průvodcem. Skvělá práce, Kačko!

Velký respekt a obdiv k tvému nasazení, to je fakt je mimo mé chápání, tohle bych nenapsal ani za několik měsíců..;-)

Prostě tvůj vysoký standard, jako vždy.

I mně se Gdaňsk hodně líbil, my to vzali z Prahy autem do Wroclawi, tam noc a den a pak letadlem do Gdaňsku.

Začínáš tady tvořit podstatnou část kvalitního obsahu a píšeš každý týden aktuální cestopis, David tady má v tobě docela poklad.:-)

CESTUJI za KAČKU

Děkuji Tondo! Nicméně lví spolupodíl na výsledku máte vy všichni, co mi zde radíte, posíláte svoje doporučení a postřehy a já už pak jen s naprostou jistotou zařadím do svého itineráře. S jistotou, že to prostě bude dobrý. Protože vždycky je. A mít tuhle jistotu- to je k nezaplacení, to je hlavní výhra v loterii, to je nad poklady Davida 😉

Tobě konkrétně vděčím za madeirskou lanovku do zahrádkářské kolonie, to nej z celého ostrova vůbec. Taky za par TOP tipů na započatý Lisabon! O Gdaňsku, se kterým jsi mi pomohl opravdu intenzivně, ani nemluvím.. Jinými slovy - nepodceňuj se coby autor,protože ty cestopisy vlastně píšeš(te) tak trošku se mnou.. A já o tom, že ve vás poklad mám, vím 😊

JardaM

Tvoje tempo a nadšenost jsou neskutečně nakažlivý. Prosím tě, co tam máš na ty víkendy až do listopadu? Potřebuju nějakou inspiraci, přijde mi, že to jde všechno do pr *e :D

CESTUJI za KAČKU

Tak tuhle "nakažlivost" beru! ✌😂 Jinak nově mi nahradil Madrid Krakow, kam se fakt těším. Hlavně na opilou visen, že. Jinak mě čeká Lisabon - Sicilie (reebok Malty) - Bari a Apulie podruhé - zmíněné Polsko - Tenerife - Alicante (snad už bude ve Španělsku po druhé vlně) - Zakynthos - Lvov - Barcelona - Tel Aviv - Marakes....

Mıchal

Do konce tohoto roku? Tak to držím palce 😀 Já se bojím už o Jerevan v lednu, Maroko v únoru nebo Kazaň v březnu 😁 Z nejbližších mi dělá starost záříjová Apulie, Kréta a Santorini z Vídně 😂

CESTUJI za KAČKU

Já se sice všude těším, ale starost mi nedělá nic 🙃 Co se má stát, stane se a co ne...tak za pár týdnů nebo měsíců.

HLAVNÍ JE SE Z TOHO NEPO.RAT 😉 Já osobně třeba tleskám Wizzair za jejich přístup. Téměř všechny letenky, které jsem u nich v tomhle postapokalyptickém čase koupila (mimochodem většinu za 550 Kč), mi posunuli o pár minut (nebo i pár dní) a tudíž mi tak dali možnost reagovat na zhovadilosti jako třeba Covid test na Maltu. Tedy neakceptovat změnu až do samotného odletu a pak - třeba jako nyní s Maltou - rebook z Malty na ostrov Corrada Cattaniho 😍

Myslím, že jsme se všichni naučili vnímat koupenou letenku spíše jako koupenou "možnost letět", nikoli jistou cestu a díky tomu už kopu věcí řešíme s větší lehkostí... Třeba ubytování. Já osobně si myslím, že jestli nás všechny Covid něco naučil, tak to není jen šití a vyvařování roušek, ale hlavně VDĚČNOST za každou možnou cestu. Kamkoli! Mě osobně je úplně fuk, zda si dám zase na maltské farmě Pepka námořníka degustační skleničku vína v ceně vstupenky nebo se poštrachám na Sicílii na Etnu. Užiju si oboje ♥ A věřím, že i ty! 🙃

Tak se, Michale, neboj a těší se, jak ti s tvým cestami osud řízlej Covidem zamíchá!

Mıchal

Tak já ty lety mám z kreditu ze špekulací a některým kvůli tomu ležím v žaludku. K tomu aspoň 80% letů z toho už má nějakou změnu, tak jsou to plně otevřené letenky 🙃 Ale to nic nemění na tom, že těm letům jaksi přestávám věřit, že půjdou s chutí proletět. Rebookovat je o +2 měsíce nebudu a většinou mi nedává smysl ani změna lokality 😉

Přístup Wizzairu je super, když oni udělají změnu. Ale jakmile tam žádnou nemáš a zavedou se opatření, začneš s láskou vzpomínat na Ryanair, který umožňuje jakž takž flexibilitu, když podlezeš pod jimi nakreslenou čarou, co sami rádi pořád překreslují a ani ti o tom neřeknou 😁

CESTUJI za KAČKU

Komu ležíš v žaludku je problém toho, komu ležíš v žaludku, ne tvůj. Kdybych měla řešit, komu ležím v žaludku já, mám...žaludeční vředy. Rozlezlé z žaludku od hlavy až k patě ✌🤣🤣

Jinak já mám teď problém vždy jen s Ryanair. Posunul let, já to nechtěla a možnost to zdarma posunout na jiný termín byla tak komplikovaná (chudák Jox nad chatem s operátorem seděl hodiny!!), že jsem si raději koupila novou letenku! Takže od nich už nekupuju nic. Wizz mi naopak z každé letenky udělal tu FLEXI, a ta Sicílie poprvé místo Malty potřetí, to je prostě paráda! Navíc Sicílie za cenu původní letenky, tedy za 550...

Mıchal

Sicílie je fajn. V prosinci jsem si dal vánoční trhy v Catanii a to byly ty nejkrásnější trhy, co jsem kdy viděl, ačkoliv tam netekla ani kapka alkoholu nebo jiné na vodě založené tekutiny. V zimě byla za 30 €. Sice Vídeň-Catania-Berlín, ale i tak fajn 🤞

Mıchal

Kačko, teď jsem to dočetl. To byla jízda 😀 Já měl štěstí na počasí a před 2,5 týdny tam bylo přes 30, což bych si rád s tebou vyměnil 😂 Moře mrazilo kotníky, ale venku fakt hic. Tvůj cestopis mi tam dává důvod se vrátit. Ani podruhé jsem nestihl radnici nebo brány. Gastronomicky jsem to měl slabší, protože jsem byl upečený a kámoš radši mekáč. Mít ale tyhle tipy... 😋 A kde jsou levené ryby na Helu?

Škoda, že jste nedaly Sopoty. Ty jsou o celou galaxii lepší jak Gdyně (ale zase taky dražší). Na té fakt jsou jen lodě. Já zas nestihl Malbork. Hel mi zabral celý den. Příště bych doporučil jedno svezení vodní tramvají. Ať už třeba na Westerplate nebo někam dál. Ten výhled na přístav za to stojí 😉

Takže už jsem ve skluzu jen jednoho kousku 😁

CESTUJI za KAČKU

Je vidět, že jak se pohrozí, ledy se pohnou 😂 I ty baltský, po kotníky!

Takže máš pochvalu za přečtení, ale taky velký mínus za Santorini. Takže nula k nule pojde že ..

Soboty dám příště. A hlavně- vím, že příště bude.

Na počasí nenadávám, protože azur v srpnu na Helu zažije kdekdo, ale déšť a vichr a následně umřivší vlak - to jde jen za KAČKU!

Hele, doprava lidí za 50 zlaťáků nebo busem tam i zpět za 4, 4?! Ona i ta Vdaňská terifeka ústí za to.

Mıchal

Já zažil 20 minut zpožděný vlak v Helu, když tam bylo jako v hellu, heč. Roušku si v té sauně sundal i průvodčí. Čekalo se v Helu na nádraží na rozpáleném slunci, bez vzduchotechniky jen s malinkatými okénky k otevření. A venku 30 :D

V těch Sopotech je ještě něco jiného k vidění kromě mola a přilehlého okolí? Že o nich tak básníte...

CESTUJI za KAČKU

Vidím to stejně @Mirjur ✌ Zabrzdit v Sopoty by asi nebyl problém, ale jedno molo, navíc tuším placené - to raději den v muzeu války Vv Gdaňsku 😊 Každopádně příště dám i ty Sopoty, ať si to ještě osobně potvrdím 😂

Mıchal

Vůči Gdyni to jsou nebe a dudy. Krásné lázeňské město, udržované domky, parky, molo a pláže bez bince (ty placené nejsou). K tomu tam máš Křivý domek a maják s vyhlídkou 😉 Plážoví povaleči to můžou protáhnout na celý den, ale nám ostatním na to i s koupačkou budou stačit tři hodiny.

CESTUJI za KAČKU

No dobrá dobrá! ✌🤣🤣Píšu si SOPOTY na seznam cestovatelských snů! Hned za Bora Bora 🙏😂

Martin Vícha

Tak my strávili v Gdyni celý den... Blyskawica, Dar pomorza, muzeum polského námořnictva :-). A při zpáteční cestě jsme navíc, místo na hlavním nádraží v Gdaňsku, vystoupili v Gdansk Wrzeszcz, tak nás čekala dvouhodinová proházka nočním Gdaňskem :-)) ještě, že bylo krásně teplo.

Iveta _D

Ježiši, ty to na nás valíš. Ještě jsem já ostuda nestihla přelouskat ani Santorini, a už je tu Gdaňsk. Já to tvoje tempo nestíhám ani za monitorem :D :D (ale příští týden bude v práci nuda, tak to snad doženu)

CESTUJI za KAČKU

Okamžitě mi pošli kontakt na své vedení!!! Co je tohle za bordel??! Nejen že tě nenechají pít v práci bublinky, ještě tě nenechají ani číst cestopisy?? Myslím, že tohle je na inspektorát práce! :D

Díky za pěkný cestopis a spoustu inspirace :-). V PL jsem párkrát byl, ale až k Baltu jsem nedojel. Třeba jednou dojedu i tam.

CESTUJI za KAČKU

Taky moc děkuji za reakci! Balt je boží - nepřemýšlej, skoč na bus a vyraž! Nebudeš litovat, za to ručím :)

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Opět děkuju Kačko za skvělý cestopis, také už několik let nad Gdaňskem přemýšlím, ale zatím se nemůžu dokopat, i když jezdí z Prahy přímý flixák :D ale nadchlo mě to tak, že bych to i přežil :D

CESTUJI za KAČKU

Ježiš nepřemýšlej a jeď!!! Dokud je tam teplo! Z Prahy je to z Flixem za 399!!! To se vyplatí i na dvě noci! Jinak cestu určitě přežiješ - narozdíl od paluby letadla - na palubu "zelenejch" si můžeš vzít tekutiny i ve větším než 100 ml balení ;)

Gdaňsk a výlet na Hel - za pár kaček hodně muziky!!!

A taky moc děkuji - za zpětnou vazbu.

Děkuji za další krásný cestopis :) P. S. Už jsem jeden ve skluzu :D

Nenapíšu další, dokud to nedoženeš!! :D :D

Avatar uživatele Adam V.
Adam V.

Jako vždy skvělý životopis, vždy obdivuji kolik jsi toho schopná zvládnout za tak málo dní. Respekt za tu cestu autobusem, já se do Gdaňsku vydal minulý rok přímým vlakem z Ostravy a ty polské vlaky se vůbec nedají srovnat s českými, tolik prostoru není ani v první třídě ČD... Příště doporučuji navštívit taky Sopoty, krásné lázeňské město, jinak díky za inspiraci a skvělé čtení k ranní kávě. :)

CESTUJI za KAČKU

Moc děkuji za milou reakci. I když často slýchám "jako vždy", pořád je pro mě zpětná vazba moc důležitá.

Jinak s tou cestou mě přeceňuješ - opravdu to byl veget. Dvě osoby na zadní "pětce" - to je jak spací vagon :D Na Sopoty nezbyl čas a ta blízkost Gdyně nás taky trošku děsila :D Ale jak říkáš - třeba příště!

Jsem moc ráda, že byl pro tebe cestopis inspirací a doufám, že s ohledem na jeho délku a zmíněnou kávu - nejsi předávkovanej kofeinem na rok dopředu :D

Hezký den .)

Avatar uživatele yellow
yellow

Až na ten autobus to muselo být super! Ještě nyní mám v živé paměti, jak mě kamarádka před osmi lety hned po výjezdu z Prahy polila celé kalhoty horkou čokoládou, takže mě čekalo 16 hodin v klimatizovaném (čti vymrzlém) autobuse v mokrých kalhotách s hnědými fleky všude možně. Od té doby mám k autobusům na delší trasy dost averzi. :D

Jsem ráda, že tentokrát opět došlo na jídlo! Vypadalo to luxusně. Celkově Gdaňsk vypadá moc fajn, jednou bych se tam ráda podívala, ale asi autem. Myslím, že v Polsku je dost pěkných míst, kde se dá cestou zastavit, tak bych toho ráda využila, protože jsem toho z Polska zatím kromě Krakowa a okolí a nějakých průjezdů moc neviděla.

Díky za inspiraci!

CESTUJI za KAČKU

A to je zajímavý, že jsi naštvaná na autobus a ne na tu čokoládu :D :D

Jinak já jsem do téhle cesty taky nad touto formou přesunu nepřemýšlela, ale po výletě musím potvrdit, že pokud nemáš letiště u domu a musíš se k němu za další nemálé náklady a hlavně s velkým časovým předstihem přepravit, pak je bus nakonec srovnatelný i do délky doby na cestě. A za mě pohodlí a atmosféra jízdy - 1A.

Polsko mě mile překvapilo, Gdaňsk mi doslova vyrazil dech. Vůbec jsem takovou krásu nečekala.Já se naopak těším, že jakmile bude chvilka, otočím konečně i ten Krakow!!

A ano - jídlo jsem se kvůli vám tady fakt snažila... Na váhu nelezu měsíc! :D

Díky za motivaci!

Nelez už nikdy na váhu a problém je vyřešen. 😂

CESTUJI za KAČKU

A co zrcadla a skleněné výlohy v obchodech? Co soudnost? Co zadýchání se při zátěži?!

..já chci jít 14 dní pustinou a nést si vše na zádech - nemůžeme táhnout nic nejvíc ✌🙈😂

To jsou všechno spojené nádoby. Je potřeba najít kompromis mezi různými hledisky. Když budeš vychrtlá, neuneseš náklad a neujdeš to. Když budeš tlustá, neuneseš sebe a taky to neujdeš. Nicméně hlavní je, aby se člověk cítil dobře sám se sebou - fyzicky i psychicky.

CESTUJI za KAČKU

Ty musíš mít vždycky pravdu, viď?? 🙈😂🙈

Ale jinak souhlas!! Jen...já se cítím dobře u -5.

Martin Vícha

13 hodin v buse?! Tak to je nasazení, to nechápu. Zrovna hledám, jak se dostat do Gdaňska a nemuset sedět 8 hodin v autě, nebo v vlaku :-o .

Tak na to, že to byl neplánovaný výlet, tak si toho stihla skoro víc, jak já v plánovaném a navíc týdením :-O výletu, to muzeum jsem navíc nedal, protože bych už asi s juniory nevydržel.

Škoda jen, že vám nevyšlo to moře, minulý rok v tuhle dobu, bylo fakt teplý, jako v Chorvatsku u Omiše :-)).

Prostě zase parádní jízda. Naprosto souhlasím, že Polsko je super.

P.S. : Až budeš chtít prozkoumat další polské krásné město, Krakov, tak stačí dorazit jen do Ostravy, dál máš cestu zajištěnou :-).

P.S.2. Ten Lisabon si užij, je to super město :-)

CESTUJI za KAČKU

Náhodou to vůbec nebylo špatný! Ono je rozdíl řídit 8 hodin auto, nebo jet 13 v autobuse se skleničkou vína v ruce🍸 a novými přáteli kolem sebe. Navíc nám fakt vyšla pětka tam i zpět, takže regulérně vyspané. Až pojedu GDAŇSK příště, opět na zelené vlně ✌🙃

Králové zrovna plánuji! Jak od ostravy zajištěnou? Vám tam jezdí něco o čem nevím?? 😂

Jinak moře jsme si nakonec zažily v Gdaňsku poslední den a bylo to TOP. A na Hel aspoň jen tak nezapomeneme. Hlavně na cestu vlakem do Gdyně 🙈😂

Polsko bylo obrovské překvapení, muzeum války TOP STROP. To musíš priste dát!

Na Lisabon se těším, jen to dnes nějak stihnout naplánovat 🙈😂

A děkuji! Za zpětnou vazbu...🙏😊

Máš ode mě nasdílenou mapu s krakovskými mlíčňáky, tak doufám, že tam nebudeš držet dietu. 😉

Podle toho, co jsem o Krakowě četla a slyšela - zase dojedu plus 5 kg :D

Udělej kompromis - vyměň žebra za bigos. To je samá zelenina... skoro. A zapiekanki jsou taky strašně dietní. 🙂

CESTUJI za KAČKU

Znamením bigos za vzduch omasteny větrem!!!! 🙈🙈😂

Martin Vícha

" Jak od ostravy zajištěnou? Vám tam jezdí něco o čem nevím?? 😂" Jo naše V6 ... To byla taková nemotorná nabídka na společný výlet. 😁 🥂

Beru! Mám volnej víkend 19-20/9 a pak listopad ✌😂

Tak domluveno, 19. vyrážíme společně směr Krakow. 👍😁

CESTUJI za KAČKU

Doufám, že řídíš líp jak já 🙏😂🙈

Jízdenka do Ostravy koupená, takže...kostky vrženy 😉

Mıchal

Neříkej, že až do listopadu máš na každý víkend letenku 😂 Já mám v plánu do konce roku ještě čtyři cesty a ještě mi je nejspíš dost osekají státní zákazy 😅 Ale šest letenek a dvě v plánu zrušit. Nějak tomu Ohridu a Lisabonu v září nevěřím a radši si ty dny převedu na rok 2021...

CESTUJI za KAČKU

Ji,do listopadu nemám volno 🙈😂 A víš co to znamená?? Jsi v háji! To nedočteš ani do dalšího milénia 🙈😂

To je dobrý termín, měli jsme Madrid, ale nic z toho nebude.... jinak se obávám, že ani z Alicante. 😞

CESTUJI za KAČKU

Měli jsme mít společný MADRID...😑 A nebude. S Alicante to vidím stejně..

Děsná doba!

Mıchal

Ale to dáš 😉 Třeba ti prodají nějakou permanentku na COVID testy. Bundle 10 testů za 9999,- 🤣

CESTUJI za KAČKU

Radši bych permanentku do nějaké vinotéky ✌🤣

Autobusem??? Tak to je překvapení dne. To je jasné, žes byla polomrtvá... o to víc je neskutečné, že už jsi to sem hodila, to už začíná být mimo mé chápání.

...co bych pro Michala a Ivetu neudělala že :D :D

No musím říct, že už je to trošku na dřeň...Na druhou stranu vím, že když to nesepíšu (a neroztřídím fotky) hned...bude Lisabon a už Polsko nebude. Holt disciplína no! My horalky z Prahy na Moravu naplavené - my umíme máknout! No a nejvíc mě nakopla Verča z Plzně a její e-mail, vo tom žádná! :)

♥ není co dodat

Mıchal

Tu cestu autobusem tak daleko taky obdivuji. Tu bych nedal. Za střízliva ani po lahvi vodky :D

Ježíš Michale!! Stačily 3 sedmičky Prosecca a cajk!! 😂

Vy chlapi jste moc citliví ... 🙈

Mıchal

Někdo má a nemá. Ty cesty autobusem rád.

Dnes jsou lidi nějak zhýčkaní. V devadesátkách se jezdilo busem na dlouhých trasách běžně. Letenky byly drahé. V roce 1995 jsem pár týdnů po návratu busem ze Sicílie jel do Sýrie. V úterý v 18 h. jsem vyrazil z Prahy, ve čtvrtek dopoledne jsem byl v Istanbulu, kde jsem si koupil jízdenku do Aleppa na bus odjíždějící za pár hodin s pár hodinovým přestupem vpodvečer. Když jsem dorazil v pátek (asi před polednem) do Aleppa, už jsem si tak zvykl, že jsem si říkal, že bych jel klidně dál.

CESTUJI za KAČKU

Libore, taky pamatuju cestu do Paříže busem... Jako bylo to ve své době super, ale když tam dnes můžeš za pár stovek letět... Každopádně ten GDAŇSK by mě časově vyšel skoro stejně a cena dvojnásobná, takže jsem to zkusila. Musím říct, že to bylo fakt super, tedy rozhodně nic, kvůli čemu by měl člověk získat obdiv nebo lítost. Ale tu Paříž už bych asi busem nedala no 🙈😉 Není to o zhýčkanosti, je to prostě posun vpřed. Dřív jsem lítaly se stohy papírů a map, dnes vše v mobilu. Mapy měly kouzlo adrenalinu, vlastní nachystané poznámky zas kouzlo toho, že ta stránka, kterou jsi hledal,vždy záhadně zmizela... Byly to super časy, ale i tak - díky za vše, co cestování ulehčí 🙏