2. Afrika
  3. Guinea aneb Jak se nebát navštívit 11. nejméně navštěvovanou zemi na světě? 🌍

Guinea aneb Jak se nebát navštívit 11. nejméně navštěvovanou zemi na světě? 🌍

Mnoho mých blízkých mě od této cesty odrazovalo, případně mě psychicky připravovali na nejhorší. Opak byl ale pravdou! Přečtěte si o mé nejúžasnější cestě + mrkněte na mé vlogy na Youtube!
Cestopis z výpravy „Guinea / Afrika“ z roku 2019 napsal Vojta Adami @ytadami

Zážitky pro tebe sepsal Vojta Adami @ytadami

15. 10. 2019, poslední aktualizace 2019-10-18T12:32:44+02:00

Vojta Adami @ytadami žije v Itálii a procestoval 41 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsal pro tebe 2 cestopisy . Má své stránky http://fruitfulmessiah.travel.blog.

lma

hmm - fotečky s černouškama a odpadky se vezou domů .. to mi stačí ..

jinak mě se dělá nevolno už z některých fotek autora ..holt Afrika,to není můj šálek kávy!

Patrik Č

Velice důležitý a přínosný komentář :)

• (upraveno 2019-10-17T23:40:12+02:00)

Naprosto vám rozumím, i já jsem se koukal trochu s opovržením k návštěve afrického kontinentu, ostatně není to náhoda, že jsem první africký stát navštívil až po tolika letech aktivního cestování.

A pořád jsem si naprosto jistý, že to není vůbec pro každýho, já jsem se tam ale nakonec cítil velice dobře, poté, co jsem si na všechen ten diskomfort zvyknul, a právě lidé tam jsou naprosto úžasní, a i příroda, to se ale holt musí zažít:)

Jinak ano, fotky - tam mám s Černochy, na Bělochy tam prakticky nenarazíte, na tom teda nevím, co je špatného:)

A odpadky samozřejmě s sebou vozit nemusíte, stejně jako u nás nemusíte recyklovat, ale ano řešení odpadu je tam velice bídné, a bohužel dobře rozumím tomu, že to je jeden z těch nejodpudivějších faktorů, který zabraňuje rozšíření turismu - spolu samozřejmě s velice komplikovanou dopravou.

Ahoj Vojto,

dekuji za krasne cteni. Opravdu mne tesi, kdyz nekdo Guineu tak krasne a pozitivne popisuje. Mam ji moc rada a dost casto tam pobyvam (pravda v obdobi sucha, kdyz je tady zima) :) Priroda je nadherna a lide jsou opravdu fajn.

Milá Martino,

To jsem moc rád, děkuji za krásný komentář! 💙

Ahoj Martino, pokud jsi byla v Guiney uz vicekrat, zarizovala sis viza vzdy v Berline nebo i nekde jinde? Pokud jsi nahodou byla i na Îles de Los, na kterem presne a je to misto na navstevu/relax na jeden den nebo na vice?

Na mě je to moc sluníčkářský a taky postrádám informace o vízech a jak je vyřídit...

Vojta Adami @ytadami

Děkuji, první část komentáře beru upřímně jako kompliment:D (Nicméně doporučuji se podívat na poslední vlog, pokud preferujete méně pozitivní energie))).

A informace o vízech doplním do části "Co jsem nechtěl podcenit", to je rozhodně trefná připomínka!

Avatar uživatele janicek
janicek

Super, konecne cestopis z nejakej zaujimavej krajiny :)

Děkuju moc 💙

Andrea_Pernik

Jeeee. A ja som si myslela, ze som jediny exot, co si nosi svoje odpadky domov :) Inak diky za cestopis, bolo to prijemne citanie :)

Vojta Adami @ytadami

Haha 😁Neni zac, i ja dekuju, jsem moc rad, ze bylo prijemne 💜

Ahoj Vojto, díky za poutavé a netradiční pojednání o cestě zřejmě do chaosu Conakry a zeleného horstva Fouta Djallon. Zajímalo by mě, jestli jsi jel přes Labé do Mali a pak stejnou cestou zpět nebo jsi to vzal zpět do Conakry nějakým okruhem, tedy kudy? Kolik hodin, dnů čistě na cestě? Merci.

Ahoj Jakube!

De rien! 😊 A já zas děkuji za krásný komentář! Co se týče mé cesty z Labe do Mali a nazpátek, byla to naprosto stejná trasa, bohužel asi jediná použitelná z Mali směr zpět na jih - a tím "použitelná" je myšleno převážně spíš pro motorky, ačkoliv tam jezdí i větší auta, ale většina té trasy je spíš štěrk či hodně špatný asfalt. Oproti tomu pak z Labe směr Conakry je už ta hlavní silnice v použitelnějším stavu, ale i tam jsou úseky, které jsou naprosto tragické.

Jinak bych samozřejmě volil i jinou trasu (ačkoliv tahle trasa je krásná, a i cestou zpátky jsem si všímal nových věcí), bohužel opravdu doprava po Guineji je jeden z těch nejslabších článků cestování v této zemi, a pokud toho chce člověk navštívit více či volit i různé jiné trasy, musí holt obětovat hodně času a trpělivosti (a při volbě dopravního prostředku je rozhodně lepší, rychlejší i pohodlnější (spolu)jízda na motorce než v autě, případně na kole by to taky mohla být zábava :)

Très bien, dik za info.

A jeste prosim trasa do Labe. Tusim, ze probihala z Conakry pres Kindia, Mamou, Dalaba, Pita do Labe a pak zpet stejnou cestou po hlavnim “tahu”?! Co prirodni krasy po ceste? Nekde jsem cetl o Mont Gangan (1116m) pobliz mesta Kindia, dale o vodopadech u mesta Dalaba. Tam jsi se bud s mistnim pruvodcem ci s novymi guineiskymi kamarady nevydal? Nebyla prilezitost nebo sve sehralo momentalni pocasi? À bientôt …

• (upraveno 2019-10-16T12:33:49+02:00)

Je to tak, je to přesně tato trasa. A máš pravdu, jsou tam po cestě místa, která zmiňuješ a i mnohé další, která jsem bohužel nenavštívil, měl jsem v plánu některé z nich navštívit po cestě zpátky, pokud budu mít časovou rezervu. Nicméně časová rezerva se značně zkrátila v Mali regionu v horách, kde jsem strávil delší dobu, a pak také na cestě zpět, když byly problémy se záplavy v určitých regionech a na některých místech se tvořily obrovské kolony (viz můj poslední vlog).

Aspoň ale vím, že mám kromě nových přátel ještě hodně důvodů se tam někdy vrátit, a krom pobřeží a východu země navštívit právě i tato některá místa po cestě do středu:)) À bientôt!!

Jordánský road trip za časů ramadánu
Avatar uživatele Jiří
Jiří 2021-03-01T19:08:31+01:00 0 komentářů
Jordánsko 2019

Jak jsme (ne)drželi půst, za týden objeli jordánské highlighty a na závěr tak trošku nabourali . Ke zdejší početné sbírce jordánských cestopisů přidávám i naše zážitky ozvláštněné mimo jiné návštěvou během ramadánu (květen 2019). V plánování cesty mi velmi pomohla spousta článků, cestopisů a…

TURECKO za KAČKU
Kateřina Ostrá 2021-02-27T21:43:37+01:00 35 komentářů
Turecko 2021

Kousek Asie, kousek Evropy, směs koření, která vás dostane a v téhle covidové době přinese do života opět závan exotiky.. Baklava, Salep, nádherné pláže s mořem, do kterého se dá vlézt se zasněženým. Kousek Asie, kousek Evropy, směs koření, která vás dostane a v téhle covidové době přinese do života opět závan exotiky.. Baklava, Salep, nádherné pláže s mořem, do kterého se dá vlézt. Navíc moře,…

Slnečný roadtrip k mrazivému Baltiku
tonic 2021-02-20T09:55:43+01:00 0 komentářů
Polsko 2021

Po polroku sme sa aspoň na pár dní vydali mimo Slovenska. Výlet na sever Poľska, rýchle zbúchaný pár dní pred zmenou hraničného režimu, mal byť skôr z "núdze cnosť", no zimný Baltik nás očaril. Pokračovanie na mojom blogu:https://tonicove.sk/slnecny-road...u-baltiku/

Divoká Jižní Afrika
Jan Klíma 2021-02-17T18:07:05+01:00 19 komentářů
Jihoafrická republika 2020

Jižní Afrika předčí veškerá očekávání, jaké může cestovatel mít. Nejen, že se tají dech nad diverzifikací přírodních scenérií, ale hlavně je zde život!. Začátkem prosince minulého roku jsem odcestoval na 2 týdny do Jižní Afriky. Zničehonic. Ano, byla to prakticky improvizace - vše jsem začal plánovat jen pár dní před odletem. Prvním cílem bylo…