2. Afrika
  3. Guinea aneb Jak se nebát navštívit 11. nejméně navštěvovanou zemi na světě? 🌍

Guinea aneb Jak se nebát navštívit 11. nejméně navštěvovanou zemi na světě? 🌍

Mnoho mých blízkých mě od této cesty odrazovalo, případně mě psychicky připravovali na nejhorší. Opak byl ale pravdou! Přečtěte si o mé nejúžasnější cestě + mrkněte na mé vlogy na Youtube!
Cestopis z výpravy „Guinea / Afrika“ z roku 2019 napsal Vojta Adami @ytadami

Zážitky pro tebe sepsal Vojta Adami @ytadami

15. 10. 2019, poslední aktualizace 2019-10-18T13:32:44+02:00

Vojta Adami @ytadami žije v Itálii a procestoval 41 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsal pro tebe 2 cestopisy . Má své stránky http://fruitfulmessiah.travel.blog.

lma

hmm - fotečky s černouškama a odpadky se vezou domů .. to mi stačí ..

jinak mě se dělá nevolno už z některých fotek autora ..holt Afrika,to není můj šálek kávy!

Patrik Č

Velice důležitý a přínosný komentář :)

• (upraveno 2019-10-17T23:40:12+02:00)

Naprosto vám rozumím, i já jsem se koukal trochu s opovržením k návštěve afrického kontinentu, ostatně není to náhoda, že jsem první africký stát navštívil až po tolika letech aktivního cestování.

A pořád jsem si naprosto jistý, že to není vůbec pro každýho, já jsem se tam ale nakonec cítil velice dobře, poté, co jsem si na všechen ten diskomfort zvyknul, a právě lidé tam jsou naprosto úžasní, a i příroda, to se ale holt musí zažít:)

Jinak ano, fotky - tam mám s Černochy, na Bělochy tam prakticky nenarazíte, na tom teda nevím, co je špatného:)

A odpadky samozřejmě s sebou vozit nemusíte, stejně jako u nás nemusíte recyklovat, ale ano řešení odpadu je tam velice bídné, a bohužel dobře rozumím tomu, že to je jeden z těch nejodpudivějších faktorů, který zabraňuje rozšíření turismu - spolu samozřejmě s velice komplikovanou dopravou.

Ahoj Vojto,

dekuji za krasne cteni. Opravdu mne tesi, kdyz nekdo Guineu tak krasne a pozitivne popisuje. Mam ji moc rada a dost casto tam pobyvam (pravda v obdobi sucha, kdyz je tady zima) :) Priroda je nadherna a lide jsou opravdu fajn.

Milá Martino,

To jsem moc rád, děkuji za krásný komentář! 💙

Ahoj Martino, pokud jsi byla v Guiney uz vicekrat, zarizovala sis viza vzdy v Berline nebo i nekde jinde? Pokud jsi nahodou byla i na Îles de Los, na kterem presne a je to misto na navstevu/relax na jeden den nebo na vice?

Na mě je to moc sluníčkářský a taky postrádám informace o vízech a jak je vyřídit...

Vojta Adami @ytadami

Děkuji, první část komentáře beru upřímně jako kompliment:D (Nicméně doporučuji se podívat na poslední vlog, pokud preferujete méně pozitivní energie))).

A informace o vízech doplním do části "Co jsem nechtěl podcenit", to je rozhodně trefná připomínka!

Avatar uživatele janicek
janicek

Super, konecne cestopis z nejakej zaujimavej krajiny :)

Děkuju moc 💙

Andrea_Pernik

Jeeee. A ja som si myslela, ze som jediny exot, co si nosi svoje odpadky domov :) Inak diky za cestopis, bolo to prijemne citanie :)

Vojta Adami @ytadami

Haha 😁Neni zac, i ja dekuju, jsem moc rad, ze bylo prijemne 💜

Ahoj Vojto, díky za poutavé a netradiční pojednání o cestě zřejmě do chaosu Conakry a zeleného horstva Fouta Djallon. Zajímalo by mě, jestli jsi jel přes Labé do Mali a pak stejnou cestou zpět nebo jsi to vzal zpět do Conakry nějakým okruhem, tedy kudy? Kolik hodin, dnů čistě na cestě? Merci.

Ahoj Jakube!

De rien! 😊 A já zas děkuji za krásný komentář! Co se týče mé cesty z Labe do Mali a nazpátek, byla to naprosto stejná trasa, bohužel asi jediná použitelná z Mali směr zpět na jih - a tím "použitelná" je myšleno převážně spíš pro motorky, ačkoliv tam jezdí i větší auta, ale většina té trasy je spíš štěrk či hodně špatný asfalt. Oproti tomu pak z Labe směr Conakry je už ta hlavní silnice v použitelnějším stavu, ale i tam jsou úseky, které jsou naprosto tragické.

Jinak bych samozřejmě volil i jinou trasu (ačkoliv tahle trasa je krásná, a i cestou zpátky jsem si všímal nových věcí), bohužel opravdu doprava po Guineji je jeden z těch nejslabších článků cestování v této zemi, a pokud toho chce člověk navštívit více či volit i různé jiné trasy, musí holt obětovat hodně času a trpělivosti (a při volbě dopravního prostředku je rozhodně lepší, rychlejší i pohodlnější (spolu)jízda na motorce než v autě, případně na kole by to taky mohla být zábava :)

Très bien, dik za info.

A jeste prosim trasa do Labe. Tusim, ze probihala z Conakry pres Kindia, Mamou, Dalaba, Pita do Labe a pak zpet stejnou cestou po hlavnim “tahu”?! Co prirodni krasy po ceste? Nekde jsem cetl o Mont Gangan (1116m) pobliz mesta Kindia, dale o vodopadech u mesta Dalaba. Tam jsi se bud s mistnim pruvodcem ci s novymi guineiskymi kamarady nevydal? Nebyla prilezitost nebo sve sehralo momentalni pocasi? À bientôt …

• (upraveno 2019-10-16T12:33:49+02:00)

Je to tak, je to přesně tato trasa. A máš pravdu, jsou tam po cestě místa, která zmiňuješ a i mnohé další, která jsem bohužel nenavštívil, měl jsem v plánu některé z nich navštívit po cestě zpátky, pokud budu mít časovou rezervu. Nicméně časová rezerva se značně zkrátila v Mali regionu v horách, kde jsem strávil delší dobu, a pak také na cestě zpět, když byly problémy se záplavy v určitých regionech a na některých místech se tvořily obrovské kolony (viz můj poslední vlog).

Aspoň ale vím, že mám kromě nových přátel ještě hodně důvodů se tam někdy vrátit, a krom pobřeží a východu země navštívit právě i tato některá místa po cestě do středu:)) À bientôt!!

Památky UNESCO:Císařské horské letovisko v Čcheng-te, 2.část
Petr Bao 2021-06-18T08:44:59+02:00 0 komentářů
Čína 2018

Toto letovisko budovali v průběhu téměř devadesáti let nejsilnější císaři dynastie Čching. Minule jsme vyprávěli o císařském horském letovisku ve městě Čcheng-te. Toto letovisko budovali v průběhu téměř devadesáti let nejsilnější císaři dynastie Čching, císař Kchang-si a jeho vnuk, císař…

Památky UNESCO: Císařské horské letovisko v Čcheng-te
Petr Bao 2021-06-18T07:10:47+02:00 0 komentářů
Čína 2018

Dvě stě padesát kilometrů na sever od Pekingu, bylo až osmkrát větší než Zakázané město.. Minule jsme se vydali do Pekingu a vyprávěli jsme si o třetí památce této metropole zapsané do seznamu světového kulturního dědictví, o Letním paláci I-che-jüan. Zmínili jsme se, že komplex Letního…

Památky UNESCO:Letní palác v Pekingu
Petr Bao 2021-06-17T09:45:28+02:00 0 komentářů
Čína 2018

Letní palác sloužil v nejpozdějším období poslední dynastie jako centrum vlády a sídlo císařovny Cch‘-si.. Minule jsme si povídali o Chrámu Nebes v Pekingu a ještě dříve jsme si povídali i o Zakázaném městě. Kromě těchto dvou je v hlavním městě Číny ještě jedna památka zapsaná v seznamu světového dědictví…

Památky UNESCO: Chrám nebes a císařský obětní oltář
Petr Bao 2021-06-17T07:19:08+02:00 0 komentářů
Čína 2018

Největší chrámový komplex na světě, který byl zasvěcený komunikaci člověka s Nebesy.. Historie k nám promlouvá mnoha jazyky. Jedním z nich je architektura, která o svých tvůrcích, uživatelích a obyvatelích vypráví mnohé příběhy. V dnešním díle se vydáme do Severního hlavního města –…