Iasi, utajená rumunská kráska.

Rumunsko, pole neorané, ale lákavé.

Cestopis z roku 2022 napsal Kafíno

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal Kafíno
Cestopis byl naposledy aktualizován 2022-08-03T20:11:57+02:00

Kafíno procestoval 37 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Severní Ameriku. Na Cestujlevne.com se přidal před 1 rokem a napsal pro tebe 10 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele zahradacihelna
zahradacihelna
před 7 měs

Skvěle napsané a doplněné krásnými fotkami. Já i manžel víme, že v Rumunsku je krásná příroda, ale že lze najít krásu i v městech... zprávu o fotbale kvitujeme :)

Kafíno
před 7 měs

Děkuji! Jsem rád za jakoukoli zpětnou vazbu, ale za pozitivní víc 😁

Avatar uživatele Hekit
Hekit
před 7 měs

Hnidopich: česky je to Jasy, nikoli Jaš :) A podložím to čím jiným než wikipedií :)) https://cs.wikipedia.org/wiki/Jasy

Kafíno
před 7 měs

Ahoj Kubo, děkuji. Taky mě původně napadlo dojet z Iasi do Kišiněva, ale to bylo časově moc našlapaný. Tak jsem se těšil aspoň na Ungheni a mělo to dost zádrhelů. Ano Iasi je až překvapivě krásný a čistý město s pozitivní atmosférou.✌️🌏

Jakub Langer
před 7 měs

Vypadá to, že jsi měl podobný nápad na 3-denní výlet do Moldávie. Přepokládám, že z Prahy. Já to zvolil z Vídně, zpáteční za 12€, ale po wizz-změně z Kišiněva na Jaš jsem to celé zrušil (už to bylo dříve v březnu), neboť původní plán byla ryze Moldávie. Představil jsem si 150-km trasu z Jaše do Kišiněva tam a zpět a případné čekání na hranicích, že 3 dnů pobytu by se rázem staly 2 dny. Tedy jsem tuto variantu zavrhl. Nevadí, budou další příště.

Jak vidno, Jaš je pěkné a pestré město, a koukám, že i pěkně narostlo. Jak jsi zmiňoval 2. největší v Rumunsku, tedy předehnalo i Kluž a Temešvár ... zajímavé.

Díky za dobrý tip s železničním spojením do Ungheni. To mě vážně nenapadlo. Ona ta pokladní, možná i děžurná, požadovala cestovní pas, neboť EU ID pro vstup do Moldávie zřejmě nestačí. Snad cestovatelé, jež Moldávii již navštívili, napoví.

Dle tvých fotek lze vidět, že sis tento nevšední výlet fakt užil. Zdá se, že i rumunská káva chutnala. A tuším, že obecně obliba kávy také zapříčinila tvou cestovatelskou přezdívku.

Avatar uživatele Jarek _2
Jarek _2
před 7 měs

Občanka pro vstup do Moldavska stačí (viz https://www.cestujlevne.com/blog...ky-prukaz).

Kafíno
před 7 měs

Super, já to vím. Pošli to tý babě do Ungheni 😁.

Kafíno
před 7 měs

Ahoj, no tak neváhej! Iasi a Bukurešť, to je jako nebe a dudy.✌️🌏

Avatar uživatele
Sabina H
před 7 měs

Díky za super cestopis. Na nějaký výlet Rumunsko-Moldavsko pokukuju už dlouho. Měla jsem v plánu spíš hlavní města. Ale po tomhle cestopisu by mi vůbec nevadilo vyměnit Bukurešť za Iasi. :)