3. Island

ISLAND za VŠECHNY PRACHY 💙
Cestopis z roku 2019 napsala Kateřina Ostrá

Zážitky pro tebe sepsala Kateřina Ostrá

07. 12. 2019, poslední aktualizace 2020-03-24T01:55:33+01:00

Kateřina Ostrá a procestovala 36 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 1 rok, napsala pro tebe 35 cestopisů .

Michal

Ahoj, v únoru mě čekají taky 4 noci na Islandu. Protože mi odepsalo ubytko z Agody, že končí (a prý poskytnou relocation), tak znovu bilancuji volbu ubytování. Původně jsem chtěl být všechny 4 noci v Rejkjavíku a autem dělat výlety do bližších končin. Katko, jak zpětně hodnotíš volbu 1 + 2 + 1 nocí v Rejkjavíku a Víku? A jinak, jak se parkovalo v Rejkjavíku? Díky

• (upraveno 2019-12-24T09:18:00+01:00)

Ahoj Michale! Omlouvám se, že reaguji až teď, psals mi, já zprávu přečetla a neodepsala hned, což je většinou průser (zapomenu 🙈). Takže pokud chceš z ostrova něco vidět, rozhodně si ubytování v Reykjaviku zamluv až na poslední noc před odletem. Hned po příletu pujč auto a projeď ostrov. Pokud letíš stejně jako já s Wizzem, stihneš hned první den: přistání, půjčení auta, gejzir, zlatej vodopád a kraterové jezero + přesun do Viku. Tam si zamluv dvě noci. První padneš za vlast a druhá je tam taky nejideálnější. Ještě za tmy vyjed den dva k diamantové pláži a ledovcovému jezeru, protože jestli tohle nevidíš, přijdeš o to nejlepší. Věř mi. Zbytek dne návrat do Viku, Black sand beach atd. Třetí den se vracej po golden circle do Reykjaviku a zastavuj: vrak letadla, http://vodopady...Poslední noc v hl. městě a pak šup domů nabitej energií na sto let. Jo a v Reykjaviku zaparkuješ kdekoli. My parkování v ulici za rohem našeho ubytování. Jo a hlavně: užij si to ! 🔝✈💛

Michal

Díky za odpověď. Tak kouknu ještě na možnosti únorového ubytování kolem Víku. Letím z Wroclawi a první den přiletím až kolem sedmé večer.

....doufám, že tobě polární záře vyjde!! Pokud ano, pošli mi, prosím, foto!! A užij si to!

Petr Dobeš

Zdravim

vzhledem k rocnimu "naletu" a zmince o salonku ve Vidni bych uvazoval o zrizeni bud Priority Pass-u ci jiné lounge karty.Sam vlastním rocni neomezeny Priority a muzu rict ze to byla rozhodne dobra investice /nehlede nato ze sem ji poridil ani nevim jak za 6400Kc/.

Jinak moc hezky cestopis-vypraveni-ci jak to nazvat.Jen houst jak se říká.Tak trochu Vas uz nejakou dobu "sleduji" rikal me o Vas před nejakym casem muj ted uz ex-kolega Martin B kterého urcite znate :-)

Sem ho letos vyvzel do Vietnamu

Ahoj

P.S. kdyby byl nejaky dotaz k loungekarte klidne PM nebo na FB

Ahoj ahoj! Martin B. z R? Tak to je můj bratranec ✌️😂😂 Svět je malej, to je jisté. Tak to ti moc děkuji, žes ho z rodné vísky vyvezl do světa! 😉Já jsem samozřejmě jehi cestu sledovala (a nejen shoping v Číně 🤪😂) a měla z něj a za něj obrovskou radost.

Děkuju za pochvalu toho “jak to nazvat”, samotná v té klasifikaci někdy tápu 😉 Stran salonků - já zas tolik nelîtám, aby se mi jakákoli investice tímto směrem vyplatila. Kartu mám obyč a to, že můžu ve třech letištních halách skočit na snídani 🍸, to beru jen jako bonus. Každopádně kdybych to přehodnotila, ozvu se!

Dobrý večer, pročítám si Vaše komentáře a zarazila mě jedna věta. Píšete, že jste nedávno s někým řešila Vaši gigantickou uhlíkovou stopu. Můžu se prosím zeptat, takové témata řešíte, když jsi jdete sednout na kafe, nebo Vás zastavují lidé přímo na ulici a ptají se na uhlíkovou stopu? Je mi to divné, mám něco nalétáno, dovolím si tvrdit, že násobky toho co Vy, ale na něco takového se mě ještě nikdo nezeptal. Občas chce někdo pomoct s letenkama, někdy chtějí známí poradit při výběru ubytování, ale stopa nikdy. Děkuji za odpověď.

• (upraveno 2019-12-16T23:04:09+01:00)

Hezký večer, Petře. Ne, když si jdu sednout s přáteli na kávu, na víno nebo na cokoliv jiného, uhlíkovou stopu opravdu neřeším. Dokonce si troufám říct, že s přáteli, myslím s těmi skutečnými přáteli, uhlíkovou stopu neřešíme v žádném spojení, natož se mnou. Bohužel je to věc, která se objevuje v komentářích u příspěvků, které dávám veřejně. Pokud vás konkrétně zajímá tato nedávná diskuse, stačí si najít můj profil na Facebooku. Ostatně pár mých ne zcela fanoušků 🙈😂 si můj profil našlo a plení mi ho celkem pravidelně. Myslím, že jich stopa je mnohonásobně větší než má Uhlíková… 🙈😂 Na fb mám zatím veřejně přístupné album Island, pod kterým najdete na téma uhlíkové stopy takřka elaboráty… A nejen uhlíkovou stopu zde lidé řeší, taky cesty za 4 dny, posuzování, co je schopen člověk za takto krátkou dobu zažít a prožít, cítit, vnímat, vidět… Je to opravdu záživné. Řekla bych, že mnohdy víc, než vlastní cestopis…

Vám mohu říct pouze jediné – závidím vám vaše okolí 😍 I já znám mnoho lidí, kteří mají podstatně více nalétáno a nikdo jejich uhlíkové stopy neřeší…já už vůbec ne. Fandím jin, tleskám, hltám jejich fotky a vyprávění o místech, kde jsem zatím nebyla..

Každopádně svoje vysvětlení k uhlíkové stopě jsem již podala a klidně ho stokrát zopakuji, ale bohužel (nebo spíš bohudík) žádné útoky na mou osobu v tomto směru nezmění můj postoj k létání. Miluju ho. Miluju ten posun nejen na úplně jiná místa, neznámá a vždy nějakým způsobem fascinující, miluju mnohdy i posun časem. Létat nepřestanu, protože… štěstí si koupit nemůžete, ale letenku za štěstím - tu ano.

Avatar uživatele M G
M G

Velmi inspirativní👍....už se těším na Madeiru.....😊

Copak ta anonymita paní Gavelčíková, že by změna názoru?

Avatar uživatele M G
M G

Ale ne....jen mě štve to příjmení Gavelcikova...takže jsem nechala jen iniciály...z naprosto osobních důvodů.. myslím že je to docela jasné, kdo píše...koukám , že i Vám....nechte prosím stařenku žít...

Děkuji..

Maruško děkuji! Madeira top STROP...Než tohle nepíšu... 🙈🤣

A přeji krásné Vánoce 🎄🌴🍸💛

Je to víc cestopis nebo průvodce? Příštè to bude asi rovnou román. 🤣✍👍

Jen bych chtěl uvést na pravou míru informace o vídeňských saloncích - jsem přesvědčen, že dokonce i Katka má se svou MC World vstup do všech čtyř salonků, nejen do jednoho. 😊

Ad 1/ Román pro ženy :P :D

Ad 2/ Již brzy vyzkouším! :D :D

A ještě jednou díky za milion cenných informací. Salonky mi změnily "letecký" život :)

No super. Hlavně se mi časem neozývej od Apolináře, že se ti v ruzyňském salonku "něco nepovedlo". 🤣

:D :D Neboj!

....Černovice jsou blíž ;)

Avatar uživatele Reni85
Reni85

Dakujem za cestopis. Tiez som nanho čakala a tesila sa :-)

V maji letim na Island na rovnako dlhu/kratku (bohuzial, na dlhsie to nejde) , ako ste boli Vy. Vdaka Vasmu cestopisu som sa uistila, ze topy Islandu stihneme pozriet 👍

Určitě stihneš! ....a pak se vrátíš na delší dobu 😉

Tonda 2

Já půjčoval auto v zahraničí cca 100 krát, zatím jsem nikdy problém neřešil, vždy chce zvážit aktuální situaci.

-pokud je spoluúčast třeba 200-300 Eur, tak to nic nepřikupuji a nechám základní

-při rezervaci auta, lze většinou zjistit, kolik stojí doplacení na nulovou spoluúčast a současně je nabídnuta externí pojistka, která má širší záběr a je levnější, než ta zprostředkovaná od autopůjčovny na místě.

-někdy je půjčovné tak levné, teď na podzim jsem měl Malagu za 2,5 EUR/den, že doplatek přímo v půjčovně na nulovou spoluúčast za 13 EUR/den mi připadal OK

Je důležité si také uvědomit, že pokud máte externí pojištění, tak při způsobené škodě, stáhnou celou spoluúčast a vy potom následně řešíte s externí pojišťovnou , může být problém s akceptací podkladů a doložením všech dokladů pro plnění, může to taky nějakou dobu trvat a zatím jste třeba mínus 1500 Eur na kreditce...

Jaké má člověk pojištění pozná, až potřebuje plnění od pojišťovny..

Nejraději mám půjčovny typu jako například CICAR na Kanárech, rezervace bez platební karty, spoluúčast nula a blokace na místě depozitu 0-30 EUR, který slouží pouze, kdyby auto nebylo vráceno s plnou nádrží a ceny mají také fajn.

Tondo, opět si mě uvrhl do mého dosavadního rozpoložení... Tedy že neexistuje jediné dokonalé řešení a že je potřeba vždy vyhodnocovat konkrétní nabídku (cenu), místo, recenze, počasí, stav silnic, trasy, řidičské zkušenosti....a pod co se asi nejvíc podepíšu - "Jaké má člověk pojištění pozná, až potřebuje plnění od pojišťovny.."

Takže díky, já si na té Madeiře tu předraženou plnou pojistku zase zaplatím :D

Tonda 2

Na Madeiře mám vyzkoušenou půjčovnu, která je při týdnu za cca 24Eur/ den, depozit 200 EUR...

Je to taková normální cena, dá se dostat níže, ale už jsem je využil vícekrát...

Můžu poslat odkaz, pokud by se ti to ještě hodilo..

Já už mám auto zamluvené a jsem osobně velice zvědavá... Na 8 dní, full insurance, žádný deposit,sakumpráck 4 100 Kč. Ale klidně sem odkaz dej - kdyby mě nikdo na letišti nečekal, třeba využiji :D

voughne

Cakal som na tento tvoj cestopis, lebo o 9 mesiacov ma to caka tiez ... dobre napisane (ako stale), len neda mi sa neopytat, ci si nemyslis, ze uz mas problem s alkoholom? Cim dalej sa mi zda, ze ho v textoch spominas viac a viac, dokonca sa mi zda, ze aj niektore pasaze si pisala pri "sklenicke" :) Preco sa o tom zmienujem? Ty to mozno uz sama nevnimas, ale mne to udrelo do oci - sampus na letisku vo Viedni, salonkova snidane, flasa Jagera, flasa Vodky, v Reykiaviku niekolko fotiek so sklenickami ... docela dost na 4 dni :O Mne to trosku kazi dojem z inak skvelých cestopisov :)

Problém nemám...Na druhou stranu - tohle říkají všichni alkoholici, že? :D :D Možná tě překvapím, ale po pracovní stránce velice úzce se skupinou AA spolupracuji, občas chodím na jejich meetingy a osobně znám řadu lidí, kteří už PROBLĚM mají (měli). Tedy moc dobře vím, jak hraniční tohle téma je. I díky tomu si troufám říct, že mám svoji oblibu k dobrému vínu nebo panáku na zahřátí, opravdu pod kontrolou. Bez problému dám dovolenou na Maledivách bez jediného drinku ;)

Alkohol na fotkách byl na 4 dny pro 4 osoby. Mrzí mě, pokud ti kazí dojem z cestopisu, nicméně k mým cestám prostě patří.

Island si za 9 měsíců užij - určitě bude na podzim boží! ♥

voughne

Vdaka za reakciu, som rad, ze to mas (zatial) pod kontrolou :D a tesim sa na dalsie tvoje pribehy :)

Připomněl jsi mi jednu kolegyni z práce (také se jmenovala Kateřina), říkali jsme jí rumová pralinka.

voughne - to já díky! Za starostlivost (vážím si jí) i za to, že moje drinky "překousneš" a přečteš další "za kačku" příběh :)

padrino - rum jen v krajním případě (Kuba atd.) :P :D

Avatar uživatele lukas zmrzlik
lukas zmrzlik

Kdo by chtel praci na islandu tak zkuste http://workaway.info zadejte Iceland a najdete mraky praci na farmach, hotelich a podobne. Pokud pojedete na Island zkuste http://offer.is jsou zde slevove kupony na ruzne veci. Tim jak je island drahej, tak i 10% sleva se hodi. Doporucuju web http://road.is kde je aktualni info o stavu silnic, jejich sjizdnost a proklikate se i na video na youtube " How to drive on Iceland" kde vam ukazi zakladni pravidla. Island je ma srdcovka, byl sem tam 3x a na jare jedem znova.

Ahoj Lukáši, vůbec se ti nedivím, že je to tvá srdcovka a jezdíš tam opakovaně... I pro mě byla tahle návštěva srdeční záležitost a Island každému, koho potkám, doporučuji všema deseti. Taky děkuji za odkazy na slevy i na práci tam - strašně fandím všem, kteří cestování podporují a dodávají lidem jakékoli pomocné rady, odkazy...motivaci a chuť vyrazit.

No konečně! Už pár dnů si říkám, že Island bys měla mít za sebou a cestopis nikde... na CL mrtvo... :-) Dokonce mě napadlo, jestli ses třeba na psaní už nevykašlala, tak zaplaťpánbu, že ne. Díky, moc pěkné, měl jsem trochu jinou představu o zimním Islandu, takže tě asi budu muset někdy v tomto období napodobit. Je super, jak to počasí zvládáš, bez reptání, nebo naopak z toho uděláš přednost a zážitek... to zaslouží obdiv.

Jökulsárlón bomba, že? Když jsem před pár lety odbočil pár set metrů před mostem z hlavní silnice doleva, pak šel kousek pěšky a najednou se přede mnou objevilo jezero, na kterém se třpytily kry nasvícené zezadu sluncem, tak jsem si fakt sedl na p...l, to bylo něco neuvěřitelného. Fakt zážitek na celý život. A ta pláž následně - to už byla jen třešnička na dortu. Ale lachtany jsem teda neviděl. :-)

Jen mě tedy překvapilo, že se na Islandu platí parkovné...?! To asi bude nějaká novinka, v 2015 jsme objeli celý ostrov po všech hlavních místech a nikde jsme neplatili ani korunu... holt časy se mění. A velký gejzír v té době taky stříkal pravidelně, sice asi po 12 nebo kolika hodinách, to se nám čekat nechtělo, ale stříkal, asi.

Avatar uživatele lukas zmrzlik
lukas zmrzlik

Ahoj,

parkovne se plati hlavne na Jihu, u velkych vodpadu a je to diky velkemu tusirmu. Protoze na jihu je turistu opravdu hodne. V jiny casti islandu sem parkovne neplatil. Tam uz toyiz neni tolik turistu jak na jihu. Hlavne Golden Circle, Sejlandfoss. Skogaffoss je myslim bez placeni.

• (upraveno 2019-12-12T11:36:47+01:00)

Mirjur: Tentokrát jsem psala většinu až po návratu a ne "na cestě", jak to dělávám běžně. Tam to opravdu nešlo - na to byl čas opravdu moc cenný a den moc krátký.. Navíc - cestopis jsem napsala a...teď se všichni podržte - DALA JSEM SI JEDNO KOLO "PO SOBĚ ČTENÍ" :D :D Ježkovy voči, tam bylo chyb :D Vlastně se už ani nedivím, za tu šílenou kritiku...:D Něco jsem opravila, ale určitě tam kopa dalšího zůstala... Každopádně jsem díky kokrektuře jazykové smazala i půlku textu a měla jsem co dělat, aby tam vůbec něco zbylo :D Takže i to mohlo za ne zcela běžnou prodlevu :D

Jinak reptání k ničemu není. Akorát otravuje - okolí a vlastně i autora. Já se snažím na každé sračce najít pozitivum. Nedělala jsem to vždycky, ale co jsem si to osvojila, musím říct, že je život báječnej. Počasí na Islandu bylo teda... BÁJEČNÉ :D

Jökulsárlón mě posadil na prde, stejně jako diamantová pláž. Modré ledovcové kry...tohle by měl vidět opravdu každej. A taky to čisto všude, kam se tam člověk hne. Nedávno jsem s kýmsi řešila uhlíkovou stopu - samozřejmě tu moji gigantickou, kterou na planetě páchám. A já bych tady chtěla říct, že přesně tyhle místa - Island ve své dokonalé čistotě nebo naopak Asie zaplavená igelity a plasty - všechny místa, na které se díky letům a uhlíkové stopě dostanu, jsou přesně ta místa, která ze mě dělají co do ekologie mnohem lepšího člověka. Kdybych neviděla tu spoušť v Asii, možná bych dál nakupovala jednu PET láhev za druhou a rvala ovoce do igelitových sáčků... A kdybych neviděla Island bez jediného papírku na zemi, možná bych se ani doma pro papírky a obaly na cestách nezohla. Dokud jsem nelétala, ekologii jsem (a to se opravdu přiznávám) vůbec neřešila. Takže stejně jako počasí na Islandu - léto versus zima - i ta uhlíková stopa může mít přes všechny mínusy i svoje plusy.

Jinak lachtani tam byli a byl to úžasný zážitek. To mě mrzí, že jsi je neviděl. Možná bys měl letět Jökulsárlón zkontrolovat! :)

Parkovné se platí, jak zmínil Lukáš, u turistických míst. A prý to mají tak sofistikované, že pokud nejdeš zaplatit do boudky, tak naskenují tvojí SPZ a tvoje autopůjčovna ti to pak strhne z karty. Tohle mám ale z doslechu - my vzorně platily.. :P :D

Avatar uživatele VitDLa
VitDLa

Teda super. Snad se na ten Island dostanu taky.

Děkuji! Nepřemýšlet - najít levnou/vhodnou letenku - koupit - letět :)

S tím nepřemýšlením při nákupu letenek bych to úplně nepřeháněl - fórum i diskuze pod průvodci jsou plné individuí, která nepřemýšlela a pak se divila, že někam potřebují vízum, nestihnou přestup nebo se nemají jak rozumně dostat na/z letiště. 😁

Tu cestu z Berlína 25/12 mi ani nepřipomínej 🤪😂😂

A vůbec! Ti ty jsi otec této moudré myšlenky!✌️💪😂

Tonda 2

Čtivé, obsáhlé, vtipné, lehce rozpoznatelné s nezaměnitelným stylem a obvyklým důrazem na pitný režim :-) ....super.....

Servírka z Rožnova pod Radhoštěm? Tak ta musela určitě perfektní, to je jasné :-)

to padrino11: add auta : externí pojistka je samozřejmě většinou levnější, ale jak je člověk pojištěn, poznáš až při nehodě :-) a peníze z kreditky jsou opravdu banky, tedy tvůj dluh a ty je musíš vrátit, já bych tak v klidu nebyl :-)

..."s nezaměnitelným stylem a obvyklým důrazem na pitný režim :-) ...to mě dostalo :D :D Ale je to tak - pitný režim se nesmí podceňovat. Nejen v létě, ale i v zimě na Islandu :D :D

A děkuji moc za milá slova ;)

Je to tak; vždycky když někde na cestách vidíme skleničku/flašku v akci, v ceně nebo zadara, tak si na tebe vzpomeneme. 🤣

A dost už, nebo tě smažu z přátel!!! 🤪😂😂😂😘

• (upraveno 2019-12-11T19:59:54+01:00)

Pěkné, extenzivní a intenzivně prožito a odvyprávěno, jako vždy :))) A taky vtipné :)) Pochopil jsem, že se chceš vrátit, protože (což určitě sama víš), jste viděli jen něco málo, navíc v těch turisticky nejexponovanějších místěch a byla to jen taková ochutnávka, protože Island je opravdu nádherný.

Jen si dovolím 2 technické:

- ty bankovky Ti ani rukama projít nemohly, protože tohle nejsou aktuálně platné islandské bankovky

- na Hallgrimskirkja se nahoru na věž nešplhá, ale jezdí výtahem :)

:D :D

Pochopil jsi to naprosto přesně!! Tohe byla opravdu jen ochutnávka a nejen v extra krátkém čase, ale ještě v krátkých dnech. I když jsme na to penzum času stihly nakonec dost, je mi víc než jasné, že jsme neviděly ani setinu možného. A přesně jak říkáš - nejhezčí místa byla stejně tak na cestě mezi jednotlivými cíli, tam jsem se "naááááchichala" nejvíc... Vrátím se tam určitě - vlastně už si hlídám letenky :D - protože musím říct - byla to láska na první pohled a v letadle domů jsem měla co dělat, abych se nerozbrečela, jak se mi od tama nechtělo zpátky...

Technická 1 - přiznala jsem dobrovolně :D Bankovky jsou stažené. Ale myslím, že je nemusí v reálu vlastně vidět nikdo, protože tam se dá platit kartou opravdu všude :)

Technická 2 - :D :D To je totéž :D

...a děkuji ♥

• (upraveno 2019-12-11T20:24:25+01:00)

Nějaká hotovost se hodí,když jde člověk k horkemu pramenu,který je na soukromém pozemku a je tam vybudováno nějaké zázemí,tak tam jsou kasičky a dává se do nich pár stovek vstup nebo případně nějaký dobrovolný příspěvek.Ale jinak opravdu všude kartou.

Jo a ještě mince na záchody 😉

A berou kasičky eura? :D Určitě jooo, ty mám u sebe vždy :) Jinak já kasičku nikde žádnou nepotkala, ale dobrá připomínka - příště něco málo směním :)

Proky

Tak ono až tak nejde o to, že ty bankovky jsou stažené, jako spíš o to, že jsou to švédské koruny. ;)

Milan V

Švédský a už taky neplatný :-) Já bankovky sbírám, takže se místní měně kdekoliv nevyhnu..I když na Islandu fakt asi není potřeba. Viděl jsem platit kartou děti v Mekáči i všechny turisty v autobusech.

Proky a Milan V - dneska už se člověk ani na ten internet nemůže spolehnout!! :D Díky za opravu. A ty švédské koruny - to mě fakt pobavilo! Ještě, že jsem nestáhla euro nebo dolar :D

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Hm... Kateřino, já vás snad vezmu na milost. Sice nejste zrovna Albert Einstein, ani Jirásek nebo Mácha, ani jinak atraktivní, ale při čtení a shlédnutí fotek shnilýho banánu a Black Flyday jsem poprvé spadl smíchy pod pracovní stůl. Podruhé při sousloví - vytrysknutí gejzíru: "skupinový orgasmus" :-)))) A pak jsem to už raději vzal rychločtením, abych si nepoblinkal klávesnici -)))

Asi se nikdy nepotkáme, necestuji za Kačku, ani za dvě kačky a už vůbec sdíleně, ale sranda s vámi zjevně asi je a to je docela příjemný zjištění. Třeba jednou dojdete i dál. Nakonec Hard Rock Café na závěr, čili asi nebudete až taková Koruna, jak se v putopisech akcentuje.

A to je docela fajn. ;-)

Takže dobrý ;-) Zkusím být příště tolerantnější k Vašemu nevědomí ;-)

Když jsem fotila ten banán "se zátiším" v Duty, bylo mi jasný, že tohle je zlomový okamžik celého tripu!!! A je to tu!!! :D ;)

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Jo, funguje jo. ;-)

• (upraveno 2019-12-11T19:34:42+01:00)

Pěkné, vyčerpávající a užitečné, za Kačku.

Dovolím si jen malou cestovatelskou radu:

Pokud máš v plánu častěji cestovat a půjčovat si auto, určitě se vyplatí zvážit, zda ti nestačí základní pojištění se spoluúčastí (není případ Islandu kde jsou nezpevněné cesty a větší riziko), pokud ne, tak můžeš uzavřít externí pojistku na spoluúčast. Myslím, že na celý rok to vyjde levněji než u toho Dustera na 3 dny. Pojistky bez spoluúčasti jsou v autopůjčovnách nesmyslně předražené.

Ahoj ahoj! Tak přesně nad tímto přemýšlím každou cestu - zda opravdu všichni platí plné pojistky, nebo jen já... Hlavně v momentě, kdy vracím auto bez jakéhokoli škrábance do autopůjčovny. Ale i když si v tenhle moment řeknu, že příště jen základní pojistka - příště se stejně pose.u. Ty někde auto bez plného krytí půjčuješ a zatím žádná negativní zkušenost?

Jinak tu externí pojistku poptám podrobněji. Už mi to kdosi říkal, ale já mám opět strach, jak se v případě škody budu s kým dohadovat .... Co si budeme nalhávat - s předraženým (a to se shodneme) krytím si kupuješ absolutní klid, protože auto při vrácení nikdo v půjčovně nejde ani fyzicky obhlídnout...

• (upraveno 2019-12-11T20:08:43+01:00)

Já měl vždy základní pojištění (USA, SAE, JAR, Botswana, Zimbabwe, Svazijsko, Maroko,....) a zatím žádný problém. Pokud by nastal, tak si půjčovna strhne peníze banky (nikoliv tvoje) na kreditce do sjednané výše spoluúčasti, popřípadě výše škody pokud je nižší než je spoluúčast a ty se pak jen s účtem z autopůjčovny obrátíš na externí pojišťovnu a ta ti ho proplatí. Ten absolutní klid je prakticky stejný, ale za zlomek ceny.

Děkuji za osvětu - v tomhle mám fakt mezery! Hned zítra skočím do banky, neb další půjčení za rohem a "ABSOLUTNÍ KLID za KAČKU - TO CHCI! :D

Hele a....soudružky byly v USA s tebou??? :D ;)

Já tam byl na roadtripu a ony tam byly protestovat proti imperialismu a globalizaci.

😂😂😂😂😂😂💛 Nejlepší komentář 👌👌😂

• (upraveno 2019-12-12T10:37:45+01:00)

A to jsem ještě po cestě potkal soudružku Konečnou z KSČM a velvyslance Kmoníčka.

• (upraveno 2019-12-12T10:43:46+01:00)

Boženko, jednoduché vyřízení ovlivníte nejvíce výběrem pojišťovny. Někde stačí jen účtenka, jinde chtějí i protokol policie a mají spoustu výluk. Jedna z těch lepších je např. icarhireinsurance.com. Tady to řešil třeba Tonic.

Odjakživa jsem si nikdy žádné další pojištění kromě základního nebral, protože jsem nějak nemohl překousnout, že bych totéž, co zaplatím za půjčení, dal ještě jednou za pojistku, někdy i víc... Nějaká drobná poškození jsem měl asi 2x, kdy mě to stálo spoluúčast, a 1x se mi snažili naúčtovat něco, co jsem nezpůsobil, taky si prachy nechali, ale moje banka mi to po reklamaci vrátila. Celkově ale, při nějakých 5-8 zápůjčkách ročně jsem určitě v plusu. Nicméně v poslední době jsem poněkud "vyměkl" a 3x jsem si zaplatil dodatečné pojištění - jednou právě na Islandu (zbytečně), a 2x v Thajsku, kde se mi to v jednom případě vyplatilo a bylo to asi jen za 300 Kč... Takže asi záleží, kde chceš jezdit, po jakých cestách, jak moc si věříš jako řidič(ka), a kolik ta sranda stojí. A jak často si auto půjčuješ. Na externí pojistky už jsem taky koukal (na CL byly nějaké tipy), ale nepřišlo mi to nějak výhodné, takže na to kašlu.

• (upraveno 2019-12-12T11:14:50+01:00)

Ono to půjčení chce řešit dopředu s chladnou hlavou přes internetové srovnávače, např. skyscanner, máš kompletní kalkulaci a v autopůjčovně jim to jen předložíš a vše další odmítneš a nenecháš se od nich zastrašit a ukecat, kdy ti říkají úplné nesmysly a nabízejí nevýhodné upgrade jen aby získali provizi z prodeje (někdy je to v těch půjčovnách horší než na prodejních akcích kde nabízejí důchodcům hrnce). Na mě to tedy zkoušejí vždy.

..na mě taky a já vždycky vyměknu :D Jinak vedle prodejců hrnců mají obdobné praktiky poslední dobou i na poštách :D :D Naposledy jsem šla odeslat doporučený dopis a odnášela si náruč omalovánek, PF z chráněné dílny (které snajdu v lednu neodselané) a vůně do auta :D :D

Další cestopisy, které napsal Kateřina Ostrá

KRKONOŠE za KAČKU
Kateřina Ostrá 2020-05-19T18:35:13+02:00 45 komentářů
Česká republika 2020

POLSKO za KAČKU, Sněžka, splněný sen - REZERVACE TMY a spánek s tisícem hvězd nad hlavou, Les Království, pohádkový zámek-nezámek i stezka v korunách stromů. ⭐️Krkonoše & Jizerky ⭐️. Termín: květen 2020 Proč Krkonoše?1/ Protože je víkend a já si nějak rychle zvykla na české tripy ...✈️🇨🇿2/ Protože vidina přiblížit se k hranici Polska a nemít v ruce pas jen pro srandu králíkům je…

STŘEDNÍ ČECHY za KAČKU
Kateřina Ostrá 2020-05-12T13:36:22+02:00 20 komentářů
Česká republika 2020

Okoř, Lidice, Karlštejn, Praha, ale taky Malá a Velká Amerika, Mexiko a kousek Francie na Petříně. To jsou nádherné Střední Čechy s nádherným rozpočtem (ZA KAČKU).. Termín: květen 2020 Proč Střední Čechy?Tak hlavně proto, že je druhý prodloužený víkend v řadě a mé další letenky (po minulém víkendovém "Petrohradu" tentokrát na Sardinii) byly zrušeny... A stejně…

JIŽNÍ MORAVA za KAČKU
Kateřina Ostrá 2020-05-04T19:41:35+02:00 43 komentářů
Česká republika 2020

Tak nelétá se, no. Doma na zadku ale sedět nebudeme! Jižní Morava je moje srdcovka, takže pokud cestopis z ČR, nejde jinak 🍷💛. Termín: květen 2020Proč Jižní Morava?1/ Protože to místo prostě miluju!2/ Protože je ode mě opravdu kousek, dojezd autem něco málo přes hodinu.3/ Protože vím, že je tam milion nádherných míst a vím,…

NIKARAGUA za KAČKU
Kateřina Ostrá 2020-04-26T18:27:26+02:00 63 komentářů
Nikaragua 2020

Nepořádek, špína,odpadky, všude igelit, zdevastované autobusy, zchátralé domy, rozpadající se ulice. Nádherné sopky, Karibik i Pacifik a úžasní lidé ♥ Prostě Nikaragua. TERMÍN: březen 2020PROČ NIKARAGUAI když je Nikaragua největší zemí Střední Ameriky, dlouhá léta politických a občanských nepokojů jí odsunula až na konec seznamu turisticky zajímavých cílů. V…