1. Cestopisy
 2. Evropa
 3. Itálie
 4. ITÁLIE za KAČKU

ITÁLIE za KAČKU

road trip: Bergamo - Milano - Janov - Pisa - Florencie - Bologna - Benátky - Murano - Burano - San Michele - Padova - Verona = 1 000 km, 9 měst, 3 ostrovy, 3 dny = DOLCE VITA ♥
Avatar uživatele
Cestopis z roku 2019 napsala Kateřina Ostrá
Avatar uživatele

Zážitky pro tebe sepsala Kateřina Ostrá

27. 08. 2019, poslední aktualizace 2019-10-05T15:49:03+02:00

Kateřina Ostrá a procestovala 37 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 2 roky, napsala pro tebe 61 cestopisů . Má své stránky https://www.cestujizakacku.cz/.

Máš taky co říct? Napiš svůj cestopis na Cestujlevne.com

Krásné cestopisy bez znalosti
a nutnosti programování

Zaručená čtenost u cílové
skupiny z řad cestovatelů

Staneš se plnohodnotným
členem komunity

Poděl se o ně se svým prvním cestopisem ve světě cestovatelů na Cestujlevne.com.
Vytvoř si cestovatelský profil a staň se součástí komunity.

Vytvořit cestovatelský profil

29 komentářů

Komentuj, hodnoť nebo se na cokoliv zeptej.

Avatar uživatele Eva
Eva

Katko, děkuji moc za cestopis, četla jsem jedním dechem - super, nadchl mě a o to víc jsem se začala těšit, že v adventu Itálii navštívím.

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Ježiš, to je hezký ♥

Ať už v Itálii míříte na jakékoli místo, užij(e)te si to!! Slibuju :)

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

To my víme, ještě teď vzpomínáme na Bari a naši oblíbenou pizzerii. Kdyby nám někdo chtěl dát tip na podobný podnik v Bergamu nebo Římě, budeme rádi. 😊 https://goo.gl/maps/aP93y5VF7416u9iv6

před rokem
Avatar uživatele Daniel
Daniel

Trattoria Luzzi, Via Celimontana, 1, 00184 Roma RM, luxusní ceny, výborné jídlo... víceméně v římě jinde nechodíme...

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Dík za tip, vyzkoušíme.

Avatar uživatele Tonda 2
Tonda 2

Čte se to dobře, ten komentář Karla docela dobře vystihuje i můj pocit z cestopisů Katky, je to pozitivní, radost a nadšenost z toho úplně tryská :-).

A přesně jak píše Karel, obyčejná destinace podaná zábavným způsobem, že si to člověk s chutí přečte.

Dobré máš i odpovědi na ty rýpance, to taky pobaví :-).. z toho bych zvláště vypíchl odstavec týkající se nákupu v supermarketu v ČR :-).

A jak už se to x-krát řešilo, dovolené je málo, míst a příležitostí na cestu je hodně, takže takové ty nahuštěné programy na prodloužené víkendy-můžou být východiskem, dělám to vlastně stejně..

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Moc děkuji Tondo za podporu a milá slova. Váží si toho.

Jsem moc ráda, že pár nedokonalých řádků, gramaticky ne úplně harmonických, sem tam s dablovaným odstavcem, obsahem vlastně dost daleko od slova "dovolená"....dokáže vyvolat pozitivní pocit a současně přenést moje nadšení a radost z každé cesty. V mém případě je opravdu jedno, kam vyrazím, umím se stejně těšit i z té cesty do Kauflandu :D Klidně bych o tom tady napsala i cestopis, ale obávám se, že v mám případě by to rozhodně nebyl KAUFLAND za KAČKU :D

Mějte krásný večer a cestujte přesně tak, jak to máte rád :)

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Jestli nechceš, aby čtenáři vyhlásili na každý pátek stávku za stvoření cestopisu Kaufland za Kačku, tak už bys měla začít psát. 😁😁

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

:D :D :D

Myslím, že Kaufland za Kačku je level, kam se musím ještě propracovat :D

Ale je fakt, že když jsem se před pár lety vrátila po měsíci z Kuby a vstoupila do Kauflandu, tak při pohledu na přetékající regály, třeba jen 7 druhů fazolí v konzervě a v hlavě regál "v Karibiku" s brambůrkami Pringles, cukrem, rýží a dvěmi druhy rumu....se mi rozbušilo šokem srdcem do tachykardických hodnot a s e 4 ks rohlíku jsem zažila svůj nejvíc Kaufland za Kačku. Jinými slovy - jde to! :)

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Věřím tomu, že šikovný Kubánec by i z Pringles, cukru, rýže a rumu dokázal stvořit něco uchvancancujícího. 😁 Momentálně bych ty regály přetékající hovadinama (konkrétně v Tescu, ať nehaním Kaufland...) s radostí vyměnil za kubánskou nabídku. Konkrétně bych potřeboval zázračné levné letenky na Vánoce. 😂

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Zrovna dnes jsem na Kubu vzpomínala a říkala, že se tam jednou vrátím :)

Ale na Vánoce to nebude, to budu korzovat za Kačku mezi levádami ;)

Jinak kubánská nabídka je nenapodobitelná!! Hlavně co do palety místních rumů :D

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 567 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-08-28T12:18:05+02:00)

Pěkný cestopis, souhlasím i s Martinem V a Karlem (až na to, že samotný itinerář na pohodu není, spíš je to z mého pohledu šílenost, ale někdo to tak má rád a zvládne to, tak proč ne). Já bych nad italskými městy nos neohrnul, podobná španělská a portugalská jsem si letos užil.

Jen je mi záhadou, jak někdo zvládne ještě řídit auto, když jsou i přes den plné ruce sklenic s vínem, podlaha auta plná prázdných lahví od vína a večerní mejdánky, po kterých se spí 3 h.

Odpočinek je samozřejmě pak někdy potřeba, ale při čtení odstavce zkopírovaného níže jsem si říkal, že ani nepotřebuješ, Kateřino, jezdit nikam daleko. Stačí se domluvit s pár kamarádkami a zajet někde v ČR k supermarketu u vody:

"Za mě je Burano jedním z nejhezčích míst celého našeho tripu, a na tom shodli všichni čtyři účastníci našeho zájezdu. Asi i proto jsme zde přestali řešit čas a s lahvinkami Fragolina prostě jenom "sedli k vodě"... Pro mě byl tenhle relax odměnou za celý trip. Prostě jen sedět, srkat vínko a nic neplánovat, neřešit. Teda kromě zapomenutých klíčů od ubytka.. 🙈🙊🙉 I když se nedělo nic vyjímečného a nebyli jsme ani na žádném náměstí nebo u speciální památky, přesto bude právě tenhle kousek ostrůvku Burano - pár metrů od sámošky s Fragolinem a ještě kousek od místní "benzínky" místem, kde až navštívím Burano příště, přesně si TENHLE moment TOHOTO tripu s TĚMITO lidmi vybavím... Některé věci na cestách totiž nejsou za Kačku, ale zadarmo...Obvykle jsou ale těmi nejcennějšími.."

Ještě k tomu plnému pojištění. Pojištění přímo od půjčovny má mnoho výhod a i když je dražší než externí pojistky, může se vyplatit. Minimálně ušetří čas při přebírání a vracení auta a pokud se něco stane, ušetří spoustu vyřizování. Je ale pak výhodnější si auto rezervovat přímo na webu půjčovny včetně tohoto pojištění. Na místě je většinou výrazně dražší. Není pravda, že jiné pojistky jsou na nic. Jen je pak třeba vyšší depozit na kartě, který půjčovna využije na úhradu spoluúčasti (nějaká základní pojistka je v ceně půjčovného snad vždy). Škodu pojišťovna obvykle časem proplatí.

před rokem
Martin Vícha

Když jsme si četli s manželkou Kateřinin cestopis z Malty (naše srdcovka), tak jsme si společně řekli: "Jo! už víme, co našim cestám chybí k dokonalosti. To víno vžy a všude !!!" :-) Takže za mě palec nahoru za tu inspiraci... :-D

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 1129 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-08-28T13:22:17+02:00)

Hezký den Libore. Už jsem si myslela, že ti nejde wifi… 😂😂 Dal sis hodně na čas, takže určitě i dost práce s odpovědí, proto ji nemohu jenom tak přejít.

Supermarkety navštěvuji v České republice docela ráda. Ale nesmí to být Kaufland a středa 😂😂 Mimo vína, které u nás v ČR nakupuji většinou ve vinotéce, zde nakupuji i ovoce, zeleninu, pečivo… Také velice ráda uklízím, v košíku mi tedy obvykle nechybí ani čistící potřeby. Kdyby tě v tomto směru ještě cokoli zajímalo, neváhej se zeptat! ✌️

Stran tvého postřehu– alkohol, spánkový deficit, řízení auta… Možná jsi jen přehlédl, že jsme byli 4.. Řidič samozřejmě alkohol nepil, spal dostatečně a byl tolerantní k nám, své ženské posádce. 😊 Hýčkaly jsme jej a občas byl i vystřídán. Naprosto s tebou souhlasím nad pohoršením se nad kombinací alkoholu a řízení – to je něco, co je pro mě naprosté tabu, to mi věř.

Co se týká pojištění vozu, přiznala jsem, že mám zkušeností opravdu málo, jednu horší jak druhou, a pořád se učím. Děkuji za tvé dovysvětlení, věřím, že to někomu může pomoc. (Tento odstavec je naprosto bez ironie.)

No a co se týká hektičnosti cesty, i zde s tebo souhlasím. Už když jsem sepisovala naše “dolce vita dny”, bylo mi jasné, že to většina lidí odsoudí… Průlet jak v rychlíku. I já mám raději místa, kde jenom tak v klidu sednu a užívám atmosféru (umím to dokonce i bez sklenice vína 💪😂), nekoukám na hodinky a nechávám čas volně plynout. Bohužel, s ohledem na moji cestovatelskou vášeň musím s komoditou zvanou “čas” hodně šetřit. Jelikož se hodně často objevují levné letenky do řady italských měst, naplánovala jsem tento trip právě tak, abych jich co nejvíc alespoň z toho okna auta viděla a mohla si udělat alespoň trošku bližší názor na to, zda třeba do Bologni nebo Florencie zaletím na samostatný euro víkend ( jinými slovy, zda mi to místo za mojí nejcenějším měnu – čas – stojí = v podstate registrace Itálie). V tomto mi tato cesta opravdu pomohla. Vím díky ní, že Janov už vidět nemusím, naopak Florencii, Veronu a Benátky určitě uvidím zase, a to i s větším klidem a časovým prostorem.

Mám ráda lidi, kteří mají inteligentní protinázor. Tebe sleduji v komentářích a vím, že inteligentní připomínky máš. Čtu si tvé komentáře obvykle se stejnou chutí, jako některé cestopisy. Jiný úhel pohledu je pro mě obvykle motivace, důvod k zamyšlení se. Líbí se mi, jak jsme - my lidé- různí. Co se mi ale nelíbí je to, když si lidé myslí, že jenom jejich názor a úhel pohledu je ten správný a vyžívají se v “zakaždoucenu” hledání “chyb”. Já osobně bych si taky nikdy nedovolila hodnotit někoho, podle toho, kolik času kde stráví. Jeden si potřebuje dát hodinové kafe každou druhou hodinu a dvou hodinový oběd někde mezi tím, druhý musí vidět každý obraz v každé galerii, projít všechny památky, které si před cestou v dané lokalitě vygooglil. No a třetí může jenom tak přistát uprostřed Veronskýho náměstí, vlastně ani nevědět, co tam za památky je, dát tomu místu slabou půlhodinu a odjíždět stejně “uspokojený” jako ti “druzí”. A řeknu ti něco, co tě možná překvapí – ve mě se mísí z každého něco. Někdy mám cestu precizně naplánovanou a mám v ní zahrnuto dost času jak na aktivity, tak na relax. Někde nakonec siestičkuji (viz tebou zmíněné Burano) aněkde se prostě jennáhodou objevím a jenom žasnu 😉 Tak to tak ber Libore - já jsem prostě jiná než ty. Nejsem horší ani lepší. Stejně jako nejsi ty.

Těším se na tvé další komentáře a přeji ti krásný den. Katka

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 567 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-08-28T14:00:22+02:00)

Ahoj Katko, nevím proč hned tolik ironie vůči mně - k malému pošťouchnutí ohledně popíjení u supermarketu sis hned vzpomněla na předchozí ohledně úklidu a pěkně to spojila :-)

Jen jsem napsal, že v jedné věci s Karlem nesouhlasím, ale že někomu to vyhovuje, tak proč ne. Sám taky někdy cestuju rychleji, zvlášť když mám půjčené auto (i když toto už by bylo na mě příliš) a třeba se pak vrátím tam, kde se mi líbilo a chtělo to víc času.

O řidiči ani zmínka a na fotkách taky není. Domníval jsem se, že šlo o partu 4 žen, které si cestu užily stejně.

Na rozdíl od Bali jsem žádné chyby nepopisoval (ani nehledal a neviděl až na to upřesnění, jak je to s pojistkou) a cestopis jsem připojením se ke slovům Martina V a Karla pochválil. Na čas jsem si nedal. Prostě jsem si cestopis přečetl a rychle zareagoval.

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Martine, váš komentář mě rozsekal :D Smíchem a dojetím současně. Navíc vaše věta - To víno vždy a všude - ta vejde do dějin! Do mých určitě! A s Maltou to mám stejně - srdcovka! Byla jsem tam dvakrát a nejraději bych v zimě zase.... Ale jedině s nonstop nalitou skleničkou vína!!!

Děkuji za milá slova a přeji hodně krásných vin(n)ých cest :)

Libore - všechno dobré ;) Líbí se mi, že sis duchaplně spojil i ten úklid! :D Jsi vnímavej a pozornej, to mám ráda ;) a už se těším na tvé další komentáře! Velká výzva pro mě :D

Avatar uživatele
Anna Pavlíčková

Zajímalo by mě, jestli jste po sobě ten text četla alespoň jednou. :D Neříkám, že to bylo špatné, ale přijde mi, že není vůbec sjednocený. Neustále se vám střídají slovesné časy a trochu to člověka při čtení mate. Hrubek a překlepů se najde jen pár, ale třeba o takových Benátkách si můžeme přečíst rovnou 2x! (Doslova a do písmene. Tak si to prosím opravte.) :) Co se týče fotek, jsou takové nic neříkající. Je jich kvanta, ano, ale třeba popis by jim neuškodil. Asi to tak máte ráda, ale já jako potenciální cestovatel bych se dle vašich rad s tímhle nikam moc nedostala. Jediné, co jsem si asi tak odnesla - tak takhle to fakt nechci. Méně je někdy více. :D

Věřím ale, že jste si road trip užili a prostě jste to tak plánovali. Proč ne.. :)

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Aničko, máte naprostou pravdu… Nečetla jsem to po sobě a ani to dělat nebudu. Nemám na to čas. Už sepsat to, protřídit fotky, nahrát… To dá docela dost práce. Nevím, zda jste někdy něco podobného dělala vy… Nezištně, jen tak, pro inspiraci a třeba ulehčení cestování druhých… I tak si vaší zpětné vazby vážím. Je vidět, že jste to poctivě pročetla až do konce. Chvályhodné! Jste tedy lepší, než já… 😂 mě stačí, že jsem si to prožila. Sepsala jsem to na pochodu a je na každém, co si z toho vezme nebo nevezme.

No a k vašemu závěru – je dobré vědět, co chcete a co ne. Také dobré vědět, že každý člověk to má nastavené trochu jinak. Vy tak a já zas takto. A ještě jedno moudro - opakování je matka moudrosti 😂 a Benátek není nikdy dost! ✌️👌

před rokem
Avatar uživatele
Anna Pavlíčková

Ano, paní Kateřino, kdybyste koukla na můj profil, tak byste viděla, že jsem cestopis napsala. (Ale na to zřejmě taky nemáte čas.) Takže vím, jak je to těžké, zvlášť když hledáte všechny ty informace, co by se mohly hodit pro ostatní. :) Neříkám, že jsem lepší jak vy, jen jsem podotkla, že tam máte 2x to samé. Že si to tam s klidem necháte i tak, klidně, jen jsem upozornila. :) Vaše moudro na závěr je trochu zcestné, ale děkuji, ráda se tam podívám.

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

A že jsi to ty, Aničko - kolegyně cestopisec, ten zdvojený text o Benátkách, co tě tak rozhodil, jsem smazala ✌ Ať máš hezčí den 😊

Jinak sladké mám taky ráda a tvůj cestopis si přečtu večer. Už se na něj těším.

Martin Vícha

Super! ta pozitivní energie a dobrá nálada, kterýma je cestopis nabitý, se přenáší přímo na čtenáře. Hezké fotky, zajímavé místa a postřehy, to doplňují. Příjemně strávený čas čtením a prohlížením fotek :-). Díky a těším se na další.

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Moc děkuji Martine! Přesně díky lidem, jako jste vy, mám pocit, že energie a čas do této činnosti vložený, má smysl. Děkuji za to! Mějte krásný den, dobrá nálada ať vás neopouští a hlavně - spoustu krásných cest 😊

Avatar uživatele Karel
Karel

Klasický "Kačkovský" na pohodu cestopis. Žádná exotika, standartní destinace, nad kterýma (mám ten pocit) spousta místních cestovatelů znuděně ohrne nos.

Nicméně popsáno čtivě, fotky to hezky doplní, cenové informace taky potěší. A hlavně se mi líbí, že z těchto cestopisů na mě hezky působí (až dětinská :D ) radost z vlastního cestování. Jak občas zmíniš, takové to nadšení z faktu, že za pár stovek je člověk za pár hodin, klidně i jen na pár hodin, tisíce km daleko a tím v jiném světě a kolikrát i v jiném století.

Já jsem spokojený, příjemné počtení k obědové pauze.

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

To je ale krásný komentář! Děkuji. Jsem ráda, že tu radost jde přenést i psaným slovem. Opravdu tam je! Hezké poobědové trávení, hezké dny A spoustu krásných vlastních cest. 😊

Ať už do exotiky, nebo někam, nad čím kdokoliv jiný ohrnuje nos 😉

Avatar uživatele nika.larova
nika.larova

krásné počtení...konkrétníííí a hlavně za kačku:)....děkujiii

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Cestopis pěkný, ale s tím pojištěním jsem to taky moc nepochopil. Obvyklá praxe je taková, že dokoupení na místě u autopůjčovny je naopak to nejdražší pojištění, které může být. Půjčovna vám samozřejmě vždy bude tvrdit, že jakákoli externí pojistka (a téměř vždy výrazně levnější) je k ničemu, na vás je jim neuvěřit a vytrvat...

před rokem
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá

Konkrétně v Bergamu jsme posledně vytrvali u pojistky z ČR a pak jsme se nestačili divit....Nyní jsme odevzdali auto bez jakékoli buzerace (narozdíl od jiných bez "místní pojistky") a hlavně bez podpisu přebíracího formuláře, který nás stál posledně pár tisíc zpětně. Ale nevím, z půjčením vozu mám jen pár zkušeností, vždy katastrofa. Každopádně horší než pojistka byly placené úseky a na ty návod "za Kačku" není...

Avatar uživatele
Надежда Константиновна Крупская
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 294 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-08-27T23:36:00+02:00)

Další cestopis od místní celebrity co na cestách nenosí kalhotky - nestyda jedna.

Ta rada s tou autopůjčovnou a pojištěním je opravdu za všechny prachy, nechat se ojebat na místě autopůjčovnou není opravdu dobrý nápad. Tohle se řeší předem online, na místě jim pak předáš jen potvrzenou objednávku a se všemi příplatky co ti dodatečně cpou je pošleš někam.... A v textu máš pár hrubek.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
 
 

Další cestopisy, které napsal Kateřina Ostrá

❤️ Oblíbené
Čtení na 17 minut
LIPARSKÉ OSTROVY za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2021-07-28T15:11:44+02:00 80 komentářů
Itálie 2021

Šest Liparských ostrovů ze sedmi a kousek Sicílie za jeden tyden: dechberoucí a neškodné erupce legendární sopky Stromboli, historické centrum Lipari, úžasnej kráter a termální prameny Vulcana, odlehl. Šest Liparských ostrovů ze sedmi a kousek Sicílie za jeden tyden: dechberoucí erupce legendární sopky Stromboli, historické centrum Lipari, úžasnej kráter a termální prameny Vulcana, odlehlé Filicudi…

📷 Krásné fotky
Čtení na 17 minut
SICÍLIE podruhé za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2021-07-17T18:51:01+02:00 26 komentářů
Itálie 2021

Největší ostrov Středomoří, ostrov proslulý působením mafie, ostrov kontrastů - od italské vesnice přes nádech orientu, arabský svět,.. až po Asii. Od všeho je zde stopa. Taky nejvyšší činná sopka.... Největší ostrov Středomoří, ostrov proslulý působením mafie, ostrov kontrastů - od italské vesnice přes nádech orientu, arabský svět,.. až po Asii. Od všeho je zde stopa. Taky nejvyšší činná sopka…

❤️ Oblíbené
Čtení na 22 minut
KARLOVY VARY za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2021-07-07T23:58:18+02:00 4 komentáře
Česká republika 2021

Karlovy Vary - to jsou vřídla, kolonády, termální prameny a vůbec nejslavnější české lázně. Taky lázeňské oplatky, becherovka nebo matonka. Jsou to ale i nádherné vyhlídky, rozhledny, lesy a vůbec ... Karlovy Vary - to jsou vřídla, kolonády, termální prameny a vůbec nejslavnější české lázně. Taky lázeňské oplatky, becherovka nebo matonka. Jsou to ale i nádherné vyhlídky, rozhledny, lesy a vůbec -…

❤️ Oblíbené
Čtení na 10 minut
KALAMATA a ELAFONISOS za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2021-06-22T11:09:20+02:00 9 komentářů
Řecko 2021

Druhé největší město Peloponésu proslulé olivami a olivovým olejem. Moře, pláže, památky a kousek od toho neskutečné hory. Nedaleko historické město na ostrůvku spojeném s pevninou 200 metrů dlouhou... Druhé největší město Peloponésu proslulé olivami a olivovým olejem. Moře, pláže, památky a kousek od toho neskutečné hory. Nedaleko historické město na ostrůvku spojeném s pevninou 200 metrů dlouhou…

Další cestopisy