3. Kypr
  4. Krásy Kypru za 7 dní - pěšky, místní dopravou a se 100 Eury v kapse :)

Krásy Kypru za 7 dní - pěšky, místní dopravou a se 100 Eury v kapse :)

Nízkonákladový track po západní části ostrova - spaní pod širákem, spousta pomerančů a koupání na Afroditině pláži ....
Cestopis z roku 2019 napsala Petra Vašáková

Zážitky pro tebe sepsala Petra Vašáková

19. 01. 2020, poslední aktualizace 2020-01-27T21:12:02+01:00

Petra Vašáková a procestovala 15 zemí světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne je už 4 měsíce, napsala pro tebe 2 cestopisy .

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Najava: Též jsem příjemně překvapen, že i dnes jsou lidi, co spí klidně pod širákem :-)

(tedy, také mám pár podobných známých, ale běžné už to není)

Navaja

Celkově ten cestopis i jejich cesta na mě působila strašně pozitivně, opravdu motivačně. A není to moc dlouhé, prostě opravdu jim to závidím.

lma

Moc nechápu přínos tohoto "cestopisu" pro ostatní ?!

Že se zásobíte pomeranči či ochladíte zmrzlinou a jiné perly je pro ostatní opravdu obohacující ..

Navrch několik zbytečných fotek alá rodinné album!

• (upraveno 2020-01-20T13:28:31+01:00)

@lma

Cestopis se přece nerovná průvodce destinací. Pro mě naopak takový cestopis přínosem třeba jen proto, že dnes ještě někdo chodí pěšky a užívá si to. a oni si to určitě užívali.Tedy poznámka o fotkách , podívejte se na ty cestopisy , co mají x set fotek a kolik je tam selficek s pláži ,palmami atd.

. Nebo nohou na pláži. Nebo v plavkách na pláži, to je pro vás přínosem? To zase není přínosem pro druhé, každý si tu najde svoje čtenáře. Já jim to fakt závidím ten věk, energii.pro mě velká motivace něco takového podniknout.

• (upraveno 2020-01-20T12:23:55+01:00)

@lma: Ty toho nechápeš víc. Např. proč lidi jezdí do takových póvl destinací (z tvého pohledu) jako JV Asie. Pěší poznávání malé části nějaké země je pro mnoho lidí zajímavější a přínosnější než rychlé objetí nejznámějších míst a tento cestopis tak pro ně bude ideální. Nejde zdaleka jen o snahu ušetřit, ale člověk tak zjistí mnohé věci, které si v běžném životě neuvědomuje. Třeba si víc užije ty pomeranče potom, co trpěl v předchozích dnech žízní, a logicky je tak zmíní. Já se snažím oba přístupy kombinovat.

Žádné zbytečné fotky ála rodinné album tam nejsou. Jednou jsou tam oba, jednou autorka u cedulí a jednou on, jak staví přístřešek.

Petra Vašáková

Děkuji za podporu :) Ano, zážitek to byl, už jen spát týden venku a vůbec se nezdržovat v žádných budovách je neskutečně jiný oproti životu ve městě, v kanceláři atd... a kde jinde si to vyzkoušet než tam, kde je krásně teplo. A ať si každý vyznává styl jaký chce, přeci o tom je tento portál, vzájemně se inspirovat. A jestli je tu někdo proto, aby druhé kritizoval, tak ho upřímně lituji. Asi to není moc šťastný člověk :)

• (upraveno 2020-01-20T08:13:54+01:00)

Moc děkuji za osvěžující čtení. Pro mě je cestování pěšky to nekrásnější , případně Ještě kolo a koloběžka. Letos se chystáme přejít Pirin, pěší cestování je pro mě velkou inspirací. Jen ten věk , můj, je trochu překážkou. Těším se na další váš cestopis.

Ještě dotaz ten tištěný průvodce cestoval s vámi?

Petra Vašáková

Děkuji za pochvalu, jsem ráda, že se můj "rychlo cestopis" líbil :). Ano, tištěný průvodce s námi letěl, i když jsme byli sbalený dost nalehko, přeci jenom jsme vše nosili sedm dní na zádech. Ta fotka je z lavičky v Pafosu, kde jsme konečně sehnali otevřený obchod a mohli si nakoupit.

Navaja

To mě těší, že ještě někdo cestuje s tištěným průvodcem. Já mám vždy ke každé destinaci, kam jedeme minimálně jeden. Irán mám ve čtyřech jazycích. Je to moje hobby než někam jedeme sehnat si průvodce a mapu a číst si. Opravdu mě váš cestopis moooooc potěšil . Takhle jsem prošli několikrát Albánii, Ukrajinu a další země. Letos jen přechod Pirinu po svých. Při čtení vašich slov jsem cítila, že si to užíváte a ty krušné chvilky o hladu a žízni.... to patří k cestování. Děkuji.

Roadtrip Maroko aneb co se dá stihnout za 4 dny
Kateřina 2020-02-19T19:42:27+01:00 2 komentáře
Maroko 2020

1400 km: Marrákeš, úžasný vodopád Uzúd, cesta skrze pohoří Atlasu, nevšední noc v poušti u Merzougy, parádní projížďka na velbloudech, soutěska Dades Gorges a ksar Ait Ben Haddou . Termín 9.-13.2.2020Tento trip do Maroka vznikl v podstatě náhodou. Jednoho listopadového dne jsem si trošku hrála s mým oblíbeným vyhledávačem levných letenek (Azair) a po krátkém hledání jsem…

Zimné víkendové Gruzínsko
cizy 2020-02-19T09:53:32+01:00 0 komentářů
Gruzie 2017

Zimné gruzínske repete. Opäť tri dni počas ktorých sme sa stihli previezť lanovkami v Chiature, okúpať sa v prírodnom termále v Borjomi a takmer sami si vychutnali slnkom zaliatu Vardziu. . 3.2.2017Pracovný týždeň je za nami a my sa vyberáme domov dobaliť posledné veci. Obaja máme cez víkend narodeniny, tak som ešte na jeseň vymyslel krátky výlet do Gruzínska, na ktorý sa mi podarilo…

5 věcí, které musíte vidět na ostrově NEGROS, provincie Oriental
Marcos San 2020-02-19T07:49:29+01:00 0 komentářů
Filipíny 2020

Pojďte se podívat na 5 ěcí, které byste měli vidět, pokud dorazíta na NEGROS, do provincie Oriental. . Rádi bychom se podělili o náš videocestopis o ostrově NEGROS, v provinční části Oriental. Mámě několik hezkých reakcí z našich minulých videí a tak věříme, že i tohle video se bude líbit. Pokud ano,…

Zopár hodín na okraji Kyjeva
tonic 2020-02-18T10:19:12+01:00 0 komentářů
Ukrajina 2020

Po kratšej prestávke prvý letecký výlet roku 2020 - ako inak ako do Kyjeva, kde som šiel aspoň na pár hodín preskúmať okrajové časti . Návrat z Moldavska začiatkom novembra minulého roku ukončil jednu etapu mojej “cestovateľskej kariéry”. O mesiac neskôr sa naša dvojčlenná rodina rozšírila o malé bebelo a domov som začal chodiť s…