Kvůli arabským razítkům v pasu jsem se stal dočasným vězněm. Bravo Izrael 👏👏🥳

Moje cesta do Izraele se stala noční můrou kvůli arabským razítkům v mém pasu. Když jsem dorazil na izraelské letiště, byl jsem zadržen a odvezen do detenčního centra.

Cestopis z roku 2023 napsal MiroslavSemecký

Jak se ti cestopis líbil?

Zážitky pro tebe sepsal MiroslavSemecký
Cestopis byl naposledy aktualizován 2023-04-06T03:34:31+02:00

MiroslavSemecký procestoval 19 zemí světa světa, nejvíce Evropu a Asii. Na Cestujlevne.com se přidal před 5 měsíci a napsal pro tebe 6 úžasných cestopisů.

Zobrazit profil

83 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

MiroslavSemecký
před měs

Konečně jsem napsal příspěvek, ve kterém jsem odfuckoval veškerou skrytou agendu.. prasáci závistiví

 

 

 

Avatar uživatele petrcb
petrcb
před měs

Pokud jsem četl správně,tak je to 1/2 příběhu.Co po skončení zadrženi? Zakázaný vstup?Nebo dobrovolný přesun do jiné země.Na či náklady?. 

MiroslavSemecký
před měs

Noc ve vyhoštovacím zařízení. 

Druhý den ráno převoz na letiště, posazení do letadla. Pas dostala letuška, aby mi ho dala po příletu do Abú Dhabi. 

 V pase žádný důkaz o návštěvě Izraele nemám. Náklady na přepravu zpět platí společnost, která mě do Izraele přepravila, tedy WizzAir. 

Avatar uživatele floodland
floodland
před měs

Tak k návštěvě Izraele vlastně ani nedošlo, takže výhoda pro budoucí cesty do dalších problematických zemi. Jinak by mě zajímalo, jestli po tomto zážitku budeš u Wizzairu na blacklistu, nebo budou dál hrdě sponzorovat další eskapády.

MiroslavSemecký
před měs

Z WizzAir jsem po této eskapádě letěl na Sicílii a vpuštění do letadla proběhlo hladce. 

Avatar uživatele Ala
Ala
před měs

Tohle mě fakt rozesmálo, a to v sobě ani nemám ty dvě flašky vína.

Avatar uživatele
lma
před měs

Větší arogantní paskvil jsem tu nečetl !! 

MiroslavSemecký
před měs

Tak to mě těší. 👍👌

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před měs

Tipnul bych si, že věci začaly jít z kopce poté, co přišla řeč na to, zda a kde je autor zaměstnán...

Nebo to holt byla karma za jeho vandalismus v prostorách pražského metra.

MiroslavSemecký
před měs

Občas je dobré dočíst mé články do konce, brouku. 😉

MIGUELAS
před měs

Petr76 nechápu jakým způsobem by imigrační v Izraeli nebo jinde ověřoval reálné zaměstnání. Já vždy psal ať to byla Asie nebo Amerika general manager, sales manager, teacher... Pikantní byly dotazníky na výši ročního příjmu do 10000$/100000 nebo nad milion. V nejhorším případě jsem měl pro USA připravený telefonní kontakt na firmu, která by potvrdila, že mě zaměstnává i když to nebyla pravda. Samozřejmě že když někomu v kufru najdou tepláky a gumáky tak je na místě podezření, že tam jede pracovat.

MiroslavSemecký
před měs

Nikdo nic nekontroluje. Problém byly mé tři návštěvy Kuvajtu. Nic víc. 

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd
před měs

Miguelas: proč by něco ověřoval, nic ověřovat nemusí. Evidentně to nejsou úplní debilové a mají dobrý systém koho pustit a koho ne; taky asi proto jsou v řadě věcí nejlepší na světě. Já bych Semenickýho nepustil ani na Kokořín. 

MIGUELAS
před měs

To asi ano, v tom případě nechápu, proč se na zaměstnání vůbec ptají. Pokud to není řešeno systémem víza vydaného natvrdo ambasádou na základě písemného potvrzení zaměstnavatele jako to snad má třeba Alžírsko, tak se pohybujeme v říši neověřitelných pohádek.

Jen jsem se pídil po reálné příčině nevpusteni, asi to opravdu budou ta razítka. 

MiroslavSemecký
před měs

Razítka plus fakt, že jsem v Kuvajtu strávil jeden měsíc. 

To už na ně bylo trochu moc a je zbytečné jim vysvětlovat, že když chcete zemi dobře poznat, musíte tam alespoň měsíc žít. 

Avatar uživatele jan.kulis
jan.kulis
před měs

A pracovat.:-D

Hele třeba jenom poznají když někdo lže...

Avatar uživatele martuc
martuc
před měs

otázky na letišti... v Izraeli. 

Situace, jako všechno, má svůj kontext. Obě strany "dialogu" mají odlišnou motivaci, pravomoce (úředník má asi větší), inteligenci (tady těžko soudit).

Při odlétání z Izraele (2020) se mi sice nechtělo vysvětlovat co-kdy-kde. Ale v situaci mi možná pomáhá, že neřeším, kdo / jak a na co se ptá, resp. jak se ptá a jestli všechno dává smysl.    

= když se najednou zeptali na rodné jméno matky, tak jsem mohl přejít do protiútoku. Proč je to kurwa zajímá, když se mnou máma necestuje? Nebo... o těhle věcech se odmítám bavit! ....že to řeknu jen když on mi prozradí, kolikrát byl za poslední měsíc v synagoze....  

A nebo se taky dá, celkem snadno, odpovědět jedním slovem, ideálně pravdivě.  Beru to tak, že mají scénáře různých (klidně debilních) otázek, který prověřují cestující. Je nervozní? Podezřelý? Dokáže vysvětlit, co je neobvyklé?

Je Kuvajt drahá země? dejme tomu nijak zvlášť. Je to pro Izrael nepřátelská země? Určitě. Byl tam tenhle člověk měsíc? Byl. Kde na to vzal peníze? Nechce říct.   (Jak ten rozhovor probíhal a kdo porušoval co nevíme. Ale předpokládat, že navštívím Izrael, aniž bych vysvětlil měsíční pobyt v Kuvajtu, je...hlavou proti zdi.)  

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před měs

MIGUELAS: Při vší uctě, Vy se ptáte jako prvnička. Svého času, ještě jako student, jsem absolvoval rozhovor nápadně připomínjící výslech na indické ambasádě v Praze, při kterém byl do podrobna zkoumán můj plánovaný itinerář a byl jsem zahrnován všetečnými dotazy. Samozřejmě, že jsem v duchu čelil intenzivnímu nutkání ouřadovi říct "Ptáte se, jak kdybych tam u vás chtěl zůstat!?!?" Troufám si ale tvrdit, že jsem patrně pobral o něco více sociální a situační inteligence než autor a proto hrál ouřadovu hru , protože opakem bych nic nezískal. Podobně se koušu do jazyka, když imigrační úředník dělá, jako že vidí český pas/razítko z UAE/plný pas razítek poprvé v životě. Ale je to součást hry, tak se hře přizpůsobím. Mít dva nebo více pasů, což CZ legislativa umožňuje, je dobré protože je to praktické. Kromě redukce zvídavých dotazů imigračních úředníků, je výhodou mít druhý doma v záloze, když ten první v nějaké horoucí prdeli ztratíte a nejbližší zastupitelský úřad je daleko nebo v jiném státě. Pokud má autor tak okouzlující vystupování jakým reaguje na komentáře pod článkem, není asi divu, že věci skončily jak skončily. V angličtině existuje úsloví "play stupid games, win stupid prizes". I méně vnímavý makak po lobotmii by si při míře v jaké pan Semecký cestuje již nejspíše všimnul, že součástí imigrační hry je nejen CO říkáš, ale také JAK. 

Avatar uživatele Karel
Karel
před měs

@Petr76
Připomnělo mi to jistého Benjamina Riche (BaB). Srandičky, legrácky, no problemo, ale když ho sbalili na stanici v Rusku, hezky pěkně odpověděl přesně to, co tušil, že odpovědět má. 
Protože proč? Protože je pragmatik, není blbej a hrdinský odboj proti systému země, jejíž není obyvatelem, nechá na jiných.

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před měs

BaB je pěknej kokot, kterému zvlhnou kalhotky, kdykoli řekne "Soviet" tohle a "soviet" támhleto. A myslím, že je to moc pěkná karma, když ho seberou sami Russáci, jímž s takovou ochotou hrál apologeta.

padrino11
před měs

Oni ti Izraelci běžně na imigračním kontrolovali i obřízku. A to není opravdu nic příjemného.

Avatar uživatele
cali
před měs

Přesně dlaní, bylo to nahoru, dolů, nahoru, dolů a pak ještě 50x...

MiroslavSemecký
před měs

😂😂

Avatar uživatele zorokuncak
zorokuncak
před měs

Zdravím Vás pán Semecký, ako dlho a do akej hĺbky ste študovali históriu Izraela? Ako podľa Vás rozumiete súčasnej politickej situácii na Blízkom Východe? Žiaľ, v jednej a možno v oboch spomenutých oblastiach máte také medzery (ak vôbec máte nejaké vedomosti, medzi ktorými by mohli vzniknúť medzery), že nechápete čo a prečo sa s Vami dialo. Nevyčítam Vám neznalosť, zároveň tá neznalosť neospravedlňuje Váš výpad voči Izraelu. Kľudne ma skontaktujte a môžeme sa o tom porozprávať. Hodne našu debatu zjednodušíte, ak aspoň deň-dva strávite štúdiom horespomenutých tém.

MiroslavSemecký
před měs

Zdravím Vás Zorokunčaku. Nikde v historických poučkách o Izraeli jsem se nedočetl, že podmínkou vstupu je znalost jeho hysterie. Promiňte, historie. 😏

 Můj dobrý přítel je Izraelec a sám se mi omlouval za agresivní a paranoidní přístup jejich imigračních úředníků. 

Zeptám se vás na jednu věc. 

Jak byste reagoval, kdyby Vám imigrační úředník řekl, že je rasista? (Ihned poté, kdy se vám do očí k rasismu přiznal). 

Avatar uživatele zorokuncak
zorokuncak
před měs

Pán Semecký, po napísaní a zverejnení svojho príspevku som si prečítal ostatné komentáre a uvedomil som si, že som Vás precenil. Prekvapilo ma, že v reakciách na komentáre pľujete jed, pričom by stačila štipka pokory a sebareflexie. To, že som Vás precenil, ste mi nakoniec potvrdili svojou odpoveďou. Mohol by som tu zareagovať na Váš trápny fór a Vašu otázku "mimo misu", ale to Vám žiaden impulz na zmenu Vášho pohľadu nedá. Preto s tým nebudem zabíjať svoj čas.

Zoroslav Kunčák

theo2
před měs

Vzpomínám si, jak nás v roce 1997 zadrželi při opouštění Izraele pozemní cestou do Egypta, že nemáme jejich vstupní vízum. Když už opomenu, že nás regulérně vpustili do Izraele (doloženo razítkem v pasu), ten borec byl fakt asi analfabet, protože nebyl schopen ověřit několik dlouhých hodin fakt, že vízová povinnost už byla asi půl roku zrušena. Tohle bych nečekal ani v nějaké zapadlé banánové republice - co by sakra už imigrační úředník měl znát jinýho, než zrovna tohle?

Mıchal
před měs

Brum byl žabař. Tohle je zadržení se vší parádou... 😂

Na výstupní kontrole mi dělali taky ramena kvůli arabským razítkům. Bez cely se to obešlo i bez extra výslechové místnosti. A to jsem byl asertivní a např. při dotazu na název hotelu x let zpátky v Turecku jsem odpovídal "a vy byste si ho po takové době pamatoval?" 😂

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd
před měs

Miroslave gratuluji. Myslel jsem, že vostrou kačenu už nikdo nepřekoná, ale vy ano. Určitě to někam dotáhnete (pokud možná co nejdále to jde, myšleno geograficky a pokud možno natrvalo). 

To se mi jen zdá... 

Avatar uživatele
Vlastimil B.
před měs

Tak "levná" Kača aspoň nikoho nikdy nehejtovala;)

Avatar uživatele Karel
Karel
před měs

Tak to jsi asi nereagoval nesouhlasne na jeji prispevky na FB 😂 Parkrat jsme se lehce dotkli jeji, jak to rict, zalibe v promovani alkoholu. A jak uz se prezentuje jako keep smiling osubka, nasledne byly reakce docela not keep smiling. Jakoze nelibi se? Tak nesleduj. Nesouhlasis s mym nazorem? Tak nesleduj. A to neresim tu sektu okolo.

Avatar uživatele
Vlastimil B.
před měs

Ta její propagace alkoholismu mi tedy také lezla krkem. Nechapu, že to zvládá...Sektu si dokázala vybudovat fakt ukázkovou:)

MiroslavSemecký
před měs

Káču neznám. A protože nehejtovala, tak asi nepochopila typickou českou náturu, hejtit všechno, čemu nerozumím. 😉🤪😏

Avatar uživatele
zelig
před měs

A proč jsi nám to, Bedřichu, celé tak sáhodlouze . . . ale zajímavě  vyprávěl?

leni.maven
před měs

Bych ho do země taky nepustila. A to ne protože ma v pase razítka arabských států, ake je to evidentně debil a já z pozice imigračního úředníka mám tu pravomoc ho nevpustit a on s tím nic nenadělá. A schválně bych mu tam do pasu praskla ještě razítko Izraele, ať můze, s tím razítkem, dělat machra při vstupu do arabských zemí.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před měs

Razítka arabských zemí v pasu nebyla důvodem nevpuštění do země. Ta jen upozornila na potenciální problém a byla důvodem k důkladnějšímu zkoumání. Důvodem byla neobvyklá délka a opakovaný dlouhý pobyt (např. 1 z pobytů v Kuvajtu trval měsíc) v těchto zemích, kam většina turistů jezdí na pár dní. A jak to vypadá z popisu, zřejmě byl důvod i neschopnost či spíš neochota pobyt vysvětlit a nejspíš jeho arogantní komunikace.

Úkolem imigračních úředníků je mj. zabránit vstupu lidí, u kterých je podezření, že budou v zemi nelegálně pracovat. Takto by to dopadlo např. i v Austrálii, USA a jiných zemích (zvlášť těch bohatších), pokud by se jim člověk zdál podezřelý a nedokázal svou situaci a své plány věrohodně vysvětlit. V tomto případě bylo podezření oprávněné a kdyby chtěli, mohli si snadno ověřit (možná i ověřili), že autor si v Kuvajtu přivydělával. On to totiž píše v jiném cestopisu zde: https://www.cestujlevne.com/cest...riste-2881

"Hlásím se z Kuvajtu. Už zase. Během dvou měsíců je to již podruhé a není to náhoda. Kuvajt je doslova obklopen pískem a mimo chození po nákupech, pití káv ve Starbucks a projížďkách autem mezi chaotickými řidiči, tady není co dělat. Tedy pokud zrovna nejste písečný sochař. Ano, uhádli jste správně. Sochami z písku se živím bezmála dvanáct let."

Dobré je, že autor o úředníkovi arogantně píše, že má vychozeno maximálně devět tříd základní školy, ale na svém blogu na idnes o sobě napsal, že sám nedokončil ani učňák:

Co jsem dělal s penězi? Kupoval si černou barvu do fixy. Celé dny jsem trávil v prostorách metra a podepisoval se na vše co jsem okolo sebe viděl. Následkem toho jsem přestoupil (kulantní manévr jak se vyhnout vyhazovu) na další školu, ale situace se opakovala. Nakonec jsem tedy dosáhl toho, že jsem se stal jedním z nejznámějších subway bomberů v Praze, ale také toho, že jsem nedodělal školu. Mojí specialitou byly tagy "pozadu". Výhoda tohoto stylu spočívala v tom, že pohyb ruky s fixou je veden za vašimi zády. Nevýhoda je, že na to při psaní nevidíte, je třeba dělat dlouhé mezery mezi písmeny a postupovat pomalu, aby si pohybu ramene v soupravě přeplněné lidmi nikdo nevšiml.

Zdroj: https://semecky.blog.idnes.cz/bl...x?c=760006

Kdo by si chtěl počíst o jiném konfliktu autora s muži zákona a vůbec o jeho stylu života, doporučuju tento článek na blogu, z něhož část cituju:

,,No tak, co bude? Doklady!", vytrhne mě z přemýšlení hlas mužíčka v zeleném. ,,Když nám to nedáš sám tak si to vezmeme", řekl druhý z nich a rychlým pohybem otevřel vrchní kapsu batohu a a mrštně vytáhl mou peněženku, začal se jí probírat, bral do ruky kartu po kartě až nalezl tu s mou fotkou a nápisem Czech republic. Vítězoslavně zdvihl občanku nad hlavu a s úsměvem pronesl: ,,Tak ty nám jí nedáš?" Bylo to porvé na naposledy kdy jsem ho viděl se usmívat. Poté co si udělal fotku mého občanského průkazu ho společně s peněženkou vrátil do vrchní kapsy batohu. ,,A teď odsud vypadni!" řekl muž s obuškem a rozhodil přitom ruce jako by odháněl toulavého psa. ,,Ale já jsem tady doma. Támhle koukejte! Vidíte tu jeskyni? Tak ta je, na následujících několik měsíců, mým domovem."

,,Seber se a běž.", řekl na to muž s obuškem. ,,Je zakázáno kempovat na pláži." ,,Ja ale nekempuji. Já tu oficiálně bydlím." Ve Španelsku je možné se zaregistrovat (díky boletinu B.O.E - Boletin oficial de estado z roku 1997, artiklu 3.3) prakticky všude. V jeskyni, na lavičce... Boletin říká, že místo bydliště by mělo, ba přímo musí reflektovat realitu dotyčného člověka a v nejextrémnějším případě povoluje zaregistrování (Empadronamiento) i bez úplné střechy nad hlavou.

Zdroj: https://semecky.blog.idnes.cz/bl...x?c=752303

Autor taky píše: odpověděl jsem mu, že mám svou práci v Evropě. To je ale nejspíš lež, jak vyplývá z citovaných článků. Přitom píše, že většina cestovatelů jsou lháři a on ne.

Nechci kritizovat něčí způsob života. Naopak je lepší žít si podle svého, než pracovat v práci, která člověka se.e. Neakceptovatelné jsou ale ty útoky na čtenáře, které holt ukazují, že autor má problémy sám se sebou. Člověk ani nemusí být psycholog, aby mu to bylo zřejmé po přečtení některých článků autora na blogu idnes z roku 2021.

AlejandraS
před měs

Libore diky! Ja se na takovy research nezmohla, ale jen to potvrzuje, co bylo zrejme..:)

Avatar uživatele
JardaM
před měs

Díky Libore za skvělej research, chtěl jsem se do něj taky pustit, ale předběhl si mě. Tak dobře už jsem se dlouho nenasmál :D 

MiroslavSemecký
před měs

Libore jsem rád, že konečně poznávám někoho, kdo pracuje pro Mosad. Nebo pro Izraelské ministerstvo zahraničí? 😃

Víte nejsem pokrytec a s každým se bavím narovinu. Pokud jsou ke mně lidé slušní, tak se stejně slušně chovám k nim. Stejně slušně jsem se choval i k tomuto ouředníčkovi, až do momentu, kdy mi arogantně do očí řekl, že je rasista. 

 Jsem rád, že jste se ponořil do hlubin mého blogu. Teď by bylo fajn, kdybyste mi stejně erudovaně vysvětlil, proč mi byl odepřen telefonní hovor s naší ambasádou. Máte odpověď na vše, tak prosím do toho. Ukažte se. 🙂

 Jinak si nemyslím, že bych České republice udělal při poslední návštěvě špatné jméno. Nemyslíte?

MiroslavSemecký
před měs

🤷

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před měs

Dobře, já tě teda jako sluníčkáře z přesvědčení a havločlověka, jak o sobě píšeš, potěším. Já pracuju jako agent pro Sorose, který je navíc i nepřítel Izraele. A to jsi mě ještě přivedl na myšlenku, že bych si vedle toho mohl něco přivydělat jako dvojitý agent - teda i pro Mosad. Takže já tu budoucnost v našem fochu vidím velice růžově. :-)

Avatar uživatele dolphi
dolphi
před měs

Dík Libore👍, není potřeba více slov. Většina inteligentních lidi ví, že jednání s úřadem, státním aparátem, přes hádky, případně urážky, nikam nepovede. Vyjednávací síla individuální osoby je bezne nízká, v okamžiku hádky s urednikem, policistou, se stane záporná. 

MiroslavSemecký
před měs

Dolphi, chápeš ale, že hádka přichází až poté, co ti imigrační úředník zamítne přístup a do očí se ti přizná, že je rasista..? 

Avatar uživatele Karel
Karel
před měs

S alkoholem to člověk musí umět. Jinak ze sebe udělá jen hlupáka. Doporučuji kapesníčky Zewa softies, do nich své zhrzené slzičky utřeš nejlépe.

MiroslavSemecký
před měs

Kájo, díky za tvou radu ohledně kapesníčků. Jsem rád, že dokážeš doporučit tvou oblíbenou značku. 

 Osobně však dávám přednost papíru z Červené Řečice. Je sice pravda, že jednou vyhořeli, ale jejich kvalita byla v našem socialistém státě prostě nepřekonatelná. (Kdo se narodil před rokem 1981, chápe) 😉

AlejandraS
před měs

Miro, ty máš všude problém, každej tvůj příběh je jedno velký neštěstí. Buď je to karma nebo nám neříkáš všechno. Tak či onak, s tebou bych teda nejela nikam ...

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před měs

A co se mnou?

AlejandraS
před měs

Až na konec světa, v sobotu třeba letim do Bangkoku, nebudeš nasledujici měsic v Asii?:)

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před měs

V úterý jsem přiletěla z Indonésie. Teď budu nějaký čas v Praze.

AlejandraS
před měs

Bali byl vžycky můj sen :)

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před měs

Nejen Bali. Ale vždy se dá něco zajímavého a vzrušujícího vymyslet...

MiroslavSemecký
před měs

Jezdím zásadně sám, takže bych ti neumožňil semnou cestovat, ani kdybys chtěla. 

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před měs

Božínku, k čemu bys mi asi tak byl?

MiroslavSemecký
před měs

A k čemu ty mně?😂😂

Avatar uživatele
pavel
před měs

Autor vedel, ze bude mit velky problem s razitkem - je to znama vec. A stejne tam vyrazil a uredniky jeste provokoval. Vedel presne jak dopadne.  Kdyz vim, ze me nekde nechtej tak tam nelezu. Ale nekam se cpat a pak vypravovat o vlastni hrdosti ... . Komu tim prospel? No tem celnikum je to uplne nedno. Jen jeho to stalo cas a penize. Muj nazor je, ze kdyz clovek cestuje tak musi byt ochotny prijmout nazor a kulturu ktera mu uplne nemusi sedet. Jak kdyz jdu prez celnice tak jako schlipla slepice, na vsechno slusne odpovim a fotak by me nenapadlo vytahnout.

Reni85
před měs

"Bylo mi zakázáno fotit, ale i přes zákaz, jsem stačil vyfotit tyhle obrázky."

Táto veta hovorí za všetko. Čistá provokácia. Holt ale autor narazil.

Čo sa týka útoku diskutujúcich, tak to bez komenára, autor sa len strapnil.

MiroslavSemecký
před měs

Ty ses akorát ztrapnila. Nenaučili tě číst? 

 

Avatar uživatele haw
haw
před měs

Jseš slusnej debílek. 

MiroslavSemecký
před měs

To seš. 

Avatar uživatele Sindragosa
Sindragosa
před měs

Tak to je hrozná zkušenost! Myslela jsem že ta razítka už se neřeší, ale očividně ano..

MIGUELAS
před měs

Vždycky probíhaly informace, že Izraelcům vstupní razítka arabských zemí nevadí, jen je jim to potřeba zdůvodnit. Já vždy měl spíše respekt z izraelské výstupní, ne vstupní kontroly.

Pas mám už jen jeden a v něm hodně razítek Egypt, Jordánsko, Kuvajt, UAE, Bahrajn, Katar a další teď přibude Libanon. 

Maximálně skončím za katrem, tam jsem ještě nebyl. Asi nejlepší přístup je opak upřímnosti, čili fabulovat a říkat jim ne pravdu ale to co chtějí slyšet, jak ohledně itineráře, hotelů, financí.... 

Avatar uživatele Daniel _1
Daniel _1
před měs

vím, že Izrael (židi) mají za sebou moře utrpení.... ale když jsme tam pře covidem byli, tak mě izraelité moc neoslovili -když jsem si v Tel Avivu kupoval simku, tak mladý smrad byl tak nepříjemný, že doma bych mu vrazil pár facek... jednal se mnou jak s někým méněcenným... naproti tomu výlet do Betléma -Palestina... strašně milí lidé, super ceny... v tu dobu jsem si říkal jestli nestojím na "špatné" straně... ("židovské")... 

Avatar uživatele martuc
martuc
před měs

myslel jsem si, že Moraváci jsou takový ty v pohodě lidi.  Ale byl jsem na výletě v xxx (doplňte jakékoli město) a tam byl jeden takovej mladej smrkáč, hodně drzej, že bych mu vrazil pár facek. Pak jsem přejeli o kousek dál (Slovensko, Polsko, Rakousko...) a strašně milí lidé. No fakt.

(případné komentáře o kulhající metafoře a nevědomosti, jak to v IZ chodí si odpusťte. Např. do Betléma jsem dojel a přenocoval tam i s autem z půjčovny, i když se to všude možně nedoporučuje)  

Avatar uživatele floodland
floodland
před měs

Izraelci jsou blázni. Pár jsem jich na cestách potkal a vždy se chovali jako prasata. Mezi nimi a Rusáky jsem žádný rozdíl neviděl. Dělal jsem s nimi i pracovně, takže vím, že stačí drobnost a neskutečně se zaseknou. 

Co se týče otázky ohledně pasů, tak já se v životě řídím tím, že raději si zachovám vlastní hrdost, než abych se někde doprošoval. Ano, jsou kvůli tomu místa, kam se nikdy nepodívám, ale to je prostě daň za moje rozhodnutí. Na blbého úředníka narazíš v každé zemi, s tím je nutné počítat a nemá cenu se kvůli tomu rozčilovat. 

S odstupem času budeš na celou událost pohlížet jinak, teď je to zbytečně o emocích.

Načíst všechny komentáře